Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22349 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX02.11.2006. u 22:42 - pre 213 meseci
3D-generik jel radis negde? ucinilo mi se da si negde napisao da si zavrsio kurs kod cuvenog profesora, pa me interesuje kako se snalazis, jel ima posla i ima li leba od tog posla? vrede li one hiljadarke koje se daju?
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX02.11.2006. u 22:59 - pre 213 meseci
Citat:
3D-generik: ...nisam mislio konkretno na tebe, mislio sam na tebi slicnim.

Samo mi se ne svidja nepravda, i to je to!


Dobro pravednice, sudis o ljudima na osnovu jedne recenice, a onda glumis pravdu. Toliko o tome.
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX05.11.2006. u 10:02 - pre 213 meseci
Citat:
Deepwhite: 3D-generik jel radis negde? ucinilo mi se da si negde napisao da si zavrsio kurs kod cuvenog profesora, pa me interesuje kako se snalazis, jel ima posla i ima li leba od tog posla? vrede li one hiljadarke koje se daju?


....ma cekam da nam podele ove sertifikate, pa da vidim sta cu sa sobom. Inace, nisam se nesto preterano angazovao da nadjem neki posao, dok ne dobijem gore navedeno, ali sam odradio 4-5 reklama, nekoliko 3d prezentacija i jos nekih "gluposti". A da li vredi skola (3 kursa) 5000 e?.......pa vredi, bar meni......sto je najbitnije, isplatilo mi se. Shvati se sustina, sto je najbitnije, pa posle nadjes brdo DVD tutoriala....i odvaljujes se od ucenja.

Citat:
Parago: Dobro pravednice, sudis o ljudima na osnovu jedne recenice, a onda glumis pravdu. Toliko o tome.


...sudicu i na osnovu pola recenice....ako je zlonamerno. Inace, izvini ako sam te necim uvredio, nemam takta ponekad.

poz
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX05.11.2006. u 20:07 - pre 213 meseci
Ma u redu je. Uostalom ovo je samo net forum, glupo je da se svadjamo. Poz!
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 00:15 - pre 213 meseci
Predji na Mayu!!!
Kao bivsi 3dMax-as ti preporucujem. Inace kakve bre hiljade evra za neku skolu 3d ovde... netreba vam to. Na netu ima dovoljno tutoriala - smislite projekat i krenite. Tako cete sve nauciti sto je potrebno...
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 01:24 - pre 213 meseci
Vec smo se oko toga prepirali 3D-generik i ja, i mislim da stvarno nema razloga za dalju polemiku. Dobro je ko upise chiron ( ako ima para ), dobro je i ko savlada sve sam ( mada ovo drugo je retkost ).
Pa vidis, ja sam bivsi Maya-vac i sasvim je netacno tvrditi za bilo kakav 3D paket da je bolji. Pitanje je samo koliko imas para. Za Max ti treba dublji dzep jer je bez raznih skupih plug-in-ova polu prazan iliti polu pun, dok sa maya paketom dobijes uglavnom sve ono sto ti treba.
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 08:43 - pre 213 meseci
Pa slazem se da je glupo meriti koji je bolji paket... Ustvari zavrsis tako sto kad radis kombinujes vise programa (desilo mi se par puta da na jednom monitoru imam otvorenu Mayu a na drugom Max) al do sada sam upoznao mnooogo slucajeva gde su ljudi sa Lightwave-a ili Max-a presli na Mayu... ovo je prvi put da cujem obrnuto.
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 19:04 - pre 213 meseci
Predjite na Blender!!! Ja sam recimo na svojih pet monitora imao otvoren 3d Max, Mayu, Lightwave, XSI i Blender. I Blender mi se najvise svidja. I nikad nisam cuo da neko sa Blendera predje na neki drugi 3d paket.
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 19:22 - pre 213 meseci
MOram da priznam da nisam do sad cuo za Blender.... eto sta cu....
Al bas cu se "raspitati" i probati kad tad...
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 20:17 - pre 213 meseci
Probacu, mada sam zakleti max-ovac od kad znam za sebe. Nekako se u max-u osecam ko kod svoje kuce :)
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX12.11.2006. u 22:05 - pre 213 meseci
A zasto mislite da je Maya toliko bolja od Maxa???

Ja sam malo radio i u mayi,ali nisam imao vremena da je ucim od 0 kada vec dosta znam Max...mislio sam da je to samo gubljenje vremena i da je bolje da to vreme iskoristim u maxu i naucim ga jos bolje.

Sta je to sto se moze napraviti u Mayi,a ne moze u Maxu???
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 00:12 - pre 213 meseci
TOLIKO??? :/ Koliko je to toliko? :)) "Maya bolja od Maxa, Max bolji od Maye" Takvim pricama se zadovoljavaju vecinom klinci koji su umetnicki operisani, pa se nadaju da ce im ime programa izroditi talenat. Radio ti u Maya ili Maxu - 100% zavisi samo od tvog talenta, znanja, savladane tehnike, rutiniranosti itd...

Najbolji su majmuni koji dodju sa pricom - Lord of the Rings radjen u mayi ?!? - ustvari nemaju blage veze ni o paketima koji su korisceni za vreme snimanja ni o FX Facilities koje su radile na specialnim efektima.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 00:16 - pre 213 meseci
Citat:
...nisam mislio konkretno na tebe, mislio sam na tebi slicnim.
Samo mi se ne svidja nepravda, i to je to!


mislish na mene? sto bi ja bio ljubomoran na pailheada? pa nebi ga uzeo ni za shegrta od shegrta
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 00:28 - pre 213 meseci

sto reche paraga: dzaba skole, knjige, programi i updatei, ko nema u sebi nece ni u software nista nachi. tu nema updatea. paraga, moj si covek
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 00:32 - pre 213 meseci
Citat:
TOLIKO??? :/ Koliko je to toliko? :))...


Mislio sam na ovaj komentar...tj. zasto preporucuje da se predje na Mayu???

Citat:

nemanja g:
Predji na Mayu!!!
Kao bivsi 3dMax-as ti preporucujem....


Za ono "Lord of the Rings" si potpuno u pravu,slicno sam cuo i za "Ice Age".....totalno je nebitno sta je gde radjeno,vazan je krajnji vizuelni efekat....
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
89.216.237.*



+7 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 00:40 - pre 213 meseci
Citat:
sto bi ja bio ljubomoran na pailheada? pa nebi ga uzeo ni za shegrta od shegrta


Ne bi on ni radio sa tobom ni u kom slucaju.

____
Boris pokusava da stekne prijatelje... heh, vec tvoj drugi "pozitivan" odgvor na es-u... jel su ti rekli da ce te banovati?
____

Radite u programima koji vam najvise leze, dal pise Max ili Maya... zar je bitno? :)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 01:17 - pre 213 meseci
Citat:
3D-Elite: Mislio sam na ovaj komentar...tj. zasto preporucuje da se predje na Mayu???


Pa ko zna, svako ima svoje razloge, ja ti opet preporucujem da ni u ludilu ne napustas max, jer je program na samom vrhu kao i par drugih. Naucis jos Z-brush-Photoshop i to je sve sto ti treba.

U vezi Lord of the rings, ironija je u tome sto te price ni 5% ne piju vodu. Lotr - trecina svih efekata radjeno u Houdini-u. Svi efekti vatre, dima, eksplozija, varnica ( sauronovo oko, planina usuda, balrog ) radjeno u max-u. Previzualizacija takodje radjena u Max-u. Maya se takodje koristila u velikoj meri, ali ne onolikoj kao kad dodje neki veseljak i lupi Lotr napravljen u mayi :)
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 08:35 - pre 213 meseci
Citat:
ja ti opet preporucujem da ni u ludilu ne napustas max


pa sad iako si mi prijatelj ;) moram da kazem da je max za filmsku produkciju u odnosu na mayu i XSI-a ipak malko inferioran. pitaj mene, ja sam radio i sa jednim i sa drugim i u velikim filmskim produkcijama. maya je jednostavno dublja i fleksibilnija za specificne probleme sa kojima se sreces u produkciji. max je doduse brzi i intuitivniji za trivijalan rad (maya nema npr. ni cam mapping) ali nema transparenicju koju ima maya - pod uslovom da znas malko MEL-ovati.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 11:28 - pre 213 meseci
Proklet da si Smislov-e, obrisase mi zli operateri temu zbog tebe.

Maya se koristi mnogo vise u filmskoj industriji, tome ne kontriram. Ipak drzim se onoga sto je 3D-Elite cini mi se napisao: sta to ne moze max sto moze maya? Prosto i dobro pitanje za sve zablude oko toga koji je program bolji.
Ti ako savladas u potpunosti neki 3D paket, u ovom slucaju Max, lako ces se snaci i u svakom drugom ekvivalentu.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 12:19 - pre 213 meseci
Citat:
Proklet da si Smislov-e, obrisase mi zli operateri temu zbog tebe.


zbog mene? rahun mozes podnijeti bloodmanu i ashibashiju za sve shtete koje su ti nanesene.

Citat:
sta to ne moze max sto moze maya?


sigurno chitav niz stvari medju bizarnim problemima koji nastaju kod glomaznih produkcija. mayina (jedina?) vrlina je njen 'modularni' karakter i njena transparentnost, tj. otvorenost za dublje manipulacije. za inventivne glave ipak nudi vishe.
uzmimo za primjer hypershader sa njegovim utility node-ovima i max material editor. prvi nije ogranichen samo na teksture nego mozes njegove elemente linkovati sa bilo chim u programu. maxov material editor je krut i neproziran. to je inace reprezentativni odnos maye i maxa.
s druge strane max je zategnut i ogranichen kao sportsko vozilo koje se pali na dugme, sa automatskim mjenjachem, maya glomazni jeep kojeg moras kurblati.



 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22349 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.