Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filozofsko shvatanje i teorija!

[es] :: Nauka :: Filozofsko shvatanje i teorija!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15906 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FrkY
Sarajevo

Član broj: 28301
Poruke: 31
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.

Sajt: www.floweroflife.org


Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!13.06.2004. u 23:22 - pre 242 meseci
Pozdrav..
Potaknut Srdjanovim izlaganjim i vasim odgovorima ili kritikama na temu odlucih da dodam na temu Shvatanje Zivota.
Kad bolje ramislim necu iznositi misljenje o Zivotu nego cu su okrenuti nekim Vidljivim Stvarima jer sa njima je najlakse zapoceti temu, jer tu nema nikakve subjektivnosti nego cista opipljiva "Realnost" za koju se SVi lijepe i vjeruju.
Historija, Darvinova Evolucija (generalno Sve sto objasnjava da je Svijest Nastala od slucajne kombinacije Atoma) kaze da smo Mi jedna Tacka U evoluciji Materije i da smo vrhunac u tom Linearnom pravcu materije.
Po Historiji i Evoluciji..Sumerska Kultura je Prva Civilizacija na Zemlji u toku evolucije do Homo-Sapiensa. Necu sad Izlagati Rupe u Darvinoj Teoriji koja jeste Tacna ali obrnuta..nije evolucija Materije nego..SVIJESTI.Svijesta je ta koja pokrece i stvara SVE.(vraticu se nekad kasnije na to)
Dakle, SUmer..
Na Majci ZEmlji danas postoji cca 83000 "svetih" mjesta.Ova Cifra racuna Zvanicna i NeZvanicna mjesta, mislim ne toliko poznata siroj javnosti. Tu se racunaju Velika Mjesta od Machu-Pichu,StoneAGE i ogroman Broj Mjesta koja su poznata kao cuda drevnih naroda..
Ta SVETA mjesta su nastala u periodu od 13000 godina.Kulture,narodi koji su to radili nemaju APSOLUTNO nikakve VEZE jedni SA drugima. Jedno mjesto je Nastalo prije 100 godina dok je drugo nastalo prije 7000 godina.I tako redom..NIKAKVE VEZE! Historijski, Vremenski..NISTA!
Uzmete ta Mjesta koja su "razbacana" bez-Veze povezete ih Geometrijski (Fibbanochijeva Sequncom 1,1,2,3,5,8,13..Zlatni Presjek. Geometrijski predstavljeno-Spirala koja nema pocetka ni kraja.)
i VIDITE jednu SIMPATICNU Stvar..Ta MJESTA povezana SE SIJEKU TACNO U Sredistu KEOpSOVE Piramide!!! TA tacka SE DANAS zove SOLARNI kRIZ ZEMLJE.Nezvanicno to je Srediste ZEmLJE. Pitanje ODAKLE SREDIste NA KUGLI? SVAKI Planet ima TACKU gdje Se nalazi Savrsena-Ogromna koncetracija Energije(SVIJESTI) Tu Tacku imate na svim Planetama..POznate SU kao CRNE MRLJE..svaka PLANETA ima taj "izljev" energije. Kako otkriti tu tacku na Kugli? Samo postavite Geometrijski LIk koji je danas poznat kao Davidova Zvijezda i vidjet cete na kojem stepenu se nalazi.
Iz te tacke izlazi kompletna elektro-magnetska energija ili SVIJEST Zemlje koja Ujedno drzi i NASU KOLEKTIVNU Svijest! Dokaz o toj KOlektivnoj SVIJESTI imate u pokusu Sa Majmunom i Krompirom. Kada se dostigne Kriticna Masa u kolektivnoj svijesti ta Nova Svijest povuce ove OStale na nizem Nivou SVijesti.
I tako lagano raste svijest i Mi "bjezimo" iz ove Realnosti,u vise Nivoe postojanja i Nove Svijetove.
Danas popularno te svjetove zovemo DIMENZIJE ali ja bih Definirao kao NIVOE SVIJESTI. COVJECANstvo se danas nalazi u ovoj Trecoj DIMEnziji gdje Postoji Apsolutna ILUZIJA-osjecaj VREMENA. Ona JE NE -ZAOBILAZNA jer Svijest mora prvo da nauci o SEBI i da postane Ne ZAvisna tj. da PRODJE SVE POLARITEte (iluzije). KAD prodje SVE polaritete i svih 7 nivoa ona NAstAVLJA ka drugoj-visoj OKtavi.
Baveci se Muzikom uvijek me je odusevljavalo zasto imamo 12 tonova ..tj. 7 bijelih i 5 crnih.SVE je beskonacno ali citav Univerzum je napravljen u ovih 12 Glavnih tonova.Citava Kreacija prati istu SHemu..JEDNA skala..pa OPet isto samo Za OKtavu VISE(frekvenciju Vise) i tako u beskonacnost dok ne ostane samo JEDAN.kako JEDAN? ne mogu postojati DVIJE beskonacnosti..jer bi onda bile konacne jedna u odnosu na Drugu..znaci postoji samo TA JEDna.Jedan. beskonacnost. Ona-On Se nalazi u svemu.
Ti ISTi tonovi za SPEKTAR vise su 7 boja U dugi..oni imaju elektromagnestko
svojstvo. Danas znamo da je MATERIJA ..ENERGIJA, koja vibrira na nekoj nizoj frekvenciji gdje ona moze da se manifestuje jer joj je brzina relativno mala i nasa svijest to registruje kao nesto staticno.. Kvantna Mehanika je pokazala da se Elektroni ponasaju NE-LOKALNO. Ako idete da odredite polozaj elektrona u nekoj zutoj pepeljari..necete moci jer ce se taj elektron nalaziti u citavom Univerzumu.
Dakle MI POSTOJIM u citavom UniVErzumu i Mi smo SLIKA KOzMOSA odnosno KOzmos je SLIKA NAS!! Sve JE POVEZANO!! Analogno Svemu TOME..Zakljucka je da je SVE MANIFESTACIJA SVIJETLA(energije-misli) i mi smo nisto drugo nego SVJETLo.

Radeci na tim dimenzijama spoznao sam da svaka Dimenzija je predstavnik neke SVIJESTi. Mi danas odnosno nasa SVIJESt je prikovana za Frekvenciju 3d univerzuma(cca 7.23hz) i ne vidimo nista drugo niti smo SVJESNI ostalih DIMEnzija.Taj Pad SVIJESTI se desio paralelno sa kataklizmom koja se desila u ATLanTIDI gdje smo SA VISKOg NIVOA svijesti PALI danas u OVO sto zovemo "modernim SVIJETOM".
KAKVI smo Bili u ATLAntidi ne moze vam PASTI ni u naj-Bogatijoj MASTI!
Uglavnom..Te Dimenzije su rasporedjenje isto kao MUZICKE NOTE i ODNOSE se pod 90Stepeni (svojstvo elektromagnestkog Talasa..elektricno polje(musko) i magnetno (zensko) pod 90 stepeni). DIMENZIJE su prisutne u BILO kojoj TACKi UNIverzuma i u njih se ne moze uci pomocu putovanja U Duboki SVEMIR nego cistim RAzVOJEM SVIJESTI!
Izmedju 12 glavnih muzickih tonova se nalazi tj. izmedju svakog tona se nalazi jos 12 tonova koji su danas u muzici poznati pod nazivom “harmonics”. Na prelazu izmedju dva tona se nalazi “prazan” prostor. Ne znam kako bi vam ovo objasnio jer to nije ona zabluda sto ljudi imaju u vezi Vakuuma kao praznog prostora (koji je PUN beskonacne energije) nego ovo mozemo nazvati NISTAVILOM. Uzmete geometrijski kako tonovi nastaju pa cete vidjeti da izmedju kruznica uvijek ostane “prostora”.
U kontekstu dimenzija te praznine ne dozvoljavaju dimenzijama( nivoima svijeti) da se mijesaju. Razlika izmedju 3 i 4 Dime. u visini frekvencije na kojoj ta dva svijeta-realnosti vibriraju. Entitet (pojam koji podrazumjeva Tijelo-Duh-Um koji ima slobodnu volju..Tu MI spadamo) koji egzistira na tom Nivou Svijesti i pozeli da “baci” pogled-manifestuje na ovaj nivo, za nas on bi bio nevidljiv jer njegovo tijelo vibrira na drugoj frekvenciji.On bi bez problema prolazio kroz zidove itd.. Kod nas bi se on-Ona nasao u pricama o “duhovima”.

Iz nase perspektive covjek kad umre tj. kad njegovo fizicko tijelo prestane da radi (koje je njegova nezaobilazna manifestacija u ovoj dimenziji) zbog prirodne evolucije Svijesti ona prelazi na visi nivo (u nasem slucaju 4D). Prilikom Smrti, Svijest prelazi onu Veliku Prazninu - mnogim pricama to je poznato kao TUNEL nakon kojeg se pojavljuje Svijetlo. Sta se desava onda?
U 4dimenziji, vrijeme ide cca10x sporije tj. kod nas prodje 5 min a tamo 50min.
Kad spavate-sanjate..svijest napusta 3d I priblizi se 4d (ili popularno..Astralno stanje).
Uvijek imate osjecaj kad prilegnete 5 min da ste spavali 40 min..to bi to otprilike bilo.
NajVAZNIJA RAZLIKA, sto se MISLI manifestuju ODMAH!!! REALNOST je ONO STO ZAMISLITE. Dakle VI STE TVORCI svjetova I Realnosti! U ovoj dimenziji misli se manifestuju u vremenskom periodu sto nam da je sansu da naucimo i spoznamo nasu ISTINSKU prirodu. Dakle, ucimo da samo o LJUBAVI i JEDINSTVU mislimo.Ovo nam je Nezaobilazna SKOLA!!
I sad kad Entite-Covjek dodje u 4d, ON-ONA povuce svoju REALNOST iz 3d gdje NJegove MISLI proizvedu automatski REALNOST kakav je ON-ONA.
Iz OVOGA dolaze SVE price O PAKLU I RAJU!! Dakle, ako entitet nije savladao sve potrebne lekcije u ovoj dimenziji tj ako njegove Emocije i dalje zive u Polaritetima jer tu automatski ulazi pojam Mrznje I Zla sto “gore” ne Ide ..on se zadrzava u nizim nivoima 4D gdje je vecina nas nesvjesna.Prilikom vracanja ovdje mi smo i dalje nesvjesni gdje nasa memorija ponovo nestaje dok PERSONALITET ostaje ISTI. Sve nam ostaje ZAKOPANO u podsvijesti..Sva NASA SJECANJA I BUDUCI dogadjaji su tamo. Treba samo raditi I SPOZNATI SEBE. Vratiti se svom vjecnom JA.
Tko dodje do visih dijelova(tonova) on vise ne gubi Svijest i memoriju postaje Vjecan. Sustina Besmrtnosti nije biti u jednom tijelu zauvijek nego prelaziti iz dimenzije u dimenziju i sacuvati memoriju tj. biti SVJESTAN.
Odgovor na ono vjecno pitanje ZASTO se ne sjecamo proslih zivota je vrlo jednostavno. Dokazano je da je memorija covjeka elektro-magnetska u prirodi. Dimenzije se razlikuju po razlicitoj frekvenciji tj .elektro-magnetskom talasu na kojoj vibriraju. Prilikom prelazka ako nismo dovoljno razvili svijest tj. ako sami ne znamo kako da aktiviramo zastitu mi gubimo memoriju.
Nasa memorija je direktno povezana sa Elektro.Magnetskim poljem ZEmlje tako da prilikom zadnjeg zamjene polova Zemlje cca 13000 mi smo zaboravili sve I ponovo se vratili na udaranje kamena o kamen da upalimo vatru etc..Izgubili smo svijest o visim I nizim dimenzijama (Carstvo minerala,biljki i zivotinja-nize).Izgubili smo znanje o zivotu poslije smrti..Zaglavili smo.
Tokom ovih 13000 godina vracali smo se nesvjesno (uz pomoc Elementarnih bica Zemlje I visih Bica iz visih Sfera poznatiji pod terminom “Andjeli cuvari”) u ovu dimenziju ne mogavsi se zadrzati u 4d jer smo bili nesvjesni. Popularan naziv je REINKARNACIJA. Entitet (svako od VAS) se radja na u takvoj porodici koja oslikava NJEGOVU REALNOST!! NITKO vas nije natjerao da se vratite na ovaj nivo..osim vas SAMIH.
U tim VISIM svjetovima NEMA polariteta..sto se vise dizemo u svijesti SVE postaje DIO TEBE dio JEDNOGA. Iz visih dimenzija gledano nas, MI zivimo u ILUZIJI jer ne vidimo da su ti polariteti (DOBRO-ZLO,CRNO-BIJELO,MUSKARAC-ZENA) CISTa MANIFESTACIJA JEDNOGA. Jer u beskonacnosti nema razlike izmedju br. 4 i 56, nema razlike izmedju CRTE i TACKE ..sve postaje JEDAN.
Najljepsi primjer manifestacije JEDNOGA je…pomjesajte SVE boje kozmosa dobicete Bijelu. Rastavite bijelu..dobit cete opet te boje. Dakle…

Da zakljucim..koncept Boga koji postoji u religijskim knjigama je nastao u vremenu kada je nasa SVIJEST vec dobro bila zaglavila. Osjecaj jedinstva i zakon JEDNOG je bio potpuno zaboravljen. Mi smo se okrenuli prezivljanju jer nas strah od smrti slomio. Analagno javlja se taj Ego ..ili osjecaj ODVOJENOSTI jednih od drugih STO JE APSOLUTNA ILUZIJA!!! Koncept religijskih knjiga i dogmi koji su nam nametnute oslikavaju nasu svijest gdje SE BOG predstavlja kao OSOBA koji se nalazi negdje “gore”, gdje pored njega imamo jos (polartitet) Sotonu.

Mi smo dio Jedne VJECNE SVIJESTI koja se MANIFESTUJE kroz Svaki ELEktron,Kvark,PLANET,Zvijezdu,Galaksiju,Univerzum etc..SVIJEST koju VI imate cini PLANETE,zvijezde..to je ISTA SVIJEST!
Zbog te JEDNE Svijesti SVE je POVEZANO! SVe sto je postojalo i sto ce postajati se nalazi u okviru te SVIJESTI.U vasem Zivotu ne postoje SLUCAJNOSTI!! Ne biste mi mogli vjerovati kako je sve Predvidivo..(Ne zaboravite da je vrijeme ILUZIJA i da ono nije LINEARNO nego SFERNO!)
DA bi ste PODIGLI svijest na visi nivo trebate spojiti vase POLARiTETE u JEDAN! Spojiti Musko-Zensko koje svako od vas sadrzi u sebi, prihvatiti sve ONAKO kako JESTE I UCITI od toga. ZA to vam nije nista drugo potrebno nego..LJUBAV!!!!!
LJUBAV je KLJUC CIJELOG UNIVERZUMA!!!!
Ovu moju pricu mozete uzeti kao BaJKU ali bitno je samo da shvatite da je Bog ..LJUBAV!!!!. Svi Veliki majstori od Isusa,Muhameda,Mojsija,Bude,Yogannande..
govore oo istoj stvari..o Jedinstvu I LJUBAVI. Kad god se spomene termin ANDJEO
u masti se stvara slika bica koje jedino sto radi POMAZE ..dakle jednog dana kada predjete na vise nivoe svijesti da ako jedan entitet u dalekoj galaksiji (kao mi sad) pocne da gubi svijest i propada u Tamu,vidjet cete da je ONa-ON DIO VAS!!!
Zemlja ima 5 dimenzija (nivoa Svijesti) gdje su OVI visi nivoi (koji mi ne vidimo) prepuni Entiteta iz dalekih krajeva UNIverzuma..koji znaju da ako mi propadnemo sve ode..ne u smislu da ce zivot (svijest) nestati nego slikovito predstavljeno oni znaju da je i ono malo zrno pijeska manifestacija one PRVE Vjecne SVIJESTi..zabrinuti su.
Zakoni NIVOA SVIJESTi im ne daju da se mjesaju jer bi to izazvalo kataklizme nase svijesti..nego oni nas lagano opiminju zajedno sa Majkom Zemljom koji najVise PATi!! Pitkogrami su primjer..vecina UFO tanjira su Holografske proekcije..tj. vjestacka realnost. Ako ste ikad citali izvjesce ocevidaca u svakom-skoro- navodu se kaze da nakon kratkog pojavljivanja Tanjiri naprave OKret OD 90 stepeni I NESTANU. Sto dovoljno govori da su to proekcije iz 4D. (Dimenzije stoje pod 90 sepeni) ne bitno sad o njima…ima tu jos nesto o ILUMINatima koji vladaju svijetom I njihovim igrama sa 3d Tanjirima…bez veze ali eto…
Ekipa ljudi na vrhu svijeta (iluminati.masoni..po zelji ih zovite) jos iz doba Atlantide kad su dosli na Zemlju su davno izgubili osjecaj Jedinstva I LJUBAVI. Oni su se reinkarnacijama stalno vracali u Realnost gdje im je predodredjeno da se radjaju bez osjecaja ljubavi..Ne mogu sad iznositi povijest MAsona I njihov TOTALNI globalni UTJECAJ na SVIJET I NASU REALNOST. Imate dosta knjiga na tu temu pa eto..

NE VJerujete onome sto vam drugi serviraju (kao JA) nego SPOZNAJTE sebe, svoje VJEcno JA..povezite svoju trenutnu svijest sa vjecnom SVJESCU KOZMOSA tj. vasa PODSVIJEST. Dijete se radja u taj CAS i mjesto kada je Nebo-kosmos u harmoniji sa njegovom Svijescu. Ta Svijest cini ,Suncev Sistem i citav Kosmos.
Raspored Planeta u casu rodjena govori o FAZI razvoja SVIJESTI u pojedinca. Ona SHEMA rasporeda TONOVA se OGLEDA u ARhitepima Zodijackih Znakova(12tonova.12znakova.12ISusovih UCnika). NAtalnu kartu mogu tumaciti duboko Intuitivni ljudi koji mogu vidjeti na kojem razvoju se nalazi Svijest pojedinca. U jednoj minuti se rodi u istoj bolnici 5 djece koji imaju iste polozaje planeta. Kod djeteta koji ima VISU svijest ili dijete koje je SPIRITUALNIJE ce imati vecu ljubav i osjecaj i kod njega ce lagano nestajati osjecaj ODVOJENOSTI a sa time ce i Ego otici.NJegovA analiza ce biti skroz drugacija od djeteta(odraslog covjeka) koje jos nije razbilo osjecaj odvojenosti i polartiteta.Jedni su vise drugi manji SVjesni. BUDJENJE je POCELO.
Drevni narodi su uvijek znali vrijednost snagu Astrologije koja sadrzi SVE znanosti jer elegantno opisuje pitanje Zivota I SVIJESTI. Glavna zabluda koju ljudi imaju i astrolozi neki jeste da Planete imaju neki UTJECAJ sto je Iliuzija. Ta zabluda izlazi iz naseg pada svijesti gdje vise ne vidimo…zakoni koji vrijede na atomskom i kosmickom nivou su ISTI i oni VRIJEDE u nasoj Realnosti i Zivotu.


Dakle…
Ne Zaboravite da kad nekoga pogledate u OCI direktno gledate U BOZJE OCi jer je svako OD nas DIO Te JEDNE VJECNE SVIJESTI….Neka NAS ZAKON JEDNOG drzi.
VOLIM vas...
Love and Light
vedran

One is ALL, ALL is ONE.
We are ONE.

Adagio
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 01:05 - pre 242 meseci
Bez uvrede ali vecu kolicinu gluposti na jednom mestu nisam video.
Da ne bih svaku recenicu citirao i pricao sta mislim o njoj dacu jedan primer gluposti. Kao dokaz postojanja kolektivne svesti se pominje eksperiment sa majmunima i krompirima za koji je dokazano da je to bila najobicnija prevara.
http://www.paralax.co.yu/knjiga2.htm

[Ovu poruku je menjao srki dana 14.06.2004. u 18:27 GMT]
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 04:16 - pre 242 meseci
FrkY: obaveštavam te da je Sveti Konvertor u stanju da računa i konvertuje:
- Fibonačijeve nizove
- Zlatni Presek
- Geometrisku progresiju
- Spirale bez početka i kraja
- Preseke svega gore navedenog

te je kao takav idealan za pronalaženje središta planete (iliti solarnog krsta).



više detalja na http://zombie.codewalkers.com/2004/06/14/sveti_konvertor

 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 11:43 - pre 242 meseci
evo ja se zabrinuo da skoro nije bilo nikakvih kosmickih aktivnosti posto su prestali da pristizu radovi o sustini svega&svacega(tm). FrkY, ja ti toplo preporucujem da preseke proveris u svetim laktovima (koristiti sveti konvertor za omiljenu platformu) te ako se mere poklapaju, svakako izadji napolje (iz zatvorenog ne-kosmickog prostora(tm)) trceci go i deruci se "Eureka!", neko ce se vec pobrinuti za tebe...
 
Odgovor na temu

FrkY
Sarajevo

Član broj: 28301
Poruke: 31
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.

Sajt: www.floweroflife.org


Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:09 - pre 242 meseci
dobro..niste daleko od klasicne reakcije ljudi kad se se dovede pitanje Realnosti u kojoj zive...
Ah..ta Realnost.. Ono sto mozes elegantno sa svojih 5 cula osjetiti..sta bi mi bez njih. vidim da ste filozofi koji ne idu daleko od onoga sto vide. da bi smo (samo) osjetili ono sto ne vidimo moramo direktno spoznati realnost onoga sto vidimo..jer ta dva svijeta su Jedan. Vidim da vam je sve u polaritetima i da sustina moje price (fantazije) sa zakljuckom na LJUBAVI (a ne na Kozmosu i trcanju u gacam okolo govoreci o dimenzijama) bas nije primljenja kao konacni odgovor na Pitanje Smisla i Shvatanja Zivota..
Sto se tice Pokusa sa majmunima..Zenka i njen Muzijak su jedini dvoje na Svim otocima koji su SVJESNO to radili..kod ostalih je bila Automatika.Ne bitno o njima..

10 godina poslije (sa tom idejom) pokus je prebacen na ljude. Eksperiment je radjen u Sydneju.Nasumice je izabrano cca 100 ljudi. Napravljena je fotografija koja je sadrzavala preko 200 lica razlicitih ljudi. Ta lica su bila rasporedjena i nastimana tako da kad ih se pogleda, moze se vidjeti cca 5-6 lica..da bi vidjeli ostalih 200 lica trebalo je potrositi dosta vremena jer pitanje koncetracije tu ulazi u obzir(svjest) Uglavnom, svi su na pocetku pokusa su vidjeli max 7,8,9 Lica..ne vise.
Istovremeno, druga ekipa na drugom dijelu Zemlje u Engleskoj preciznije u Londonu je otisla na neki BBC kanal koji se Prikazivao samo na kablovskoj televiziji u Engleskoj. U udarnom terminu, Jedan od ekipe uzivo na televiziji je pokazao sliku i objasnio (svojim -prsticima-) koliko Lica SE VIDI na SLICI..i otisao. LJUDI su (cca 2 milijuna ljudi) pogledali, pitali se STA JE ovome i otisli spavat kasnije. Ekipa u Sydneju je radila sa onih 100 ljudi i jos dodatnih 100 koji nisu vidjeli nikad sliku. Nakon programa svima je PONudjena SLIKA gdje su svi, naravno BrOJALI I VIDJELI svih 200 LICA. nIko vise nije vidio manje. Ona ideja da se KNJiga ili odlomak prenese je mnogo tezi jer zavisi od broja entiteta (ljudi) na Zemlji i velicine te informacije. Danas na Zemlji je oko 5 mili. ljudi.. da bi kompletan Planet presao na novi oblik Svijesti potrebno je najmanje 500 mili. ljudi da se SVJESNO okrene ka Novom OBLIKU svijesti. Procitajte malo na TEMU "indigo" djece..(ovo je samo zrno u pustinji sta svega ima)
Ako budete imali PRILIKU da razgovarate sa ABORIDJANINOM pitajte ga za MREZU koja postoji oko ZEMLJE. Oni su, otkad znaju za Sebe, SVJESNI mreze koja postoji oko Zemlje. NA nas Gledaju sa grozavanjem kad vide sta radimo jedni drugima i kako se ponasamo prema Zivom Bicu ..Majci ZEMLJI.Aboridjani (zajedno sa Indijancima i Tibetancima) se nalaze na prvom nivou svjesti, gdje imaju tkz. "Dnevno Sanjanje". Imaju mogucnost ulaska jedni drugima u snove i ozivljavat REalnost u snovima. Ako jedan od njih od na "godisnji" 5 dana i kad se vrati kolega moze elegantno da udje u njegove snove i prozivi tih 5 dana..Za njih Astralna putovanja su kao za nas ..sjedanje u fotelju.potpuno realno mogu otici gdje pozele..lezeci u fotelji. Indijanci (i Tibetanci) vide to JEDINSTVO u svemu, gdje znaju da je SVE manifestacija JEDNE svijesti. Pozabavite se NJivom filozofijom o VELIKOM DUHU (Brahman).

Hajde nastranu ovo..
jedno pitanje..(NE vEZANO za sve..)
Sta Mislite .da Li je MOGUCE ono sto je Sv. MARIJA uradila..zecela ISUSA ne imajuci kontakt sa Muskarcem? eto jedno, teolosko-biolosko-filozofsko pitanje..
da li je to Moguce u PRIRODI..........jel to fikcija ili stvarnost.
Love and Light
Adagio
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:13 - pre 242 meseci
e, pazi kada ne znam sta da ti odgovorim. da ima "spasa" za tvoj skuceni um koji je potrazio "utociste" u new-age bljuvotini, jos bih te mozda i uputio na neku relevantnu literaturu o elektro-magnetnim talasima, cisto da znas o cemu pricas. u medjuvremenu, koristi bozanski konvertor i sazuvaj se par puta dnevno, srecno!!!
bajdvej, ko' je uopste pomenuo cula? zasto guras ljudima reci u usta? pa to je nepristojno! pogotovo za produhovljenu osobu!

umalo da zaboravim, pojam kolektivne svesti je prevazidjen termin sa stanovista moderne psihologije. citanje je naporno, zar ne?

[Ovu poruku je menjao caboom dana 15.06.2004. u 00:21 GMT]
 
Odgovor na temu

FrkY
Sarajevo

Član broj: 28301
Poruke: 31
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.

Sajt: www.floweroflife.org


Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:21 - pre 242 meseci
http://www.galaksija.com/hologram.htm

Aleksandar je divno izabrao a ja vam dajem da procitate.
NEma vise misterije..Sve je dio JEDNE svijesti.Otvorite se Vasoj INtuiciji.
Law of ONE.

Adagio
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:27 - pre 242 meseci
ti stvarno ne razumes kada ti neko kaze dobronamerno da se edukujes?

btw. ovo navodjenje davida bohm-a (takoreci, nobelovac) u potpuno pogresnom kontekstu ne mogu da razumem. prosetaj do biblioteke, ako nista drugo, barem ce ti setnja prijati u ovom 4d svetu.
 
Odgovor na temu

FrkY
Sarajevo

Član broj: 28301
Poruke: 31
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.

Sajt: www.floweroflife.org


Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:48 - pre 242 meseci
«Svaki atom privlaci i ponaša se u skladu s kretanjem
svakog drugog atoma, sa svakim i sa svim u isto vrijeme
i zauvijek, u skladu sa zakonom cija je složenost potpuno
nepojmljiva ljudskoj mašti... zar tako ocit dokaz bratstva
medju atomima ne ukazuje na zajednicko porijeklo?
Zar tako sveobuhvatan, tako neiskorjenjiv, tako istinski
neraskidiv sklad ne ukazuje na zajednicki izvor? Jednom rijecju,
nije li tako zato što su atomi nekada davno bili više nego zajedno
- nije li tako zato što su prvobitno, dakle normalno, bili JEDNO - pa
pa sada, bez obzira na okolnosti-u svim tackama-u svim pravcima-
na svaki nacin-u svim okolnostima i svim uslovima-teže da se vrate
u to APSOLUTNO, bezuslovno JEDNO??

Edgar Allan Po

p.s. 111111111x111111111=12345678987654321
nemoj se ljutit..


Adagio
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:50 - pre 242 meseci
Nego.. FrkY evo ti kolega pa usaglasite vase stavove... on je iz prosle najezde solarnih zrakoVa -- venera ga izgleda nije potkacila :)

http://www.elitesecurity.org/poruka/226915
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 22:52 - pre 242 meseci
mozda je ipak neko sunchevo zracenje u petoj dimenziji? to smo zanemarili...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 23:00 - pre 242 meseci
Pa ne, bila je Venera... U čemu je problem? Jesam rekao pre pet dana da se očekuje razvoj situacije. Aj' neka mi neko kaže da nisam prorok?

Marko.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 23:05 - pre 242 meseci

Sa korisnikom ciji si cajt naveo smo imali diskusiju i korisnik je pokazao da nema nikakav dokaz za njegove tvrdnje. Ti ovde navodis neke stvari bez ikakvog dokaza a neces da se potrudis da malo procitas bolje o nekoj temi. Ponovo pominjes kolektivnu svest kod majmuna a dokazano je da je to bila prevara i da nije bilo nikakve kolektivne svesti. To je priznala i osoba koja je vrsila eksperimente. Da li si uopste pogledao onaj link sto sam ostavio?

A sto se tice sajta galaksija pogledaj temu koju je Ivan ostavio i mozda mozemo tu da nastavimo diskusiju.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!14.06.2004. u 23:48 - pre 242 meseci
BUAHAHAHAHA! :D
Svaka cast momci, ooooooodavno se nisam ovako dobro smejao!
PsyQ & -zombie- ... :)))))))))))))))))))))))
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

FrkY
Sarajevo

Član broj: 28301
Poruke: 31
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.

Sajt: www.floweroflife.org


Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 00:29 - pre 242 meseci
http://www.prophetsmanual.com

njega kontaktirajte ..ovaj je ipak malo vise obrazovan od tih New Age -bljuvotina..elegantno objasnjeno.

ova sekcija narocito...http://www.prophetsmanual.com/...dex.cfm?navID=21&itemID=24

...a i ostale je pozeljno.
pozdraav - tehnicarima i psiholozima.
:)
Adagio
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 00:39 - pre 242 meseci
nisam primetio nista osim povrsnog citiranja kljucnih reci:
1) fraktali
2) kvantni skok (vau, paralelni univerzumi)
3) prostor
4) vreme
5) hiperprostor
a vidim da je covek upleo i De Broglie-a ni krivog - ni duznog (kao sto je prethodnik upetljao Bohm-a). Jake vam te pecurkice, mogu li i ja da dobijem malo? Jel' ti uopste znas sta ove reci znace, kao i fizicka tumachenja istih?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 00:39 - pre 242 meseci
E, pazi.. ovaj... stani

A kakav je to fraktalni kontekst?

Citat:

Prophet's manual - Fractal Supersymmetry of Double Helix" is rediscovery of ancient wisdom through resolution of general relativity and quantum mechanics in its fractal context


Vidim i ovaj je resio najveci problem fizike...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 00:41 - pre 242 meseci
Nemoj tako, npr, sad sam otkrio da u vreme i prostor postavljeni po devedeset stepeni.
Citat:

It’s one truth seen in space and time, which are 90º apart.


Sto znaci da su babe i zabe pod nekih 1200 ili sam se preracunao.... Darn, gde je taj Sveti kalkulator?????

Tek sad videh (dok sam racunao)
Citat:
ovaj je ipak malo vise obrazovan od tih New Age -bljuvotina


Obrazovan? Gde? U skoli Zarka Radosavljevica? Nuklearna fizika za 7 minuta. Ne morate ni da znate da citate, bitno je samo da ne pritisnete pogresno dugme

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 15.06.2004. u 02:49 GMT]
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 00:49 - pre 242 meseci
ma ja predlazem da izbratimimo atome i koncipiramo univerzalnu teoriju sila na bratstvu i ljubavi osnovnih gradivnih jedinica univerzuma (predlazem da ih zovemo perica, zato sto je svako od nas pomalo perica).
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Filozofsko shvatanje i teorija!15.06.2004. u 04:32 - pre 242 meseci
ti frky ocigledno i nemas pojma sta je new-age...za tvoju informaciju sve sto si dosad napisao,a posebno zakljuchci koje izvlacis iz toga su klasican new-age...batice, savetovao bih te da se manes tih gluposti sto pre, zivot je kratak i ima mnogo boljih nacina da ga iskoristis osim da samog sebe zamlacujes sa kojekakvim glupostima...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Filozofsko shvatanje i teorija!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15906 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.