Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)

[es] :: Digitalna Televizija :: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19234 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

7gamma
marko tepsic
sabac

Član broj: 114453
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)10.11.2010. u 18:48 - pre 164 meseci
brate... kupis lepo od mene wisi wx45 pojacivac signala (koji kosta oko 120eur ja ga dajem za 100) i poklonicu ti 2 razdelnika na 8! mada ja ne bih bas ovako povezao...ali o tom po tom! sve ovo pije vodu ako je u pitanju kablovska a ne ip-tv!!! e da... imam jedno pitanje, jel znas odakle uopste dolazi signal!?
tepsicm.
 
Odgovor na temu

djukxxx
djuk radivojevic
menager
kragujevac

Član broj: 268637
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)21.11.2010. u 22:55 - pre 163 meseci
ETO COVEK KONKRETAN :D
signal dolazi sa satelita do operatera a operater internet vezom salje do korisnika.
i znam da su poslali 2 satelita. prvi nije reagovao odmah a se pokvario ubrzo, tako da se dodatni sateliti za iptv nece skoro.
ako gresim neka me neko ispravi
Nikon D90
 
Odgovor na temu

7gamma
marko tepsic
sabac

Član broj: 114453
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)28.11.2010. u 19:05 - pre 163 meseci
mislim da u tvom slucaju neces moci povezati 15 televizora...mozda bi mogao ali to bi bilo jako skupo, ne isplati se...ne znam sta ustvari hoces...hoces da pravis mini centralu ili...? pozzz!!!
tepsicm.
 
Odgovor na temu

djukxxx
djuk radivojevic
menager
kragujevac

Član broj: 268637
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)15.12.2010. u 17:52 - pre 162 meseci
recimo da na zlatiboru imam vikendicu sa 15 SOBA i svakoj hocu da ima tv kao nezavisni sistem, a pored tv-a ,net itd. tako mogu neki put izdavati a pri tome da ne placam ko mecka vec da me jeftino kosta.
Nikon D90
 
Odgovor na temu

georgemcduke

Član broj: 275582
Poruke: 6
*.corp.aneks.com.



Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)11.01.2011. u 10:33 - pre 161 meseci
Kod analogne televizije situacija je sasvim jednostavna. U najgrubljim crtama, može da se "recimo" realizuje kao na priloženoj šemi. Na početku (na dolaznom mjestu) stavi se neki pojačivač signala (naravno u zavisnosti od izmjerenog signala), i onda izračunaš koliko TV prijemnika, koliki su gubici (treba imati na umu da svaki pasivni element unosi slabljenje, svaki splitter itd...) i onda lupaš splitere 1/2 pa dalje kako ti odgovara...

E sada kod digitalne televizije je situacija malo drugačija.
Prvi dio priče može da ostane, tj. izmjeriš signal, proračunaš šta ti treba... itd
Ali... za svaki TV ti treba (naravno ako TV ne posjeduje ugradjen DVB-C) po jedan STB i jedna SmartCard kartica za otključavanje kanala. Ovo riješenje ti sigurno ne ogdovara ako se uzme u obzir da svaki STB košta u prosjeku oko 100EUR + mjesečna pretplata itd.

Zaključak za digitalnu televiziju: Ne možeš uzeti od kablovskog operatera paket programa sa jednim STB i emitovati različite kanale na više TV.

Što se IPTV tiče mislim da je priča slična, ako pogledaš onaj hotel iz primjera koji si naveo, svaka soba ima svoj STB. I još kada pogledaš šemu oni nude čitav Digital Head End, što je skupo riješenje... Za svaki program po jedan receiver, Digital Content Manager, storage sa VOD, jaka infrastruktura...

Koliko ja znam hoteli po Srbiji su uglavnom biznis korisnici nekih velikih operatera (npr SBB, Telekom) koji im daju +10Mbps garantovanog protoka...

Pozz
 
Odgovor na temu

djukxxx
djuk radivojevic
menager
kragujevac

Član broj: 268637
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)25.12.2012. u 23:00 - pre 138 meseci
http://www.wisi.de/cgi-bin/online_katalog.pl?prod_id=954

ako se ne varam ovo je urađaj koji pretvara iptv u tv kanal :)

elem uzeo sam jedan aktivni razdelnik konkretno, http://www.dual.rs/Aktivni-raz...-8TV-8Way-Active-Splitter-AR8i probao direktno da spojim slika je bila sa puno snega. onda sam spojio sa kao na knjihovoj semi http://www.dual.rs/Primer-rese...odem-aktivni-razdelnik-spliter i mogu reci da je bolje tj isto kao i na tri tv. E sad što ja nisam razvukao na svih 8 nego samo na 2 tj dva na pasivnom i dva na aktivnom razdelniku. mislim da ce mi se ako razvucem na osam opet javiti šum ili sneg na tv slici.

kako to da rešim ?
Nikon D90
 
Odgovor na temu

djukxxx
djuk radivojevic
menager
kragujevac

Član broj: 268637
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)25.12.2012. u 23:18 - pre 138 meseci
Citat:
7gamma:
brate... kupis lepo od mene wisi wx45 pojacivac signala (koji kosta oko 120eur ja ga dajem za 100) i poklonicu ti 2 razdelnika na 8! mada ja ne bih bas ovako povezao...ali o tom po tom! sve ovo pije vodu ako je u pitanju kablovska a ne ip-tv!!! e da... imam jedno pitanje, jel znas odakle uopste dolazi signal!?


jel si na ovo mislio : http://www.wisi.de/cgi-bin/onl...nhouse_distribution_amplifiers
Nikon D90
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Savet - Povezivanje 15 televizora na kablovsku? (Shema u prilogu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19234 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.