Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84802 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:12 - pre 171 meseci
Pa dobro , a sta bi ti radio na njihovom mestu u to vreme u sveopstem rasulu .
Placao bi i dalje po nekoj svojoj racunici ?
Oni nisu dobili stan od drzave i ako imaju po 30+ god, staza , a neko je dobio i sa mnogo manje i pod kojekakvim sumnjivim uslovima .
Pa sto su oni uskraceni ako su tim graditeljima i investitorima punili kasu 30 god kroz stambene fondove, i nisu nista dobili na kraju ?
Pa eto, ta nepravda je silom prilika "ispraviljena" tako sto su otplatili kredit za mnogo manje pare .

Viva lollapalooza
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:16 - pre 171 meseci
Citat:
deerbeer
Dakle ako je bilo pljacke drzava je bila ta koja je odgovorna jer tada mozda nije trebala to da dozvoli .
...
Recimo,rodjitelji moje zene nisu dobili stan od drzave , nego su ga uzeli na kredit od 20 god. I znate sta je bilo posle 5 god. ?
Pojela inflacija i od svoje tadasnje 2 plate je otplatio ostatak kredita . E sad po vama je i on lopov .Kako da ne .

Totalno si u pravu, i ja takođe nemam ništa protiv toga... Ljudi su iskoristili rupu u zakonu i 'snašli' se...

Isto to je uradio i Bogoljub Karić koji je koristio primarnu emisiju, i kupovao devize po oficijalnom kursu u to vreme... Samo što se sada on naziva lopovom zbog toga, a ovi koji su otkupljivali stanove na identičan naziv se nazivaju snalažljivi...

Citat:
žutokljunac: Drugim rečima... Ali ne bi bilo loše da dobijem neke dobre pare od tuđih stanova. Pošto me već mrzelo da čekam za onu siću od akcija.

Svoje ne dam, tuđe ne diram... Čak i da se desi taj neki suludi scenario i rasprodaja pa delenje, ja u svakom slučaju zakonski ne bi imao nikakva prava na to jer sam tada srao u pelene a i generalno smatram da ja nemam apsolutno nikakvo pravo na taj novac... Eventualno moji roditelji koji su radili po državnim firmama 80-tih, i moje babe i dede od čijeg je novca to zapravo i kupljeno...

 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:21 - pre 171 meseci
Ih, ventura, pa zar ne bi bake, deke i roditelji malo i tebi pomogli, kojom desetinom 'iljada, cisto da se nadje?

Znaci, poenta je: svi su dobro prosli, u skladu sa mogucnostima i ''sposobnostima''.

Odlicno, samo... treba to objasniti gladnim radnicima i svim zrtvama tranzicije, a ima ih malo vise nego sto se nekima cini.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:27 - pre 171 meseci
Rumuni rade jer domaći ne žele
23. april 2010. | 11:10 | Izvor: Novosti
Kladovo -- Kladovsko Brodogradilište Rajna-Dunav angažovalo je stotinak Rumuna, jer i pored stalno otvorenog konkursa i redovne plate nema zainteresovanih domaćih radnika.



Da bi završili posao u roku, a do narednog marta treba da izgrade sedam brodova za holandskog partnera, u tom brodogradilištu morali su da angažuju radnu snagu "sa strane" jer za posao u ovoj firmi skoro da nema zainteresovanih i pored garantovane plate od 250 do 500 evra.

„Angažovanje radnika iz drugih naših brodogradilišta povećalo bi nam troškove zbog smeštaja, tako da nam je zapošljavanje radnika iz Rumunije, u čijim brodogradilištima trenutno nema mnogo posla, najpovoljnije rešenje. Oni svakodnevno prelaze državnu granicu, rade na novogradnji brodova, barži i tankera, a plaćeni su po kilogramu ugrađenog čelika u plovila“, kaže Željko Mijatović, tehnički direktor Brodogradilišta Rajna-Dunav.

On dodaje i da je kompaniji „cilj da zaposli mlade sa ovog područja, ali oni očigledno nisu zainteresovani za proizvodna zanimanja koja su nama potrebna. Na poslednji oglas za obuku petoro brodomontera i četvoro zavarivača javila su se samo trojica kandidata, a od šestorice koji su prošle godine završili obuku na posao su se javila samo dvojica“.

Služba za zapošljavanje organizuje svake godine prekvalifikaciju za mašinska zanimanja, po čijem završetku kandidati dobijaju atest s kojim mogu da rade i u inostranstvu. I za ovu obuku je malo zainteresovanih.


Komentari??
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:27 - pre 171 meseci
@deerbeer, Sto samo znaci da je jedna nepradva ispravljena drugom, to bas i ne funkcionise dobro a dokazi su samoevidentni. Sistem je tih 30+ godina bio pokvaren, nepravedan i postavljen na pogresne noge u startu i na kraju su nagomilane nepravde naplacene a ostalo je nista.

A i sta bi radio, ja nista jer nisam dobio nista i bio sam klinac ali je moj cale otplatio stan za 3500dem i to ne moze da oprosti sebi sto nije uzeo na rate jer bi ga platio jos manje. Ja njemu pricam ovu istu pricu kao i vama i on me razume i njegovo opravdanje je da alternative nije bilo, ili to ili iseljenje i da je on svestan svog doprinosa raspadu ali da je imao prece probleme od altruizma prema drustvu kao sto je obezbedjivanje meni krova nad glavom i ja to razumem i ne osudjujem. Ta pokazna vezba iz licne pohlepe i oportunizma podstaknutim zadovoljavanjem elementarnih zivotnih uslova je bila konacni ekser u kovceg komunizma i racunanje na dobrovoljno dogovorno funkcionisanje finansija i ekonomije (imas kucu vrati stan?). Ako procitas moj post ja nisam nigde rekao da ti ljudi (i moj cale) treba sad da vrate te stanove i nekretnine, taj voz je prosao i revalorizacija uplata i vrednosti tih nekretnina i stanova je prakticno nemoguca kao sto je i mogucnost ljudi da zarade za te stanove umanjena jer je proslo 20 godina i ti ljudi su sad pred penzijom. Ali nemojmo ni pricati kako to nije imalo nikakav efekat na privredu i da gradjani nisu imali uticaj na propast iste i da shodno tome narod vise nema pravo da potrazuje tu vrednost.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 10:50 - pre 171 meseci
Komplikujete sa tim stanovima. Ko je koliko dao, ko je bolje prošao u socijalizmu. Više tih problema nemamo. Sad smo srećni što možemo da kupimo kvadrat za 2000€ uz zelenaške kamate, naročito ako taj stan nije prodat još nekome osim nama, i ako je još i uknjižen i legalan. Ako ima više od 40 kvadrata, nateraju nas i da se testiramo na sidu, pregled srca, pluća i da plaćamo životno osiguranje. Inače ne bismo nikad sami brinuli o svom zdravlju.
Romanes Eunt Domus
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:03 - pre 171 meseci
Citat:
BluesRocker: Komplikujete sa tim stanovima. Ko je koliko dao, ko je bolje prošao u socijalizmu. Više tih problema nemamo. Sad smo srećni što možemo da kupimo kvadrat za 2000€ uz zelenaške kamate, naročito ako taj stan nije prodat još nekome osim nama, i ako je još i uknjižen i legalan. Ako ima više od 40 kvadrata, nateraju nas i da se testiramo na sidu, pregled srca, pluća i da plaćamo životno osiguranje. Inače ne bismo nikad sami brinuli o svom zdravlju.


Pa gresis, vazno je, i sad cu ti reci zasto. Zbog trzisnih pritisaka na rad. Zasto ovi radnici nece da rade vec trguju svojim radom u situaciji kad ima 20% nezaposlenih, zato sto MOGU. A mogu zato sto nisu zivotno ugrozeni ako ne rade, imaju krov nad glavom koji je "otplacen" i dok god cirka neka kintica ili se barteruje nesto u ruralu zivi se, ne ide se na bali ali ne mora ni da se radi. NoneVi-ev primer je dodatak toj prici, "ja da ti varim brodove? zasto bih ja to radio, uclanicu se u partiju i dobicu kulturiska posao da prevrcem papire, u medjuvremenu ne zuri mi se nigde, zivim kod matoraca/zivim na gajbi nasledjenoj od matoraca, nek vari neko drugi".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:04 - pre 171 meseci
Citat:
ventura: Totalno si u pravu, i ja takođe nemam ništa protiv toga... Ljudi su iskoristili rupu u zakonu i 'snašli' se...

Isto to je uradio i Bogoljub Karić koji je koristio primarnu emisiju, i kupovao devize po oficijalnom kursu u to vreme... Samo što se sada on naziva lopovom zbog toga, a ovi koji su otkupljivali stanove na identičan naziv se nazivaju snalažljivi...


Nije tačno. U vreme inflacije krediti su bili dostupni svima, pod istim uslovima. Bilo ko (tj. ko je već imao neki posao) mogao je otići u banku i podići kredit i dobiti iste uslove kao i bilo ko drugi u zemlji. Ako je posle inflacija "pojela" taj kredit, to svakako nije krivica onog koji je uzeo kredit - zna se valjda čija je odgovornost inflacija i sve ostalo što uz to ide.

S druge strane, teško da je mogao svako ili bilo ko da iskoristi primarnu emisiju, tj. verovatno se mogu na prste jedne ruke izbrojati oni kojima je to bilo omogućeno. Tako da nikako to ne može biti isto.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:12 - pre 171 meseci
Citat:
@ventura
Ljudi su iskoristili rupu u zakonu i 'snašli' se...

Molim te ne lupetaj . Ne znam kakva je to rupa i snalazljivost da dodjes u banku
pitas koliko je ostalo do otplate kazu ti XYZ cifru , pitas ih da li mozes da otplatis sve odjednom ,oni potvrde i ti platis .
Ako cemo tako, sto ste onda godinama placali jeftinu struju , telefon , hleb i ulje za 3 dinara ako sve to nije bilo po trzisnim cenama ?

@NoneVi
Odlicno !!!
I Rumuni i Kinezi , bugari > ko god < su po meni dobro dosli , samo da proizvodnja ne stane zbog
gomile domacih neradnika koji misle da se pare zaradjuju u velikom belom gradu na semu i kombinaciju i na drzavnu sisu .
Samo da ne bude posle they took our jobs i kako ne daj boze obaraju cenu njihovog (ne)rada.

Viva lollapalooza
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:18 - pre 171 meseci
Citat:
S druge strane, teško da je mogao svako ili bilo ko da iskoristi primarnu emisiju, tj. verovatno se mogu na prste jedne ruke izbrojati oni kojima je to bilo omogućeno. Tako da nikako to ne može biti isto.


Bas to htedoh da napisem, ali me pretece Miroslav.
Ma ne, fascinantna je ova relativizacija pljacke i uvaljivanje kompleksa krivice ljudima sa poderanim gacama. (Tu racunam i ove jadnike sto su zbog 4500 evra rizikovali mnogo vise)

''Superhik kompleks'', par excellence.


 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:23 - pre 171 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Tako da nikako to ne može biti isto. :)

Ja nisam ni shvatio da je on rekao da je to isto (kao isti mehanizam) vec da je zajednicka crta to sto je drzava dozvolila takve postupke. Kao sto je trebala da zabrani karicu da se posluzuje primarnom emisijom tako je trebala da faktorise inflaciju u cene tih kredita. Da je to radila, ne bi bilo jednokratnih "otplata" i iz hiperinflacije bi izasli sa licnim dugovima prema industriji umesto sa nekretninama i propalom industrijom. Bar da je po uvodjenju stabilnog dinara u tom trenutku refkatorisano sve i oprostene kamate na period hiperinflacije i druge pomocne mere opet bi bilo ok, ovako su ljudi dobilistanove ali su pogubili poslove.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:23 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: Pa gresis, vazno je, i sad cu ti reci zasto. Zbog trzisnih pritisaka na rad. Zasto ovi radnici nece da rade vec trguju svojim radom u situaciji kad ima 20% nezaposlenih, zato sto MOGU. A mogu zato sto nisu zivotno ugrozeni ako ne rade, imaju krov nad glavom koji je "otplacen" i dok god cirka neka kintica ili se barteruje nesto u ruralu zivi se, ne ide se na bali ali ne mora ni da se radi. NoneVi-ev primer je dodatak toj prici, "ja da ti varim brodove? zasto bih ja to radio, uclanicu se u partiju i dobicu kulturiska posao da prevrcem papire, u medjuvremenu ne zuri mi se nigde, zivim kod matoraca/zivim na gajbi nasledjenoj od matoraca, nek vari neko drugi".

U čemu je razlika da li neko živi u svom stanu ili s roditeljima na gajbi? Ako živi u svom stanu ima veće troškove. Današnje generacije nemaju obezbeđeno stambeno pitanje pa ne vidim da trče da traže posao i da nešto rade, kao što pokazuje primer sa brodogradilištem.
Romanes Eunt Domus
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:31 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: Ja nisam ni shvatio da je on rekao da je to isto (kao isti mehanizam) vec da je zajednicka crta to sto je drzava dozvolila takve postupke. Kao sto je trebala da zabrani karicu da se posluzuje primarnom emisijom tako je trebala da faktorise inflaciju u cene tih kredita. Da je to radila, ne bi bilo jednokratnih "otplata" i iz hiperinflacije bi izasli sa licnim dugovima prema industriji umesto sa nekretninama i propalom industrijom. Bar da je po uvodjenju stabilnog dinara u tom trenutku refkatorisano sve i oprostene kamate na period hiperinflacije i druge pomocne mere opet bi bilo ok, ovako su ljudi dobilistanove ali su pogubili poslove.


Verovatno da je računata inflacija - postojali su i penali za odlazak u minus i slično. Problem je bio što je inflacija bila "jača" od svih mogućih penala koje si mogao da platiš, tj. do kraja je "pojela" i penale. Još kad je kredit na 15, 20 godina... Ali opet, ima razlike kad je nešto stanje u celoj državi (gde nisu ni izbori postojali, ne treba zaboraviti!), a kad se nešto omogući samo jednom čoveku i još niko ni ne zna šta je taj jedan tačno uradio i kako.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:52 - pre 171 meseci
ala vi imate komplikovano misljenje o radnicima. Radnik je obican covek koji podleze zakonima fizike. Ako mu u Svedskoj vlada da sve povlastice on ce ih koristiti, ako ga Staljin posalje u gulag on ce tamo i ici. As simple as that.

Ventura i slicni arhikapitalisti liberalnog tipa tvrde da: ili mozes da radis ili crkni. Da nemate malo visoko misljenje o the Radniku ? Znam da je nemoguce, ali isplatilo bi se videti gomilu nasaftovanih americkih visprenih radnika kojima ukinu fabriku ili Svedjane kojima je presusilo socijalno. Kladim se da bi bili stoput gori od nasih radnika. Srpski radnik nije nista kriv sto ima lopove politicare i nespretne menadzere tzv. gazde koji nikakvu proizvodnju ne mogu da organizuju.

Dokaz: iz nasih najzabitijih i najzaostalijih krajeva su ljudi odlazili upravo u pecalbu i to u najrazvijenije delove sveta i tamo se pokazali kao dobri radnici, radili, zenili se, decu zidali, dovodili kumove i rodjake i penzije docekali. A sad ce meni neki usmrkani "Goran" iz vlade da kaze kako srpski radnik nista ne valja jer ne prihvata njihov koncept j. u zdrav mozak na ocigled sveta ???
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 11:57 - pre 171 meseci
Citat:
BluesRocker: U čemu je razlika da li neko živi u svom stanu ili s roditeljima na gajbi? Ako živi u svom stanu ima veće troškove. Današnje generacije nemaju obezbeđeno stambeno pitanje pa ne vidim da trče da traže posao i da nešto rade, kao što pokazuje primer sa brodogradilištem.

Razlika je u hipoteci. Ko najvise grebe da radi ovde, ljudi sa hipotekama. Za ostale vazi uticaj sredine, svi imamo (bivse) drustvo koje radi u drzavnoj upravi, sa obzirom na to koliko ih ima nepoznavati nikog je prakticno nemoguce ako nisi rodjen i odrastao u pecini. Laganica posao, kafice, moze i malo da se svrlja po gradu, laganica. I onda se sretnete u gradu i pohvali ti se kako ima takav posao sa istom strucnom spremom i iskustvom kao i ti i ti ces posle toga da odes da radis u brodogradilistu? Zasto bi? Sta te primorava na to? Biro je tu, curi neka crkavica, ako si bio u propalo preduzece ide neka socijala, laganica. Dok god imas gde da spustis glavu uvece i ne krci ti stomak i nemas interes da radis teske poslove i ocekujes da ce neko drugi to da radi ko je u gorem polozjau od tebe, a takvog nema.


Citat:
Miroslav Jeftić: Ali opet, ima razlike kad je nešto stanje u celoj državi (gde nisu ni izbori postojali, ne treba zaboraviti!), a kad se nešto omogući samo jednom čoveku i još niko ni ne zna šta je taj jedan tačno uradio i kako. :)

Pa razlika je samo u masovnosti i samim tim elektorski pritisak da se taj vid pronevere vrednosti prihvati kao de facto cinjenicno stanje na terenu bez pravnih posledica, sto je i uradjeno. Ali to i dalje ne znaci da je prethodnim nosiocima vrednosti steta nadoknadjena i da je to debelo doprinelo gasenju privrede, sve te pare koje su umesto u reinvestiranje i razvoj ulozene u drustvene stanove i kroz banke plasirane kao gradjevinski krediti su nestale.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 12:41 - pre 171 meseci
Pa moraš ga prihvatiti, jer ako nećeš možeš ili da ideš iz zemlje (ako imaš gde) ili na Goli otok, šta ti se više sviđa. Inače nisu bili samo građevinski krediti u pitanju, isto je važilo za bilo koju stvar u prodaji i bilo koji kredit
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 12:49 - pre 171 meseci
Citat:
mmix:Razlika je u hipoteci. Ko najvise grebe da radi ovde, ljudi sa hipotekama.

Jes, a baš zbog prenaduvanih cena nekretnina i visokih kamata jako mali procenat mladih uzima stambene kredite. Žive kod matorih dok ovi ne riknu. Niti plaćaju hipoteke, ni kiriju, ni komunalije, čak ni hranu. Što zarade potroše na patike, mobilni, kladionicu, kafiće, splavove, letovanja.

Citat:
Za ostale vazi uticaj sredine, svi imamo (bivse) drustvo koje radi u drzavnoj upravi, sa obzirom na to koliko ih ima nepoznavati nikog je prakticno nemoguce ako nisi rodjen i odrastao u pecini. Laganica posao, kafice, moze i malo da se svrlja po gradu, laganica. I onda se sretnete u gradu i pohvali ti se kako ima takav posao sa istom strucnom spremom i iskustvom kao i ti i ti ces posle toga da odes da radis u brodogradilistu? Zasto bi? Sta te primorava na to? Biro je tu, curi neka crkavica, ako si bio u propalo preduzece ide neka socijala, laganica. Dok god imas gde da spustis glavu uvece i ne krci ti stomak i nemas interes da radis teske poslove i ocekujes da ce neko drugi to da radi ko je u gorem polozjau od tebe, a takvog nema.

U brodogradilištu se može više napredovati. Ako ništa, naučiš na težak rad pa ako ovde ne možeš da dobiješ zadovoljavajuću platu, odeš u inostranstvo gde se to isto plaća nekoliko puta više. Ovi što piju kaficu teško mogu da napreduju osim ako se izlaktaju na mnogo visoku poziciju, a to uspeva samo malom broju. Ako ih neka nova vlast (ili sadašnja) otpusti, neće biti sposobni da nađu bilo kakav posao jer niti šta znaju da rade niti imaju radne navike.
Osim toga, bolje je raditi za 100€ nego sedeti kod kuće za iste pare.
Romanes Eunt Domus
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 13:13 - pre 171 meseci
Citat:
U brodogradilištu se može više napredovati.

To je teorija, praksa te opovrgava cinjenicom da se niko nije prijavio na konkurs. Bolje ispijanje kafica za 100evra nego napredovanje u brodogradilistu.

A nekretnine nisu naduvane, one su posledica ponude i potraznje. Sad sto niko nema potrebu ni zurbu da prodaje nekretnine jer su porezi na posedovanje mali, to je vec druga offtopic prica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7181 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 13:34 - pre 171 meseci
Citat:
zutokljunac
A eto kako se sada ponašaju gospoda kapitalisti, Dimke i ventura, večiti zaštitinici slobodnog tržišta, kapitalizma i zakona ponude i potražnje. Sad kad treba neka lova da se dobije, onda ybš kapitalizam. Nema veze što je "pravo vlasništva" osnovni postulat kapitalizma. Prodaj! hihihihihih :D


Ja ne znam o kakvoj lovi ti pricas... sto se mene licno tice ja sam sa Srbijom i njenim "poklonima" raskrstio odavno.

Sto se otkupa stanova tice, nisam ja ovde uopste pricao o DODELI stanova (to sto pominjes moju kevu, a o tim dodelama se moze jos svasta reci ali to nije deo ove price) vec o onome sto se desilo pocetkom 90-tih, a to je taj takozvani "otkup" stanova koji nisu gradjeni da bi neka "snalazljiva" ekipa mogla da ih otkupi.

- Otkup stanova NIJE uopste bio predvidjen programom drustvenih stanova, dakle - svi koji su ulagali pare su prevareni i POKRADENI jer im je neko na kraju OTUDJIO tu imovinu. Poenta drustvenih stanova je milionima kilometara daleko od otkupa. Nadam se da ne moram da objasnjavam razliku. Drustveni stan NISI mogao da ostavis deci u nasledstvo ili da ga prodas za $$$, vec je taj stan bio posle dodeljivan nekom drugom ko je na spisku onih kojiima je stan potreban. Nije bila zamisao da se taj stan uvalja za tepsiju ribe nekom.

- Svi ti sto su "otkupili" stanove su se okoristili BAS kao sto su se neki drugi okoristili primarnom emisijom DOBILI SU NESTO ZA MNOGO MANJE NOVCA NEGO STO TO TRZISNO VREDI - to je momci privilegija, i to privilegija koja je bila sastavni deo UNISTAVANJA PRIVREDE

Prema tome, sve sto ja kazem je da su ti "snalazljivi gradjani" bas kao i gospoda Karici i drugi bili odgovorni za finansijsko urusavanje sistema - putem:

a) Primarnih emisija (Karic & Co)
b) Otimanja za smesne pare drustvene imovine (tzv. "otkup")
c) Ogromnog pisanja cekova bez pokrica i podsticanja totalne devaluacije monete i unistenja ekonomije

To sto su oni "radili ono sto je bilo dozvoljeno" ih uopste ne izuzima odgovornosti - kao kada bi neko sutra ostavio otvorena vrata od stana, a vi usli unutra i uzeli skupe stvari... jeste, vrata su bila otvorena, ali ste i vi i dalje uzeli nesto sto ne bi trebalo da vam pripada.

Svi oni su saucesnici u unistavanju ekonomije Srbije. I te stvari treba nazvati pravim imenom, pogotovu kada se neko od njih krene busati u "postene grudi".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 13:50 - pre 171 meseci
[quote]kelja: Bas to htedoh da napisem, ali me pretece Miroslav. :)
Ma ne, fascinantna je ova relativizacija pljacke i uvaljivanje kompleksa krivice ljudima sa poderanim gacama. :) (Tu racunam i ove jadnike sto su zbog 4500 evra rizikovali mnogo vise)



******************************************************
Kelja, čista 10-tka za post, u jednoj rečenici tako dobro objašnjeno. *
******************************************************
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84802 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.