Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme

[es] :: Access :: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme23.11.2007. u 22:01 - pre 201 meseci
Citat:
Da sam ja znao to tako napraviti onda se ni ja ne bi zadržavo na onom mom Excel dizajnu.

Ko pita, ne skita Zato postoji forum da unapredimo znanje i podelimo iskustvo.

Ponekad nam se neka ideja učini dobrom, pa pođemo u tom pravcu, napravimo nekoliko koraka i zaglavimo se. Često se ispostavi da nije greška u koraku na kome ti se čini da si se zaglavio, nego negde ranije. U našem poslu greška je običnu u dizajnu tabela. Ako je model podataka (dizajn baze) dobar, onda se nemogući zahtevi retko pojavljuju. Čim imaš problem koji ti nisu majstori na forumu rešili u dva poteza, pogledaj ponovo u dizajn baze.

Kao što rekoh, ništa lično, samo ponekad moram da se razgalamim ako mi se učini da je odstupanje od dobre prakse preveliko, zbog ostalih koji posmatraju šta se dešava na froumu. Ponekad, ako odeš predaleko u pogrešnom pravcu, teško je ili čak nemoguće vratiti se natrag. A toga ima toliko da se ne da opisati.

Ti radiš praćenje neke fabričke proizvodnje kako mi izgleda. Imaćeš problema sa hijerarhijama (to smo već videli ali to je drugačije, zbog slabosti Accessa u radu sa hijererhijama. Ako imaš prilike da pređeš na neki SQL sitem (Oracle, MS SQL, Firebird, Postgress) bilo bi ti lakše u tom delu.

Srećan rad, nastavi sa pitanjima jer ti je tematika interesantna i nekako ćemo ti već pomoći.

 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
*.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme24.11.2007. u 14:00 - pre 201 meseci
Pitanje za Getsbija.

Ja sam pokušao u kodu za kopiranje iz tablice u tablicu doadati MsgBox sa porukom da neki pdaci nisu kopirani jer taj broj trenovnice več postoji ali me ne uspjeva jer ne znam u kojem djelu koda da ga stavim.
Pokušao sam na par mjesta gdje sam je mislio da bi poruka mogla ići ali mi uvjek ona ostane u petlji pa se ne može ugasiti.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2833



+45 Profil

icon Re: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme24.11.2007. u 15:02 - pre 201 meseci
Zaustaviće se onoliko puta u petlji i pokazati poruku koliko nađe duplih Izdatnica. Ako nećeš da se svaki put zaustavi već samo na kraju, onda bi umesto koda koji sam dodao iza klauzule Else trebalo napuniti neku privremenu tabelu sa brojevima duplih Izdatnica i nakon izlaska iz petlje While Not ......Wend prikazati tu tabelu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
*.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme24.11.2007. u 15:33 - pre 201 meseci
Hvala stvarno si brz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Automatski unos datuma na formu na temelju podatka iz subforme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.