Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

e-banking sa fleša

[es] :: Linux :: e-banking sa fleša

[ Pregleda: 1227 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
77.46.192.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon e-banking sa fleša26.01.2008. u 09:00 - pre 198 meseci
dakle, trebala bi mi sledeća stvar:
što manja distribucija sa nekim lakšim wm (imao sam u planu xfce ili fluxbox, al ne mora ni jedan ni drugi) koja bi radila samo posao e-bankinga u slučaju pada glavnog sistema...

pogledao sam temu o bankama i tu priču ću već nekako rešiti, ostaje mi samo da napravim flash sa kojeg mogu da isprobavam :)

ja sam do sada uzimao u razmatranje damn small i beatrix, ali ako imate neku bolju ideju slobodno recite :) firefox i drajveri za mrežne karte su must have, a bilo bi fino i da može bez problema (ne većih, nego ikakvih) da radi sa ati karticama ;)

pošto ne radim ovo za sebe, trebalo bi da se svi potrebni servisi podižu automatski i da tokom boota sistem sam prepozna konfiguraciju (nije problem da ja proberem potrebne drajvere, pošto će se pokretati na max 3-4 mašine)

ps. flash je kingston 4gb ako nešto znači, ali bilo bi lepo da ostane što više slobodnog prostora :p
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
77.46.250.*



+8 Profil

icon Re: e-banking sa fleša26.01.2008. u 11:59 - pre 198 meseci
Mislim da je Puppy Linux bolje snabdeven drajverima od DSL-a. Firefox se instalira uz samu instalaciju, a ima i sasvim solidne graficke drajvere. Nisam naisao na konfiguraciju na kojima ne rade, jedino mozda nece biti podrzane sve moguce rezolucije.

Brzi je od DSL, i za razliku od njega prilikom prvog iskljucenja pita o mogucoj instalaciji na neku od postojecih particija (ukljucujuci i flash. Moguce je koristiti i standardne Windowsove particije na kojima koristi sopstveni File System). Moguce je isprobati ga i iz RAM-a, pri cemu je naravno sporiji.

Snimanje na flash je takodje bolje reseno (manje snimanja ukoliko koristis enkripciju podataka na flash-u), a i sigurnost podataka mu je (zbog enkripcije) na vecem nivou. Medjutim, moguce je u boot-u biosa podesiti po defaultu podizanje sistema najpre sa CD-a, i onda ce se (ukoliko je CD u drajvu) automatski startovati Linux. U tom slucaju nema nikakve potrebe za flash memorijom. Sve izmene i podesavanja koja se budu napravila mogu se (umesto na flash-u) cuvati u 2-3 fajla na vec postojecim Win particijama. To Vam toplo preporucujem zbog vece pouzdanosti i mogucih ostecenja flash-a (sto vise snimanja, to ce manje trajati).

I da. Sve postojece podize se automatski, iako cete verovatno morati kasnije podesiti pojedini specifican hardver.

Deinstalacija je jednostavna. Iz Windowsa se izbrisu njegovi fajlovi i to je sve.

Moguce da bi se veca brzina mogla dobiti instalacijom na Linux native file sistemima, ali to nisam testirao.

Sa Beatrixom nemam iskustva
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
77.46.192.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: e-banking sa fleša26.01.2008. u 13:23 - pre 198 meseci
deluje mi zanimljivo iako sam jedva našao link na zvaničnom sajtu... javljam utiske čim probam
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: e-banking sa fleša

[ Pregleda: 1227 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.