Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lasonic HDD/DVD divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Lasonic HDD/DVD divx player

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

asfalt
BIH

Član broj: 22651
Poruke: 20
*.tuzla.tfeasg.army.mil.



Profil

icon Lasonic HDD/DVD divx player28.10.2005. u 08:52 - pre 226 meseci
Pozdrav svima,
Kupio sam DVD player sa ugradjenim HDD od 250GB i zasad sam vise nego zadovoljan obzirom da je HDD odlicna opcija za skupljanje/gledanje div-x-a bez potrebe da iste przim na CD-ove. Ovako HDD, koji je ujedno i externi spojim na USB racunara i svucem sto mi se u tom trenutku gleda, obradim subtitles, etc.
HDD jednostavno ubacim u HDD tray u DVD playeru i uzivaj. Isti pjeva mp3, prikaz slika etc.
Zasad ga jedino prate mane kao i neke playere koje vidim da i vas muce.
Fontovi su ljepi i dovoljno veliki ali ne prepoznaje nasa slova. Zoom kod div-x ima los korak 1x, pa 2x sto mi se nesvidja kod wide screen div-x-a. Kod DVD je ok, ima 1.5x korak sto je dovoljno da razvuce wide screen film na ove nase 4:3 televizore.

Link na kojem mozete kupiti i vidjeti player:
http://www.lasonic.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=88

Sa videohelp.com sljedi lista chipova:
Player is based on the ESS Vibrato II chipset (ES6698F). It also supports a removable hard disc drive (sold separately) which can be connected to a computer via USB to transfer video and audio files.

I opened up the player to get a good idea of what was inside. The DVD loader mechanism is not IDE but one of those simplified stripped-down ones that rely on the DVD player to do the main body of work of reading the DVD. The markings on the loader read "FUSS M04JL 50676".

On the main circuit board are the following chips:

(1) ESS Vibrato II: ES6698F
(1) ES66036S
(1) AMIC: A29800TV-70 (a memory chip of some sort)
(1) SAMSUNG: K4S641632H-TC60 (another memory chip)
(1) AMTEK: AM58685
(1) CO4558 (an op-amp?)
(1) WM8706 (near video/audio out)
(1) Xilinx: XC9536XL (on HDD IDE lines)
(2) LC245A (might be Texas Instruments. Also on HDD IDE lines)

Obzirom da se ovaj ESS Vibrato II: ES6698F chip pojavljuje u NEO, Skyvision, etc. kakve su sanse za doradu firmware od ovog playere-a. Da li ipak treba cekati fabricku doradu, il' se moze nesto odraditi... BTW slao sam ovoj gospodi sa lasonic.com e-mail, pitajuci za firmware, i doradu istog glede nasih slova, medjutim zasad nista. Mozda poslje nove godine...
Doduse rijesio sam ovaj problem nasih slova sa ovim programom sto mjenja nasa slova sa s,c,z, al' sta je dobra stvar nema potrebe za dodatnim przenjem cd sa ispravljenim prevodom, vec jednostavno izvadis HDD, spojis na racunar svuces prevod i pici.

Ako je ko u mogucnosti da kupi on-line ovo cudo, ima moju iskrenu preporuku...

P.S. Misljenja sam da ce ovi div-x player-i sa ugradjenim HDD postati default za kucna kina...

Uzdravlje
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Lasonic HDD/DVD divx player

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.