Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par OO pitanja i nesto u vezi projekta

[es] :: .NET :: Par OO pitanja i nesto u vezi projekta

[ Pregleda: 1147 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes-softlab.com.



+2 Profil

icon Par OO pitanja i nesto u vezi projekta11.01.2010. u 08:14 - pre 174 meseci
Prikacio sam projekat koji trenutno radim i bio bih zahvalan ako bi neko bacio pogled malo na njega. Cilj svega mi je da naucim OOP sto bolje. Zanima me da li sam dobro postavio projekat pa imam 3 pitanja:

1) Za komunikaciju izmedju layer-a sam koristio klase za koje sam stavio da su mi singleton jer nisam video potrebu da ih instanciram vise puta (StorageDAL i Managers). Ove klase mi sluze u sustini kao pristupna klasa spolja za sve klase iz odredjenog layer-a (kao Facade). Da li je ovakav pristup kakav sam ja napravio ok ili sam nesto odradio pogresno i ima li jos neki dobar nacin za komunikaciju izmedju layer-a?

2) E sad, ja sam primenjivao interface-e ovde za DAL klase i BL klase samo sto mi taj koncept jos nije kristalno jasan. Sta mislite da li sam uopste imao potrebu ovde da postavljam interface-e? Jer te interface sam koristio za pristup klasama iz Managers i StoregeDAL ali ne znam koliko sam imao potrebu za tim.

3) Posto sada treba da predjem na Delegate, Event-e i Callback f-je moze li neko da mi (u nedostatku ideja) predlozi scenario gde bih mogao ove tehnike da iskoristim, ali da to ne budu GUI event-i posto moram da primenim custom evente. Savet?

4) Generalno sta amislite kako sam postavio projekat da li je arhitektura OK, sta biste promenili, dodali, oduzeli? Naravno ovo je tek pocetak ali mi je dovoljno za ova pitanja gore :)

Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes-softlab.com.



+2 Profil

icon Re: Par OO pitanja i nesto u vezi projekta11.01.2010. u 15:40 - pre 174 meseci
Jel mnogo losa situacija ili sam nestrpljiv :)
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes-softlab.com.



+2 Profil

icon Re: Par OO pitanja i nesto u vezi projekta14.01.2010. u 15:04 - pre 174 meseci
Gornja pitanja me vise ne zanimaju. Posto kontam da niko ne moze da pogleda projekat predstavio sam deo preko UML-a:

Ono sto me zanima:
1) Ova veza izmedju Managers & Storage da li je ovakav pristup dobar (predpostavljam da nije zbog singleton-a, ali nnjih sam nasao shodne da izbegnem zavisnost gornjeg i donjeg sloja)?
2) Na koji nacin vi obicno vrsite komunikaciju izmedju layer-a (Razmisljao sam da probam Factory....), ovde sam koristio Facade ali ne verujem da je to jedini i najbolji nacin a ne mogu na netu da nadjem drugi?

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Par OO pitanja i nesto u vezi projekta

[ Pregleda: 1147 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.