Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da poboljsam Inteligentni Sistem Pamcenja, svaka ideja welcome :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da poboljsam Inteligentni Sistem Pamcenja, svaka ideja welcome :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DJ Manuel

DJ Manuel
Član broj: 270075
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako da poboljsam Inteligentni Sistem Pamcenja, svaka ideja welcome :)20.11.2010. u 05:51 - pre 164 meseci
tacnije razmisljam o pojmovima od 0 do 9999 ... mogli bi napraviti 1 sliku za 100... drugu za 1000... ali to vec postoji... nista se time ne smanjuje.... jedan broj jedan pojam, jedna rec. ( 1999 - hiljadu devesto devedeset devet = 4 reci prikazane samo jednom recju.... ) e to je vec pomeranje granica koje znamo. sama tehnika pravljenja ovih slika i pojmova je pravo zadovoljstvo... , duboko za lako pamcenje ali i izazov. naucio sam neke nase reci i pojmove koje pre nisam znao... recimo tor, mula, tasos, tazbina :)))))) sve sto sam pravio pojmove vec znam bez ucenja ali obratno tj. kazi mi rec, ja znam odmah broj, mada to ce se lako nauciti samo od sebe kroz praksu i nadam se ubrzati do te mere da kad vidim registraciju kola da odmah vidim dve reci umesto 6 cifrenog broja i pre nego sto bi inace procitao broj. jeste li primetili kad citate da vi ne citate rec slovo po slovo vec je jednim pogledom odmah znate. tako ja hocu da znam brojeve.

ali stvarno jos ne znam kako da napravim pojmove od brojeva 103, 110, 111, 115, 116, 119, 122 :(((( sta ce tek biti kad dodjem do cetverocifrenih brojeva. za ostale cemo kombinovati postojece tj. dve ili vise slika. radnju sa brojevima bi ostavio za vezivanje stvari koje hocemo pamtiti pa npr.

1. Petar Petrovic
2. Petra Petrovic
3. Mira Miric
...

ce se prevesti u

1. Petar Petrovic je vidio duha.
2. Petra Petrovic jase noja.
3. Mira Miric udara maljem.
...

Naravno na pitanje ko je vidio duha, uvek cete znati Petar Petrovic. Nego da bi pamtili imena svih gradjana Beograda, kao sto su nekada Rima, najbolje je odmah pamtiti sva imena sveta. Tako ce svako ime imati svoj
broj za sva vremena. I tako Petar Petrovic je jedini koji je vidio duha i niko drugi nije na svetu kad su ljudi u pitanju. :))))) Osim ako ti ljudi nisu imali neku bolju tehniku ?








Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da poboljsam Inteligentni Sistem Pamcenja, svaka ideja welcome :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.