Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)

[es] :: Advocacy :: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14304 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)18.04.2005. u 22:23 - pre 232 meseci
Citat:
A ja bih te molio da procitas ceo clanak ima i o tome tamo :), samo nisam hteo da se ponavljam :)


Ima i o tome.. samo šta?

U biti, neki ljudi hoće besplatno softver od MS-a, a to ne ide. To nek' traže od Linusa, zajedno sa kvalitetom koji ide po toj ceni. Eto nema besplatno od MS-a, al ne vidim da prelaze na kupusaru.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)18.04.2005. u 22:27 - pre 232 meseci
Citat:
jer potencirate non stop kako je FF malo zastupljen, i izuzetno nebitan u celoj prichi.


To su činjenice. FF i jeste malo zastupljen u odnosu na IE i onda i jeste nebitan. Ništa u tome nema ni netačno ni loše.

Čik napravi komercijalan sajt koji se ne prikazuje ispravno u IE. Kad FF bude imao takav status pričaćemo.

Šta uopšte laprdate non-stop o Linuxu i Firefoxu kad se zna da ih koristi malo ljudi, i to tamo neki teški geekovi (ne u negativnom smislu) ili mesari željni da dokažu kako su pametniji od ostalih i slično. A apdejti na kupusari su posebna priča. Pa tu i nema prestanka, to je sve u procesu neprekidnog krpljenja. Danas celi dan, pa sutra još.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 06:39 - pre 232 meseci
Nisi nam još otkrio podešavanja svog Debiana. Da li si stavio na stable ili na unstable, testing. Jer stable proizvodi mnogo manje updatea nego unstable/testing (normalno, pošto je potonja za developere/entuzijaste). Debian je prilično konzervativna distribucija, ne pravi update za stable ukoliko to ne mora. Takođe, broj paketa (a i koji su paketi u pitanju) zna da utiče na količinu updatea.

A nepravilno karakterisanje neprekidnog krpljenja kod development/testing distribucija linuxa bih radije nazvao dinamičnim svakodnevnim razvojem.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 11:06 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: Šta uopšte laprdate non-stop o Linuxu i Firefoxu kad se zna da ih koristi malo ljudi, i to tamo neki teški geekovi (ne u negativnom smislu) ili mesari željni da dokažu kako su pametniji od ostalih i slično. A apdejti na kupusari su posebna priča. Pa tu i nema prestanka, to je sve u procesu neprekidnog krpljenja. Danas celi dan, pa sutra još.


Izvini shto postojimo! . Vidim da je doba vladavine velikog nam Slobe ostavilo zhestok uticaj na tvoj razvoj. Pa shta ako ga koristi malo ljudi? Ja ga koristim, moje drushtvo ga koristi, i niko od nas nije "geek". Ja zaradjujem (!) zahvaljujuci linuxu. A opet, da li smo pametniji ili nismo, o tome samo ti i Sundance mozhete da diskutujete. Poshto ste i programeri, i administratori, i medicinski radnici, pa dajete sebi za pravo da donosite takve zakljuchke.

I dalje chekamo neki log/dokaz shta si ti to krpio na tvojoj "kupusari". Verujem da stvarno imash "kupusaru" od linuxa na rachunaru, ali to nije greshka sistema, vec korisnika...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 12:32 - pre 232 meseci
Iz teksta što je Deki ostavio:

Citat:

The study was published only a few days before Microsoft removed the "blocker" mechanism that had temporarily disabled the delivery of SP2

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 21:39 - pre 232 meseci
mk,
stavi Debian pa ces sam da vidis, meni vise pun k**** da ja radim posao za druge - kao onomad Nedeljku da tažim studiju.. Stavi lepo sam, pa ćeš da vidiš.

I da, nemoj da se kačiš za Debian, ista stvar je bila i sa Mandrake onomad. 6 meseci nakon izlaska verzije 10.0 bilo je oko pola giga zakrpa samo za sigurnost.

Debian je unstable, jer kada sam stavio stable bio je KDE 2.x, pa su mi linuxovci ovde lepo rekli da stavim unstable, a ne da koristim KDE od pre sto godina.

Tebi ostaje da pričaš bajke, a meni bi i bez toga bilo dovoljno da pogledam u kom ritmu izlaze nove verzije Firefoxa, Apache i slično.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 21:53 - pre 232 meseci
Citat:
Vidim da je doba vladavine velikog nam Slobe ostavilo zhestok uticaj na tvoj razvoj.


Jest vala, al' sam zato ipak zbrisao na vreme te sam dobio terapiju kakva mi je trebala - normalan život. Tebi ostaje da luduješ tamo, sve sa kupusarom. Nema Slobe, te verujem da sad uživaš. To što moraš da koristiš tu kupusaru, meni već dovoljno govori koje su kod tebe posledice zbog Slobe. I ko sa njima mora da živi i dalje..

Citat:
Pa shta ako ga koristi malo ljudi? Ja ga koristim, moje drushtvo ga koristi, i niko od nas nije "geek".

Jok. Moja baba je geek. Niko na ES nije geek :)

Citat:
Ja zaradjujem (!) zahvaljujuci linuxu.

M'da.. vidim ja šta ti pričaš, pa mi je odmah jasno da zarađuješ..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)19.04.2005. u 23:26 - pre 232 meseci
Lele, bash ste dosadni.

Evo vam jedno poredjenje, ako dozvolite.

VW je dizajniran, krojen, pravljen, osmisljen i napravljen za *siroke* mase (MS);

Ferrari Enzo je auto za ljude koji takvu zver znaju i kontrolisati, inace ce ih sahraniti (*nix).

I kao sto ce vas vas Ferrari izneveriti sto ne mozete da u njega stavite namirnice za nedelju dana za 4-ro clanu porodicu, isto ce tako vlasnik VW kuditi svoj auto sto nece brze od x km/h.

I nemojte ni od jednog ni od drugog ocekivati ono za sta *nisu* predvidjeni! Koristite ih za ono, za sta su ih daleko pametniji od nas ovde osmislili i napravili i uzivajte u zivotu oko vas!

Rupa na saksiji je, usput budi receno, daaaavno otkrivena.

Poz,
Sale

ps. Da MS sudskom odlukom od sutra mora *samo* FF da isporucuje a da se IE totalno izbaci iz paketa, za 3 meseca bi imali vise FF korisnika nego IE. Prema tome, ko se bude sledeci put okrenuo toj prici da je IE "popularniji" neka se vrati ovde, neka smireno par puta procita ovaj ps., neka dobro razmisli i onda zavrsi svoju poruku!

ps.2: sretnih 599 vlasnika Ferrari Enza su primorani (crno-na-belo) da poloze trodnevni kurs upravljanja takvim vozilom. Kurs je sponzorisan i pripremljen od Ferrari-ja na jednoj od njihovih test staza.
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 03:39 - pre 232 meseci
Citat:
degojs:
Debian je unstable, jer kada sam stavio stable bio je KDE 2.x, pa su mi linuxovci ovde lepo rekli da stavim unstable, a ne da koristim KDE od pre sto godina.


Debian je unstable?? I još sa instaliranim KDEom? Stvarno ne razumem kako si onda mogao očekivati da će verzija za developere da se osvežava jednom mesečno sa kojim megabajtom? Pogledaj ove linkove:
http://www.debian.org/releases/ i http://www.debian.org/releases/unstable/ gde lepo kaže:
Citat:
The “unstable” distribution is where active development of Debian occurs. Generally, this distribution is run by developers and those who like to live on the edge.

(...)

"sid" is subject to massive changes and in-place library updates. This can result in a very "unstable" system which contains packages that cannot be installed due to missing libraries, dependencies that cannot be fulfilled etc. Use it at your own risk!

Da li to znači da padaju u vodu sve ono što si napisao o masivnom updateu, da će ti pojesti bandwidth, da je to neprekidno krpljenje itd?

Samo mi nemoj reći da instaliramo Mandrake nakon ovoga, i da ti znaš i bez ovoga koliki je česti update. Sve svoje tvrdnje si bazirao i dokazivao na updateu Debiana koji imaš.

Hvala, sada su stvari svakako jasnije.

A za onu večitu temu should I stay or should I leave ... Mislim da bi to bio najljući advocacy kada bi se to postavilo kao posebna tema sa pljuvačinom najgorih razmera. Verujem da je svaki izbor pravi, ako je to pomoglo čoveku da nađe mir i sreću u životu. Ne mislim da je bilo kakav izbor (bio) lak. Naprotiv.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 03:49 - pre 232 meseci
Ma šta je tebi?

Pa kad sam stavio Debian stable, imao sam KDE od pre sto godina, sami linuxovci mi ovde rekli da je to matoro. Drugi linuxovac me uputio na unstable.

Dalje, nisam ja kriv što Debian ekipa ima KDE 2.x kao stable. Znači verziju KDE 3.3.x kao stable možemo da očekujemo negde za 100 godina? E pa, doviđenja kad je tako.

Što se Mandrake tiče, 6 meseci nakon izlaska verzije 10.0 je imao pola giga siguronosnih zakrpa. Imao sam ga instaliranog, a ti pričaj šta hoćeš. Šta ti meni sad prebacuješ po tom pitanju, nije mi jasno? El' ni tu ne treba da instaliram KDE? Ili treba da koristim KDE 2.x?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 03:59 - pre 232 meseci
KDE se jako razvija, i svaka promena se unosi u unstable, otud toliko promena. Nije bilo pitanje zašto koristiš KDE (i ja ga srećno koristim), nego je činjenica da imaš instaliran KDE znak da ćeš imati masivan update svako malo.

Ne razgovaramo sada ovde o konzervativnosti Debian distribucije (a stvarno jeste konzervativna, zato bih je više preporučio za servere), nego o tome na čemu si ti bazirao svoje tvrdnje o masivnom updateu: na unstable distribuciji za developere.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 05:15 - pre 232 meseci
Hahaha, pa šta je sa Mandrake onda?

Verzija 10.0, koju sam onomad probao, nešto se ne sećam da je bila označena kao unstable? Kad sam javio ovde da ima pola giga apdejta samo za sigurnost, odmah su me dočekali sa "uuu, Mandrake je užas, pa što si tu distribuciju probao.." Uvek kod vas --- e probaj onu DRUGU distribuciju.

Izgleda da su to vama rešenja za sve: "Biće iduće godine" i "Koristi drugu distribuciju".

Oćeš da ti ja kažem tajnu: koristi Windows i imaj toliko u glavi da jednom mesečno odeš na Windows update (mada ako je to problem ima Auto Update :)). Ako si još samo malo pametniji, nećeš raditi kao administrator niti ćeš instalirati svaki dan 10 programa sa Kaze za koje pojma nemaš ni šta će ti posle 2 dana, iskreno. I rešeni problemi. A o drajverima, softveru, igricama da ni ne pričamo. Policija nikad nikom nije ulazila u stan zbog piratskog Windowsa ni ovde, pa neće ni kod nas tamo, ako ti je to problem. A MS neće propasti zbog tebe :) I fino uživaš, a od kupusare ako jednog dana nešto bude, prebaciš se onda, a ne danas kad je - kupusara.

Samo za tvoju informaciju, kad smo onomad imali onu super-temu o lakoći korišćenja, probali smo Red Hat 9, nešto mi se čini da je bila situacija slična kao sa Mandrake. Možda ne baš toliko apdejta, ali nije bilo ni daleko.

A to što nove verzije distribucija izlaze svakih 6 meseci, to je posebna priča. A da, nisu to uglavnom ispravke, nego NOVE verzije. Npr. umesto Firefox 1.0.2 sad dobiješ Firefox 1.0.3 :)) O da, i umesto Apache 2.0.51 dobiješ 2.0.52 ;) Jebe kevu nova verzija omiljene kupusare, je l' da?

Prijatelju, ja više neću da ti se pravdam. Lepo ti probaj Mandrake i Debian pa vidi da li ja izmišljam ili ne.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.04.2005. u 06:49 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 05:48 - pre 232 meseci
degojs, majstore, nemoj širiti temu bez potrebe. Ja koristim Debian već više od 3 godine na svim svojim serverima i na svim klijentima u firmi i prezadovoljan sa njim. Meni i na unstable radi stabilno, i srećan sam sa dinamičkim razvojem. Ja nisam pomenuo mandrake, red hat 9, niti ću ih pomenuti u dogledno vreme. Ti si ih pomenuo.

Stvarno ne razumem. Ranije si rekao:
Citat:
A kako bi ti to? Da se testira 7 dana pa vozi Miško?
Nije vam mnogo 18 meseci beta testiranja za SP, longorn čekate već ... koliko godina, a na lInuxu hoćete sve, sada odmah. Pa može sve, sada odmah, ali zato platite malu cenu: update zbog svakodnevnog razvoja (a ne krpljenja).

Nisam siguran da li ću te poslušati za Windows, makar su ti saveti pametni za update i sumnjive programe. Ima toliko lepih alternativa, kako besplatnih, tako i komercijanih; evo, izlazi Mac OS X Tiger za koji dan, za njega postoje svi open source programi, a i update im je kulturne veličine
uuu, dobar smiley, aj' još jednom:
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 05:58 - pre 232 meseci
Hahaha, pa šta čekaš, što ne koristiš Mac OS X Tiger? Sve u firmi i kod kuće :))

Ko čeka šta?

Na Windowsu već 100 godina nema problema ako imaš samo malo u glavi. A kod vas ni danas većina problema nije rešena za normalnu desktop upotrebu.

Citat:
Nije vam mnogo 18 meseci beta testiranja za SP


MS ne gura krajnjim korisnicima beta verzije kao gotov proizvod, za razliku od poljoprivredinka koji kupus guraju samo tako.

Citat:
longorn čekate već ... koliko godina


Longhorn, nisam siguran ko ga to toliko čeka.. Ja sam se jedva naterao i XP da instaliram na kućni kompjuter i to sa par godina zakašnjenja.

Citat:
, a na lInuxu hoćete sve, sada odmah. Pa može sve, sada odmah, ali zato platite malu cenu: update zbog svakodnevnog razvoja (a ne krpljenja).


Pa nemate bato ni aplikacije koje svi drugi koriste, čak i na tom OS X koji pominješ.

Je li, jesmo li dočekali da aplikacije na kupusari daju isti izbor fontova ili se i dan danas ne zna ko pije a ko plaća? Svaka druga aplikacija svoj spisak.. Ma daj koga ti zajebavaš.. Osnovne stvari prijatelju, pa ćemo dalje :)

O tome ko šta čeka godinama, bolje da ne pričamo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 06:01 - pre 232 meseci
Citat:
evo, izlazi Mac OS X Tiger za koji dan, za njega postoje svi open source programi, a i update im je kulturne veličine


E vidiš ovo je smešno. Pričamo kupusara vs. Windows, a ti sad o Mac OS X. Jesam ja nešto pobrkao ili tvoj Debian od danas ide kao Mac OS X Tiger? :)

To samo pokazuje koliki ste vi paćenici - nije bitno ko i šta nego samo da je protiv MS. To vam je sve što i znate: "Ua Microsoft!"

Mac OS X je klasa za sebe i sigurno OK koliko sam uspeo da vidim ili pročitam, ali ne vidim kakve veze ima sa tvojom kupusarom ili Windowsom kod mene.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 06:15 - pre 232 meseci
Bezveze pomenuo OS X, da ne budem jedini koji širi priču, prijatelju

Ja koristim i Mac OS X; znaš, imam više kompjutera, pa možeš instalirati više operativnih sistema. A gre'ota instalirati nešto drugo na Powerbook, kada ima sve što sam pomenuo.

Nije da ja ne bih koristio Windows kada bi mi bio potreban; ali linux i Mac OS X mi daju sve što mi treba, a i šire. Tako da nisam paćenik, ne vičem eksplicitno 'ua microsoft', nego samo nekada upoređujem ms i nešto drugo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 06:16 - pre 232 meseci
Citat:
update zbog svakodnevnog razvoja (a ne krpljenja).


Hehe, nije patch nego nova verzija, nije krpljenje nego razvoj.

Priznajem, zvuči lepše: "Svakodnevni razvoj, a ne krpljenje." :))

Pitaj ljude koji rade u IT šta misle o tom svakodnevnom razvoju. Zbog toga su od MS i tražili da patcheve izdaju jednom mesečno a ne češće. Ne vole ljudi da se razvijaju, biće da je to :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 06:18 - pre 232 meseci
Citat:
nego samo nekada upoređujem ms i nešto drugo


Pa upoređuj slobodno ali na nekoj drugoj temi. Može slobodno Mac OS X vs Windows, ali druga tema, mislim da bi bio red. Ovako ispada očajnički pokušaj.. poslednje velike reči u stilu: moja je crkla, al i vaša će :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 06:41 - pre 232 meseci
Dogovoreno za mac os x. Dosta digresija od mene.
Citat:
Pitaj ljude koji rade u IT šta misle o tom svakodnevnom razvoju.

Još jednom ću podsetiti, kada već moram da crtam, na razliku između stable verzije (retki update uz munjevite reakcije u slučaju eventualnih (retkih ;) ) security problema), i unstable verzije koja je za developere i entuzijaste.

Podseti me, šta developeri/entuzijasti više vole? Da čekaju update jednom mesečno, ili da učestvuju svakodnevno u razvoju/testiranju?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)20.04.2005. u 15:27 - pre 232 meseci
Ma znaš šta, ne želim da ti odgovorim jer se vrtimo se u krug, pa možda najbolje da se zaustavimo, a nek' svako misli šta hoće.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Patch na patch za patch - jes nisam lud kaze 75% IT administratora :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14304 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.