Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Štampanje trenutno popunjene forme

[es] :: Access :: Štampanje trenutno popunjene forme

[ Pregleda: 1619 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itexzibit

Član broj: 240355
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Štampanje trenutno popunjene forme31.01.2010. u 17:45 - pre 173 meseci
Pozdrav svima, napravio sam u accessu bazu podataka, tabele, forme, reporte. sada ono sto mi treba je "Kako da napravim da kada popunim formu kliknem na command button i da mi onda odstampa taj trenutni report i da ga automatski snimi!!!???" U formi postoji broj izvjestaja koji je definisan kao autonumber. Osim toga interesuje me kako da najednostavnije napravim pretrazivanje po odredjenom parametru, bilo to ime kupca, ili proizvoda. Nadam se pomoći sto pre. U naprijed hvala!!!
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.4.nat.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Štampanje trenutno popunjene forme31.01.2010. u 21:13 - pre 173 meseci
Access ima odlicno uradjenu alatku za pretrazivanje. Koristis je tako sto prvo stanes u polje po kojem zelis da pretrazujes i pokrenes alatku.

Sto se tice stampanja onog sto je u formi, to je malo komplikovanije. Prvo, nisi naveo da li ti se podaci na formi popunjavaju iz tabele ili iz upita? Da li imas podforme? Da li ti se izvestaj stampa na osnovu istih podataka koji se nalaze na formi ili na osnovu nekih drugih? Najjednostavnije je da postavis tu bazu pa da ti pomognemo na konkretnom primeru.

Upisom podataka u formi se automatski upisuje podatak u tabelu, tako da problem oko snimanja resen :-)
Ovako napamet posto ne znam kako ti izgleda baza, probaj da napravis izvestaj na osnovu upita koji ce u Criteria polju za kolonu broj izvestaja imati uslov koji ce biti jednak onome sto ti pise u polju broj izvestaja na formi. To znaci da ti mora biti otvorena forma i da sa nje npr pokreces stampanje.

e da ne znam sta hocu da napisem, verovatno mi nista ne bi bilo jasno :-)

ajde ako ti nesto ne bude jasno napisi ili jos bolje zakaci bazu pa cemo da resimo
 
Odgovor na temu

itexzibit

Član broj: 240355
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Štampanje trenutno popunjene forme01.02.2010. u 07:20 - pre 173 meseci
Hvala na odgovoru i trudu. Ipak nisamneki strucnjak za access acnije totalni sam pocetnik ali pokusavam sebi da olaksam posao. Evo ja sam uplodovao ono sto sam do sada uradio a nadam se da cete shvatiti iz forme sta zelim da uradim i da cete mi pomoci oko toga. U naprijed se zahvaljujem.
Baza.
http://rapidshare.com/files/344206103/radna.mdb
Hvala jos jednom, i iskreno se nadam da cete mi ovo rijesiti sto pre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Štampanje trenutno popunjene forme

[ Pregleda: 1619 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.