[ VertexPlay @ 26.09.2019. 04:35 ] @
Pozdrav svima,
nadam se da sam postavio temu na pravom podforumu.

Imam pitanje koliko vredi ispravan računar is osamdesetih godina koji koristi 5.25" diskete?
Zajedno sa monitorom i tastaturom.
Ili bar od koje do koje cene se kreću na našem tržištu?

Hvala puno
[ Living Light @ 26.09.2019. 05:07 ] @
Evo, mog skromnog mišljenja:

PA buvljak je pun starih računara,
koje je doneo "Teća iz Beća".

Sve je đabalina.

E, sad, uvek postoji ono "ali",--- jel.

Ako je to neki "Frst klass Brend Name" računar,
neko za njim kuka.

Za nekog je TO ništa, a nekome je TO sve!...i treba mu upravo TO.

Kao što ja odlepim kada vidim zlatnog Marantz-a (audio pojačalo od cirka 20-25 kg)
sa 2 VU metra, kazaljkaša, od "pola kvadrata".

Teško je dati bilo kakvu procenu o nivou cene.

Ne zaboravi:
-Svaka roba ima svog kupca!

Srečno Ti bilo, u prodaji.

Svako Dobro.

[ bojan_bozovic @ 26.09.2019. 06:28 ] @
PogledAJ na eBay kolika je cena, ako uopste ima na prodaju. Vredi sigurno ako je neki brand name kompjuter (Amiga, IBM, Compaq, Apple, Toshiba itd). Ako je nesto sklapano od kineskih komponenti i nije brand name, mozda i vredi, npr. na eBay dosta skupo prodaju high end graficke kartice iz 486/Pentium ere koje kolekcionari kupuju (ATI Mach 64, Matrox Millenium, S3 868/968).

Proveri cene i na KP, ali bolje ti je da prodas preko eBay za nesto, nego da prodas na KP u bescenje, jer ovde nema mnogo ljudi koji se bave kolekcionarstvom i zele i mogu da plate pravu cenu.
[ ademare @ 26.09.2019. 12:13 ] @
Mi nismo ni Nemacka ni USA . Tako da cenu sa Ebaya , koju zele da plate Amerikanci i Nemci , nikako neces dobiti ovde !

Inace sve sto je staro , ne znaci i da je skupo ! Naprotiv . Tako sam gledao na primer na Ebayu stare one prve Pong konzole koje imaju po 40 godina i cene su smesne za nesto , sto je neko cuvao 40 godina .

Znaci osim starosti , cenu odlucuje , ocuvanost , da li je boja promenjena , belo postaje zuto , eventualna ispravnost , koliko je retko itd .

Nemoguce je bilo sta konkretno reci ako ne napises sta je u pitanju ? Ovo sto si napisao kao opis ne znaci nista .
[ ademare @ 26.09.2019. 12:21 ] @
Savet o prodaji preko Ebaya je naizgled O.K.

Ali u pitanju je velika tezina i Postarina ! Tako da ne verujem da ce to sve zajedno biti moguce !

Ja na primer imam jedan stari Nemacki PC iz 92 , koji na Ebayu ima solidnu cenu par stotina Eura , ali postarina bi bila bar pola od toga ! Kada bih prodavao isto mi se hvata i da ovde dam upola cene !

Ostaje ti domaca licitacija Limundo sada po novom imaju prodaje i po fiksnoj ceni , ima tamo svasta , kao i oglasi Kupujem prodajem .