Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58868 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 12:07 - pre 219 meseci


A TV Avala je bas primer televizije koja uspesno posluje....cccc... Oni jos nisu emitovali ni jedan sekund programa a kamoli da su ostvarili neki profit....
 
Odgovor na temu

asatuser

Član broj: 19011
Poruke: 48
*.dtce.net.



+48 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 13:20 - pre 219 meseci
Pa pogledaj u zagradi sta pise, pa ce ti biti jasno da ova tvoja primedba ne stoji. Oko "uverljive garancije buduceg poslovnog uspeha" mozemo raspravljati.

Kriterijumi RRA treba da budu deterministicki odredjeni, i po meni, ovako formulisani kriterijumi ne piju vodu. Tacnije, smatram da ovakvu (kakva god da je bila) odluku RRA treba ponistiti i dati nekom strucnijem da organizuje novu dodelu, sa tacno odredjenim kriterijumima. Ako ovako ostane do kraja, to ce biti zbog toga sto se dogadja u nasoj zemlji :(

Neprihvatljivo je odluke (a pogotovu odluku ovakve tezine) donositi bez detaljnog obrazlozenja. Ucesnicima konkursa, a i javnosti, treba da budu dostupne sve kvalitativne i kvantitativne ocene kojima su se clanovi RRA rukovodili prilikom donosenja odluke, po svakom od kriterijuma.

Meni je sumnjivo da su RTL hteli zavrnu na pola procedure, pa nisu uspeli. Sada, kad ne daju obrazlozenje odluke o dodeli, meni stvarno izgleda da neko hoce da zavrne RTL.



[Ovu poruku je menjao asatuser dana 25.04.2006. u 14:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 13:44 - pre 219 meseci
Daj, Miskovicu, pa nisi ni ono sto piše na slici pročitao, a kamoli ceo dokument o kriterijumima.

A evo i dela Cekićevog saopštenja koji su prećutali u Telefaktu:

Citat:
To što neko zbog sumnjive vlasničke strukture, blokiranog računa i katastrofalne uređivačke politike ne zadovoljava javno utvrđene kriterijume - stvar je podnosioca prijave, a ne Saveta.


http://www.rra.org.yu/srpski/OdgovorKojadinovicu.pdf

[Ovu poruku je menjao teddy dana 25.04.2006. u 15:16 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 16:11 - pre 219 meseci
@Teddy,

Jer se ti salis - ili ono sto je propisano predstavlja neki uslov? Mislim - kakva su to "uveravanja" ako TV ne posluje?

Planirani "Market cap"? Koliki, Godisnji profit? Koliki? "Samoodrzivost" hahaha - pa kakva samoodrzivost? Za jednu betu? Ili je minimalna investicija negde definisana ;-))) Rast u sledecih N godina? Koliko godina? Koliki rast? Planiranje investicije? Kolike? Garantnovano cime? Sta se desava ako se ne ispune? - a pise koja je garancija... pismo o namerama banke da ce pruziti finansiranje ... za sta? A da, samoodrzivost... lol ;-)

Gde su detalji tih uslova (cifre, obavezni minimalni tehnicki uslovi, itd...)? Evo ja cu da kazem: taj dokument od 5 strana na njihovom sajtu je smesan, kao da ga je pisao neko za maturski u gimnaziji i ja ne mogu da verujem da je Srbija ovoliko neozbiljna drzava kad moze takvim amaterima da dozvoli da raspolazu javnim dobromm.

Ja jedva cekam da vidim taj elaborirani odgovor RRA na osnovu kakvih parametera su utvrdili da je neki Tv Happy ili nepostojeci TV Avala podoban za nacionalnu frekvenciju a recimo TV5 ili RTL nisu ;-) Umesto njihovih demagoskih i politikoloskih (to im inace nije posao) "odgovorima Kojadinovicima/Ovima Onima" - ako je sve sto je RRA uradila odabir nekih popova i lezileba i onakva stura definicija procedure onda ne znam sta kazem.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 25.04.2006. u 17:14 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 16:48 - pre 219 meseci
Ima više razloga zašto je BK pukao. Blokada računa, nejasno vlasništvo, favorizovanje PSS zbog koga je upozoren 2004, a ono se nastavilo i u 2005, i u 2006...

Citat:
Konstatovana je i činjenica da je Savet RRA 17. avgusta 2004. godine kaznio BK televiziju merom javnog upozorenja zato što je po nalazima Stručne službe RRA u svom programu neprikriveno favorizovala predsedničkog kandidata Bogoljuba Karića.

Savet RRA je konstatovao i da je Stručna služba RRA u više navrata evidentirala slično ponašanje BK televizije u korist stranke Pokret „Snaga Srbije" i njenog predsednika Bogoljuba Karića.

U periodu od 19. juna 2005. do 25. januara 2006. godine emitovano je 547 priloga o aktivnostima stranke Pokret snaga Srbije i samo 831 prilog o svim ostalim političkim strankama u Republici Srbiji.

U periodu od 1. avgusta do 15. avgusta 2005. godine emitovano je 54 priloga o aktivnostima stranke Pokret „Snaga Srbije" i samo 28 priloga o aktivnostima svih ostalih političkih stranaka u Republici Srbiji.


Ne verujem da znaš na šta su ličili njihovi Telefakti.

Uostalom, čitaj i sam. Obrazloženje je svima dostupno. Meni se npr. ne sviđa što su rešili da puste samo jedan strani kanal, jer bi nas više njih približilo EU tako što bi promovisali interese stranih ulagača.

http://www.rra.org.yu/srpski/RRA-obrazlozenje.pdf

[Ovu poruku je menjao teddy dana 25.04.2006. u 17:55 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 17:00 - pre 219 meseci
Hahahahahahhaha

Dakle lepo pise ;-)

"Pojedincna najveca ulaganja su najavili... Kosava/Happy - 32.5 miliona evra, TV Avala 21.8 Miliona Evra" - do sad je FOX ulozio 500 eura u osnivanje made-to-order firme :)

Kako je ovo bistro ;-) Znaci RTL je "najavio" 0.5 miliona evra manje od neke Avale, ali iza Avale stoji valjda neko mnogo vece iskustvo u pravljenju TV programa, a TV5 ima vlasnika 26% akcija, protiv koga je bas pre neki dan pokrenuta... allmighty Istraga ;-)

Kolumbija :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 17:03 - pre 219 meseci
To što osporavaš se može osporavati, ali činjenica da se BK oglušio na upozorenje RRA ne može.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 17:14 - pre 219 meseci
Ja uopste ne sporim da se BK oglusava na "upozorenje" RRA - samo se pitam da li javno kritikovanje rada RRA preko sredstava javnog informisanja znaci implicitan "uticaj na RRA"?

Znas, ako je to tako - to mi onda mnogo zvuci kao jedna druga institucija od pre par decenija, zvana CK SFRJ - ciji se rad nije smeo javno komentarisati. Ne znam sta je BK pricao (niti mislim da je BKTV neka preterano objektivna stanica, vec su pre svega postali servis za PSS) ali obrazlozenja RRA su malo... ispada vrlo kvalitetna zastita, posto se RRA bavi kontrolom radio difuzije u Srbiji - ona postavlja uslov da se na nju ne moze uticati, pa cak i time da ih neko pominje u negoativnom kontekstu u sredstvima javnih informisanja koje bas oni regulisu... Rekoh ja na onoj temi o RTS-u jos davno - to su nova deca komunizma, jedva su cekali da se ustolice.

Takodje, odakle RRA ima pravo da ministra vlade srbije za informisanje javno proziva za "zastitnika BKTV", koliko vidim u njihovom "obracanju javnosti" - pa to pismo coveka koji bi trebao da bude potpuno nezavisan od uticaja (Cekic) izgleda kao politicki pamflet? Odakle RRA uopste ima pravo da se raspravlja preko obavestenja sa drugima, pa jos i da imenuje i proziva a o pateticnom paragrafu o potvrdi ispravnosti ne bih da pricam - da je Srbija normalna zemlja i da sam ja imenovan i proglasavan od strane nekog javnog cinovnika platio bih advokata i tuzio ga dok mu se ne smuci.

Njegov posao je da uredjuje radio difuziju - a ne da sudi o drugima. Ako to nij shvatio, ocigledno je promasio profesiju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 17:17 - pre 219 meseci
Znaci strasno..ako je ono saopstenje tela koje odlucuje o davanju nacionalnog dobra onda stvarno nemam reci.
Toliko gluposti na samo 15 stranica texta neverovatno...

NIjedna konkretna stvar nije recena vec samo neke ocene koje nisu potkepljene cinjenicama i dokazima.

Toliko sam ljut i tuzan u isto vreme kada vidim u kakvoj drzavi zivimo da nemam zivaca da pisem opsirnije.

Samo cu reci: tuzno...

P.S. Nisam primetio da su obrazlozili zasto RTL nije dobio frekfenciju....izgleda da ce opet neko da radi sklekove u ambasadama nekih EU drzava...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 25.04.2006. u 18:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 17:59 - pre 219 meseci
Ostaje takođe nejasno zbog čega BK nije u startu diskvalifikovana. Oni nemaju šta da traže u ovoj priči. Njihov jedini adut su izgleda bila prava na prenos utakmica sa Mundijala. Zbog obmanjivanja javnosti pričom da ih RRA gasi (što apsolutno nije tačno, jer postoji mogućnost emitovanja u kablu ili na satelitu), da se ja pitam momentalno bih im oduzeo dozvolu za rad. Mozak su nam probili.

Nema ni objašnjenja za radio frekvencije (mislim Fokus?!?!?!).
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 18:14 - pre 219 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: P.S. Nisam primetio da su obrazlozili zasto RTL nije dobio frekfenciju....izgleda da ce opet neko da radi sklekove u ambasadama nekih EU drzava...

Zato sto vecinski kapital u toj televiziji nije domaci. :)
Jebe lud zbunjenog.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

ilkeNo1
Miloš Ilić
bg

Član broj: 37476
Poruke: 111
*.scnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 18:37 - pre 219 meseci
Bas me briga koji ce razlog dati za opravdanje, bitno je da se ta televizija z a t v o r i. dosta vise da svako moze da radi sta hoce. Ako npr. hocu da gledam vesti na Bk ne moram da znam sta je danas radio mama Karic, tata Karic, sin Karic, cerka Karic,... Pun mi je qrac vise family news-a, rasipanja drzavnih para, D'n'd, qrcenja, prljave propagande...
Nego, sta se sada desava po proceduri? Kada se ona moze najranije zatvoriti?
"Izgubljeno je samo ono cega se odreknemo"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 18:49 - pre 219 meseci
Citat:
Bas me briga koji ce razlog dati za opravdanje, bitno je da se ta televizija z a t v o r i.


A sta kazes da ja dodjem kod tebe i kazem da hocu da ti oduzmu sve sto imas i otpuste, bas me briga za razlog... Na sta bi licio svet kada bi sve tako funkcionisalo...

Citat:
Ako npr. hocu da gledam vesti na Bk ne moram da znam sta je danas radio mama Karic, tata Karic, sin Karic, cerka Karic,..


To sta ce neko da pusta na svojoj privatnoj televiziji je njegov problem, mogucnost izbora je cudo, daljinski u ruke pa promeni kanal.

Citat:
Pun mi je qrac vise family news-a, rasipanja drzavnih para, D'n'd, qrcenja, prljave propagande...


Opet kazem, imas daljinski pa promeni kanal, to je privatna televizija dakle ne trose se drzavne pare, pre bi rekao da se puni kasa od raznoraznih doprinosa koji se placaju i poreza.

Uostalom ako postoji sumnja da neko posluje nelegalno i da je uradio nesto protiv zakona tu su sudovi, pa lepo sudjenje, pa se vidi sta je uradio pa se tek onda ako je neko kriv moze raditi nesto sto je u okviru zakonskih propisa i sankcija prema takvima.

Citat:
Nego, sta se sada desava po proceduri? Kada se ona moze najranije zatvoriti?


Koliko god to neki sa vlasti zeleli nece moci tako da zatvore TV-stanicu. Da si citao saopstenje i uopste da si upozant sa zakonom znao bi da RRA ne moze da oduzme nekome dozvolu niti da nekome zabrani rad.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 18:53 - pre 219 meseci
Vi što držite stranu BK... ili se "legališete"...

Ko će "vama" da da KREDIT ako ste već DUŽNI ili propali skroz-naskroz? Koja banka će na "vama" da vežba "humanitarnu" poslovnost? Ko će to da plati, ostali komintenti? Bah.
Ne očekujte da i država ispusti TAKAV argument prilikom ovih odluka. Jedva su čekali da imaju RAZLOG! Ne izigravajte legaliste nad onima koji nisu LEGALISTI, nego sitne (krupnosopstveničke) duše i profiteri! Hahaha!

Znači, kod nas si u MINUSU! NEMA dalje podrške jer si srao protiv mene ili nisi vratio DUG! Sa'ću te ukinem!

Amin.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:02 - pre 219 meseci
Citat:

Vi što držite stranu BK... ili se "legališete"...


Ovde se ipak ne radi o gasenju BKTV vec o cistoj demonstraciji tipicne palanacke neprofesionalnosti - vec vise o 100 godina kvazi-eksperti prodaju, na zalost, dominantnom palanackom ili neobrazovanom stanovnistvu u Srbiji svoje "ekspertske usluge" uz pomoc nekog "autoriteta" koji su eto zadobili nekom uredbom Vlade - pa tako i ovaj "izvestaj" RRA koji je tako srocen kao da ga je pisao neki srednjeskolac za losu matursku temu sluzi da opravda vrlo sumnjiv izbor nekih TV stanica.

U izvestaju zapravo ne pise NISTA - nigde nije navedeno koja je to metrika primenjena za kapitalizaciju firme, kakve su to garancije date, koje banke su ih izdale pod kakvim uslovima, prilozeni dokumenti koji to potvrdjuju itd... pise jednostavno "rekla kazala" - "Mi smo se sastali u utvrdili smo to i to" - koga zanima sta je transparencija nek procita izvestaj bilo koje javne firme u USA koji mora svakog kvartala da se preda - a ne ove baljezgarije u PDF formi.

Mislim, smesno - kakve su to licitacije "koliko ko planira da ulozi" - ispade da su "forward looking statements" postali odlucujuci u izboru - mogao je i ES onda da napravi svoju TV stanicu tako sto ce uloziti 500 eura u osnivanje d.o.o. i platiti nekog sluzbenika u banci da napise misljenje da ce nam biti dat kredit od 25 miliona evra ako dobijemo nacionalnu frekvenciju koju onda i budala moze da komercijalizuje... cirkus :)

Takodje, nema nigde ni elaborata za radio - valjda to nije ni bitno, pa moze da prodje bez "transparencije"

Uostalom bole mene dupe da legalisem - RRA je zapravo izabrala upravo ono sto Srbija zeli - pr0nografiju i Sexy Nolleta koji treba da imaju nacionalni coverage :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ilkeNo1
Miloš Ilić
bg

Član broj: 37476
Poruke: 111
*.scnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:15 - pre 219 meseci
Citat:
Da si citao saopstenje i uopste da si upozant sa zakonom znao bi da RRA ne moze da oduzme nekome dozvolu niti da nekome zabrani rad.

Nisam citao, niti imam nameru da citam. Moja zelja je samo da se ugasi signal Bk televizije i to je to. A i koliko vidim ovi iz RRa su izdali saopstenje u kome objasnjavaju zasto je nisu dodelili. Nisam zapamtio detalje, ne interesuje me.

Vidis ovako: Najpljavija i najnepravednija televizija danas je Bk. Svako u dusi zna da to sto rade nema veze sa novinarstvom. Koji ce formalni povod biti za nedodeljivanje frek. : da li izbegavanje poreza, nelegalno osnivanje, sumnjivi kapital ili stagod, mene, kao obicnog studenta ama bas zabole. Nije moje da proucavam.Na to misle ljudi iz RRA koji su za to placeni. Ja samo vidim, svojim ocima, kada pogledam Bk, da su primer neprofesionalnog novinarstva, da to sve zajedno ne valja i da ne moze tako da funkcionise te prema tome...

Citat:
to je privatna televizija dakle ne trose se drzavne pare

Mislio sam na to da je Mobtel sponzor svake firme sto ima veze sa Karicima

[Ovu poruku je menjao ilkeNo1 dana 25.04.2006. u 20:17 GMT+1]
"Izgubljeno je samo ono cega se odreknemo"
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:24 - pre 219 meseci
Rekoh ja da ce biti sklekica u De ambasadi :)

Citat:
Ambasada Nemačke: Nerazumljiva odluka RRA

Otpravnik poslova Ambasade Nemačke u Beogradu Mihael Derus ocenio je kao nerazumljivu odluku Saveta RRA da grupi RTL ne dodeli dozvolu na nacionalnom nivou. "Za nas nije razumljiva odluka Saveta RRA. RTL, kao jedan od učesnika u konkursu, ispunjava kriterijume, poput iskustva u radio-difuziji, programske raznolikosti i finansijske serioznosti, koje je propisao Savet RRA", naveo je Derus u pisanoj izjavi dostavljenoj Beti. On je dodao da Ambasada Nemačke pažljivo prati dalji postupak dodele frekvencija u Srbiji. "RTL je ugledna medijska kuća koja ima iskustvo u emitovanju programa širom Evrope, pa nas obrazloženje odluke Saveta RRA da RTL-u ne dodeli frekvenciju veoma zanima", rekao je Derus.


Citat:
Nisam citao, niti imam nameru da citam. Moja zelja je samo da se ugasi signal Bk televizije i to je to. A i koliko vidim ovi iz RRa su izdali saopstenje u kome objasnjavaju zasto je nisu dodelili. Nisam zapamtio detalje, ne interesuje me.


Nista oni nisu objasnili samo sto napisali nesto u stilu "pricam ti pricu", a detalje nisi zapamtio jer ih ni nema...

Citat:
Najpljavija i najnepravednija televizija danas je Bk. Svako u dusi zna da to sto rade nema veze sa novinarstvom. Koji ce formalni povod biti za nedodeljivanje frek. : da li izbegavanje poreza, nelegalno osnivanje, sumnjivi kapital ili stagod, mene, kao obicnog studenta ama bas zabole. Nije moje da proucavam.Na to misle ljudi iz RRA koji su za to placeni. Ja samo vidim, svojim ocima, kada pogledam Bk, da su primer neprofesionalnog novinarstva, da to sve zajedno ne valja i da ne moze tako da funkcionise te prema tome...


Erm, da bi znao da pravis razliku izmedju dve stvari trebas da imas primer te razlike. Sad bi te lepo posto vidim da ti je jednini cilj da iznosis stavove bez argumenata zamolio da navedes domacu TV stanicu koja je opozit od stvog stava u vezi sa BKTV-om.


Citat:
da li izbegavanje poreza, nelegalno osnivanje, sumnjivi kapital ili stagod, mene, kao obicnog studenta ama bas zabole.


Izbegavanje poreza nije posao istrazivanja RRA ako ga uospte ima, nelegalno osnivanje je najobicnija laz jer je RTVBK telekom osnovana u skladu sa zakonom 94' godine. Da bi se tada osnovala televizija trebalo je da drzavni organi to odobre, znaci skroz je legalno osnovana i upisana u registar.
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:24 - pre 219 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic

To sta ce neko da pusta na svojoj privatnoj televiziji je njegov problem, mogucnost izbora je cudo, daljinski u ruke pa promeni kanal.


I dalje može da pušta šta hoće. BK nije dobio frekvenciju između ostalog jer nije poštovao zakon i jer se oglušavao o upozorenja da je dužan da koliko-toliko objektivno izveštava, a niko ih ne sprečava da se i dalje igraju televizije.

Nek' postave video-zid na Trgu, pa nek emituju za prolaznike.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:26 - pre 219 meseci
Citat:
I dalje može da pušta šta hoće. BK nije dobio frekvenciju između ostalog jer nije poštovao zakon i jer se oglušavao o upozorenja da je dužan da koliko-toliko objektivno izveštava, a niko ih ne sprečava da se i dalje igraju televizije.


Nigde se ne spominje koji to deo zakona o radiodifuziji nije BKTV postovao. Dajte da vidimo taj clan zakona pa da onda diskujemo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK25.04.2006. u 19:38 - pre 219 meseci
Citat:
Rekoh ja da ce biti sklekica u De ambasadi :)


Citat:
Ambasada Nemačke: Nerazumljiva odluka RRA

Otpravnik poslova Ambasade Nemačke u Beogradu Mihael Derus ocenio je kao nerazumljivu odluku Saveta RRA da grupi RTL ne dodeli dozvolu na nacionalnom nivou. "Za nas nije razumljiva odluka Saveta RRA. RTL, kao jedan od učesnika u konkursu, ispunjava kriterijume, poput iskustva u radio-difuziji, programske raznolikosti i finansijske serioznosti, koje je propisao Savet RRA", naveo je Derus u pisanoj izjavi dostavljenoj Beti. On je dodao da Ambasada Nemačke pažljivo prati dalji postupak dodele frekvencija u Srbiji. "RTL je ugledna medijska kuća koja ima iskustvo u emitovanju programa širom Evrope, pa nas obrazloženje odluke Saveta RRA da RTL-u ne dodeli frekvenciju veoma zanima", rekao je Derus.


I mene zanima mada ga znam.

1. Domaci politicari i njihova kamarila ne mogu pritiskati RTL kao domacu TV.
2. RTL ima dovoljno resursa da RTS baci na kolena i harac koji kamarila trosi ne bude postojao vise.

Iskreno se nadam da ce Nemci (kad smo vec kandidati za EU, makar medju zadnjima) da podsete kamarilu da ovo nije Bocvana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Odluka radiodifuznog saveza o (ne)dodeljivanju frekvencije televiziji BK

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58868 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.