Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Xante Ilumina 502

[es] :: Ostali hardver :: Xante Ilumina 502

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jašo

Član broj: 61483
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Xante Ilumina 50222.07.2009. u 09:35 - pre 179 meseci
Pozdrav. Trebam za firmu naručiti kolor printer A3 za teške papire. E sad, Xante Ilumina 502 po specifikacijama (PDF u prilogu) je upravo ono što trebam, ali me zanima jel neko ima kakvih iskustava s tim printerom, jer nije baš jeftin.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Xante Ilumina 50222.07.2009. u 12:45 - pre 179 meseci
Ja se ne bi usudio kupiti skup printer relativno nepoznat.Najvaznije ti je da imas u blizini servis za tu vrstu printera jer ce ti brzo na njemu da se istrose npr.gumice za uvlacenje papira itd.Mi u firmi se drzimo HP color 5550 npr jer imamo servisnu podrsku za HP.
 
Odgovor na temu

Jašo

Član broj: 61483
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Xante Ilumina 50222.07.2009. u 13:10 - pre 179 meseci
Koliko je taj HP dobar za veću gramaturu papira? Znači preko 300 g/m? Ili ako netko ima preporuku i iskustava sa sličnim pisačima, molio bih informacije... Inače do sad sam koristio OKI 9500 ali se on više ne radi, a i servis mi za njega nije baš nešto....
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Xante Ilumina 50222.07.2009. u 13:57 - pre 179 meseci
Ovi mi rekose da je ovaj HP od 60 do 200 g/m
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Xante Ilumina 50225.07.2009. u 11:41 - pre 179 meseci
Ufff.... ovo je jako klizav teren.

Sećam se pomame koja se stvorila pre par godina, kada su u mase sišli prvi "low-budget" kolor laseri: svi srećni i zadovoljni - konačno kolor laseri čija je štampa jeftinija, masovnija po definiciji, trajnija, ozbiljnija...

Na kraju je, naravno, pojeo vuk magarca, kad su svi shvatili da proizvođači nisu imali rezona da ponude jeftinu kolor štampu, osim za navlačenje kupaca. Platiš laser 200€, a nakon što odštampa manje stranica nego prosečan ink-jet (sa prvim punjenjem), nastupa horor zvani "potraga za tonerima", koji em što je skup, ne garantuje ni da ćete tonere uspeti da nađete - a jedan deo štampača doslovno odbija da radi ako je i jedan od tonera prazan, bez obzira što biste pristali na (recimo) C/B štampu.

Servisi su tek posebna priča - sve je naravno "pokriveno" kada trebate da kupite. A kada kupite, odjednom se nađete u čudu kada vidite da se i toneri najozbiljnijih proizvođača na ovom polju vrlo teško (do nikako) ne nalaze po prodavnicama, te da se moraju naručiti, uz cene koje daleko prevazilaze cenu kompletnog novog štampača. Ima ideja da je ona pametnije uzeti nov, sa sve tonerima. Međutim, proizvođač je i to vrlo smišljeno uradio - pošto uz nov stižu toneri sa socijalnim punjenjem, vrlo će se brzo potrošiti i oterati vas u mnogo veći trošak, nego da ste odmah kupiti regularnu dopunu.

Da stvar bude još gora, procenat firmi koje se bave punjenjem kolornih tonera se mogu izbrojati na prste, a štampa nakon takvog punjenja je (za razliku od priče sa običnim C/B tonerima) takva da nikad niste sigurni šta ćete dobiti, tako da od bilo kakve ozbiljnije upotrebe nema ni traga.

Kada su u pitanju manje poznati proizvođači (ili jednostavno rečeno - slabije zastupljeni) na nekom tržištu - jako je velika verovatnoća da ćete već u prvoj ili eventualno drugoj godini eksploatacije debelo zažaliti što ste krenuli u tom smeru. Uvek to ponavljam, pa ću ponoviti i sad - još uvek se sećam pomahnitalosti kada je (preko ovlašćenih distributera) trojac Kyocera, Brother i Oki agresivno nastupio na ovim prostorima: bajka je trajala još neko vreme, štampa jeste bila povoljna (uz tu i tamo - neke ozbiljne, a skrivene mane), ali se to većini kupaca na kraju obilo o glavu - imali su štampače (ili ih imaju još uvek) koji čuče na nekom tavanu, podrumu ili ormaru, skupljajući prašinu, jer rezervnih delova nema, a tonera? Pa ima, na e-bay-u ili tako negde.

Znači, pamet u glavu i izbegavajte raritetne brendove, barem u ovom okruženju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milos.miltin
Milos Markovic
MILTIN
Beograd,Srbija

Član broj: 255582
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.miltin.com


Profil

icon Re: Xante Ilumina 50224.03.2010. u 11:59 - pre 171 meseci
Ja koristim xante masine jos od 2005god. kod sebe imam dva modela 427 i 502. ukpno sam na njima odradio po pola miliona otisaka. nikada nisam imao nikakvih problema jer sam se strogo pridrzavao uputstva o upotrebi. Samim tim na masini do sada nisam nista menjao osim potrosnih materijala toneri, drumovi... Nije bilo potrebe nikakve gumice ,zupcanici ili plastika da se menjaju jer su apravljene veoma kvalitetno i da traju. Nikada masina nije ciscena ili podmazivana a i nema potrebe. U stalnom sam kontaktu sa ostalim korisnicima istih masina i zakljucio sam jedno da jedini problemi nastaju kada kupci na svoju ruku pocnu da eksperimentisu i ne pridrzavaju se uputstva o upotrebi npr. koriste reciklirane tonere, razne nepreporucene papire pvc folije platna, sami pokusavaju da ciste masinu, i ono najvaznije ponead se desava da cak nekoriste adekvatni settings za stampu( navodno zaborave ili kazu da i bez toga masina dobro stampa ali neshvataju da problem moze kasnije da se javi kao posledica)
I na kraju cena i da li se uopste moze zaraditi na njoj. Kada uzmemo u obzir samu cenu masine, cenu potrosnog materijala, novac koji cemo potrositi na redovno i vanredno servisiranje( kojega nema tj. radi se iskljucivo po potrebi ako dodje do nekog fizickog kvara jer masina je veoma veoma uproscena i ima veoma mali broj delova tako da mala je verovatnoca da moze nesto da krene naopako). Imajuci sve ovo u vidu dobijamo da je cena samog otiska veoma konkurentna ali ova masina moze i ima mnogo vece mogucnosti nego bil koji drugi stampac na trzistu i upravo zbog toga mi taj otisak mozemo skupje da prodamo nego otisak sa neke druge masine. Tako da pazljivim i proracunatim koriscenjem moze veoma dobro da se zaradi dok koriscenjem obicnih medija koje koriste svi ostali stampaci zarada je daleko manja jer takav proizvod nemozete skupo a prodate zbog velike konkurencije ali je bitno da masina moze i takkve poslove da radi i da bude konkurentna ostalima.


[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 24.03.2010. u 14:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Xante Ilumina 502

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.