Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87245 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 10:28 - pre 223 meseci
Citat:

Nije mi jasno kako u celoj ovoj situaciji pojedinci uspevaju da prenebregnu činjenicu da je Vlada krenula u obračun sa NAJVEĆIM GENERATOROM KORUPCIJE U SRBIJI & PORODICOM KOJA JE USPELA DA OŠTETI DRŽAVU ZA DO SADA NEPREVAZIĐENU SUMU.


Ako neko stvarno veruje u ovo, stvarno bi trebalo da zakaci "jack-ass" papir na celo.

Pre svega, u Srbiji ima mnogo jacih tajkuna od Bogoljiuba (da ih ne nabrajamo sad), a korupcija je endemska i dolazi sa svih grana, od lekarske ordinacije do kabineta predsednika Vlade - ponajvise u sudstvu i drzavnoj upravi, a "Vlada Srbije" nije ucinila ama bas nista da to spreci ili menja, cak je i sama ucestvovala u nekoliko gafova (skupi ali raspali svedski vozovi, Knjaz Milos, poslanici u skupstini, slemovi od 150 miliona evra, sateliti, u UO-u ZTP-a sedi sekretarica ministra, pritvaranje politickih protivnika i sl...)

Dakle ta borba protiv korupcije je kanda malo cudna ;) I nekako je "pocela" bas kada su dobili politickog protivnika koji je uz to jos i bogat, za razliku od doticne gologuzije. Poruka ostalim tajkunima je vrlo prosta, ista kao u "Majcici Rusiji" - bavite se korupcijom, monopolom, cime god hocete, ali ne dirajte nas deo kolaca (politiku)

E, sad - sve ovo, kao sto Bojan kaze, nema apsolutno nikakve veze sa ovim o cemu mi pricamo jer:

a) Mobtel vise nije Kariceva firma
b) Karic je dobio pare za prodaju Mobtela
c) Sud u Cirihu jos nije presudio oko vlasnistva

Stoga mi uopste nije jasno to pozivanje na Karica i sl... mislim znam ljudi da ga ne volite, sve je to razumljivo - ali ako stvarno verujete u ovo sto sam citirao, onda je to sve stvarno tuzno.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 11:30 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 10:57 - pre 223 meseci
Problem je sto se je u Srbiji vrlo malo izmenilo od vremena Josipa Broza Tita, cim prolaze gluposti sa RTS. Da se ovo dogodilo u bilo kojoj normalnoj zemlji, ili bi pala vlada, ili bi doslo do revolucije. Ali sta da pricam, kada su Albanci uzeli oruzje u ruke kada je vlada pokusala da im oduzme imovinu po bankama, a nas su tako osisali osamdesetih. Nista se nije promenilo, i to je ono sto je najgore. Ljudi i dalje u svojim glavama imaju komunizam i samoupravljanje.
Izvesno je da ce drzava morati da plati Slafu, pre ili kasnije, sve sa kamatom, ali ni V.Ilic ni kompanija nece osetiti to, jer ce placati poreski obveznici,i oni su ti koji su ostetili drzavu, i to na duzi rok, a ne Karic, na isti onaj nacin na koji je to uradio Milosevic terajuci inat celom svetu i navukavsi sankcije na Srbiju. Sto se ove vlade tice, mislim da su provizije vec uzete i na privatnim su racunima. Sta o toj korupciji imate reci?
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 11:14 - pre 223 meseci
Zanimljivo.

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/P06011101.shtml

Citat:

Telekom šuruje sa Albancima
Telekom Srbije preko beogradskog preduzeća "Gama elektroniks", sklopio ugovor o izgradnji radiorelejnog sistema na koti Sveti Ilija. Ugovor potpisao Draško Petrović

BEOGRAD - Posle tvrdnji Dragomira Karića da je Telekom Srbije preko "Gama elektroniks" sklopio ugovor sa firmom sa Kosova "Kroi i bardhe", i da "Telekom" na ovaj način posredno posluje sa Albancima, Glas je došao i do dokumenata koji potvrđuju ovu transakciju.

Naime, još 3. marta 2004. Telekom Srbija i "Gama elektroniks" sklapaju ugovor o zajedničkoj izgradnji radiorelejnog sistema prenosa, na koti Sveti Ilija. Prema ovom ugovoru, koji je u ime Telekoma Srbija potpisao generalni direktor Draško Petrović, državni operater se obavezao da izradi idejni projekat, da s drugim učesnikom učestvuje u izboru izvođača radova i opreme, da uradi stručnu reviziju i nadzor pri izgradnji telekomunikacionih objekata, zatim tehnički i kvalitetni prijem tih objekata, da po dobijanju dozvole započne realizaciju TT usluga i da održava telekomunikacione objekte.

Obaveze drugog učesnika tog ugovora koji je u ime "Gama elektroniksa" parafirao Nenad Ćosić bile su, da o svom trošku izgradi telekomunikacione objekte, da pribavi neophodnu dokumentaciju, posebno investiciono-tehničku i sve neophodne saglasnosti, da nabavi opremu, da preko ovlašćenih izvođača montira telekomunikacione objekte. Precizirano je i da nakon izgradnje TT objekte sa dokumentacijom preda u vlasništvo "Telekoma" bez naknade. Istim ugovorom u članu 6 "Telekom" se obavezuje da drugom učesniku nadoknadi najviše do 70 odsto troškova telekomunikacionih objekata.

Samo nekoliko dana kasnije, 11. marta 2004. godine, Ugovor o zajedničkoj saradnji sklapaju "Gama elektroniks" i prištinska firma "Kroi i bardhe" koju zastupa Arber Arifi. U ovom dokumentu između ostalog piše da su se "Telekom Srbija" - "Gama elektroniks" sporazumeli da zajednički u cilju pružanja usluga direktnog pristupa međunarodnom internetu prioritetno izgrade telekomunikacione kapacitete, pre svega radiorelejni sistem na koti Sveti Ilija u skladu sa projektnim zadatkom "Telekoma" i "Gama elektroniksa".

Članom 2 ovog ugovora predviđeno je da su "Gama elektroniks" i ova prištinska firma zajednički nosioci investicione izgradnje telekomunikacionih objekata. Obaveze beogradske firme su da izradi projektne zadatke, da sa drugim potpisnikom ugovora učestvuje u izboru izvođača, da vodi stručni nadzor, da po dobijanju dozvole započne sa realizacijom TT usluga i redovno održava objekte. Istim ugovorom "Kroi i bardhe" se obavezala da o svom trošku izgradi i montira TT objekte, nabavi opremu i da posle izgradnje TT objekta sa svom tehničkom dokumentacijom preda u vlasništvo "Gama elektroniks" bez naknade.

U članu 6 piše da je beogradska firma dužna da drugom učesniku nadoknadi najviše 70 odsto troškova oko izgradnje TT objekata, ali i da "Gama elektroniks" na osnovu ovog ugovora stiče pravo uknjižbe vlasništva na TT objektima i bez daljeg prisustva i saglasnosti drugog učesnika koji ima samo pravo korišćenja usluge direktnog pristupa međunarodnom internetu.


Telekom: Nije tačno

Telekom Srbija reagovalo je juče na izjavu Dragomira Karića, povodom njegovih tvrdnji da to preduzeće indirektno posluje sa Albancima.
- To je notorna neistina. Telekom Srbija nije potpisao nikakav ugovor sa firmom "Kroi i bardhe" kao ni sa jednim drugim preduzećem sa područja Kosova i Metohije, ni po kojem osnovu. Telekom ima zaključene tipske ugovore o zajedničkoj izgradnji i direktnom pristupu međunarodnom internetu sa više desetina firmi koje su registrovane u Srbiji i plaćaju porez za svoje usluge po poreskim propisima Srbije" kaže se u saopštenju Telekoma, a jedna od njih, kako navode, jeste i "Gama elektroniks".
- Radi se o tipskim veleprodajnim ugovorima iz domena interneta koji nemaju nikakve veze sa bilo kojom oblašću rada rada mobilne telefonije i nedopustivo je upoređivati ih sa ugovorom između Mobtela i Mobikosa - tvrde u Telekomu.
- Istina je da se ugovor Mobtela sa Mobikosom odnosi na poslovno tehničku saradnju, u vezi sa prodajom kartica i vaučera, a ugovor o kome "Telekom" govori podrazumeva zajedničku izgradnju radiorelejnog sistema, čija je suština da je podizvođač radova albanska firma koju je angažovala "Gama elektroniks", na osnovu ugovora s Telekomom. Međutim, ako posao sa "Mobikosom", kako se tvrdi, ugrožava nacionalno bezbednosne interese Srbije kako je moguće da ti interesi nisu ugroženi kada je u pitanju zaključenje ugovora između "Game" - "Telekoma" i Albanaca koji na Kosovu obavljaju poslove, upravo za račun "Telekoma". To samo potvrđuje da "Telekom Srbija" preko svog posrednika ("Gama elektroniks") posluje sa Albancima - kaže za Glas advokat Slobodan Šoškić.

 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 11:17 - pre 223 meseci
Citat:
Dobro, kakve veze ima ovo sa Karicem po 55-ti put? ;) Neverovatno kako je sve moguce spustiti na licni nivo (karic, muzikant, kostunica) - a ne baviti se cinjenicama.


Pa naravno da nema! Jer ovi ovde doticni clanovi ovog foruma u nedostatku cinjenica i dokaza se hvataju bilo cega samo da post-uju nesto i da se naprave pametni.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 11:19 - pre 223 meseci
Pa nego sta! Ocigledno je da se primenjuju dvostruki arsini, vec u zavisnosti da li ministri uzimaju proviziju ili ne. Da cujem sad i o korupciji....
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 11:23 - pre 223 meseci
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/E06011101.shtml

Citat:
Telekom duguje Mobtelu, Karić duguje svima
Reč je o dugu oko 200 miliona evra na ime naknade koja se plaća kada se ostvari saobraćaj iz fiksne u mobilnu mrežu i obrnuto

BEOGRAD - Jedna od glavnih tema u sporu BK trejd - PTT "Srbija" koji se ovih dana nalazi pred arbitražnim sudom u Cirihu, pored vlasničkog udela, je i plaćanje interkonekcije, odnosno razgovora sa fiksne ka mobilnoj telefoniji i obrnuto. Prema saznanjima Glasa, po ovom osnovu "Telekom Srbije" duguje Mobtelu oko 200 miliona evra.
- Kada je 1998. godine Mobtel dobio licencu sklopljen je i u ugovor o interkonekciji gde su i dogovorene cene koju operater 063 treba da dobije na ime poziva sa fiksne na mobilnu telefoniju. Tada je Telekom počeo da plaća 1,85 dinara po minuti. Kako je po ugovoru dogovoreno da se sa povećanjem cene impulsa u fiksnoj mreži poveća i cena interkonekcije, tokom 2000. godine krenulo se sa razgovorima oko novih tarifa. Ispred Telekoma bili su nekadašnji suvlasnici Italijani koji su nudili novu cenu od 4,5 dinara, dok je Bogoljub Karić, odnosno Mobtel tražio 5,02 dinara.
Međutim, dogovor nije postignut, pa je angažovana nezavisna kuća, Gradski zavod za veštačenje koja je bila i jedino ovlašćeno preduzeće za ovu vrstu posla. I oni su uradili analizu po kojoj je cena od 5,02 dinara po minuti najrealnija. Tada su predstavnici Telekoma odustali od pregovora i nastavili da uplaćuju po starom, dok se razlika godinama gomilala. Do početka 2003. godine iznosila je između 75 i 85 miliona evra - istakao je izvor Glasa iz Ministarstva za kapitalne investicije i dodao da je više puta urgirano da se pregovori nastave, ali da predstavnici Telekoma na to nisu pristajali.

Prema njegovim rečima Karić se uvek vadio na ova dugovanja kad su u pitanju potraživanja države zbog neisplaćenih dividendi u iznosu od 52 milion evra.
- Arbitraža će verovatno utvrditi vlasnički udeo u iznosu od 58:42 u korist države, kao što su mnoge inspekcije i komisije utvrđivale prethodnih godina, ali će zbog toga najveći problem biti interkonekcija koju će, najverovatnije, Telekom, odnosno država morati da plate. Za ova dugovanja su znali i novi vlasnici Mobtela, što je i presudilo za kupovinu ovog operatera - objašnjava naš sagovornik.
Sa druge strane, član Međuresorske radne grupe Vlade Srbije za utvrđivanje vlasničkih odnosa u Mobtelu Tihomir Živanović, objašnjava da su izmene osnovnog ugovora o osnivanju Mobtela na osnovu kojih se plaća interkonekcija, nezakonite.
- Do druge polovine 1998. godine obaveze Mobtela po Ugovoru o osnivanju Mešovitog preduzeća za uvođenje sistema javne mobilne telefonije iz 1994. godine, bile su da PTT-u mesečno plaća dva dolara po korisniku, zatim plaća 90 odsto od cene međunarodnih i 80 odsto od cene međugradskih razgovora. I Mobtel je redovno uplaćivao sve do druge polovine 1998. godine kad su protivzakonito, Aneksom ugovora izbačene ove stavke, objašnjava Živanović.

Telekom deli kartice na KiM
Telekom Srbija podeliće besplatno 5.000 SIM kartica 064 mreže mobilne telefonije sa 100 dinara kredita u tri srpske enklave na Kosovu. Kartice će biti podeljene preko prodajnih mesta Telekoma Srbija u Ranilugu, Gračanici i Štrpcu, kako bi bila pružena pomoć stanovništvu koje je ostalo bez signala mreže 063 kompanije Mobtel. Na teritoriji centralnog Kosova u utorak je isključena Mobtelova mreža 063 mobilne telefonije.


Van snage ugovor o osnivanju
Tihomir Živanović podseća da su zbog svega što se dešavalo pre 1998. godine i posle nje, zajedno sa profesorom Ljubišom Dabićem pokrenuli inicijativu kod javnog tužioca Slobodana Jankovića da se pred Trgovinskim sudom zatraži da se Ugovor o osnivanju Mobtela proglasi apsolutno ništavnim. "Mobtel uopšte nije platio licencu koju su Italijani i Grci za 49 odsto vlasništva u 064 i 065 platili 125 miliona maraka. Nakon toga, Karić ne bi imao 13 odsto vlasništva u Telekomu 064 i 065, a Mobtel bi morao ponovo da plaća mesečno dva dolara po priključku, i prvobitnu cenu međugradskih i međunarodnih razgovora. Tačnije, država bi tada mogla da preuzme Mobtel, a Karić, Telekom Srbija, PTT i svi drugi bi mogli da se pojave kao potražioci", zaključuje Živanović.

Saznajemo: Država većinski vlasnik Mobtela?
Ministarstvo finansija na jednoj od narednih sednica Vlade Srbije, predložiće da država plati dugovanja Mobtela prema poveriocima, i da tako postane većinski vlasnik ovog preduzeća, mimo odluke Međunarodnog Arbitražnog suda u Cirihu, saznaje Glas.
- Za sada se ovi planovi drže u najvećoj tajnosti pošto se Vlada Srbije već zaletela oduzimanjem licence jer je to bio posao Republičke agencije za telekomunikacije. Sada u vladi pokušavaju da urade ono što je od samog početka trebalo, a to je da preuzmu vlasništvo nad Mobtelom. JP PTT, kao manjinski vlasnik Kompanije 063, isplatiće poverioce kako račun Mobtela ne bi bio blokiran, i kako preduzeće ne bi trpelo štetu, tako da će to biti način za povećanje kapitala države, koja će automatski postati većinski vlasnik. Možda to i nije najbolje pravno rešenje, ali uradićemo isto što je uradio i Bogoljub Karić kada je postao većinski vlasnik Mobtela - tvrdi izvor Glasa iz Vlade Srbije i dodaje da su o ovome obavešteni samo Dinkićevi bliski saradnici.
Ne zna se tačno koji će poverioci Mobtela biti isplaćeni, ali je činjenica, tvrdi naš izvor, da su dugovanja firme veća od 100 miliona evra. "Samo na osnovu raznih kredita za opremu, kao što je slučaj sa Rajfajzen bankom iz Češke, Komercijalnom bankom..., Mobtel duguje oko 50 miliona evra" - zaključuje sagovornik.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 11:29 - pre 223 meseci
Citat:
"Mobtel uopšte nije platio licencu koju su Italijani i Grci za 49 odsto vlasništva u 064 i 065 platili 125 miliona maraka.


Pa sta je ovo? Mobtel je bio privatna firma i Karic nije ni trebao da "otkupljuje" svoje pare od drzave. Licencu je imao svakako. Licenca nema veze sa vlasnistvom. Zamena teza.

Nema sanse da Karic nije platio nesto sto je trebao i da njegova firma radi sve ove godine, zatvorili bi Mobtel,, a, ako gledamo sa pravne tacke gledista, retroaktivno donosenje odluka i zakona je nezamislivo Lepo. sve ove godine je, kazu, Mobtel bio duzan drzavi, i sve vreme je radio zato sto je placao reket.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 12.01.2006. u 12:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 12:03 - pre 223 meseci
Citat:
xtraya: Dzaba mi polemisemo kad se pojavi dimkovic kao da je s marsa dosao (citaj .de) pa smo mi svi iz srbije (ovakve kakva je) idiot proof ekipa koja pojma nema sta znaci biti muzikant (podvlacim MUZIKANT) iz Peci (citaj Karic & C.O.)

citao sam dimkovicev post o letenju avionom i internetu na 10000 metara, zbilja sam bio prijatno iznenadjen, ali sam prilicno razocaran njegovim sveobuhvatnim deljenjem lekcija o karicima, linuxu,microsoftu... QQ...


Kakve veze uopste ima sto je Karic muzikant iz Peci? Da li to znaci jer sam ja sladoledzija iz Kraljeva nikada ne treba da imam nista u vlasnistvu a ako nesto i imam, a komsija kaze da mi to ne pripada, treba momentalno da mi se oduzme? (na komsijino "znam ja").

Nisu u pitanju Karici (inace meni vrloooo antipaticni) vec sistem otimacine bez sudskih resenja uz obrazlozenje "svi znaju da..."!!!


Citat:
xtraya: a da stavimo dimketa za predsednika? nayebali smo....


Zasto? Zato sto covek trazi da se postuju zakoni?



[Ovu poruku je menjao mexico dana 12.01.2006. u 13:04 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.ipt.aol.com.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 12:36 - pre 223 meseci
Citat:
mexico: Zasto? Zato sto covek trazi da se postuju zakoni?




Pa normalno nije nam to u tradiciji. Zar nije odavno receno da se "sudije ne trebaju drzati zakona ko pijan plota "

 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 15:17 - pre 223 meseci
BK je upravo na Telefaktu javio da je, prema nezvaničnim informacijama, na jučerašnjoj sednici arbitraža privremeno zaustavljena dok država Šlafu & Co. ne isplati 1,2 milijarde dolara odštete zbog preuzimanja Mobtela i omogućavanja direktnoj konkurenciji (tj. Telekomu) da ima uvid u celokupno poslovanje Mobtela. Štetu su navodno procenile strane firme koje se time bave, a biće uvećavana svaki dan dok je država ne isplati i vrati licencu Mobtelu.

Videćemo da li je ovo istina.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 15:48 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Nije mi jasno kako u celoj ovoj situaciji pojedinci uspevaju da prenebregnu činjenicu da je Vlada krenula u obračun sa NAJVEĆIM GENERATOROM KORUPCIJE U SRBIJI & PORODICOM KOJA JE USPELA DA OŠTETI DRŽAVU ZA DO SADA NEPREVAZIĐENU SUMU.


Ako neko stvarno veruje u ovo, stvarno bi trebalo da zakaci "jack-ass" papir na celo.


Dobro, evo ja sam jack-ass, nema problema. Ali šta ćemo sa onim što tvrdi Tihomir Živančević, čovek koji je najupućeniji u slučaj Mobtel, da je ugovor između Karića i države ništavan?

U tom slučaju država je oštećena za preko 700 miliona evra. Nimalo naivna suma, a čisto sumnjam da je neki drugi profiter zakinuo državu za veću cifru.

Jbg, ja verujem Živančeviću s obzirom na to da još od '97 ukazuje na nepravilnosti, podnosi prijave i DIREKTNO OPTUŽUJE SVE KOJI SU UMEŠANI U OVAJ GIGANTSKI SLUČAJ KORUPCIJE.

Opet, već sam objasnio da mi je potpuno jasno da Vlada ne ulazi u obračun sa Karićem zbog nepravilnosti u radu Mobtela, već zbog političkih razloga i Bogoljubovog pokušaja da kupovinom poslanika naruši njenu većinu u parlamentu.

Aktuelna Vlada funkcioniše jako čudno i daleko od toga da sam ljubitelj lika i dela V. Koštinice, M. Dinkića & co.

Ovo sa Mobtelom je isti slučaj kao sa haškim optuženicima. Umesto da ih pohapse i isporuče, oni ih uhapse, daju im kintu kao odštetu, islikaju se sa njima pred TV kamerama kao da su se dobrovoljno predali i otprate ih uz sve državne počasti. Potpuno bolestan trip, ali na taj način su već otpremili gomilu likova sa poternice, i to je dobro. Isto je i sa Karićem. Umesto da osvedočenu lopurdu uhapse zbog krađe, oni su coolirali sve dok nije postao pretnja po njih same. Onda su odlučili da ga sjebu, i ja sam jako zadovoljan zbog toga, bez obzira na njihove inicijalne motive.

Zanima me samo krajnji rezultat, a to je Bogi u bukagijama.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 15:50 - pre 223 meseci
Citat:
teddy: BK je upravo na Telefaktu javio...


Ahahaha...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 15:58 - pre 223 meseci
Kao što rekoh, nisam ljubitelj ove vlade, ali mislim da vlada ni slučajno ne treba da padne dok Bogija ne stavi iza rešetaka, zajedno sa svim sudijama koji su mu godinama činili "usluge".

Moja puna podrška vladi i njenim naporima da preambicioznog lopova smesti tamo gde mu je mesto, i uopšte me ne zanima pravi motiv svega ovoga. A za Šlaufa i kompaniju koja mlati pare na rizičnim investicijama me bole q.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 16:09 - pre 223 meseci
Citat:
Aktuelna Vlada funkcioniše jako čudno i daleko od toga da sam ljubitelj lika i dela V. Koštinice, M. Dinkića & co.

Ovo sa Mobtelom je isti slučaj kao sa haškim optuženicima. Umesto da ih pohapse i isporuče, oni ih uhapse, daju im kintu kao odštetu, islikaju se sa njima pred TV kamerama kao da su se dobrovoljno predali i otprate ih uz sve državne počasti. Potpuno bolestan trip, ali na taj način su već otpremili gomilu likova sa poternice, i to je dobro. Isto je i sa Karićem. Umesto da osvedočenu lopurdu uhapse zbog krađe, oni su coolirali sve dok nije postao pretnja po njih same. Onda su odlučili da ga sjebu, i ja sam jako zadovoljan zbog toga, bez obzira na njihove inicijalne motive.

Zanima me samo krajnji rezultat, a to je Bogi u bukagijama.


@buum
A u tome sto je boldovano je i sustina, tj. ne bi uradili nista da im Karic nije politicka pretnja. je li, da li ti imas nesto licno protiv Karica? Kazes da je krao, dobro koliko kradu ministri u ovoj vladi, moze neko da primeti isto tako. Je li tebi nesto ukrao? Saberi se bre!

Citat:
Moja puna podrška vladi i njenim naporima da preambicioznog lopova smesti tamo gde mu je mesto, i uopšte me ne zanima pravi motiv svega ovoga. A za Šlaufa i kompaniju koja mlati pare na rizičnim investicijama me bole q.

@pisac
I tako i mene i svakog normalnog ovde na forumu boli q. za to sto ti imas da kazes. Nadji neki forum pun Seseljevaca pa mlati praznu slamu sa njima, kada otvoreno kazes da te boli q. sto Srbija nije pravna drzava.
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 16:37 - pre 223 meseci
@Xtrya
Citat:

a da stavimo dimketa za predsednika? nayebali smo..

Moze , a Karica za njegovog zamenika..

@ Bojan

Citat:


svakog normalnog ovde na forumu boli q. za to sto ti imas da kazes. Nadji neki forum pun Seseljevaca pa mlati praznu slamu sa njima, kada otvoreno kazes da te boli q. sto Srbija nije pravna drzava.


A ti zelis da Srbija bude pravna drzava i da se iza pravne drzave kriju kriminalci,ako je to pravna drzava , glasam protiv nje...netreba mi pravna drzava u kojoj gazduje kriminal i caruje korupcija...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 16:45 - pre 223 meseci
Da bi zadovoljio termin pravna drzava treba poceti od same drzave. Ovde drzava sprovodi selektivnu pravdu koje je samo u interesu Vlade, a Vlada nije drzava.


Zamolio bih sve ucesnike u diskusiji da se drze cinjenica i da svoje komentare ociste od raznih uvreda i neargumentovanih prepucavanja.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 12.01.2006. u 17:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 16:47 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Nadji neki forum pun Seseljevaca pa mlati praznu slamu sa njima, kada otvoreno kazes da te boli q. sto Srbija nije pravna drzava.


1) Nemoj mene da mešaš sa Šešeljem.
2) A znači bila bi pravna država da je ostavila Karića da kupuje poslanike sa ukradenim parama iz Mobtela, ili da je Šlaf uspeo da podmiti vladu što mu je verovatno i bila namera od samog početka?
 
Odgovor na temu

baneveliki

Član broj: 70754
Poruke: 8
213.244.222.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 17:06 - pre 223 meseci
Eto kakvi smo mi Srbi. Umesto da na ovom forumu raspravljamo o odnosu drzave prema jednom pravnom licu (privatnom) mi vredjamo jedni druge samo zbog toga sto se drugom sagovorniku ne dopada odgovor prvog ili obrnuto.
Opet pokazujemo da bez nekog prevelikog razloga od obicnih ljudi pravimo harizmatske licnosti.
Karic je svakako doprineo da Mobtel postane ono sto jeste i znatno uvecao svoj udeo u vlasnickoj strukturi na dobar ili rdjav nacin bez obzira na to da li je bio muzikant ili ne.

Dragi Srbi ukoliko imate neka saznanja i zelite da se dokaze da je Karic kriminalac aktivno se ukljucite i pomozite drzavnim organima, jer citajuci forum primetio sam da ima nekoliko ucesnika foruma koji su bili blizu nekih sumnjivih radnji u vezi sa Mobtelom.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 17:13 - pre 223 meseci
Citat:

a da stavimo dimketa za predsednika? nayebali smo..


Citat:

Moze , a Karica za njegovog zamenika..


A da vas pitam ja ljudi dve stvari?

a) Zasto se vi bavite komentarisanjem mene, a ne teme? (tipicna "Ad Hominem" logicka greska - http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem)

b) Zasto vi mene povezujete sa Bogoljubom, kao i celu temu

Hocete da vam odvovorim, XTraya-o i Rolande? Evo da probam.

a) Zato sto ne umete ili ne zelite da vodite logicki konzistentnu diskusiju i bavite se kafanskim nacinom diskusije koja se svodi na diskreditaciju sagovornika, takozvanu "Ad Hominem" logicku gresku koja je destruktivna za diskusiju, pa i za drustvo ako je vecina koristi - kao sto se ocigledno radi u Srbiji (novine, TV i sl...) gde niko ni sa kim ne moze da razgovara o temi, vec se uvek na kraju predje na "razgovor" (obicno tucu a nekad i rat) o sagovornicima.

b) Zato sto ocigledno imate neki kompleks ili fobiju od tog Karica... ja stvarno ne znam kome su usta puna Bogoljuba Karica - meni nisu uopste, niti me zanima uopste u zivotu - mene samo zanima uzurpacija necije (bilo cije!) privatne imovine od strane Republike Srbije, Karica zaista ostavljam vama da se bavite njegovom licnoscu i delom kao da imate turn-on na njega, sorry.

Citat:
Buum
Dobro, evo ja sam jack-ass, nema problema. Ali šta ćemo sa onim što tvrdi Tihomir Živančević, čovek koji je najupućeniji u slučaj Mobtel, da je ugovor između Karića i države ništavan?


Tihomir Zivanovic je sudija? Koji ima izvrsna ovlascenja da donese pravosnaznu presudu? :) Jel on bio u nekom upravnom odboru ili sa izvrsnim ovlascenjima prilikom potpisivanja ugovora PTT-Mobtel?

Nije ni jedno ni drugo - pa po cemu je on onda relevantan ovde? Po tome sto je poznat po novinama "da zna sve o svemu" ?

Gee - meni ovo zvuci ko "balkanski spijun" :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 18:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu12.01.2006. u 17:14 - pre 223 meseci
Citat:
A znači bila bi pravna država da je ostavila Karića da kupuje poslanike sa ukradenim parama iz Mobtela, ili da je Šlaf uspeo da podmiti vladu što mu je verovatno i bila namera od samog početka?


Opet prazne price. Karic da je krao, ne bi sada imao problema vec odmah, jos i za vreme Milosevica. Kako objasnjavate da je "krao" sve vreme i sve su ga vlade pustale da "krade" dok nije postao politicka pretnja, a onda odmah, "svi znaju da je lopov"?
Dalje, na osnovu cega znas koje su bile Slafove namere? Ja, da sam na njegovom mestu, naj... bi se majke Srbiji pred medjunarodnim sudom i investirao negde na Tajvanu, ili bilo gde gde vlada nema lopovske ruke.

Opet samo (jer moramo non-stop da ponavljamo kako bi to dobilo izgled istine, bas kao i totalitaristicka propaganda, da je Karic "lopov". pardon, nisam nikoga terao da kupuje Mobtelove akcije, ili da ih ne proda nakon sto utvrdi postojanje stetnih ugovora, ali vi non-stop ponavljate "lopov" pa "lopov" jer to je sustina propagande dezinformacijama. Sto vise ponovite, veca je sansa da neko to prihvati kao istinu, bez obzira sto sa istinom nema veze. Kazem zato sto je vlada naprasno odlucila da Mobtel-PTT vlasnicki ugovor koji je sve vreme bio u redu i de jure je u redu, ako ima potpisa na njemu (a ima) ospori, i ko od koga krade? Sve vreme je taj ugovor bio u redu, dok nije doslo do toga da Karic bude politicki protivnik. Kada vlada moze da se bori protiv politickih neistomisljenika-protivnika (Karic) pravnim sredstvima nema demokratije. Sutra neko drugi koji bude opozicija moze takodje biti prozvan kao "lopov" bez ikakvih dokaza (i sto je najgore, moze mu biti presudjeno ovako ili onako zato sto "sudije ne trebaju da se drze zakona ko pijan plota" sve u svrhu ocuvanja kamarile na vlasti). To je sustina, u drzavi koja je demokratska svako, pa i Karic ima prava. Ovde mu je vec presudjeno preko noci.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 12.01.2006. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 87245 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.