Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Džukac na ražanj i kraj priče...

elitemadzone.org :: MadZone :: Džukac na ražanj i kraj priče...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17096 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 08:36 - pre 171 meseci
Primećujem da se sve više ljudi "etiketiraju" zbog ovog ili onog što su uradili ovom ili onom džukcu.

Bez namere da ulazim u problematiku ko je kriv, i da li je prvo džukac napao čoveka, ili je čovek prvo napao džukca, u poslednje vreme će uvek biti optužen čovek! Neki završiše i u zatvoru, neki isplaćaše silne kazne, a životinjama počeše da se kupuju i ortopedska pomagala.

Niti kažem da je trebalo, niti da nije, ali ne mogu da se ne setim jedne priče koju sam gledao na TV-u. Radi se o majci jednog deteta koje je nepokretno, koja živi na ivici bede, koja je pisala svim redom institucijama i tražila pomoć koju nije dobila, da bi na kraju pomoć ipak stigla, ali ne od institucija, već od grupe građana.

Ne mogu a da se ne zapitam onda kakva je ovo zemlja!? Zemlja koja će pomoći životinji, a čoveka prepustiti patnji!

Psu se ne sme uraditi ovo, mački se ne sme uraditi ono, ako uradiš ovo ideš u zatvor, ako uradiš ono plaćaš kaznu...

Zar i hiljade svinja, konja, kokoški, ćurki i raznih drugih životinja nemaju ista prava. Po čemu su psi i mačke rase nad rasama? Pse i mačke niko ne sme da pipne, al zato se retko ko buni kad se servira svinjsko pečenje, kad se jagnje okrene na ražnju, ili kad se na tenane proprže pileći batačići.

I to još te životinje nisu nikoga napale, živele su u očajnim uslovima zbijene po torovima i farmama, maltretirane, mučene, i na kraju brutalno zaklane. Ko je odgovarao za to? Kome je naplaćena kazna? Naravno nikom, jer se te životinje smatraju hranom. Nižom i potlačenom rasom, za razliku od pasa i mačaka koje pripadaju "arijevcima" među životinjama. Rasi nad rasama!

Nekako me sva ta priča oko kućnih ljubimaca i domaćih (prehrambenih) životinja previše podseća na ono kada su crnci bili robovi, a belci njihovi vlasnici. Jedni su imali sva prava, a drugi nikakva!

Baš me zanima da je neko uhvatio nekog džukca, zaklao ga, ispekao na ražnju, i na kraju pojeo, da li bi i tada svi mediji izveštavali o tome i osuđivali tog ko je to uradio!? Da li bi taj ko je to uradio završio u zatvoru ili platio kaznu!?

Da li bi se onda ti isti mediji setili da hiljade domaćih životinja završe na takav način svakog dana!?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 08:55 - pre 171 meseci
Pretpostavljam da će i ova tema da se razvuče, na desetine strana, kao i mnoge do sada. Stoga, da kažem nešto na samom početku: potpuno se slažem sa ovim stavom. Upravo tako i sam razmišljam, a istovremeno mi se gade raznorazne organizacije za dobrobit životinja, koji će zaključiti da je zločin ubiti psa i time spasiti ljudski život !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 08:56 - pre 171 meseci
Stvar je u percepciji. Realno svinja je dokazano pametnija od psa, ali retko ko se igra sa svinjama da to primeti . Daleko od oka, daleko od uma, na tanjiru se vidi samo snicla. Kucice i macice sa druge strane vidis svaki dan, idiotko jurenje za repom i klupkom je slatko, kuce cak ume da nauci sta je gore sta je dole i pomaze ljudima da predju ulicu, te zivotinje su kao zive deo naseg okruzenja i antrpomorfizuju se u glavama ljudi, daju im se ljudske ili cak detinje osobine i samim tim je i zlocin nad njima povezan sa zlocinom nad ljudima.

Mi inace jos i kaskamo sa tim, u UK recimo sad dete ne moze da kupi ribicu u prodavnici zivotinja, samo u pratnji roditelja, da bi roditelj dobio informacije o cuvanju i postao odgovoran za wellbeing te ribice, pa ti vidi

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:03 - pre 171 meseci
Kad je bio onaj film Bejb, opala prodaja svinjetine u zemljama gde je prikazivan samo tako... Posle malo porasla do nastavka.. Pa opala samo malo. Sad je sve OK ;)
Eh, taj Bejb - slatko malo prasence


".. but it's okay to eat fish, cause they don't have any feelings.." (K. Cobain, "Something in the way")
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:10 - pre 171 meseci
Haha, sad sam se setio scene u restoranu napolju kad je klinac dobio ribu za rucak, pa je na pola puta pitao sta je to i rekli mu riba

"But Nemo is a fish! You monsters, you made me eat NEMO!"

Nista nje pomagalo trauma je ostala zauvek
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:15 - pre 171 meseci
Kineska poslovica: pas koji laje - nije dobro pečen !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:21 - pre 171 meseci
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:22 - pre 171 meseci
Stvarno, nije mi jasno kako su društva za zaštitu životinja uspela da se distanciraju od jaganjaca, jarića, teladi i svih ostalih životinja koja se 'ladno kolju za hranu ?! To je svakako OK. Nož pod grlo. Ali ubiti psa koji redovno kidiše na ljude u ulici ?! Ne ! Nikako. Time postaješ zločinac.

Vezano za temu: često gledam "Animal cop - Phoenix" na Animal Planet. I vazda tu spašavaju neke kerove, konje (na konje su jako osetljivi), mačiće. Ali, jednom su dobili prijavu da se neki lik nehumano odnosi prema svinji (!?) koju je čuvao u dvorištu. Došli, oduzeli mu svinju i odneli je na farmu svinja ! Možeš misliti kakva je lepa budućnost tamo čeka ?!

Pred izlogom mesarnice
Jedno prase život shvata
Gleda redom kobasice
Pa im kaže: "Mama", "Tata"

Lj.Moljac

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 09:31 - pre 171 meseci
Vole i oni rebarca
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 10:30 - pre 171 meseci
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 10:37 - pre 171 meseci
razlika je sto se svinje i ostale zivuljke te vrste gaje samo zbog toga da se zakolju posle i pojedu, dok je sa psima i mackama druga stvar, mislim ako neko gaji pse sa razlogom da ih jede i kolje, mislim da ga niko ne bi dirao :)
Maltretiranje je vec mnogo gora stvar, zamisli da tebe neko ceo dan sutira, sece prste, iako su oni niza rasa, takav covek koji to moze da uradi zivotinji ne moze biti dobar po drustvo.
bilo pre nekoliko godina da su vukli zivog psa iza kola,,,, to mogu samo bolesni umovi
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 10:50 - pre 171 meseci
Citat:
mislim ako neko gaji pse sa razlogom da ih jede i kolje, mislim da ga niko ne bi dirao :)

Ma koje, bila bi fešta samo takva. "No hot dogs!!"
Što kaže mmix, sve je stvar percepcije, licemerje naročito.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 10:53 - pre 171 meseci
Za svaku osudu je to što je urađenu psu, mislim da je bolje da ga je ubio nego ovako da se pas muči.

Ono što malo ko zna jeste da je taj psić usvojen pre nedelju dana, a usvojio ga je Boris Tadić, gnušam se toga, veoma ali VEOMA jeftini politički poeni.


P.S. Postoji jedna grupa na fejsu, "Osudimo monstruozni postupak četvorice ljudi, koji su zaklali jagnje i pojeli ga!"
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 11:26 - pre 171 meseci
Citat:
nick2: razlika je sto se svinje i ostale zivuljke te vrste gaje samo zbog toga da se zakolju posle i pojedu, dok je sa psima i mackama druga stvar, mislim ako neko gaji pse sa razlogom da ih jede i kolje, mislim da ga niko ne bi dirao :)


Dakle ako prenesemo u svet ljudi to što si ti rekao onda bi moglo ovako da se kaže: "razlika je u tome što se crnci od malena podižu samo zbog toga da kasnije budu robovi, dok je sa belcima druga stvar, mislim ako neko podiže belca sa razlogom da bude rob, mislim da ga niko ne bi dirao".

Kakve veze ima da li si uzgajao za jelo ili nisi? Ni srnu, zeca, fazana, ribu (divljač) ne uzgajaš sa namerom da ih jedeš, pa ipak lovci vrlo rado pripravljaju gulaš od divljači.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 11:33 - pre 171 meseci
pre bih rekao da se osuđuje iživljavanje nad psom. Da je neko ubio psa, a ne odsekao mu 4 šape ili vukao kolima, osude ne bi tek tako bilo.
Postavlja se pitanje ako su ti ljudi u stanju da tako muče životinje čisto iz zadovoljstva, šta onda od njih očekivati u društvu?

Svinje, jagnjad i ostalo što se kolje, kolje se radi hrane, tj, preživljavanja. Tako da to ne može biti nikako isto i nije isto.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 11:41 - pre 171 meseci
kako nema osude. Sad da ti dete izujeda pas na ulici i da izvadis pistolj i ubijes ga ides u tvorza (mislim psa, ne dete ).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 11:44 - pre 171 meseci
Citat:
etjen: Svinje, jagnjad i ostalo što se kolje, kolje se radi hrane, tj, preživljavanja.

Nije valjda da ovo "preživljavanje" zaista misliš ozbiljno. Sumnjam da bi iko u Srbiji umro od gladi bez prasića za NG / Božić. A kad smo kod preživljavanja, znam mnoge jariće i jagnjiće koji neće da prežive Đurđevdan !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 11:54 - pre 171 meseci
Citat:
jednom su dobili prijavu da se neki lik nehumano odnosi prema svinji (!?) koju je čuvao u dvorištu. Došli, oduzeli mu svinju i odneli je na farmu svinja ! Možeš misliti kakva je lepa budućnost tamo čeka ?!

Ovo se radi preventivno kako bi se suzbili neprijatni mirisi, buka, zaraze pa i na kraju krajeva kako bi se dozvali pameti ljudi koji su neodgovorni ili koji vole da muče životinje (akcenat na "muče", jer svinje na farmama sasvim lepo prolaze - čitav život jedu kao nijedna svinja na slobodi i na kraju dobiju jedno parče željeza u glavu tako da ni nemaju pojma šta im se desilo). "Animal rescue" nije toliko vezan za životinje, već najviše za ljude.

Kada već govorimo o emisijama na animal planetu, kod njih bi pronađena životinja sa odsečenim šapama najverovatnije u veoma skorom roku bila uspavana nakon što se uzmu par slika kao dokaz, u kontrastu sa našim "borcima za prava životinja" koji samo znaju da urlikaju na sav glas "ubijaju kerove", a kada te iste pse treba spasiti sa ulice onda jbg. - sve su pare spiskane na usluge marketinga i fensi letke i vizitke.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:03 - pre 171 meseci
Citat:
djyova: Dakle ako prenesemo u svet ljudi to što si ti rekao onda bi moglo ovako da se kaže: "razlika je u tome što se crnci od malena podižu samo zbog toga da kasnije budu robovi, dok je sa belcima druga stvar, mislim ako neko podiže belca sa razlogom da bude rob, mislim da ga niko ne bi dirao".

Kakve veze ima da li si uzgajao za jelo ili nisi? Ni srnu, zeca, fazana, ribu (divljač) ne uzgajaš sa namerom da ih jedeš, pa ipak lovci vrlo rado pripravljaju gulaš od divljači.


ne mozes porediti zivotinjske zakone sa ljudskim, mi kao ljudi smo izabrali koje zivotinje ce mo da jedemo a koje ne,,, mada ni kad ih jedemo i ubijamo radi jela NE MUCIMO ih, jel ti odseces prvo svinji papke, pa je vucaras sa kolima po asfaltu pre nego sto je zakoljes i pojedes ?... ja pricam ovde sa stavom BUDIMO LJUDI, priznaces kad bi sad krenuo da ubijas sve pse po ulici i da ih farbas u roze ne bi bas izgledao najnormalnije

svet je pun zakona koje smo mi kao rasa propisali,,,, npr. zasto djokovic zaradjuje milione a neki ljudi umiru od gladi, jel to normalno???
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:07 - pre 171 meseci
E, nemoj da se lazemo, ne seku se papci na zivo ali se svakojaka izivljavanja desavaju. Koliko ti znas situacija da je stoka kod nas klana "koser"? Po selima se jos praktikuje ono otkidanje glava pilicima i pustanje da bezglavi trce po dvoristu.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Džukac na ražanj i kraj priče...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17096 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.