Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikro racunar za networking

[es] :: SOHO Networking :: Mikro racunar za networking

[ Pregleda: 842 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Mikro racunar za networking10.07.2019. u 17:25 - pre 58 meseci
Pisem ovde, ali ako mislite da je za Vodic za Kupovinu, ili Konfiguracije, ili gde vec - slobodno prebacite.

Treba mi neki mini comp, nesto za softverski firewall. Tipa :

- Sto manje kuciste (Intel NUC, Alix.... tako nesto - bitno mi je da bude malo, moze da ima power brick )
- X64 CPU, 2GHz quad-core, AES-NI (Nesto na tu temu, mada mi je AES-NI prilicno bitan )
- 4GB RAM
- 2x1Gbit network (Intel i210 ili slicno - ne Realtek). Moze i vise od dva, super ako ima vise od dva....
- SD Card ili nesto slicno (treba mi 16GB storage max... ;) )

Za sada gledam Alix, ali nema kuciste, a i realno je slab, pa rek'o mozda neko ima drugu ideju. Ima tih Intel, Asus, Gigabyte i slicni masina ali su sve em Realtek em 1x1Gbit i nema ni slot za vise. Ima SuperMicro, to mi je vrh, ali to je mnogo para. ja bi nesto tipa... recimo do 30,000-35,000 RSD, recimo. Cenio bih predloge, posebno one nabavljive u Beogradu, bez da se cimam sa carinom i slicnim akcijama....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Mikro racunar za networking04.08.2019. u 22:11 - pre 57 meseci
Do sada si možda već rešio, ali čisto da napišem moje iskustvo pošto sam prošle godine bio u sličnoj situaciji.

Zahtevi su mi bili otprilike isti kao i tebi, ali ja sam odmah odustao od kupovine u Srbiji jer nisam našao ništa što mi je odgovaralo (ili bilo cenovno prihvatljivo pošto je budžet bio oko 150e) i ubrzo sam suzio na dve varijante:

- PC Engines APU2 modele
- Kineski ruteri sa Aliexpess sa J1900 i Intel NIC npr. https://www.aliexpress.com/ite...g0s.8937460.0.0.f0762e0eNjma2A (ima ih milion takvih)

Na kraju sam uzeo APU2 (model 2C2, što je bila greška, treba sam uzeti 2C4, malo kasnije o tome) iako je AMD procesor u njima možda slabiji, a glavni razlog je bio što ima serijsku konzolu tj. BIOS se može konfigurisati i ceo boot pratiti preko serijskog porta.
Ovi kineski ruter box-ovi imaju običan BIOS koji ima samo VGA konzolu, ne mogu redirect na COM ili nešto slično (pitao sam kineze, više njih :))

Jednostavno nisam mogao svariti ideju da bih morao dovlačiti monitor do rutera ukoliko se OS spuca iz nekog razloga (loš update i slično) i ne pokreće se više :D


Dvoumio sam se između 2C4 (3x i210, 4GB RAM ) i 2C2 (3x i211, 2GB RAM) i uzeo 2C2 jer nije trebalo više memorije za funkcije koje obavlja (što je i dalje tačno), ali model sa 4GB ima ECC memoriju, a ovaj nema (što nisam znao u trenutku kupovine) i naravno ima i210 vs i211. Kupio sam direktno od PC Engines i platio Paypal-om (moralo u USD, ne prihvataju EUR preko PP), ukupno me izašlo nešto ispod 130e sa uračunatom poštarinom od 15e bez carine za:
- apu 2c2 ploču
- kućište
- adapter 12V
- msata ssd 16GB mlc

Na ruteru se sada vrti opnsense i radi kao firewall i vpn za par korisnika. Naravno ovaj AMD cpu nije baš jak (1GHz quad core - mislim da su u nekom novijem biosu omogućili boost na 1,2 GHz) i performanse su lošije sa freebsd baziranim distribucijama nego sa Linux-om.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Mikro racunar za networking05.08.2019. u 10:20 - pre 57 meseci
Ja sam se malo iskombinovao....

Za kuci cekam drugara da proba da nabavi jedan sa i7, tako neki kinez. Ako prodje super.

Za posao sam kupio preko racuna, SuperMicro E50 : https://www.supermicro.com/en/...stem/Box_PC/SYS-E50-9AP-N5.cfm

Sjajna masina, radi fenomenalno, samo je malo skuplja :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Mikro racunar za networking

[ Pregleda: 842 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.