Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1646915 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.03.2013. u 21:52 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33:BMW se vraca polako tome, alfa.. videcemo...

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/12812/8/
Citat:
"Ferrari će imati aktivniju ulogu u razvoju motora za Alfu, sličnu onome što je Ferrari već učinio za Maserati", izjavio je Markione. On je dodao da su "motori dostojni Alfinog amblema" najveći izazov sa kojim se suočava u procesu obnove ove marke sa sportskim genima.

interesantno je i
Citat:
Posle višegodišnjih napora da Alfa ponovo uhvati zamah, Markione je u novembru predstavio novi plan i najavio devet novih modela u periodu od 2013. do 2016. godine. ....... Markione je rekao da Alfa trenutno radi na razvoju tri nova modela, kao dodatak postojećoj ponudi. Portparol Fiata izjavio je za Automotive News da je reč o limuzinskoj i karvanskoj verziji modela Giulia, kao i roudsteru sa pogonom na zadnjim točkovima.
Dve nove varijante hečbeka Giulia, koje će zameniti Alfu 159 posle obustave njene proizvodnje krajem 2011. godine, imaće premijeru u Evropi 2014. godine. Limuzina i karavan će se proizvoditi u Kasinu, u centralnoj Italiji. U ovoj fabrici već se proizvode aktuelna Giulia, Lancia Delta i Fiat Bravo.
Alfin roudster će praviti Mazda u svojoj fabrici u Hirošimi, zajedno sa modelom koji će od 2015. godine zameniti njen MX-5.

Što se tiče agresivnog dizajna 159, mislim da ne mogu da izmisle lepše farove od toga :)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.22.*



+784 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.03.2013. u 21:53 - pre 136 meseci
Citat:
CoyoteKG: Sto je ne uze , ili bar GT


170 konja... mada dyno test je izbacio 187 hp
Ne mogu rečima da opišem kako to ide . Mada mi se enterijer više sviđa kod moje 147 iako se mnogi ne slažu.


Kakav je zvuk? Drugar koji ima 1.75 Tbi kaze ide ok ali zvuk je nekako nikakav

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 15.03.2013. u 01:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.03.2013. u 21:58 - pre 136 meseci
nisam ni ja nesto bio srecan zvukom :)
nekako mi je previse plastican...
147 2.0TS ima 200 puta bolji zvuk
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.03.2013. u 22:12 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33:


Bacio sam pogled i na golfa 7. Iskreno, ko nadje neke mane sem te grede, previse hoce za te pare. Ali mi je polo lepsi. Sta vise, u salonu sto su imali izlozeno, taurega, up!, pola, golfa, turana, i passata, polo mi je jos i najdopadljiviji izgledom.. pogledah i schiroca nekog polovnog, auto je perverzan. Al si lupih samar, i setih se da sam po pola otisao

ps neka me neko ispravi, od svih golfova sam seo jednom u mk3, i jednom u mk5. Novi polo mi se cini dimenzijama jednak?


Uzmi Golfa i prekrati dileme ... po gradu ga je isto voziti kao i Pola, a udobnije ces sigurno putovati do Srbije ... Negde dalje ako ides, iovako ides avionom ...

A par hiljada sto ces vise potrositi, taman ako sledece godine ne platis registraciju za Cayena i na istom si

Posle ako hoces neku igrackicu pogledaj kojoj najmanje pada cena a nekoj kojoj se cetiri puta smanji cena ... Ja koliko vidim to je RS4.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.03.2013. u 22:40 - pre 136 meseci
Nemanja, slazem se, ali ja nisam puno na autoputu. Mozda 7-8 puta godisnje do bg, 20ak puta do LJ, i tu okolina Bec, Grac, Trst, ne vise od 5 puta. To je sve. Ostalo grad, i magistrala. Ne isplati mi se jednostavno. Dati jos 3-4k eura, da bi imao klot golfa, sa istim motorom.. Ne. A highline je 10k skuplji. Kao auto za svaki dan, znaci po par km tamo-vamo, udobnost veceg auta nema neku svrhu, kao udobnost enterijera.

Danas sam sat vremena bio na testu, i prijatno sam iznenadjen Polom. Recimo samo razlika u sedistima u higline i trendline je jako veliki razlog za Pola. Ajde, bez biksenona bi preziveo, ali tempomata tesko. Siber je meni medju bitnim stavkama. Audio sistem takodje. Tako da bi samo na radio pukao jos 500e minimum dok povadim onaj iz trendlinea, i stavim neki OEM. Komande na volanu, znace isto neku udobnost. Tako da cisto racionalno gledano, ne treba mi golf, ni po velicini, ni po opremi. Ja sam vec bio temu postavio kada sam se resio za mali auto o vw Up! I on bi gabaritom meni zavrsio moje potrebe, ali je stvarno ogranicen opremom i motorima. Iako je fantastican mali autic.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 05:34 - pre 136 meseci
^U tom kontekstu se slazem da je Polo najbolje resenje. Sto se tice velicine, nije velik kao Mk5 , posto je on isti kao Mk6, ali mislim da sigurno odgovara Mk4 Golfu ili je cak veci. A nadam se da cemo cuti uskoro i prve korisnicke utiske :)
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 10:50 - pre 136 meseci
I ja se slazem. Bolje dobar Polo sa mnogo opreme nego go Golf.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 10:56 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33:
Nisam, odvratan mi je. Ono nije AR, ono je neki dolce & gabbana dizajn. Pola sam izabrao zbog Higline opreme najviše. Biksenoni, dobra muzika, šiber, led, tempomat, klimatronik 17"alu, itd. Fakin yaris nema ništa od toga. Top seling point je kasetofon sa kamerom za rikverc. Jbo ih kasetofon. Čak ni svi nemaju esp, ni naslon za ruke ej. Kao to mi poklone. Ma mrš. Od ovih sam iskamčio 500€ popusta i čelične felne sa zimskim gumama pride. I iskreno bar 10 posto je uticala prodavačica koja pored toga što je avion čka znala je sve što me zanimalo o tehničkim detaljima, a onaj gospodin u Toyoti, e on je pitao Googla za sve.

Takođe vw imam servis na 300m od kuće, ovlašćeni.



 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 12:13 - pre 136 meseci
Obrni, okreni, na kraju je uvek VW
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 12:47 - pre 136 meseci
Onda sledi "VW u servis i nekog Punta za svrckanje"...

Salim se, ipakk je proradila logika, bolje je opremljeniji auto nego klot Golf.

Sa druge strane, VW ima svojih kvaliteta, pa i dizajna, ali se Golf jednostavno ne uklapa niigde.

Po meni, postoje realnije sve druge opcije kod VW-a, ili celog VAG-a, osim golfa...

Poz
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 14:10 - pre 136 meseci
@Coyote

Citat:
Sad su mi sve ladje potonule :)

jedini alfista ovde na forumu, koji je imao novca da vozi i puno skuplje automobile presao u VWovce :)

Ostade mi jos samo Java koji je tu negde u familiji

Nemoj tako, i botr i ja smo tu, samo onako iz prikrajka :)

@Flo

Cestitke na kupovini :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 16:43 - pre 136 meseci
Citat:
vladd:Sa druge strane, VW ima svojih kvaliteta, pa i dizajna, ali se Golf jednostavno ne uklapa niigde.


Naravno da se ne uklapa. O tome sve vreme pricamo.

"Golf klasu" treba preimenovati u klasu: "Od 7 do 77"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 17:18 - pre 136 meseci
Mislis kao "Politikin zabavnik", pa jos za 300 evra po casopisu, ili kao "zabranjeno za sve od 7 do 77"?

U paleti golf je previse promasaja, ili preciznije "promasaja", indirektnih.

Kod "losijih", iz golf palete, od koji neki realno i nisu "golf", pa do onih "najkompletnijih" koji su cudno(realnije nazvati aljkavo) koncipirani, sa haoticnom, nejasnom idejom, u stvari, jedino jasno je da zele cak i preko 40k€ za svoje dzepove, po "koncepciji"...

Interesantno mi postaje, kada nesto nazovu "das auto", pa kazu da "postize xxx za x,x sekundi", a onda se doda i "veliki gepek", umesto aerodinamike, vesanja(recimo prednjeg) ili rasporeda masa, zatim pricaju od LSD diferencijalu(ili i ne pricaju, vise torocu o sljokicama), a onda dodaju "parking senzore"..kao "opremu"

Onda se prosto zapitam, KO je koncipirao ovu trzisnu smejuriju?

Pa covek je pazario Pola sa kamerom za osmatranje prepreka iza vozila..kameru ugradjuju svi iole normalni tvorci koncepcije vozila preko 10-15k evra. Mislim za vozila koja vredi koncipirati, nameniti nekom kupcu, ne mislim na taljige za transport izmedju dve lokacije...

Mozda se tu negde i skriva razlog odsustva koncepcije golfa, kao vozila, teraj tradiciju marketinske magle, pa i tradiciju uzimanja para...dok moze

Jedino su zaboravili one najbolje tradicije, koje nisu bas isplatljive..kvalitet, inzenjering(konstrukcija, koncepcija, robustni materijali)...

Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8421
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 18:49 - pre 136 meseci
@Vladd:

Zaista je zamorno čitati ove tvoje epopeje kolika je Golf smejurija od auta, koliki je to promašaj, itd... nije ni čudo što to više niko i ne pokušava da demantuje.

Hajde to da konkretizujemo, pa ako je moguće da od svega toga izvedemo i neki konstruktivni zaključak.


Dakle, molim te da ubuduće kritike upućene Golfu iskazuješ u ovom obliku:


- Golf ima loše to i to ________________________, a ovaj auto C segmenta ___________ koji isto košta, to ima bolje => dokaz - link.


Pošto je potrebno da neki auto ima bolju ne jednu osobinu, nego je potrebno da bude u celosti bolji, nastavi ovako:


- Taj isti auto osim gore navedenog, ima bolje i ovo ___________________, i ovo_____________________, i ovo____________________, itd, a pri tome ne košta više, te zbog svega toga smatram da je on bolja kupovina od Golfa.


Jedino takav način prikazivanja ima neki smisao, a ako pogleda ova tema od početka, ne znam ni sam koliko puta sam puta to sugerisao.

Ajd i da razumem da neko nije mogao odmah da shvati kakav način diskusije je ovde najkonstruktivniji, ali posle pet godina ponavljati isto a bez potrebne konkretizacije, u najmanju ruku bespotrebno razvodnjava diskusiju.

Ako si primetio, Duško je izrekao tvrdnje (sa kojima se lično slažem) o 1,2 TSI koje su dijametralno suprotne tvojima. Već samo to (ali i štošta drugo), zahteva detaljniju i inženjersku i vozačku elaboraciju, ali toga nema.

To je ono što je potrebno ovoj temi, a ne beskonačno ponavljanje nekih floskula a bez potrebne konkretizacije.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 20:31 - pre 136 meseci
http://usnews.rankingsandrevie...ankings/Affordable-Small-Cars/
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 21:32 - pre 136 meseci
@superbaka - Zanimljiv link. Hvala. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 21:36 - pre 136 meseci
Porediti Lancera i Jettu sa smart for two nema smisla ikakvog. Koliko sam gledao review-e, amerikanci imaju ubedljivo najgore, i najgora poredjenja. I automobile, kada smo kod toga.

I kako vas ne smara vise tolika prepirka, i na svakoj 2. Strani se ponavlja prica? Ok, kazali ste sta imate, u redu je. Od pocetka teme izaslo je jos 1000 modela, a samo se golf vs japanci provlaci ovde. Ocigledno kao ono iphone i samsung fanboi.

Golf je iphone, jednostavan, i funkcionalan, sa malim oscilacijama, ostali su samsung, inovativni, i sa dzidzabidzama, i svaka roba ima svog kupca. Sta se cimate za par metara pleha.

Samo zbog Coyota sam danas otisao da potpisem ugovor noseci Alfin duks :)

Ne znam da li je iko od 20 ljudi sto radi u salonu i primetio, a kod nas bi pao neki komentar 100%

Ps prodavacica je 4 dana mladja od mene :)

I ima dvoje dece :( a taman sam hteo da joj pustim drugi kljuc, ono, da svrati na kafu :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 21:58 - pre 136 meseci
Citat:
Flo33:
Samo zbog Coyota sam danas otisao da potpisem ugovor noseci Alfin duks



Mozda budes vozio VW, ali i dalje ostajes alfista .
Sad su mozda fensi modeli, ali citajuci onaj clanak koji sam ostavio ovde, siguran sam da ce uskoro opet vratiti agresivnu liniju sa odlicnim motorima...
A onda ces dati zeni tog Pola, i uzeti opet alfu za svoju dusu .

Za razliku od tebe koji si posedovao 33jku kada je to bilo preskupo imati, ja i nisam neki alfista. Prva alfa koju sam vozio je ova sada 147 i to sa JTD motorom , a zna se sta su prave alfe... Na skupu kad sam bio oni koji voze 33 i 75 su kao sektasi, odvojeni sa strane i samo sebe smatraju pravim alfistima za razliku od ostalih .

Jedino sto sam poceo tvrdoglavo da ne prihvatam golfove i VW bas iz razloga sto non stop nailazim na ljude poput Zarka, koji non stop blate Alfe jer su culi "tamo negde" da su lose
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 22:02 - pre 136 meseci
Ljudi bas ne vole da cuju istinu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16384



+2923 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 22:07 - pre 136 meseci
Citat:
CoyoteKG
Za razliku od tebe koji si posedovao 33jku kada je to bilo preskupo imati, ja i nisam neki alfista. Prva alfa koju sam vozio je ova sada 147 i to sa JTD motorom :), a zna se sta su prave alfe... Na skupu kad sam bio oni koji voze 33 i 75 su kao sektasi, odvojeni sa strane i samo sebe smatraju pravim alfistima za razliku od ostalih :).

Jedino sto sam poceo tvrdoglavo da ne prihvatam golfove i VW bas iz razloga sto non stop nailazim na ljude poput Zarka, koji non stop blate Alfe jer su culi "tamo negde" da su lose :)

Imao sam i ja tu (pocetkom devedesetih, mislim 94) 33-ku 1.7, bese 114 KS sa detelinom...vozio sam je kratko, trosila je ko tenk, ali su se svi okretali za njom :)
Secam se jako dobrih recaro sedista u njoj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1646915 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.