Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jotel-Kablovski operater

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100139 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater30.04.2007. u 23:19 - pre 206 meseci
Nije to moj post, malo si pobrkao imena ali nema veze. Osnova je da imaš javnu adresu a mislim da ih Telekom daje. Drugi deo priče je da ipak moraš da menjaš podešavanja rutera, lepo odeš na www.portforward.com pa ispratiš proceduru (ako je u pitanju Huawei MT822 onda je to v2 ali je uputstvo za njega već bilo u nekoj od tema) za forvardovanje portova i onda moraš da imaš HighID. Eventualno da iskoristiš DMZ mada ja izbegavam tako nešto.
 
Odgovor na temu

ivander
ivan djordjevic
nis

Član broj: 20672
Poruke: 49
*.jotel.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.08.2007. u 14:57 - pre 203 meseci
vidim da tema dugo nije bila aktivna, ali ja sam nov kod jotela :)
kao prvo, cuo sam da postoji neki proksi server. zato sto svi pre tog podesavanja imaju isti IP ne mogu da skidam sa rapidshare ili povremeno da idem na chat preko sajta krstarice.
sada, taj proksi je podesila drugarica mog druga kojoj je to zavrsio njen drug, koji je sada na moru... znaci nikako ne mogu preko te ruke da dodjem do tih podesavanja. ima li neko ovde ko ih zna?
a naravno, zvao sam "tehnicku podrsku" i covek mi rece da su sva podesavanja automatska da nema sta da se dira. ja mu onda kazem za ovo, da sam cuo da postoji proksi server a on ce ladno - a, aha. idi vidi na forumima (?!) znaci ti ne znas da mi kazes to? - ne. pogledaj na forumima... toliko o njihovom "profesionalizmu"
sad, drugi problem - dc++
video sam da na pocetku teme se zale ljudi, ali nisam video odgovor na taj problem. znaci poveze me na hub, sve bez problema, ali kada otkucam nesto u search nista mi ne izbaci, tako da nista ne mogu ni da skidam preko tog programa.
da li i to ima veze sa tim sto svi korisnici imaj isti IP?
torente jos uvek nisam koristio zato sto imam ogranicenje za download, tako da sa tim nemam nikakva iskustva
inace kod njih sam uzeo net zato sto imaju onaj najjeftiniji paket od 390 din za 350mb sto je meni sasvim dovoljno. ovo mi je treci mesec kako koristim, nisam imao nekih vecih problema, veza je konstantna, brzina je dobra (kad skidam sa sajtova preko opere download ide i preko 64kb/s, i ako mi je paket 512/128). ali najveca zamerka ide na njihov amaterizam, pocev od sekretarica pa preko coveka koji daje "savete". inace majstori na terenu su im ok, stizu relativno na vreme (kasnili pola sata u odnosu na ono sto su se najavili dan pre toga).
na kraju savet, ako imate potrebe za flat paketom i velikim download-om, zaobidjite ove i uzmite adsl, a ako vam je potreban net samo za surf, mail, chat i tako neke stvari koje ne uzimaju mnogo mb-a a pri tome i ne planirate da potrosite mnogo para na net, idite na dial up :D... ako je bas dotle zapelo, idite i kod jotel-a, ali se pripremite da pogubite dosta zivaca...
da remiziram, podesavanja za proksi i dc++? ko zna nek pomaga :)

 
Odgovor na temu

nisky
Niš

Član broj: 128853
Poruke: 11
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater13.10.2007. u 22:04 - pre 201 meseci
Jel ste videli da je jotel povecao brzine od 1.10?
I jel zna neko koja je razlika izmedju njihovih flat i flat browse paketa, posto na sajtu nema obijasnjenja za to, samo ima cena
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater13.10.2007. u 22:33 - pre 201 meseci
Cene su im i dalje prilične ako se uzme u obzir da daju privatne adrese. Koliko vidim, flat browse paketi su u rangu adsl po cenama a i po 1:8 odnosu dok su obični skuplji ali imaju bolji odnos UL:DL.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater23.10.2007. u 20:04 - pre 201 meseci
Pa ljudi, hocemo li da dobro pogledamo u nebo i dugorocnu vremensku prognozu pre nego sto uplatimo za sledeci mesec kod jotela?

Ne znam za vas nekolicinu ovde koji ste korisnici njihovih usluga takodje, ali meni, i onima koje znam da su preko njih, reeeedovno, ali redovno, cim padne vise od 3,4 kapljice kise protok padne na 1 do 2 Kb, ili nema neta i po par sati.

Na pitanje sta je sa netom kad pozovem njih (sad ih vise i ne zovem jer znam vec sta ce ko reci) kazu, ne brinite resicemo to za pola sata, posle sat vremena pozovem opet, pa kazu opet resicemo to za pola sata, pa za 2 sata kazu resicemo za sat vremena i tako u nedogled, ili samo kazu, ne brinite gospodine, net ne radi nigde u gradu (sto se njih tice) kao da ce to da me utesi?! A nije mi jasno kako to? Pre 2,3 meseca bilo je slicnih problema, i svakog dana kazu, radimo na poboljsanju mreze, radovi su u toku pa zato ima povremenih prekida i sl. Pa ajd za to i da im se oprosti sto su tad "poboljsali" mrezu, pa "uzivamo" u uslugama koje pruzaju...

Ne znam za vas, ali ja cu ipak da pogledam dugorocnu prognozu...
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
91.150.120.*



+7 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater24.10.2007. u 19:55 - pre 200 meseci
Vec sam ranije pokusao da pojasnim svoje misljenje o doticnom "provajderu" ali u malo uctivijem maniru...

Jednostavno radi se o firmi koja odise neprofesionalnoscu, jeftinocom i nedostatkom bilo kakve vizije i servisne kulture. Zalosno je sto su uopste poceli da rade Internet provajding, zalosno je sto uopste postoje...

Kamo srece da ih neko kupi!

Prijateljski savet, idi kod Telekoma, ako vec moras da ih trpis za kablovsku ne moras i za Internet. A i racun placas narednog meseca zajedno sa telefonskim racunom. Nisu ni oni cvecke, ali su suva predusetljivost u poredjenju sa Jotelom.
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater25.10.2007. u 02:19 - pre 200 meseci
Pa zato i postoji konkurencija, ja sam izmedju jotela i provajdera kojeg sad koristim naravno zaobisao Jotel.

Da daju privatne IP adrese, pa to je smesno, a i paketi im nisu nesto.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater26.10.2007. u 01:39 - pre 200 meseci
Tako smo i odlucili ovde, prelazimo na ADSL.
Gledao sam cene paketa, i primetio sam da je ADSL paket kod poste 512 1.400 din, a kod Jotela za kablovski net paket od 256 je bilo valjda oko 1000 ili 1300. Ma i da nije, opet ovako nista ne valja, sve u svemu veeeeoma lose iskustvo sa njima.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.jotel.co.yu.



+265 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater25.11.2007. u 19:36 - pre 199 meseci
Ja ne znam da li nam je isti provajder,ali ja imam jotel kablovski net,i nisam imao problema koji vi navodite.
Naime moja veza je stabilna i nije bilo nikakvih prekida znaci dugo vremena.Jedan prekid je bio kada su radili to poboljsanje mreze ali naravno net nisu imala svi njihovi korisnici na nekoliko sati od tada sve je u redu.Jedino u cemu se slazemo da je pitanja adresa malo zeznuto,jer ne daju javne ip adrese....Ali to se kako ste rekli resava preko proxija,sve u svemu ja za moj paket i 600 kinti koje dajem mesecno dobijam pristojnu uslugu.Naravno kome treba vise moze kod drugog provajdera da to i dobije ali po vecoj ceni naravno....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater01.12.2007. u 18:03 - pre 199 meseci
Hm, ok, dobro, neko i da ih pohvali

Ne znam da li sam pomenuo u svemu onome i neodgovornost sto se tice prekida veze, tj. dodju lepo pred kraj meseca, naplate, i onda ti isto tako lepo prekinu net. Ti (tj. ja) pozoves, neko potpuno nezainteresovan za tvoj problem (al to nije ni bitno), i ne slusajuci do kraja kaze "Aha, pa radimo na poboljsanju veze u tom kraju...", "...doci ce za pola sata...", posle par sati pozovem, opet isto, pa posle 2 dana kad me iznerviraju da odem licno, oni, uh, pa izvinite ali vi niste platili, kad im pokazes priznanicu, onda pa ovo pa ono, iskljucili smo vas izlgeda greskom, ovde smo promasili racun da je sve uplaceno bla bla bla... pa onda cekam da me pronadju po sveskama ko da vode posao na kombajnu u sred njive, a ne taj koji vode...
 
Odgovor na temu

vukvucko
Vlada Vlada
Nis

Član broj: 35455
Poruke: 151
*.jotel.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater02.12.2007. u 00:25 - pre 199 meseci
Ja sam kod Jotela od 1.11,basic paket ogranicen 500MB.Ne skidam mnogo a i cena mi je bila privlacna.Do tada sam koristio flat dial-up.Kad sam se prijavio kod njih za 5 ali pet dana su dosli i uveli.

Juce sam uplatio za decembar.Pitam lepo da li moze kod inkasanta kaze mi sek. moze.Kazem nije bio da naplati ni kab.ni internet a ona meni "mozda je vetar odneo racun".

Prvo moje pitanje je da li uvek produzavate kod njih u zoni 1?
Da li imaju news server i koji je?
 
Odgovor na temu

vukvucko
Vlada Vlada
Nis

Član broj: 35455
Poruke: 151
*.jotel.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater06.12.2007. u 16:18 - pre 199 meseci
Da li je tema iscrpljena ili su svi koji su kod Jotela otisli na zimovanje?


Da li drzite modem na stand-by ili je uvek ukljucen?Kod mene je uvek na stand-by, i uvek idem na ikonicu Local Area Connection i enabled.


Unapred se izvinjavam ako su i ova moja pitanja bezveze.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.jotel.co.yu.



+265 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.12.2007. u 16:33 - pre 199 meseci
Meni je uvek modem na stand-by,nikad ga ne gasim a i oni preporucuju da se modem ne gasi cupanjem iz struje kabla,vec prebacivanjem u stand-by rezim...Sto se tice eneble disable local conectio moj PC je na netu cim se ukljuci,ako te strah da ti nesto vuce saobracaj dok ti ne surfas netom dovoljno je da modem stavis u stand-by,bez potrebe da disajblujes network conection.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Basa
Niš, NS

Član broj: 36733
Poruke: 32
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater20.12.2007. u 19:58 - pre 199 meseci
Vidim da ova tema i dalje privlači pažnju javnosti :)

Za mene je ova tema zavrsena, skoro. Konačno, posle 6 meseci dozvoljenog pauziranja i za to vreme, provere ADSL-a, resih da prekinemo saradnju. E sad, bitno obavestenje, taj prekid saradnje kosta 1500 dinara! Sto ja nisam znao. Kako navedoh u jednoj ranijoj poruci, nisam ni pogledao ugovor. Znači savet, čitajte ugovor!

Inače, sam događaj je bio tragikomičan. Iz kancelarije me slali u korisnički servis da provere opremu, pošto oni kao nisu ovlašćeni da to rade. Odem u korisnički, tamo mi neki lik koji radi kaže da mu ne pada na pamet da se time bavi, a i on nema papire za raskid ugovora nego imaju u kancelariji. Tako da se vratim nazad u kancelariju, pa su tamo ipak uspeli da "provere" da je sve vraćeno. Inače, još jedan savet, dobro čuvajte sve što ste dobili, pošto se, recimo, gubitak instalacionog diska za kablovski modem plaća 150 dinara. I ostale stvari su tu u rangu 150, 200 dinara, razdelnik, filter, USB kabl...

Uglavnom, ne sećam se kada mi je bilo draže da bacim novac. Mislim da je krajnja glupost ucenjivati korisnike da ostanu, time što ćete da im naplaćujete otkaz ugovora! Neka neko navede primer jos ako zna.

E sad, u prilog priči da su neprofesionalni govori i sledeće. Iako je ugovor otkazan, oni su mi i ovaj mesec doneli uplatnicu. Sto je jos gore moji se zaleteli pa platili. Tako da udem sutra da se žalim. Čisto me interesuje kako će da odreaguju.

Eto, čisto još malo da doprinesem tematici
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
77.46.169.*



+7 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater21.12.2007. u 16:05 - pre 199 meseci
Citat:
Basa: Vidim da ova tema i dalje privlači pažnju javnosti :)

Za mene je ova tema zavrsena, skoro. Konačno, posle 6 meseci dozvoljenog pauziranja i za to vreme, provere ADSL-a, resih da prekinemo saradnju. E sad, bitno obavestenje, taj prekid saradnje kosta 1500 dinara! Sto ja nisam znao. Kako navedoh u jednoj ranijoj poruci, nisam ni pogledao ugovor. Znači savet, čitajte ugovor!

Inače, sam događaj je bio tragikomičan. Iz kancelarije me slali u korisnički servis da provere opremu, pošto oni kao nisu ovlašćeni da to rade. Odem u korisnički, tamo mi neki lik koji radi kaže da mu ne pada na pamet da se time bavi, a i on nema papire za raskid ugovora nego imaju u kancelariji. Tako da se vratim nazad u kancelariju, pa su tamo ipak uspeli da "provere" da je sve vraćeno. Inače, još jedan savet, dobro čuvajte sve što ste dobili, pošto se, recimo, gubitak instalacionog diska za kablovski modem plaća 150 dinara. I ostale stvari su tu u rangu 150, 200 dinara, razdelnik, filter, USB kabl...

Uglavnom, ne sećam se kada mi je bilo draže da bacim novac. Mislim da je krajnja glupost ucenjivati korisnike da ostanu, time što ćete da im naplaćujete otkaz ugovora! Neka neko navede primer jos ako zna.

E sad, u prilog priči da su neprofesionalni govori i sledeće. Iako je ugovor otkazan, oni su mi i ovaj mesec doneli uplatnicu. Sto je jos gore moji se zaleteli pa platili. Tako da udem sutra da se žalim. Čisto me interesuje kako će da odreaguju.

Eto, čisto još malo da doprinesem tematici


I, ima li lepih vesti?
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

Basa
Niš, NS

Član broj: 36733
Poruke: 32
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater22.12.2007. u 15:32 - pre 199 meseci
Pa nije ispalo lose, makar zvanicno.

Uzeli su mi priznanicu, fotokopirali, uneli nesto u kompjuter i rekose kao da ce taj racun da mi prebace na pretplatu za kablovsku televiziju.

Dobro, ajde neka bude tako. Nemam nista protiv.

Mada imam neki predosecaj da ce opet krajem meseca da inkasant donese uplatnicu i za internet i za kablovsku, i da nece nista da zna. Voleo bih da se prijatno iznenadim.

Naravno, obavezno se opet javljam sa dozivljajima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Basa
Niš, NS

Član broj: 36733
Poruke: 32
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater11.02.2008. u 12:13 - pre 197 meseci
I da dodam i odgovorim sam sebi.

Desilo se ono sto sam i pretpostavljao. Inkasant je doneo na vrata novu pretplatu za kablovsku televiziju, bez da ista zna za onaj (usmeni) dogovor u vezi sa internetom. Nema veze. :)

Vidim samo da izgleda da nemaju izgradjen neki sistem procedura, tj. da nisu razradili raznorazne situacije koje mogu da se dese i šta u određenom slučaju treba ko da radi. Jesu mlada firma, ali se nadam da će vremenom uspeti da porade na tom pitanju. Naravno, čisto sumnjam, ali se nadam.
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
77.46.251.*



+7 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.02.2008. u 20:40 - pre 197 meseci
Citat:
Basa:... Jesu mlada firma, ali se nadam da će vremenom uspeti da porade na tom pitanju. Naravno, čisto sumnjam, ali se nadam.


Ne, ne decace! Gresis!

Jotel nije mlada firma! Ako me secanje dobro sluzi poceli su sa radom jos ranih devedesetih, nudili satelitske antene ako se ne varam, samo sto su eto do danasnjeg dana ocuvali proverene vrednosti - papir, neobavezni razgovor, 'lako cemo' i 'least effort' odnos sa svojim nesretnim korisnicima...

A i zasto bi menjali sistem koji funkcionise? Na zalost kod nas ne postoji mogucnost izbora, pa ako neces Jotel, ama kupi sirokougaonu antenu na buvljaku pa uzivaj.

Najvise mi je krivo sto su cak uspeli da otkupe deo korisnika od SBB-a (ma koliko kudili SBB ipak je bolji u svakom pogledu).
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

Basa
Niš, NS

Član broj: 36733
Poruke: 32
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater11.03.2008. u 21:05 - pre 196 meseci
To za starost firme nisam znao. Bas su mi delovali kao neka "pocetnicka" firma.

Na žalost baš je mene potkačila ta razmena teritorije. Pre je bio SBB. I nisam mogao da prežalim odlazak istog, mada kako čitam forumima ljudi se dosta žale. Ali za Jotel su bili zakon. I to jeste najveći problem kod kablovske televizije. Upravo ta teritorijalna podela. Ukoliko te zadesi ta nesreća da te zapadne loš provajder mora da se traži alternativno rešenje. Dobro je pa je makar telefonska centrala imala slobodne adsl portove.
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater21.03.2008. u 18:16 - pre 196 meseci
Da li nekom rade p2p programi?Meni samo limewire radi kako treba...na dc ++ podrsci mi rekose da Jotel treba da mi forwarduje port i da nema sanse da se to desi.Da li mozda imaju neki otvoren port ili kako to vec ide?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100139 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.