Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 79425 | Odgovora: 240 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!05.03.2009. u 09:11 - pre 184 meseci
Zna li neko kad ce da stignu novi atom n280 procesori kod nas i dal ce nvidia da izbaci neku ION plocu za desk kopijutere a ne onu gotovu kutijicu jer ce biti preskupa.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!10.03.2009. u 00:48 - pre 184 meseci
Prateci Atom, ja sam video na sajtovima ranije osnovne ploce od 3 proizvodjaca - Gigabyte, Intel i MSI. Evo ih: http://www.giga-byte.com/Produ...ducts_Spec.aspx?ProductID=2850
http://www.intel.com/Products/...D945GCLF/D945GCLF-overview.htm a na sledecem sajtu su navedene ploce i MSI i jos dva proizvodjaca http://www.logicsupply.com/categories/mainboards/intel_atom za koje nisam ni znao.

Koliko mi je poznato, kod nas se prodaju Gigabyte i Intel. Od svih tih nabrojanih ploca u rukama sam imao Intelovu i evo ovo vam pisem pomocu nje, sa svog racunara.

Na gore navedenom sajtu se vidi da Intelova ploca ima 3 glavna cipa - jedan je bez ikakvog hladnjaka, drugi je sa pasivnim i treci je sa ventilatorom.

Ovaj sa ventilatorom se pravi u dve visine i gustine aluminijumskih rebara. Ovaj na slici je visok, sa gustim rebrima i to je valjda osnovna varijanta. Na nekim sajtovima se nudi i nizi, sa mnogo manje rebara, kao zamena, ako neko hoce. Istina je, da nizi kuler daje mogucnost da se ploca ugradi u mnogo nize kuciste, ali mislim da on i slabije hladi, sam po sebi, pa mu treba ili jaci ili brzi ventilator.

Kuler na mojoj ploci je NIZAK a ventilator na njemu se vrti preko 6.000 (sest hiljada) obrtaja u minutu, sto je ludilo.

Glavna fora u celoj prici je to, sto niko to nigde ne navodi. Kazu da su ploce "bulk" ('na kilo", u kesu, pa nosi kuci), sto je posteno - to nude, ako ti se svidja, kupis i gotovo. Ali ova fora sa niskim kulerom i brzim ventilatorom je nizak udarac.

Buka nije strasna, jer je ventilator mali, ali se ipak cuje odredjena neprijatna frekvenca, a sto je jos vaznije, verujem da ce ovaj ventilator ubrzo crci. Mozda ne za nekoliko nedelja, ali ipak mnogo brze nego oni koji se vrte na 2 - 3.000 obrta/min. A kad crkne, gde ga naci za zamenu?

Toliko da znate, pa ako imate mogucnost da birate, birajte. Ako ne, uzmi sta ti daju i gotovo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!11.03.2009. u 05:45 - pre 184 meseci
Jos par reci o hladjenju. Evo slika Gigabyte - fizicki i iz BIOS-a. Vidi se, da na sva tri cipa ima neko rashladno telo a ventilator na cipu se vrti ispod 4.000. Mozda se i kod Intela vrti na toliko, za onaj visoki aluminijum, mrzi me sada da trazim.

Inace, ja sam taj problem resio. Posluzila me sreca, nisam se previse ni namucio. Isekao sam jedno povece rashladno telo, namenjeno za hladjenje normalnog CPU, i to stavio umesto onog maleckog aluminijumcica. Probao sam neke malo vece ventilatore, ali nista nije odgovaralo, a sve se dere. Onda mi se nekako uklopio raspored - hdd i ventilator od 8 cm i sad mi taj ventilator duva direktno u memoriju, u ovaj cip kome je potreban ventilator i CPU. Temperatura CPU je ispod 40 C a za cip se ne snalazim bas, ne znam koja je njegova temperatura, ali ostale dve navedene temperature u BIOS-u osim CPU su takodje tu negde ispod 40, pa verujem da je OK.

Naravno, ovo je ispalo slucajno, da se uklope i raspored hdd i ventilatora i otvora za dovod vazduha, to se ne moze smatrati sistemskim resenjem za svakoga.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!11.03.2009. u 22:44 - pre 184 meseci
Citat:
tdjokic: Inace, ja sam taj problem resio. Posluzila me sreca, nisam se previse ni namucio. Isekao sam jedno povece rashladno telo, namenjeno za hladjenje normalnog CPU, i to stavio umesto onog maleckog aluminijumcica. Probao sam neke malo vece ventilatore, ali nista nije odgovaralo, a sve se dere. Onda mi se nekako uklopio raspored - hdd i ventilator od 8 cm i sad mi taj ventilator duva direktno u memoriju, u ovaj cip kome je potreban ventilator i CPU. Temperatura CPU je ispod 40 C a za cip se ne snalazim bas, ne znam koja je njegova temperatura, ali ostale dve navedene temperature u BIOS-u osim CPU su takodje tu negde ispod 40, pa verujem da je OK.

Naravno, ovo je ispalo slucajno, da se uklope i raspored hdd i ventilatora i otvora za dovod vazduha, to se ne moze smatrati sistemskim resenjem za svakoga.



Ajd ako te ne mrzi da postavis slike tvog kucista da vidim kako to izgleda i od kog procesora si modifikovao kuler.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!12.03.2009. u 01:22 - pre 184 meseci
Imam samo sliku celine. Unutra je zaista jednostavno, sto je rezultat bas tih sretnih okolnosti - iznad ploce su paralelno klasicni hdd, ATA, 3.5", stari neki WD, i ventilator 80 mm, koga pridrzava jedan improvizovani nosac. Kad kazem "iznad" to je kad ga postavim na sto, prilikom rasklapanja, sklapanja, inace stoji uspravno.

Znaci, sad kad je uspravljen, IZNAD ploce je napajanje, a DVD unutra nema, nego sam stavio eSATA prikljucak i mogu spolja da prikljjucim eksterni, ako mi iz nekog razloga ne radi preko USB.

A sto se tice samog kulera koga sam isekao, to je isto od ranije, pravougaono, klasika, malo cu potraziti po netu, da ti pokazem neki slican, jer vise ni ne znam koje je marke bio. Posto je taj "novi" heat sink / rashladno telo prilicno deblje od originalnog, nisam hteo da reskiram da se ona kuka mozda suvise savije ili mozda suvise optereti cip, pa sam dodao na svaku stranu "S" komad, napravljen od debelog eksera, koji nadoknadjuju povecanje debljine rashladnog tela.

Evo, nesto slicno ovome sam imao http://www.coolermaster.com/pr...=detail&tbcate=1&id=77 i presekao na pola, pa jos malo tu i tamo nesto prilagodio i sad je OK.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 12.03.2009. u 02:33 GMT+1]

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!12.03.2009. u 02:15 - pre 184 meseci
Ja sam resio da napravim od pleksiglasa kuciste i to bi izgledalo ovako: na dno idu dva opticka uredjaja jedan pored drugog pa onda ide tanki pleksiglas pa iznad jedne optike da ide ploca a iznad druge optike dva HDD a napajanje bi stajalo iza optickih uredjaja koje bi bilo rastureno na samu plocu od napajanja i to bi se hladilo sa jednim ili dva ventilatora od 12 cm odozgo. Naravno isto bi prepravio kuler za cipset, cak bi iso do te mere da napravim kuler kod stugara da pokriva i procesor i cipset, samo se nadam da su u ravni, mada mislim da dve dvanestice ima da olade cipset ko iz sale. Naravno neka neonka bi bila ubacena da osevetjava sve to.
I naj lepsa stvar u svemu tome je sto ce to kuciste moci da stoji uspravno i vodoravno u zavisnosti od zelje.

Za sad mi ostaje samo da cekam noviju reviziju cipa i da sacekam mozda i drugi cipset da bi imao div-i.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!12.03.2009. u 04:56 - pre 184 meseci
Mislim da nema potrebe da pravis specijalni komad da pokriva sva tri cipa. Evo ti jos par slika.

Trik u njihovom originalnom rashladnom telu je, sto su kanali tako okrenuti da ventilatori intenzivno duva u taj cip na kome je ali deo vazduha ide i levo - na onaj hladniji cip, bez ikakvog rashladnog tela, i desno, na procesor, koji ima malo rashladno telo.

Kao sto se vidi sa slike, ja nisam imao mogucnosti da kanale okrenem isto, i zato mi se procesor nakon zamene rashladnog tela vise grejao, jer nije dobijao vazduh od ventilatora. U tom momentu sam zadrzao jos uvek onaj mali ventilator, na 7.000 obrtaja/min, negde sa strane "novog" rashladnog tela. Zagrevanje procesora me je nateralo da sve preradim, stavim veliki ventilator i procesor se bitno ohladio. Tek kasnije sam ukapirao da mi je sad mozda ugrozen hladniji cip, pa sam naknadno dodao jedan mali ventilator sa stare graficke, na naponu od 5 volti, tek da duvka

Prvo, vruci cip i procesor su obradjeni sjajno u sredini, na vrlo maloj povrsini i mozda su ravni. Drugo, hladni cip je sasvim drugaciji i za njega je velika verovatnoca da nije ravan i njemu to sve uopste ne treba. Medjutim, i procesor se odlicno hladi i sa onim malim originalnim rashladnim telom, evo i sa 80 mm ventilatorom, na nesto iznad 2.000 obrtaja/min, tako da ce te tvoje 12-tice to "zalediti" A imaj u vidu da je kod mene prisutan prilicno star hdd, koji sigurno nije idealan po pitanju toplote. I sve to radi sa 1 ventilatorom od 80 mm, 1 od 90 mm u napajanju (napajanje je manje od uobicajenih, ali je imalo manji i mnogo brzi/glasniji ventilator) i onim maleckim, 40 mm, koji je na pola snage.

Dimenzije kucista su 340 x 210 x 96 mm. 340 i 96 su originalne dimenzije, a 210 je bila mnogo veca na novom.






[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 12.03.2009. u 15:24 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!12.03.2009. u 17:04 - pre 184 meseci
Hvala za slike.
Jos jedna stavka koja ce mi biti obavezna je skracivanje kablova od napajanja, ipak su predugacki da za ovakva kucista.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!12.03.2009. u 19:31 - pre 184 meseci
Citat:
TurboForce: Hvala za slike.
Jos jedna stavka koja ce mi biti obavezna je skracivanje kablova od napajanja, ipak su predugacki da za ovakva kucista.
Nema na cemu. Slike su tu i za tebe i za druge, ako ih interesuje.

Malo smo sada u sivoj zoni, mozda je ovo delimicno off topic i vise spada u prerade kucista, sta ga znam, ali je vrlo povezano sa osnovnom temom.

Dakle, ovako. Ja sam ispao zrtva nenamernre(?) prevare prodavca, jer mi je plocu kupilo trece lice, a ne ja licno, pa sam dobio onaj minijaturni ventilator, cija je jedina mana sto je bucan a i tesko se nadje bas takav kad crkne, a bas je crko prekjuce - ne radi mu vise merac broja obrta!

Sa normalnim velicinama rashladnih tela, bilo SA, bilo BEZ ventilatora, problema nema. Evo ti primer kucista, koje se prema nekim podacima prodaje i u Beogradu ali ne smem da pisem firmu javno - http://www.pp.co.nz/products.php?pp_id=AGW00150. Unutra je pripremljeno mesto za Atom plocu, hdd 2.5", DVD slim tip i niskonaponski deo napajanja, a napolju je, kao posebna stvar, ono napajanje sa 220 volti na 12 volti. Sistemski ventilator je 6 cm. Pretpostavljam da su proizvodjaci prilagodili i duzine kablova velicini celog kucista.

U tvom i mom slucaju je nezgodno sto kombinujemo 2 razlicite kategorije komponenti, i onda mora da se obavljaju dodatni radovi.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!13.03.2009. u 11:20 - pre 184 meseci
Evo Stigo i do mene Atom na testiranje.
Pustio sam 3dMark 05 da ga testira i dobio sam 244 bodova sa 2gb memorije.
Moja stara konfiguracija daje 1400 bodova (intel S478 2,4ghz, 1gb rama, nvidia 6200 128mb).

I kod mene radi ventilator na 6000 obrtaja a u biosu je namesten na 50%, temperatura je oko 45c. CaunterStrike radi savrseno, pusta hd rip 720p a 1080p probacu danas da pustim.
Evo kako izgleda naspram moje ruke i u malo vecem kucistu.


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!13.03.2009. u 16:51 - pre 184 meseci
I ti imas nizak kuler, to je identicna ploca sa mojom. Ali, obrati paznju - u BIOS-u su prikazane dve brzine obrtanja - sistemski i MCH(? tako nekako pise) ventilator. Mislim da je ovo sto si spomenuo za sistemski ventilator, njegovu brzinu mozes da menjas a mozes i da ga prebacis na automatski rad, da sam bira brzinu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!13.03.2009. u 17:18 - pre 184 meseci
Uzgred, dok sam imao tu Atom plocu secam se da sam 945G cooler zamenio sa Noctua NC-U6 chipset coolerom, koji je potpuno pasivan.

U celom kucistu je bio dovoljan 1 (jedan) ventilator od 80mm koji se vrteo na jako niskom broju obrtaja.

Samom Atom-u ne treba ventilator, najobicniji pasivni hladnjak ce odraditi posao - za 945G vam vec treba ozbiljnije resenje, ali nesto poput te Noctua-e moze da resi problem potpuno pasivno.

Cooler:


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!13.03.2009. u 21:06 - pre 184 meseci
Citat:
tdjokic: I ti imas nizak kuler, to je identicna ploca sa mojom. Ali, obrati paznju - u BIOS-u su prikazane dve brzine obrtanja - sistemski i MCH(? tako nekako pise) ventilator. Mislim da je ovo sto si spomenuo za sistemski ventilator, njegovu brzinu mozes da menjas a mozes i da ga prebacis na automatski rad, da sam bira brzinu.



Atom vise nije kod mene, tako da ne mogu da ga prebacim na autimatski rad ventilatora. Danas nisam uspeo da pustim 1080p HDrip, ne secka slika ali kasni zvuk.
Noctua NC-U6 ima da se nadje kod nas za 2000din sto je dobrih 40% od cene atoma.

I nesto mi nije jasno, da li atom ima jedno ili dva jezgra posto u task menegeru ppokazuje dva jezgra.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!13.03.2009. u 23:11 - pre 184 meseci
Atom podrzava SMT (Hyperthreading) - tako da single-core ATOM prikazuje 2 logicka "jezgra" iako ima samo jedno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.otpbanka.rs.



+17 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!05.06.2009. u 07:11 - pre 181 meseci
Jedna ispravka, citao sam testove u kojima su merili brzine procesora i intel atom i performanse kao p3 na 900MHz.
Recimo Celeron M na 900MHz ima bolje performanse nego Intel Atom na 1.6GHz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
91.148.88.*



+1 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!07.06.2009. u 19:11 - pre 181 meseci
da li ste videli ovo
http://www.centralcomputers.co...tom-gm1-230lf-motjwagm123r.htm
ne dajem link sa sajta proizvodjaca jer ga tamo nema...
btw...jel neko uvozi jetway u sr?
jos nesto flexatx je po dubini skraceni micro-atx? jel tako?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!18.03.2010. u 16:31 - pre 172 meseci
Ne mogu da verujem - od juna prosle godine ovde nista novo? A reklo bi se da ima.

Dakle, krenulo se od ovoga BLKD945GCLF:



Zatim je usledilo ovo BLKD945GCLF2, sto mislim da je na slici isto kao i ovo gore, samo sto procesor ima 2 jezgra.

Imam oba ova gore. Sa prvim sam se prilicno mucio na Linuxu, a drugi radi mnogo bolje. Ipak, i dalje je muka oko grafike a takodje i oko kucista - da uzmem neko standardno sicusno, moram da imam slim DVD, mali hdd, specijalno napajanje, sto mi se sve ne svidja uopste. Imao sam jedno specijalno napajanje, standardno ali manjih dimenzija, nije nikakva budzevina, i hdd je otkazao a napajanje kao ispravno - a nije! I sad imam budzeno kuciste, zbrka i stiska, jeste relativno malo ali nemam nikakav DVD, mada mi je uspelo da unutra uguram normalno napajanje i 3,5" hdd.

Ipak, crvic je i dalje grickao i otkrio sam da postoji i ovo BLKD410PT:

Moze se vrlo lako videti da je izgled ploce bitno promenjen i da NEMA ventilatora. Zasluga za ovo pripada promeni procesora i cipseta, ranije su bila 2 cipa + procesor, a sada je 1 cip + kombinovani procesor, koji ima i grafiku u sebi. Na slici je resenje sa 1 jezgrom a postoji i BLKD510MO, sa 2 jezgra, koja na slici izgleda isto, pa nema svrhe da je stavljam. OBRATITE PAZNJU DA SADA IMA MESTA ZA VISE MEMORIJE, a i cip set je drugaciji, sa jacom grafikom.

Ipak, koga jednom ujede Intel grafika on ne veruje ni novoj. I tako sam i dalje ceprkao po Internetu, neznajuci uopste sta to trazim. Ipak, nasao sam BLKDG41MJ:



E, ovo je nesto sasvim drugo. Jeste malo, ali moze da bude i azdaja. U nju mozes staviti razne procesore, a prave se varijante sa 3 razlicita cipseta - iG41, iG45 i iQ45. Sve gore navedeno je navedeno i na sajtu jedne beogradske prodavnice hardvera pa ako nekoga zanima mogu da mu kazem na PP o kojoj je rec. Cene su u dijapazonu od 5 - 10 hiljada dinara.

Ali, to su jos uvek bile ploce sa Intel grafikom, za koju sam vec rekao da mi nije bas ugodna. Dakle, ceprkam i dalje. I gle cuda, ima jos nekih mini ITX ploca, ali sada vise ne ovde (bar ja nisam nasao) nego na amazon.com. Evo nekoliko adresa, da ne trpam slike bez veze:

moja buduca (nadam se) http://www.amazon.com/NVIDIA-G...&qid=1268931880&sr=1-1, najjeftinija, oko 50 $, pa do najskuplje - 200$, http://www.amazon.com/ZOTAC-IO...amp;qid=1268931880&sr=1-13, koja ima ove osobine:

ZOTAC IONITX-A - Motherboard - mini ITX - GeForce 9400 - Serial ATA-300 (RAID), eSATA - Gigabit Ethernet, 802.11b, 802.11g, 802.11n (draft) - video - HD Audio

Treba naglasiti da ova najskuplja opet ima integrisani Atom procesor.

Sve u svemu, guzva u ponudi. Mozda bi Ivan rekao nesto o ovim varijantama, sigurno zna mnogo vise od mene.

Buduci da je za neke od ovih ploca potrebna mnogo veca snaga i mnogo vise mesta, ljudi su poceli da prave i mnogo veca kucista za njih, sto sam detaljnije opisao ovde http://www.elitesecurity.org/p2546272

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 18.03.2010. u 18:17 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!18.03.2010. u 18:14 - pre 172 meseci
Ti zotaci sa Ion-om su dobitna kombinacija.

Ion jede Intelove graficke za dorucak... i to kao predjelo ili zakusku :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!18.03.2010. u 19:01 - pre 172 meseci
Jos da ih ima kod nas
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!18.03.2010. u 21:10 - pre 172 meseci
Al'pazi - ova Zotac IONITX-C-U Atom N230 Single Core 90-Watt PSU ITX Intel Motherboard kosta tamo 160 dolara, a ima Atom N230 Single Core.

Buduci da sam ja zidao kucu "od krova ka temelju" - prvo sam kupio kuciste Lian Li PC-Q07R MINI TOWER ALUMINUM a tek posle razgledao i otkrivao nove ploce, pa sam tako vec uplatio vece kuciste u koje moze da stane i veci, klasicni procesor, iskoristio sam tu prednost pa sam se odlucio za najjeftiniji Zotac, koji tamo kosta oko 50 dolara.

Naravno da cu morati da ovde dodam i procesor, ali sve zajedno - ploca, transport + procesor nece preci 160 dolara a verujem da cu sa NVIDIA GeForce 7050 imati veliki napredak u odnosu na sadasnju Atom plocu BLKD945GCLF2. Nezgodno je dati tolike pare za jedno parce. A ova od 50 i ako joj se nesto desi u putu, nije preterana cifra.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Izasao prvi Intel ATOM Mini ITX sistem!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 79425 | Odgovora: 240 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.