Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 570704 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.02.2005. u 22:12 - pre 234 meseci
Citat:
bakara: zapisnik nisam potpisao, a u njemu su napisali da su mi
pokazali radar,a rekli mi da prosetam do kolege ako ne verujem....Posle par
meseci dolazim kod sudije, i pita jel bilo tako
bilo, kazem nije, nije mi pokazan radar, a da se setam do kolege ne pada mi
napamet, trazim suocenje....


MA LJUDI, JEDNOM ZA UVEK ZAPAMTITE... POTPISAO ILI NE, ISTO TI DODJE...

OOOOOBAVEZNO STAVLJAJTE PRIMEDBE NA ZAPISNIK I NAVODITE SVEDOKE (ukoliko imate bilo koga u kolima). To je jedino sto vas moze izvaditi kod sudije.

A zaista si se zaje*ao sto se nisi zalio na resenje sudije za prekrsaje... O tome ti je dovoljno rekao CarlitoBrigante.

Jos vise si se zaje*ao sto si kaznu VEC PLATIO. Sto??? Pa zbog toga sto ti je Zakon o prekrsajima dozvolio da kaznu platis tek kada panduracija dodje da te vodi na izdrzavanje kazne. Cak i ako te privedu, cim platis duzni su da te odmah puste. Mozes i da odlezis par dana... Odbijes za svaki dan po 500 kinti... Uplatis razliku i ODMAH te puste...

U praksi, pre nego sto dodju da te vode u pritvor, neko se u MUPu nadje da te `ljubazno` pozove telefonom i da te opomene da kaznu platis... Obavezno ti napomenu da im uplatnicu dostavis na uvid ili da je iskopiras. ZNACI DA SE TI PROSETAS DO MUPa...

E sad... ONDA uplati kaznu i cuvaj priznanicu u dzepu/novcaniku.

KADA DODJU DA TE VODE IZVADI JE IZ NOVCANIKA I URUCI IM JE UZ SLATKO KISELI OSMEH I `IZVINJENJE` U STILU `jao pa zar sam zaboravio da vam donesem`. Podrazumeva se da se trenutno obustavlja izvrsenje resenja...

ZNACI, ONDA SE MALO MUP PROSETA I KONACNO URADI NESTO DA ZARADI SVOJU PLATU.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.02.2005. u 23:03 - pre 234 meseci
Bravo Zocky, skroz si u pravu...Mnogo su se izbezobrazili, ko da smo mi krivi sto imaju male plate....
Still going strong...
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.02.2005. u 23:45 - pre 234 meseci
Za sve zainteresovane Freakove-pripravnike linkovi sa relevantnim propisima za ovaj hobi:

* Mrski nam Zakon o osnovama bezbednosti saobracaja na putevima

* Pravilnik o nacinu vrsenja poslova Javne Bezbednosti - sta policajac sme, a sta ne sme da vam radi (uzgred budi receno, na snazi je Pravilnik iz 1974. godine!!! To milicijo moja, celicna pesnico komunizma !!! Toliko o promenama u policiji)

* Zakon o prekrsajima

* Uredba o disciplinskoj odgovornosti u MUP-u

* Pravilnik o uslovima i nacinu upotrebe sredstava prinude

* Uputstvo o policijskoj etici i nacinu obavljanja poslova policije (Zvuci kao petparacki Science Fiction!):

* Ustav RS (za entuzijaste!)

Ovo je sasvim dovoljno. Ljudi, bacite se malo sami na trazenje krivina, a ne da vam ovde neko mora sazvakati svaki savet i predlog. Naravno, podelite iskustva sa nama! I dopunite propisima koje smatrate interesantnim.

Pozdrav!

Bojan Bašić: ispravljeno pogrešno korišćenje [url] tagova.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 24.02.2005. u 12:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Carlito Brigante dana 24.02.2005. u 13:38 GMT+1]
I did it my way!
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.02.2005. u 23:56 - pre 234 meseci
Stvarno ne mogu da izdrzim a da ne podelim sa vama par bisera iz Uputstva o policijskoj etici. Lepo su to provukli pod nazivom Uputstvo (preporucena primena), umesto da je ozvaniceno kao Zakon ili Pravilnik (obavezna primena):

9. Zakonom utvrđenom spoljnom kontrolom policije, koju sprovode zakonodavni, izvršni i sudski organi, obezbeđuje se odgovornost policije državi, građanima i njihovim predstavnicima.
Policija ispunjava svoje obaveze u postupcima u kojima se razmatraju žalbe na rad policije, kao i pritužbe, predstavke i slični podnesci koji se odnose na njen rad.
Policija učestvuje u promovisanju mehanizama odgovornosti, zasnovanih na komunikaciji i uzajamnom razumevanju građana i policije.

15. U svom radu pripadnici Ministarstva rukovode se načelom nepristrasnosti u izvršavanju zakona bez obzira na nacionalno ili etničko poreklo, rasu, jezik i društveni položaj onoga na koga zakon treba primeniti, na njegova politička, verska i filozofska uverenja, ili na njegove godine, bračno stanje, pol, ili kakvu fizičku ili psihičku manu.
U obavljanju poslova pripadnici Ministarstva ophode se pristojno i odgovorno prema građanima na ulici, šalteru, graničnom prelazu i na drugom mestu vršenja službene radnje.
U komunikaciji sa građanima pripadnici Ministarstva poštuju ljudsku ličnost i dostojanstvo i čuvaju ugled Ministarstva.
Osposobljavanje za postupanje u skladu sa st. 1 do 3 ove tačke sastavni je deo obuke pripadnika Ministarstva.

25. Pripadnik Ministarstva suprotstavlja se svakom aktu korupcije, protivpravno ne pribavlja bilo koju korist za sebe ili drugog, ne prima poklone i ne bavi se poslovima koji su nespojivi sa službenom dužnošću i koji bi mogli uticati na njegov rad i narušavati ugled policije i države.

28. Dužnost pripadnika policije je da tokom rada razvijaju svoje lične sposobnosti kojima se ispoljava ispravno rasuđivanje, otvoren stav, zrelost, poštenje, komunikativnost i, gde je potrebno, veština predvođenja i upravljanja.
U smislu stava 1 ove tačke, pripadnici policije razvijaju i svoje lične sposobnosti za razumevanje društva kome služe, a naročito društvenih, kulturnih i pitanja lokalne zajednice.

29. Stručnim usavršavanjem, zasnovanim na vrednostima demokratije, vladavini prava i zaštiti ljudskih prava, pripadnici policije razvijaju sposobnosti za izvršavanje zadataka policije.
Stručno usavršavanje iz stava 1 ove tačke obuhvata što otvoreniju opštu obuku prema društvu, primerenu konkretnim uslovima u lokalnoj zajednici, kao i potrebnu specijalističku, predvodničku i upravljačku obuku

34. Zalažući se za zakonitost i podržavajući vladavinu prava, policija doprinosi da zakoni i izvršni propisi za izvršavanje zakona budu dostupni javnosti i u dovoljnoj meri jasni i precizni.
Za pripadnike policije i druge građane obavezujući su isti zakoni i drugi propisi, a izuzeci se zasnivaju jedino na razlozima odgovarajućeg obavljanja policijskih poslova u demokratskom društvu.

36. Svoju unutrašnju organizaciju policija postavlja i unapređuje na način koji promoviše dobre odnose policije i građanstva i, gde je to moguće, efikasnu saradnju sa drugim organima, agencijama, lokalnim zajednicama, nevladinim i drugim organizacijama građana, uključujući i manjinske etničke grupe.
U saradnji iz stava 1 ove tačke policija se organizuje tako da javnosti pruža objektivne informacije o svojim aktivnostima, bez otkrivanja poverljivih informacija.
U saradnji sa sredstvima javnog informisanja policija postupa u skladu sa stručnim smernicama za kontakte sa medijima.

37. Mere za efikasno sprečavanje i borbu protiv korupcije preduzimaju se na svim organizacionim nivoima policije.

38. Izbor kandidata i prijem na rad u policiji zasniva se na ličnim kvalifikacijama i iskustvu kandidata koje je relevantno za policijske poslove i zadatke.
Lica osuđivana za teška krivična dela ne mogu raditi u policiji.
Postupak prijema u službu zasniva se na objektivnim i nediskriminatorskim uslovima za prijem, a prijem vrši posle potrebnog testiranja kandidata. Politikom prijema teži se prijemu na rad muškaraca i žena iz različitih društvenih grupa, uključujući etničke manjinske grupe, sa krajnjim ciljem da pripadnici policije održavaju strukturu društva kome služe.

40. Pripadnici Ministarstva ne ponašaju se na način koji šteti ugledu službe.

41. Pripadnici Ministarstva ne primenjuju ovlašćenja u svrhe za koje ovlašćenja nisu namenjena, niti koriste službeni status u neslužbene svrhe.

42. Disciplinske mere izrečene protiv pripadnika policije podležu kontroli, u skladu sa zakonom.


Ne lipsi magare do zelene trave !!!




[Ovu poruku je menjao Carlito Brigante dana 24.02.2005. u 13:18 GMT+1]
I did it my way!
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 00:09 - pre 234 meseci
Mislim da je to pisao onaj Hans Kristijan Andersen; a prevod JOva Jovanovic Zmaj.
Transparentno i demokratski, ko listic u glasackoj kutiji...
Still going strong...
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.132.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 01:24 - pre 234 meseci
pozdrav svima
ova vaša tema je baš zanimljiva , šta mislite o mom slučaju
kazna za parkiranje ( od komunalnog inspektora) ispred rođene kuće -radnje. Nemam sopstveni prilaz jer je asfaltni put (mala je ulica u pitanju)od kuće na svega cca 1 metar ( kuća na ćošku), a auto ponekad ostane neko kraće vreme ispred radnje na trotoaru ,koji je 90 stepeni naspram puta ali ima još 2 metra širine za prolaz između auta i radnje po tom trotoaru. Kazna je 5000. din. , žalio sam se i ništa , sad je to još +300. din

pozdrav___
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 10:39 - pre 234 meseci
e a da li moze da se navede kao svedok osoba sa kojom si u krvnom srodstvu(recimo keva ili burazer) ako su bili u kolima u datom trenutku pravljenja prekrsaja
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 12:11 - pre 234 meseci
Naravno da moze, ne postoje nikakve zakonske smetnje da svedok bude u srodstvu sa okrivljenim.

Jedino su u krivicnom postupku, po Zakonu o krivicnom postupku obaveze svedocenja protiv optuzenog oslobodjeni srodnici.
I did it my way!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 13:10 - pre 234 meseci
Citat:
Carlito Brigante: Naravno da moze, ne postoje nikakve zakonske smetnje da svedok bude u srodstvu sa okrivljenim.

Jedino su u krivicnom postupku, po Zakonu o krivicnom postupku obaveze svedocenja protiv optuzenog oslobodjeni srodnici.


Samo mala ispravka... srodnik NE MORA da svedoci tj. NE MOZE SE ZAKONSKI NATERATI da svedoci...

Citat:
Stefano: e a da li moze da se navede kao svedok osoba sa kojom si u krvnom srodstvu(recimo keva ili burazer) ako su bili u kolima u datom trenutku pravljenja prekrsaja


Svako moze da bude svedok... Kad ne bi bilo tako onda bi policija mogla da svakome upadne u stan, umlati ili pobije celu familiju i da onda (kad bi tako bilo) NE POSTOJE SVEDOCI.

Svedocenje uvek treba da bude potkrepljeno materijalnim dokazima. Kad ti razbiju nos, ti krvlju poprskas uniformu... kola... sedista... pa makar se DNK sada lako nalazi...

@Zoran
Citat:

kazna za parkiranje ( od komunalnog inspektora) ispred rođene kuće -radnje. Nemam sopstveni prilaz jer je asfaltni put (mala je ulica u pitanju)od kuće na svega cca 1 metar ( kuća na ćošku), a auto ponekad ostane neko kraće vreme ispred radnje na trotoaru ,koji je 90 stepeni naspram puta ali ima još 2 metra širine za prolaz između auta i radnje po tom trotoaru. Kazna je 5000. din. , žalio sam se i ništa , sad je to još +300. din


Fala bogu da negde pogresno parkirane automobile na JAVNIM POVRSINAMA sankcionise KOMUNALNA INSPEKCIJA koja je za to nadlezna...
A po kojem Zakonu - propisu su te kaznili. Prema ZOBS si duzan da ostavis 1,6 metara za pesake... Mozda neki lokalni propis...


[Ovu poruku je menjao ZockyBoy dana 24.02.2005. u 14:16 GMT+1]
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 13:13 - pre 234 meseci
Citat:
Carlito Brigante:stav 31) vozač koji koristi u saobraćaju vozačku dozvolu za koju je izdat duplikat (član 175 stav 3);
....
stav 37) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja vozilom dok traje zabrana upravljanja motornim vozilom koja je upisana u njegovu vozačku dozvolu, ili za vreme za koje je vozačka dozvola zadržana ili privremeno oduzeta na licu mesta (član 215);
....
Za prekršaj iz tač. 2, 3, 4, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 27, 28, 36 i 37 stav 1 ovog člana vozaču ili vozaču instruktoru će se uz kaznu izreći i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri meseca do jedne godine a i za druge prekršaje iz tog stava ta mera se može izreći u istom trajanju.
...
Ako se prilikom izricanja kazni za prekršaje iz tač. 27, 28, 29 i 37 stav 1 ovog člana utvrdi da je vozač motornog vozila u toku poslednje dve godine bio kažnjen pravosnažnom odlukom za prekršaje predviđene u navedenim tačkama, kazniće se kaznom zatvora u trajanju od 15 do 60 dana.


u vezi stava 31, duplikat se izdaje po odredjenoj proceduri, kada je dozvola izgubljena ili unistena i ta dozvola se proglasava nevazecom, i lice daje izjavu da ce odmah po pronalazenju istu predati Organima Unutrasnjih Poslova. To znaci da ona gubi pravni znacaj, tj. vise ne iskazuje neki pravni odnos, i u pravnom smislu ne postoji, a taj pravni odnos se dalje iskazuje duplikatom dozvole, koja je zavedena pod drugim brojem.
prevedeno na Srpski:Ako si dozvolu oglasio nevazecom, i dobio duplikat, pa kasnije nadjes dozvolu, a nisi je predao policiji, i koristis je umesto duplikata koji je vazeci, bices kaznjen... Ne pominje se zabrana!

stav 37 regulise samo pitanje upravljanja vozilom dok traje zastitna mera zabrane upravljanja vozilom, bilo da je dozvola oduzeta ili je u nju upisana zabrana, a nigde ne pominje koriscenje dozvole koja je oglasena za nevazecu, i da je za nju izdat duplikat.

U slucaju o kome razgovaramo, kada je tebi izdat duplikat dozvole, i kasnije taj duplikat oduzet, a ti nevazecu dozvolu koristis u saobracaju kao pravu vazi sledeca zakonska odredba:

Falsifikovanje isprave

Član 233. Krivičnog Zakona Republike Srbije

(1) Ko napravi lažnu ispravu ili preinači pravu ispravu u nameri da se takva isprava upotrebi kao prava, ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrebi kao pravu, kazniće se zatvorom do tri godine.


Na nas slucaj se odnosi deo:
"ILI KO LAZNU ILI PREINACENU ISPRAVU UPOTREBI KAO PRAVU"
Isprava je svaki predmet koji je podoban ili odredjen da sluzi kao dokaz kakve cinjenice koja ima vrednost za pravne odnose. To je izmedju ostalog i vozacka dozvola.
Tebi je dozvoljeno da upravljas vozilom, to je pravni odnos koji je iskazan vozackom dozvolom.
Ako ti je zabranjeno upravljanje na odredjeno vreme, znaci da se taj pravni odnos menja.
E sad, ako ti upotrebis dozvolu, koja je proglasena kao nevazeca, a njom je iskazan pravni odnos da je tebi dozvoljeno da upravljas vozilom, a taj pravni odnos je promenjen, i tebi je zabranjeno upravljanje vozilom, i to iskazuje duplikat dozvole koji ti je oduzet, ti cinis krivicno delo iz clana 233. KZRS.
To krivicno delo je sistematizovano u glavi 20 KZRS koja se zove:
"krivicna dela protiv javnog reda i PRAVNOG SAOBRACAJA"
Tom radnjom, o kojoj pricamo, ti si lazno prikazao pravni odnos i time povredio pravni saobracaj.

3 situacije:
1. Ja izgubio dozvolu, otisao u SUP, prijavio, oni mi izdali duplikat, i ja dosao kuci, ostavio duplikat, ali sam morao hitno da odem negde, pa zaboravim da ponesem duplikat, a u toku voznje me zaustavi policija, i ja preturam po kolima i nadjem staru dozvolu koju sam mislio da sam izgubio, i da ne bih dobio kaznu zato sto nisam poneo vazeci duplikat, ja pokazem dozvolu je oglasena kao nevazeca, a policajac proveri broj, i vidi da je ta dozvola oglasena nevazecom, i napise mi kaznu za prekrsaj iz clana 266. stava 31 zakona o prekrsajima.

2. Ja izgubio dozvolu, otisao u SUP, prijavio, oni mi izdali duplikat, i kad sam se vracao kuci napravim neki prekrsaj, i dobijem zabranu upravljanja vozilom na odredjeno vreme. U medjuvremenu, morao sam hitno da upotrebim auto, i zaustavi me policija, ja izvadim saobracajnu dozvolu, i slucajno vidim da mi je tu i dozvola za koju sam mislio da sam je izgubio, i koja je oglasena nevazecom, ali se odlucim da ne dam nju policiji jer mozda provere, pa najebem, vec kazem da nemam dozvolu, i oni me provere i vide da mi je izrecena zabrana upravljanja vozilom, i napisu mi kaznu za prekrsaj iz clana 266. stava 37 zakona o prekrsajima.

3.Ja izgubio dozvolu, otisao u SUP, prijavio, oni mi izdali duplikat, i kad sam se vracao kuci napravim neki prekrsaj, i dobijem zabranu upravljanja vozilom na odredjeno vreme. U medjuvremenu, morao sam hitno da upotrebim auto, i zaustavi me policija, ja izvadim saobracajnu dozvolu, i slucajno vidim da mi je tu i dozvola za koju sam mislio da sam je izgubio, i koja je oglasena nevazecom, i odlucim da nju pokazem policiji, jer me mozda usere, pa ne provere nista, i puste me. Ali, oni ipak provere, i vide da koristim dozvolu koja je oglasena nevazecom, i vide da mi je oduzeta dozvola, pa me privedu, i tamo mi napisu krivicnu prijavu za delo iz clana 233 stava 1 Krivicnog Zakona Republike Srbije, i dobijem kaznu do 3 godine zatvora.


Citat:
Carlito Brigante:...Dakle, ukoliko vozis na duplikat, dok si pod zabranom, TO NIJE KRIVICNO DELO, VEC PREKRSAJ KOJI SE KAZNJAVA ZATVOROM! Kakvih crnih 3 godine zatvora ??? Izvinjavam se **Panduru** sto mu otimam hleb iz ruke, ispravljajuci ga ovom tvrdnjom...

Ti meni ne otimas hleb iz ruke, ja sam ovo napisao kako bih pomogao coveku da sagleda kompletnu situaciju, cak i da sam ja pogresio, moze da se desi da pogresi i policajac a kasnije je i Sudija, i da covek bude osudjen na 3 godine zatvora!
U svakom slucaju, ako bude uhvacen, on ce biti kaznjen, bilo prekrsajno, bilo krivicno, i eto HLEBA! Salim se!
Zamolio bih ZockyBoy-a da se oglasi po ovom pitanju!


Pitanje za Carlito Brigante:
Da li se ti bilo na koji nacin bavis pravom profesionalno, i ako nije tajna, na koji nacin? Cisto da bih znao sa kog stanovista tumacis zakon, da li je to cisto amaterski, ili imas neko pravno obrazovanje?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16384
Via: [es] mailing liste



+2923 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 13:34 - pre 234 meseci
> > > *bakara*: zapisnik nisam potpisao, a u njemu su napisali da su mi
> > pokazali radar,a rekli mi da prosetam do kolege ako ne verujem....Posle
par
> > meseci dolazim kod sudije, i pita jel bilo tako
> > bilo, kazem nije, nije mi pokazan radar, a da se setam do kolege ne pada
mi
> > napamet, trazim suocenje....
>
> MA LJUDI, JEDNOM ZA UVEK ZAPAMTITE... POTPISAO ILI NE, ISTO TI DODJE...
>
> OOOOOBAVEZNO STAVLJAJTE PRIMEDBE NA ZAPISNIK I NAVODITE SVEDOKE (ukoliko
imate bilo koga u kolima). To je jedino sto vas moze izvaditi kod sudije.
Mislis da bi vredelo, voleo bih da cujem da je nekom to uspelo, ja ne
znam nikog...

> A zaista si se zaje*ao sto se nisi zalio na resenje sudije za prekrsaje...
O tome ti je dovoljno rekao CarlitoBrigante
Da se zalim? Ma meni je bilo dovoljno sto me nisu pozvali na suocenje i
ako sam to trazio, video sam da tu nece biti vajde...(sut sa rogatim...)

> Jos vise si se zaje*ao sto si kaznu VEC PLATIO. Sto??? Pa zbog toga sto ti
je Zakon o prekrsajima dozvolio da kaznu platis tek kada panduracija dodje
da te vodi na izdrzavanje kazne. Cak i ako te privedu, cim platis duzni su
da te odmah puste. Mozes i da odlezis par dana... Odbijes za svaki dan po
500 kinti... Uplatis razliku i ODMAH te puste...
Pa i platio sam (zaboravih da napisem...) tek kad sam trebao da idem u
padinjak...i odem u SUP i zamalo da mi pauk ne odnese auto ispred SUPa
(spustio sam ga sa pauka)...

> U praksi, pre nego sto dodju da te vode u pritvor, neko se u MUPu nadje da
te `ljubazno` pozove telefonom i da te opomene da kaznu platis...
U mojoj praxi, ne zovu oni telefonom (to bi bilo vrlo ljubazno od
njih..)....vec ti dodju oko 3-4 ujutro na gajbu, da te vode u SUP...a ujutro
kod sudije..

A da li neko zna da kaze da li je zakonom dozvoljeno to snimanje radarom
iz drugog auta, gde ne mogu da ti pokazu brzinu???
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16384
Via: [es] mailing liste



+2923 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 13:34 - pre 234 meseci
> > e a da li moze da se navede kao svedok osoba sa kojom si u krvnom
srodstvu(recimo keva ili burazer)
Pa normalno da moze svedok je svedok, samo sto sudija nesto bas i
neveruje svedocima....mislim da bi vredelo ako se svedoci uvedu u
zapisnik....
Pitaj mog brata lazova...;)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.162.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 14:26 - pre 234 meseci
ZockyBoy
>>>Fala bogu da negde pogresno parkirane automobile na JAVNIM POVRSINAMA sankcionise KOMUNALNA INSPEKCIJA koja je za to nadlezna...
A po kojem Zakonu - propisu su te kaznili. Prema ZOBS si duzan da ostavis 1,6 metara za pesake... Mozda neki lokalni propis...>>>>>


Neki lokalni propis
A šta se desi kad na isto mesto dođe dostavno vozilo da isporuči robu i taj isti komunalac mu napiše prijavu ... ili možda da se parkira ...najbliže 100 tinak metara dalje..??
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 15:59 - pre 234 meseci
@**pandur**

Pozdrav,

I ja sam se salio oko "otimanja hleba" od tebe. Nadam se da me nisi pogresno shvatio ili se uvredio.

Pravo sigurno nije profesija kojom se primarno bavim, ali je sticajem okolnosti moj buduci poziv vezan za gomilu pravnih normi. Tacnije procesna oprema, posude pod pritiskom, hemijska, naftna i gasna postrojenja,... Regulisana gomilom zakona, pravilnika, uredbi i ostalih podzakonskih propisa: konstrukcije, bezbednost, protiv-pozarna, ekoloska, zastita zivotne sredine, pa i krivicna odgovornost u slucaju nepostupanja po navedenim. Je*i ga kad koliko poznajem masinstvo, moram dobro poznavati kako elektrotehniku, tako i ekonomiju i pravo. Medjutim, dosta ljudi sa kojima se druzim su pravnici ili buduci pravnici. Imam takodje nekoliko dobrih prijatelja sa PA (7. i 8. kl., verovatno neke i poznajes). Tu je i nekoliko mojih poznanika advokata... Cesto vodimo diskusije na tu temu. Uglavnom respektuju moja zapazanja i zakljucke u vezi prava. Cak cesto tvoje kolege i moje prijatelje sa PA uhvatim u neznanju, pa se ispostavi da sam ja u pravu. Jer, smatram da pravo i nije toliko komplikovano koliko se laicima cini, treba samo "snimiti" osnovne principe i pazljivo razmatrati propise!

Jos jednom te pozdravljam i izvinjavam ti se ukoliko je bilo nesporazuma sa moje strane!

P.S. Ova teza o prekrsajnoj odgovornosti za voznju na duplikat nije moja, vec od mog prijatelja iz tvoje branse, samo sam je ja ilustrovao citiranjem odredjenoh zakonskih clanova. Na citaocima diskusije je da procene kako ce se ponasati u datom slucaju.
I did it my way!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 17:36 - pre 234 meseci
@Pandur

Jedna od opštih pravnih normi je takozvani LEX SPECIALIS...

Ova norma propisuje da se prema počiniocu uvek primenjuje zakon ili drugi propis koji je za počinioca bilo kakve kažnjive radnje BLAŽI (bilo da je u vreme izvršenja radnje bio blaži ili da je nakon takve radnje donet blaži zakon). Takodje je propisano da ukoliko postoje više pravnih akata koji rešavaju ili propisuju istu pravnu stvar, uvek će se koristiti onaj propis koji je po stranku povoljniji.

Na osnovu svega gore navedenog može se zaključiti da je Carlito Brigante U PRAVU, jer ako u Zakonu koji je citirao postoji kažnjiva odredba koja izričito govori o UPOTREBI DOZVOLE ZA KOJU JE IZDAT DUPLIKAT (a za koju je predvidjeno prekršajno gonjenje) onda niko ne može biti kažnjen ili gonjen KRIVIČNO za tu istu radnju (mogu da probaju, ali će svaki advokat pa možda i javni tužilac ODBITI ovakvu prijavu).

Citat:
Član 233. Krivičnog Zakona Republike Srbije

(1) Ko napravi lažnu ispravu ili preinači pravu ispravu u nameri da se takva isprava upotrebi kao prava, ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrebi kao pravu, kazniće se zatvorom do tri godine.


Onaj koji koristi ovakvu ispravu ništa nije NAPRAVIO LAŽNO niti je pravu ispravu PREINAČIO...

Da policija i sudovi uvek idu na SIGURNO, onda bi i cela advokatska profesija POCRKALA OD GLADI. Njihovo je da probaju, a na strankama je da angažuju branioce.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju24.02.2005. u 20:26 - pre 234 meseci
Pozdrav!

@Carlito Brigante
Naravno da se nisam uvredio, niti se ljutim!
Mi samo imamo jednu, po mom misljenju konstruktivnu, diskusiju, iz koje ce nadam se izaci nesto korisno! Ili cu ja shvatiti da gresim, pa cu kad pocnem da radim ukazati kolegama na gresku koju prave (jer sam se i ja konsultovao sa kolegom iz moje policijske stanice, koji je na funkciji pomocnika komandira za saobracaj, pre nego sto sam napisao onaj post), ili ces ti shvatiti da gresis, pa ces ynati jednu cinjenicu vise. Ja sigurno nisam tvrdoglav pa da iako nisam u pravu ostanem tvrdo pri svom stavu, a mislim da nisi ni ti, tako da nemamo problem.
Sto se tice mojih kolega koje poznajes, jel bi mogao da mi kazes koga to poznajes, jer sam ja 8. klasa, a poznajem i celu 7. klasu, bas me interesuje. Ako neces ovde, mozes na PP.


@ZockyBoy
Mislim da si se malo zeznuo:
LEX SPECIALIS je poseban zakon koji se odnosi konkretno na jednu oblast, ne znam bas najbolje da objasnim, ali nadam se da ces iz ovog primera shvatiti sta mislim:

Zakon o Univerzitetu je opsti zakon, a Zakon o Policijskoj Akademiji je LEX SPECIALIS u odnosu na Zakon o Univerzitetu, jer za Policijsku Akademiju vazi Zakon o Univerzitetu, ali neke stvari nisu regulisane tim zakonom, pa je donet LEX SPECIALIS koji vazi samo za Policijsku Akademiju, i on derogira Zakon o Univerzitetu ako postoje odredbe koje istu situaciju regulisu na razlicit nacin.

To na sta ti mislis nije pravna norma vec nacelo (cini mi se da smo o ovome norma-nacelo vec jednom razgovarali). Jedno nacelo koje je slicno tome na sta ti mislis je IN DUBIO PRO REO.
U svakom slucaju postoji taj prekrsaj, ali u bicu ovog prekrsaja nije u potpunosti regulisana ova situacija.
Moze da se izvede tumacenje da su taj prekrsaj i to krivicno delo u sticaju (ako takvo nesto uopste postoji u pravu), pa krivicno delo konzumira prekrsaj.

Citat:
ZockyBoy:...Onaj koji koristi ovakvu ispravu ništa nije NAPRAVIO LAŽNO niti je pravu ispravu PREINAČIO...

Da ali kaze dalje:
"ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrebi kao pravu"
a isprava je lazna jer je nevazeca i prikazuje lazan pravni odnos, a on je nju upotrebio kao pravu, da bi zajebao policiju.


Sve u svemu, da ne duzimo, ovo je moje misljenje, ali naravno ni ja nisam 100% siguran da li je ono ispravno, a u ponedeljak po planu imam konsultacije kod profesora koji mi predaje prekrsajno pravo (predaje i na civilnim fakultetima, i nije policajac, tako da ce biti nepristrasan) pa cu njemu izloziti situaciju, i videcu sta ce on imati da mi kaze, i naravno javicu ovde na forumu sta mi je rekao.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.02.2005. u 08:02 - pre 234 meseci
Vise puta sam ovde naveo da NISAM PRAVNIK (ups, sada ce da me tuze za nadripisarstvo... He He... Nece moci, ne naplacujem usluge...) i da samo prenosim sopstvena iskustva iz prakse.

E pa ono sto sam naveo u prethodnom postu je IZ PRAKSE. Na pocetku moje karijere sam jednoj barabi hteo da u prekrsajnoj prijavi navedem sve moguce osnove za kaznjavanje, pa sam (mlad i zelen) slucajno naveo dva zakonska propisa koji sankcionisu ne ISTO delo nego VRLO SLICNA dela (jedan po saveznom a jedan po republickom zakonu). U resenju o kazni SUDIJA je odbacio jedan od navedenih osnova uz obrazlozenje da je takvo delo kaznjivo po drugom blazem zakonu i tako ga i kaznio.

Obrazlozenje koje je u svom resenju naveo sudiji, sam doslovce preneo...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju25.02.2005. u 09:25 - pre 234 meseci
@ZockyBoy
E vidis, tu sam ja pogresio! Iako sam procitao sve postove u ovoj temi, izgleda da nisam obratio paznju na to da si napisao da nisi pravnik, i sve vreme sam mislio da jesi.
Vidi se da si dobro upoznat sa zakonima, ali si imao neke lapsuze zbok kojih sam se iznenadio kako to mozes da kazes. Sada je sve jasno, jer se te stvari u kojima si gresio uce u teorijskim pravnim ispitima, kao "uvod u pravo" ili "teorija drzave i prava", i nema ih u zakonima. A "privilegiju" da se upoznaju sa time imaju oni koji polazu te ispite.
Ali naravno, teorija i praksa su razlicite stvari, i razlicito funkcionisu, tako da su tvoja iskustva iz prakse znacajna za tumacenje.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju01.03.2005. u 09:11 - pre 234 meseci
Novi momenti u vezi situacije sa dozvolom oko koje se vodila diskusija.
Tumacenje je stiglo od moje drugarice, koja je apsolvent na pravnom fakultetu, sa odlicnim prosekom, i verovatno se razume u pravo bolje od svih nas. Ona kaze da zavisi da li je prekrsaj ili krivicno delo od vremena kada je izvadjen duplikat dozvole, tj. ako je izvadjen pre kazne za prekrsaj za koji je kasnije "oduzeta" dozvola, onda se radi o sticaju 2 prekrsaja (stav 31 i 37 onog clana koji je Carlito Brigante naveo), a ako je duplikat izvadjen posle kazne za prekrsaj za koji je kasnije "oduzeta" dozvola, onda se radi o krivicnom delu, jer je to lice sa umisljajem prvo dovelo u zabludu sluzbeno lice da mu izda ispravu koja iskazuje netacan pravni odnos, i kasnije takodje sa umisljajem pokusalo da tu ispravu upotrebi kao ispravnu.
Kaze da ovo moze da se okarakterise i kao K.D. prevare.
Ovo je njeno misljenje, ali kaze da ni ona nije sigurna, i ona ceka da ja vidim tog mog profesora i da ga pitam.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

siera
Rade - SIERA
VOZAC MEDJUNARODNI TRANSPORT
ČA

Član broj: 10031
Poruke: 50
*.244.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju01.03.2005. u 14:50 - pre 234 meseci
Pozdrav svima
Zaista tema koja zaslužuje pažnju pa da se pridružim sa svojim iskustvima
Vidim da se ovde radi uglavnom o 3-4 vrste prekršaja
Ne dozvoljena brzina,Crveno svetlo,Alkohol i Pojasevi.Deluje mi takodje i da je reč o
mladim ljudima sa malo vozačkog staža i uglavnom B kategorijom pa samim tim i kada se dogodi prekršaj nastaje ribanje od strane policajaca zbog svega šta se dogodilo bilo da prekršaj postoji ili ne a vlast je vlast.Naime Ja sam profesionalac
a imam i svoju transportnu firmu odnosno kamione da Vi nepišem sa kakvim se tu
problemima srećemo prilikom rutinskih kontrola kod nas ,ali ipak slučaj od pre neki dan je me naveo na razmišljanje ko je u pravu.Naime ispred Ljiga a iz pravca Čačka
prošao sam pored patrole koja je stajala van vozila.Ograničenje na tom delu puta je
50 km znajući pozicije ogromne većine patrola na našim putevima na ograničenje i
dolazim sa 50km/h prolazim i ubrzavam,znajući da kod NIS benzinske pumpe verovatno stoji druga patrola smanjujem brzinu na 50km/h nema ih i dolazim kod
autobuske stanice gde me zaustavljaju i kažu sada su mi javili da vas zaustavimo
voziliste 91 km/h mereni ste u odlasku,dajte mi dokumenta ako hoćete vratite se do njih pa vidite štaje.Kažem da nisam vozio sigurno toliko a i neželim da se vraćam
nazad imam preča posla.Policajac sastavlja zapisnik i navodi za svedoka policajca
koji je vršio merenje.Na moje pitanje na kojoj daljini je me izmerio kaže "kod otpada"
imali to neku meru u metrima recimo ili ne nisam saznao.Nudi mi da potpišem zapisnik ja to odbijam policajac mi vraća dokumenta i Ja odlazim ka Beogradu.Po
povratku iz BGD a u pravcu Čačka na deonici gde je nastao problem vozim veoma
lagano i utvrdjujem: Navedeno mesto "OTPAD " je plac u dužini oko 50 m gde je
optička vidljivost "jedva"nalazi se u krivini a razdaljina oko 450m do 500m.Snimili su me Pro Laserom 3, spoljna temp -2c.Tu zatičem patrolu koja mi je sačinila zapisnik
i demonstriraju mi snimanje vozila koja DOLAZE na nekih 430m.Želeo bih da čujem
i mišljenje nekoga od Vas o ovome.Mislim da ceo postupak nije u redu jer ako je po pravilu snimanje vozila u odlasku onda bih neko trebao i da Vas odmah zaustavi a
ne nakon 3-4km i da Vi prezentuje podatke o načinjenom prekršaju.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 570704 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.