Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko 2D skice ?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomoć oko 2D skice ?

[ Pregleda: 969 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.internet.mts.telekom.rs.



+338 Profil

icon Pomoć oko 2D skice ?14.08.2019. u 16:07 - pre 56 meseci
Evo Autocad fajl, za upload, a za one koji ga nemaju instaliranog evo u slikama, iako se inače razumem u poglede sa raznih strana na model i u razne projekcije, pogled svrha, sa strane, ... , svašta smo radili, ovako nešto vidim prvi put . Ovde u jednom fajlu ima 3 crteža sa po 3 pogleda, pa ako neko zna nešto o ovome neka mi opiše šta je to, ova 3 okvira, da li su to 3 slična modela u jednom fajlu ili su to sve 1 model u nekakvim različitim prikazima ? Kako se ovo pretvara u 3D model ? Recite mi bar kako se zove ovakav tip skice ? I da li je to sklopni ili radionički crtež ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
109.122.99.*



+5 Profil

icon Re: Pomoć oko 2D skice ?16.08.2019. u 10:49 - pre 56 meseci
.

Ne mogu da otvorim ovaj DWG fajl u CATIA 6R2017
.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Pomoć oko 2D skice ?17.08.2019. u 21:33 - pre 56 meseci
Ovo je holandski crtez pozicije i zavarenog sklopa, projekcija je americka (3rd angle) -holandezi izgleda koriste nju, a ne ko mi i nemci i francuzi (1st angle)-zato su ti cudne projekcije sklopnog crteza

Cudno je organizovano za nas, ali je dozvoljeno i generalno ga praktikuju crtaci na zapadu u metal fabrication-u (bravariji, po naskem)-ovakve gomile 3u1 sam vidjao i po Australiji, nista neobicno, ionako u stampu ide crtez po crtez, mozes da nabijes i 50 crteza u model space AutoCAD-a ;)

Bez previse udubljivanja:

*Znaci imas i radionicki crtez plasta nekog lima debljine 1.5mm (haube za motor, po google translate sa dutch-a-Motorkap B.U-naziv dela-btw, veze nemam sa holandskim) u razvijenom obliku sa ucrtanim linijama savijanja za apkant presu-crtez najvisi gore desno-sva savijanja nanize/nadole pod 90 stepeni (7 njih)

* Ispod njega imas samo konturu tog istog lima bez kota-dimenzija, verovatno da bi se dalo za lasersko/plazma secenje samo kao DXF fajl, ne trebaju dimenzije-laser prati konturu DXF fajla i izbacuje iseceni pripremak lima pre savijanja na presi

*najdonji u toj desnoj koloni je radionicki savijenog lima sa 2 zavarivanja po savijenim ivicama

Kote i konture oznacene plavo su prilagodjavane-menjane, crvene ako ih ima su nevazece, tamno sive su nove

** Levi crtez je sklopni tog plasta i dodatnog savijenog profila, bez oznacenih pozicija balonima/brojevima ili pratecom sastavnicom pozicija, u njemu ima i najvise kota/dimenzija i za definisanje plasta/poklopca motora, i za ovaj dodatni savijeni profil od 2mm debljine

Znaci sve vreme je u pitanju americki stil projekcija pogleda na crtezu (3rd angle), a ne evropski (1st angle), koji se koristi kod nas u masinstvu

The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomoć oko 2D skice ?

[ Pregleda: 969 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.