Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP N Edition zašto?

[es] :: Advocacy :: Windows XP N Edition zašto?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 38933 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 15:46 - pre 227 meseci
U sunashce ti (no hard feelings, Sundance ), provalama nikad kraja . Glibc a . Ma dobro, shto caboom reche, OS internals jesu fakat, ali razlika izmedju glibc-a i gcc-a je... What's the word... Esencijalna?

@ caboom

Kao shto rekoh, nisam guru, nemam svetu misiju, radim posao i cutim. Tj. cutim kad radim, a kad chitam gluposti po forumu, onda se derem, i to iz sve snage... Ma i dalje mi ne ide u glavu to glibc i gcc... Josh ako u prichu ubacimo i grsec... Eto kurshlusa u wintendo taboru

Nego, poshto niko nije zainteresovan da se zaista vrati na temu, ajde da ja probam, tamo negde gde smo stali Ivan i ja na prvoj strani...

Pa kazhe:

Izvor

Citat:
Windows XP N was released to PC makers last week in English, French, German, Italian and Spanish, with 10 more language versions coming in July. It will be available to the public next month. But none of the PC makers contacted by eWEEK said they had any plans to offer the software on PCs by default.


Naravno, u pitanju je trzhishte EU.

Pa pojedinachno:

Citat:
"We are continuing to monitor the market to see if it is in demand," said a Dell spokesperson. "We will consider things from there." Dell said most customers expect new PCs to include a media player.


Citat:
Lenovo, which recently took over IBM's PC business, took a similar line.

"At present we have no plans to pre-install Windows XP N on desktops and laptops. We will continue to monitor customer demand going forward," a Lenovo spokesperson said.


Citat:
Hewlett-Packard and Toshiba said much the same thing. Fujitsu-Siemens, for one, has said it will install the software by request.


Citat:
PC makers may be waiting for demand to appear, but it is unclear how users could ever find out that Windows XP N exists. Major European retailers such as PC World, the UK's largest PC retailer, say they have no plans to stock the software.


Citat:
Fnac, a large French department store chain, said it will test XP N in a few stores beginning in July.


Citat:
For those desperate to get their hands on the operating system, Amazon.com is currently taking pre-orders for XP N on its UK site, with availability listed as July 1.


I veoma, ali IZUZETNO bitan deo:

Citat:
"Why would these manufacturers choose to ship less functionality, especially at the same price?" said James Governor, principal analyst at RedMonk. "And what has Real been doing, that they can't persuade a single PC manufacturer to ship with them? It's up to Real to make the case, to find media partners and take that to the PC makers."


Dakle, kao shto se mozhe zakljuchiti, ni proizvodjachi, a ni preprodavci nisu posebno odushevljeni idejom o XP N verziji kao jednakoj XP-u po ceni (shto pishe u prvoj rechenici teksta). I to ne bilo koji, nego oni tzv. "top of the pops"...

Citat:
Many major European PC makers and retailers say they have no plans to carry Microsoft's Media Player-free version of Windows, a product released as part of the European Union's antitrust plan.


Citat:
RealNetworks declined to comment on the situation, saying it is involved in Microsoft's ongoing antitrust appeal.


Bash me zanima rasplet... Jer oduvek je bilo - koliko para, toliko muzike. A u ovom sluchaju, za isto para, dobijash manje muzike (i to u bukvalnom smislu)...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 26.09.2005. u 16:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 15:59 - pre 227 meseci
Strasno je kad ljudi koji misli da je bbspot ozbiljan sajt, daju odokativne komentare :)
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 16:05 - pre 227 meseci
Citat:
McKracken: Strasno je kad ljudi koji misli da je bbspot ozbiljan sajt, daju odokativne komentare


bbspot?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 17:04 - pre 227 meseci
Citat:
mkdsl
moje poznavanje linuxa u dushu je dugogodishnje iskustvo u radu s njim na polju administracije i eksploatacije samog OS-a.


Ako nije tajna, gde si stekao to znanje? U nekoj firmi? Veca mreza?

Kako rekoh - ako nije tajna.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 17:09 - pre 227 meseci
Take a look:

http://www.elitesecurity.org/tema/136755
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 17:47 - pre 227 meseci
Citat:
degojs: Ako nije tajna, gde si stekao to znanje? U nekoj firmi? Veca mreza?

Kako rekoh - ako nije tajna.


Naravno da nije, chak sam jednom i objasnio i gde i kad. Potrazhi medju mojim postovima ovde na Advocacy, a ako ne budesh mogao da nadjesh, napisacu sve detaljno opet.

EDIT: Ne bih lenj da nadjem sam, to sam rekao bash tebi, i to ovde. U pitanju je Univezitet "Braca Karic" od 2000-2003 i Univerzitet "Megratrend" 2003. godine. Nisam hteo da iznesem tachan podatak, da ne bi ispala reklama, mada sad ne vidim razlog zashto ne bih napisao. Na BK sam upoznao Bojana, Popeye-a i josh par ljudi sa FON-a i ETF-a (npr. predsednika AIESEC YU), gospodina Aleksandra Bjelica, koji takodje mogu da ti potvrde moje kredencijale

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 26.09.2005. u 19:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 20:46 - pre 227 meseci
Nisi uopste razumeo zasto te pitam.

Slusaj sad dobro:

a sto nisi stekao to iskustvo sa Linuxom u nekoj firmi?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 21:47 - pre 227 meseci
Citat:
degojs: Nisi uopste razumeo zasto te pitam.

Slusaj sad dobro:

a sto nisi stekao to iskustvo sa Linuxom u nekoj firmi?


Hm? a zašto je to bitno?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:28 - pre 227 meseci
Pa da, da je otišao kod tebe u "Moja Mala Firma" mogao je da nauči kako se instalira besplatni Oracle, ali ne i koristi? :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.09.2005. u 23:29 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:33 - pre 227 meseci
Citat:
degojs: Pa da, da je otišao kod tebe u "Moja Mala Firma" mogao je da nauči kako se instalira besplatni Oracle, ali ne i koristi?


Hebiga..šta da se radi..nisu sve firme toliko bogate, niti se bave pranjem love, da mogu dozvoliti sebi luksuz od 200K dolara za licence
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:37 - pre 227 meseci
Al zato mogu da dozvole luksuz da troše vreme razvijajući aplikaciju za Oracle, pa još kada to ide u upotrebu, bude još skuplje od rešenja sa SQL Serverom.

Way to go. Poznato je kako je Oracle jevtiniji od SQL Servera.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:39 - pre 227 meseci
Citat:
degojs:

Way to go. Poznato je kako je Oracle jevtiniji od SQL Servera.


Hebiga, od onih 200 K dolara, sve je jeftinije
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:44 - pre 227 meseci
Pogotovo ako sme da se instalira, ali ne i koristi :)

Besplatno rešenje koje ne smemo da koristimo. Super rešenje, nema šta. Rešili smo.. pa ništa, al smo se zato provalili do daske.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.09.2005. u 23:50 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 22:58 - pre 227 meseci
Citat:
MatrixxX: Hebiga, od onih 200 K dolara, sve je jeftinije :D


I kako posle sa ovakim likovima diskutovati... Pa to treba poslati na ispitivanje u neku zdravstvenu ustanovu...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 23:12 - pre 227 meseci
Pazi: čovek zna za besplatno rešenje koje ne sme da se koristi dok se ne plati. A kad se plati, skuplje je od onog drugog.


Kakva pamet.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?26.09.2005. u 23:21 - pre 227 meseci
Pogledaj cenu najjeftinijeg Oracle-a ($4,995):
http://accessories.us.dell.com...38&c=us&l=en&cs=04

A pogledaj cenu najjeftinijeg MSSQL-a ($1,389):
http://accessories.us.dell.com...=483266-4&category_id=5238


Dakle, MSSQL je 3.5 puta jeftinij od Oracle-a, performanse su im tu negde, a mi smo se odlucili za MSSQL jer je jeftinij, i ne treba da zaposlavamo posebno developere za Oracle, vec smo imali ljude koji znaju MSSQL.

A posto smo projekat radili od nule, mogli smo isto tako lako odabrati linux kao i windows, ali kvalitetnog developera (ili uopste bilo kakvog developera) za linux je nemoguce naci u Srbiji, cak i ako nadjes nekog, cena njegovog sata je daleko skuplja od cene windows developera.... Znaci, kada smo sve sabrali, i izracunali koliko para treba da damo za licence (operativni sistemi, baze, razvojni alati i sl), pa kad smo stavili na papir cenu developera (odnosno, njihove plate, troskovi i sve sto ide uz to), racunica je vrlo jasna i prosta, i kaze da je razvijanje aplikacije tog nivoa na linuxu visestruko skuplje od razvijanja aplikacije na windows platformi, cak i uzimajuci u obzir da ce svaki client morati da plati WinXP licencu, i u tom finalnom slucaju windows varijanta je jeftinija, i brze se dolazi do finalnog proizvoda. A kao sto znamo, vreme == novac.

Jos jedan razlog zbog cega nismo odabrali Oracle (pored osnovnog - cene), jeste sto Oracle nema besplatan desktop pandam, kao sto recimo MSSQL ima sa MSDE-om, vec bi morali da dupliramo posao i da developeri dodatno razviaju iste procedure i za oracle, i za neku drugu bazu na clientskoj strani, sto samo bespotrebno usloznjava i poskupljuje sam posao...

Tek kada to sve saberes onda vidis zasto je isplatljivije puci 200k na licence, i proci jeftinije nego da imas os za 'dzabe' al zato te olese na bazi i na ostalim troskovima...

Samo da napomenem, pri odabiru baze, u obzir je dolazio ili Oracle ili MSSQL, ostale studentske projekte/igracke nismo ni uzeli u razmatranje (eventualno je Postgre spomenut par puta, ali samo toliko)

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?27.09.2005. u 00:28 - pre 227 meseci
Citat:
degojs: Nisi uopste razumeo zasto te pitam.

Slusaj sad dobro:

a sto nisi stekao to iskustvo sa Linuxom u nekoj firmi?


Zato shto od 1997-e, kad sam pocheo prve korake na linuxu, pa do negde 2001-2002, ti u Srbiji nisi imao 5 firmi koji su ishta imali na linuxu (ne rachunajuci ISP-eve). Kao drugo, bio sam student, nisam imao vremena za full time job, pogotovo iz provincije... 2002 godine sam dobio ponudu da radim za PKS (Privrednu Komoru Srbije), koju sam zbog zdravstvenih problema, a kasnije i zbog vojske odbio. U vojsku sam otishao 2003, nadajuci se da cu uspeti da dobijem papire da odem za USA da zhivim, naravno od toga nije nishta bilo.

Ne shvatam, hocesh da me pitash zashto nisam stekao iskustvo sa linuxom u nekoj firmi, jer nijedna firma ne koristi linux? Na 200 metara od mene, u staroj robnoj kuci u Shapcu, ima jedan market (onako, zauzima pola prizemnog sprata), koriste sve terminale i bar chitache na linuxu (neki RH, nisam siguran)... E sad, kad jedan market mozhe da koristi linux... A shto ne bi mogla i neka firma?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?27.09.2005. u 02:56 - pre 227 meseci
Gde je tu mogućnost za posao (mreža, održavanje, desktop support, itd) višegodišnji i svakodnevni (pa onda i iskustvo)??

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.09.2005. u 06:06 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?27.09.2005. u 05:29 - pre 227 meseci
Citat:
ventura: bilo kakvog developera za linux je nemoguce naci u Srbiji, cak i ako nadjes nekog, cena njegovog sata je daleko skuplja od cene windows developera

Izvini, kako znas da je cena njegovog sata skuplja, kada je nemoguce naci linux developere u Srbiji :)

No, ako ste vec imali ljude koji znaju MSSQL, prirodno je da ste se odlucili za tu bazu.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows XP N Edition zašto?27.09.2005. u 06:14 - pre 227 meseci
Citat:
No, ako ste vec imali ljude koji znaju MSSQL, prirodno je da ste se odlucili za tu bazu.

Pa.. sa stanovišta programera, ne vidim da je to problem - nemaš ti nekih većih problema da radiš aplikaciju sa Oracle, iako si bolje upoznat sa MS SQL Serverom. Jeste, PL/SQL i T-SQL jesu dovoljno različiti da ne budu isti, ali ne toliko da bi te to sprečilo da pišeš SP i ostalo da podržiš aplikaciju. Dovoljno bi bilo da u timu imaš jednu osobu koja ima iskustva u radu sa Oracle. Uostalom, ako posao razvoja aplikacije radi neka firma koja se bavi tim, to i nije tvoj problem. Cena Oracle baze jeste.

Problem je što - ako je zaista velika (i ozbiljna) aplikacija, a zvuči mi da jeste - onda moraš da obezbediš da imaš i *dobru* profesionalnu podršku u slučaju da nešto krene naopako, a ljudi koji inače održavaju rešenje ne umeju da reše problem. Tad moraš da uzmeš u obzir i koliko će da te košta takav servis, ko ga sve nudi (očigledno ne bi želeo da ti "situaciju" rešavaju ljudi kao MatrixxX ili xtraja) i slično.

Oko Linux programera (koliko ih ima i gde su) - to je vrlo relativno. Ako bi se koristila Java za izradu aplikacija, ne vidim da bi bilo problema da se nađu programeri. Pošto se tu radi, pretpostavljam, o "klasičnim" poslovnim aplikacijama ne vidim da Java (na Windowsu, Linuxu.. bilo koji sistem) ne bi radila posao. Naprotiv, čak bi moglo i da se uštedi: na klijente (tamo gde se unose podaci i slično) se stavi Linux sa Javom i vozi Miško. Microsoft odavno daje JDBC drajver za SQL Server, itd, itd (mada, da se odmah ogradim: nisam koristio isti na *nix, a na Windows+Java+SQL Server radi OK). Mada, kod većih rešenja, pitanje je treba li se sa tim zajebavati. Uštediš par hiljada, big deal za veliku firmu. Ostaje problem podrške tih klijenata: za Windows ćeš lakše da nađeš nekog da ih održava nego za Linux. Dakle, opet cena..

Generalno, ako sam dobro sve razumeo, ne vidim problem da se u ovakvom slučaju kao što je kod venture (klijenti nemaju veliku potrebu za komunikacijom sa svetom /razmena dokumenata i slično/ i plus "krećemo od nule" /jer šta ako na klijentima trebamo da vrtimo u isto vreme i neku stariju aplikaciju koja jednostavno ne postoji za ne-Windows?/) koristi Linux, mnogo više mi je "zasmetala" priča Matrixa (kao i većini ostalih, očigledno, sudeći po komentarima ljudi na njegovo "Oracle može besplatno da se instalira") o ceni Oracle vs. SQL Server. Nazivati nekog bizonom a drugog prevarantom, u situaciji gde priča koju priča nema smisla ("..besplatno za instaliranje, ne i za korišćenje") je jednostavno - lakrdija. Plus, ovo rešenje sa MSDE na klijentima, koliko je meni poznato i kako već ventura reče, nema neki pandan u verziji sa Oracle. O da, ako razvoj aplikacije radi vanjska firma, tek onda nemaš ništa od tog što Oracle možeš besplatno da instaliraš za potrebe razvoja jer tvoja firma ni ne programira.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.09.2005. u 08:01 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows XP N Edition zašto?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 38933 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.