Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620812 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial23.06.2013. u 22:27 - pre 132 meseci
Evo:
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2013. u 17:03 - pre 132 meseci
Cekaj, je l' ovo jedan projekat ili vise malih? Nesto mi nelogicno ovo da ti skida fee kada ti neko pusti milestone. Valjda skine fee kada prihvatis projekat i to je to? Moguce da su izmenili da ako nemas para na racunu, skida ti fee nakon sto ti neko uplati, kako ne bi isao u minus. Kod mene konkretno, skida iskljucivo kada prihvatim projekat i to je to.

 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2013. u 19:34 - pre 132 meseci
Jedan isti. Prvobitno je vredeo $54 skinuli mi $4.
Nakon toga poslodavac je dodao naknadne uplate.
Znaci nema veze sto sam ja imao standard membership kad sam poceo projekat.
Sada kada je istekao oni me cepaju 10%.

P.S. Primetio sam da placas exam-ove. Ima fora da budu besplatni preko bodova, ja nijedan nisam platio.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2013. u 20:35 - pre 132 meseci
Ako ti je membership istekao a primas dodatne uplate onda ti skidaju 10%, ne vidim nikakav problem tu, tako i treba da bude.

A kod ovog exama sam bas to sa kreditima hteo da testiram, i nije radilo :) Kupio jedan "free exam" za 500 kredita, i cvrc, skinu mi 5$, a ostade i dalje free exam badge :)
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2013. u 21:18 - pre 132 meseci
Da. Ponadao sam se da je drugacije :(
Posle kupovine trebas da aktiviras, Rewards tab, Your Rewards Inventory... Posle toga ti pored svakog exam-a pise free :)
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.06.2013. u 22:08 - pre 132 meseci
To sam i uradio prvog puta, i nije htelo da radi. Evo sad opet probao i radi.. Blah, baguje im sajt najstrasnije, ali dok god ono sto je bitno (projekti, placanje, itd) radi kako treba, ne bunim se :)
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial27.06.2013. u 18:44 - pre 132 meseci
Citat:
Exodusbgd:
Ajde javite baš kako je prošlo, treba u petak da dižem akumulirani honorar.

Samo se plašim da ne zatraže LK i potpis na neku "uplatnicu" ili potvrdu.


Jel neko mozda probao ovo?

 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 16:34 - pre 132 meseci
Opet me zeznuo jedan na freelanceru. Dodelio mi projekat, sutradan je nestao! Dobro je da nisam prihvatio odmah, skinuli bi mi 10%.
Kad sam pogledao odakle je - Malezija, sve mi je bilo jasno.

Koliko im je glup sistem! I ja sada mogu da napravim lazan profil, postavim projekat od 10000$, dodelim i ojadim nekog za 1000$, zatim zbrisem!
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 16:41 - pre 132 meseci
ja sam trenutno suspendovan na elance, posle 3 god rada i proseka od 4.9 na preko 100 projekata od kojih su neki bili prilicno veliki.
Elance je ubedljivo najgori sajt , zbog politike poslovanja i odnosu prema svojim klijentima tj konkretnije Contractorima.

Suspendovan sam zbog cancelovanih projekata .

Njih ne zanima sta je problem, ko je kriv. Employer je bog i otac , od njega zaradjuju a mi smo samo obicna stoka koju mogu da gaze. Ne pada im napamet da je posao mozda cancelovan zbog prevaranta od employera koji nije ni hteo platiti ili je prekinuo posao zbog svojih problema. Ne, contractor je kriv i kraj ...

i najverovatnije da sam posle 3 god rada i muke pravljenja,gradjenja imena-profila suspendovan za stalno .

olos.
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 17:03 - pre 132 meseci
Citat:
ognjeni: ja sam trenutno suspendovan na elance, posle 3 god rada i proseka od 4.9 na preko 100 projekata od kojih su neki bili prilicno veliki.
Elance je ubedljivo najgori sajt , zbog politike poslovanja i odnosu prema svojim klijentima tj konkretnije Contractorima.

Suspendovan sam zbog cancelovanih projekata .

Njih ne zanima sta je problem, ko je kriv. Employer je bog i otac , od njega zaradjuju a mi smo samo obicna stoka koju mogu da gaze. Ne pada im napamet da je posao mozda cancelovan zbog prevaranta od employera koji nije ni hteo platiti ili je prekinuo posao zbog svojih problema. Ne, contractor je kriv i kraj ...

i najverovatnije da sam posle 3 god rada i muke pravljenja,gradjenja imena-profila suspendovan za stalno .

olos.


Mozes li malo vise detalja oko ovih cancelovanih projekata? Sta se zapravo desilo?
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 17:07 - pre 132 meseci
dobio sam mail od elance da sam suspendovan zbog nekih cancelovanih projekata. Pokusavao sam da popricam sa njima i da im objasnim da nije do mene ali to ih jednostavno ne zanima nego susta statistika .


Ne znam koji te detalji zanimaju, sigurno si imao neke projekte koje je poslodavac cancelovao ili nisu zavrseni. npr desavalo mi se vise puta da me poslodavac zaposli i nestane...ne odgovara, ne pocinje projekat ..nista i naravno posle nekog vremena ga licno cancelujem.


p.s. da dodam..gledao sam statistiku, unazad 3 meseca sam imao 1 cancel projekt jer je employer bukvalno nestao .

 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 17:29 - pre 132 meseci
Citat:
ognjeni: dobio sam mail od elance da sam suspendovan zbog nekih cancelovanih projekata. Pokusavao sam da popricam sa njima i da im objasnim da nije do mene ali to ih jednostavno ne zanima nego susta statistika .


Ne znam koji te detalji zanimaju, sigurno si imao neke projekte koje je poslodavac cancelovao ili nisu zavrseni. npr desavalo mi se vise puta da me poslodavac zaposli i nestane...ne odgovara, ne pocinje projekat ..nista i naravno posle nekog vremena ga licno cancelujem.


p.s. da dodam..gledao sam statistiku, unazad 3 meseca sam imao 1 cancel projekt jer je employer bukvalno nestao .


Nisam imao canceled projekte pa me zato i zanima sta se desilo. Ko je otkazao projekat, ti ili klijent?

Mada ne vidim ni zasto bi to imalo razlike. Ako nisi uzeo pare a otkazao si projekat, ne kapiram zasto bi bio ti kaznjen?!?

Aj posalji link ka tvom profilu bas me zanima sta ce elance da mi kaze i da li se pojavljujes u pretrazi
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 18:45 - pre 132 meseci
koliko dugo vec radis , kako je moguce da nisi imao ?

nije mi jos suspendovan za stalno nego iznosim misljenje samo da ce verovatno biti jer vidim sa kime imam posla.

Ne mogu da bidujem niti da pristupam novim projektima , ali imam otvorena 2 projekta na kojima radim.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.35.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 19:18 - pre 132 meseci
Ja sam lično od samog starta pretpostavio da mogu biti penalizovan na neki način zbog otkazivanja projekta, pa nikada to nisam ni radio.

Baš sam skoro dobio jedan poslić, čovek se dopisuje samnom na skajpu, kaže krećemo od ponedeljka sa poslom, sve ok... Dođe ponedeljak, utorak, sreda, on se ne javlja. U četvrtak je samo stavio job na completed. Meni je to sad malo bezveze, jer mi stoji u profilu da imam jedan kompletiran posao sa $0 zarade (može neko od budućih poslodavaca da pomisli da sam nešto zeznuo ili ko zna šta drugo), ali bolje i to da mi stoji nego da sam otkazujem projekte.
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial29.06.2013. u 22:58 - pre 132 meseci
Citat:
ognjeni:
koliko dugo vec radis , kako je moguce da nisi imao ?

nije mi jos suspendovan za stalno nego iznosim misljenje samo da ce verovatno biti jer vidim sa kime imam posla.

Ne mogu da bidujem niti da pristupam novim projektima , ali imam otvorena 2 projekta na kojima radim.



Radim od septembra 2009-e i imam 11 poslova za 4 klijenta. Bilo je 2 otkazana projekta: jednog kad sam zaboravio da fees placa klijent pa sam stavio pogresnu cenu i drugi put kad je klijent hteo fiksnu cifru a ja radim na sat. E onda klijent zatvori taj posao, otvori novi i tako radim. Ali ti otkazani se nigde ne vide.

Jel si vec uzeo neki novac za taj posao?
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.06.2013. u 15:58 - pre 132 meseci
vidis da si imao cancelovanih, cudno mi je bilo da nemas ni 1

Ne, ni za 1 jedini cancelovani projekat nije uzeto nista.
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.06.2013. u 17:29 - pre 132 meseci
Ja sam otkazao jedan posao jer mi se klijent nije javljao (a posle se izvinjavao) jer nisam mogao da dajem ponude. Nisam ni pomislio da bi mogli da mi suspenduju nalog.
Po meni, freelancer je ubedljivo najgori sajt, otkazao sam članarinu, nema svrhe.
Odesk mi je čudan, kao da se skupljaju poslodavci koji misle da svi rade za $1 na dan, ne znam. Bar za poslove koji mene zanimaju.
Nekako mi je elance najbolji.
Da ne bude zabune, imam dobre ocene svuda, ali nemam ih mnogo.
Sreća pa ne živim od toga.
dare023
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.06.2013. u 23:17 - pre 132 meseci
Citat:
ognjeni:
vidis da si imao cancelovanih, cudno mi je bilo da nemas ni 1

Ne, ni za 1 jedini cancelovani projekat nije uzeto nista.


Pa ne bih bas to nazvao otkazanim projektom jer je bilo u pitanje samo moje necitanje uslova i kreiranju novog posla sa drugacijim uslovima. Mislim da elance to cak ni ne registruje, probao sam da nadjem u arhivi ali nema.
 
Odgovor na temu

ognjeni
Argentina

Član broj: 138776
Poruke: 84



+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.06.2013. u 23:34 - pre 132 meseci
a koja je razlika izmedju mog i tvog cancelovanog projekta ?
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.06.2013. u 23:37 - pre 132 meseci
Citat:
ognjeni: a koja je razlika izmedju mog i tvog cancelovanog projekta ?


Pa ne znam, zato i pitam. Koliko te kapiram, klijent je otkazao posao ali nije otvorio novi i sad ti to stoji na profilu zar ne?

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620812 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.