Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3930918 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:26 - pre 129 meseci
malo sam citao prethodne strane i ovaj moj nema sanse da prodje jer zna par reci. koliko vidim jezik je jedini problem tj jedino na cemu moze da se oadne.

Najgore je sto nema neki standardni test tipa Goete ili IELTS vec tako kako nalestis. Eto jedna nije znala nista i prosla, a druga je recitovala Petefija i pala.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:27 - pre 129 meseci
Onaj ko bude za 10 godina rizikovao sam je kriv...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:39 - pre 129 meseci
izvini o kakvih 10 godina ti pricas ?

Dobijanje drzavljanstva je jedna stvar, a vadjenje i produzavanje pasosa druga stvar !
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:06 - pre 129 meseci
Nije, receno je da ce se proveravati znanje jezika i prilikom predaje zahteva za pasos.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:18 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy:
izvini o kakvih 10 godina ti pricas ?

Dobijanje drzavljanstva je jedna stvar, a vadjenje i produzavanje pasosa druga stvar !


Pasoš se uzima na 5 ili 10 godina ako se ne varam. Takav je i tarifnik.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:22 - pre 129 meseci
da, ali to nema veze sa onim sto je da ne kazem lupio deedee.

Pasos je samo putna isprava koja se vadi na temelju upisa u knjigu drzavljana i naravno da ne posotji nikakav test jezika da bi izvadili pasos ! Mislim svasta...

NEMOJTE PRICATI KOJESTA.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:24 - pre 129 meseci
znanje jezika + poreklo = drzavljanstvo ---> pasos

PASOS: znanje jezika + poreklo + drzavljanstvo
DRZAVLJANSTVO: znanje jezik + poreklo

Koji deo nije jasan?
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:38 - pre 129 meseci
boze ja ne mogu da verujem kakve gluposti se ovde pricaju.

Treba vam znanje jezika za DRZAVLJANSTVO !

Polse toga pasos vadite kad hocete kako hocete i isto vazi za produzenje posle 3, 5, 10 godina kakovec

Citat:
maaar: znanje jezika + poreklo = drzavljanstvo ---> pasos

PASOS: znanje jezika + poreklo + drzavljanstvo
DRZAVLJANSTVO: znanje jezik + poreklo

Koji deo nije jasan?


znaci:

DRZAVLJANSTVO: znanje jezik + poreklo
PASOS: uslov drzavljanstvo



 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:38 - pre 129 meseci
Pa ni u Bg-u kad vadis pasos nisi u obavezi da pricas madjarski ako neces/ne zelis (ne znas)! To je tvoja dobra volja!
Drugarica je isla da preda za pasos pre mesec dana i iz nekog njenog principa nije htela da prica sa njima na madjarskom ali su joj ipak uzeli dokumenta i pre nedelju dana je isla da podigne pasos!
A predavala je papire zajedno sa majkom i tetkom koje su znale jezik dok je ona vikala samo igen, igen i kad je sluzbenica videla da bas i ne zna jezik, rekla joj da nauci do zakletve i prosle su sve tri... Tako da nema pravila.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:44 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy:
boze ja ne mogu da verujem kakve gluposti se ovde pricaju.

Treba vam znanje jezika za DRZAVLJANSTVO !

Polse toga pasos vadite kad hocete kako hocete i isto vazi za produzenje posle 3, 5, 10 godina kakovec

Citat:
maaar: znanje jezika + poreklo = drzavljanstvo ---> pasos

PASOS: znanje jezika + poreklo + drzavljanstvo
DRZAVLJANSTVO: znanje jezik + poreklo

Koji deo nije jasan?


znaci:

DRZAVLJANSTVO: znanje jezik + poreklo
PASOS: uslov drzavljanstvo






ne, ako je drzavljanstvo steceno naturalizacijom gde je uslov ZNANJE MADJARSKOG jezik,
onda je potrebno znati isti i kad se aplicira za pasos izmedju ostalog
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:46 - pre 129 meseci
daj neki link za to sto tvrdis.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:51 - pre 129 meseci
Citat:
pan 1:Pa ni u Bg-u kad vadis pasos nisi u obavezi da pricas madjarski ako neces/ne zelis (ne znas)! To je tvoja dobra volja!
Drugarica je isla da preda za pasos pre mesec dana i iz nekog njenog principa nije htela da prica sa njima na madjarskom ali su joj ipak uzeli dokumenta i pre nedelju dana je isla da podigne pasos!
A predavala je papire zajedno sa majkom i tetkom koje su znale jezik dok je ona vikala samo igen, igen i kad je sluzbenica videla da bas i ne zna jezik, rekla joj da nauci do zakletve i prosle su sve tri... Tako da nema pravila.


Ne to je njihova dobra volja da se time ne bakcu. Odnosno u tom konkretnom slucaju posto su je oni i pustili onda naravno da nece sami sebe da pljunu i pokrenu postupak protiv sebe, mislim valjda je ocigledno. Ali mogu da kazu zbog tog bezobrazluka - "e ovo vise ne sme da nam se ponovi, na obecanje vise ne pustamo nikoga", to je jedino sto je ta drugarica mogla da postigne. Mislim cemu to, ako nece da prica madjarski jezik, ima neki kao "princip" tim povodom onda cemu madjarsko drzavljanstvo?!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:55 - pre 129 meseci
Ja cu pronaci link gde je najavljena provera jezika i kod predaje za pasos, a do tad vam evo jednog clanka na koji sam naisao sa zabavnim slikama da se malo smejete http://www.delhir.rs/cimlap/ki...rt-a-fkonzul-szerint-ez-nem-bn :D Jadan suboticki konzul posle svega i tolikog truda ispao cetnik, sta ce, tak'a ti je sudbina.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 23:56 - pre 129 meseci
http://www.allampolgarsag.gov.hu/images/1993_LV_torveny.pdf

clan 9 govori o tome kako se drzaljanstvo oduzima. nigde eksplicitno u zakonu ti nece pisati da kad odes da predas za pasos ce taj postupak i da se pokrene. ili ako te zaustavim u madjarskoj policija a ti imas njihov pasos i ne znas da beknes - ima mnogo situacija, zar ne?
oni ce zakon da tumace u tom smislu kako NJIMA TO BUDE ODGOVARALO.

dakle, nisu oni maloumni pa da ne vide da osoba ne prica madjarski a drzavljanstvo je stekla po clanu 4. stav 3 navedenog zakona:
POREKLO + JEZIK.

na honositasi okirat vam pise da ste drzavljanstvo stekli natularizacijom po tom clanu 4. stavu 3

njihova je stvar da li ce oni ispostovati zakon i dokle ce ga (ne)postovati.
ja vam lepo kazem sta je zakon.

ne bi me cudilo da uvedu posle nekog vremena i pojednostavljeni postupak za oduzimanje drzavljanstva, bas zbog takvih sto to neki novi gradjni madjarski i izazivaju.



[Ovu poruku je menjao maaar dana 01.10.2013. u 01:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:07 - pre 129 meseci
Citat:
maaarhttp://www.allampolgarsag.gov.hu/images/1993_LV_torveny.pdf

clan 9 govori o tome kako se drzaljanstvo oduzima. nigde eksplicitno u zakonu ti nece pisati da kad odes da predas za pasos ce taj postupak i da se pokrene. ili ako te zaustavim u madjarskoj policija a ti imas njihov pasos i ne znas da beknes - ima mnogo situacija, zar ne?
oni ce zakon da tumace u tom smislu kako NJIMA TO BUDE ODGOVARALO.


bezveze plasis ljude po forumu kao i ovaj agora.

Vasa teza je i smesna i glupa tim pre sto ce se pasos vrlo brzo narucivati i preko interneta. Ne znam da li ste vi etnicki MAdjari pa vam je mozda krivo sto dojuce niste mogli da dobijete pasos, a sada mogu svi pa i onaj cetnik sa slike, ali razmislite.

Dakle ovde se radi o povracaju u drzavljanstvo i ako sada Srbija daje drzavljanstvo svim njenim gradjanima pa i etnickim MAdjarima zar mislite da to nije vazilo i u pretrijanonskoj Madjarskoj ?!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:10 - pre 129 meseci
Citat:
maaar: na honositasi okirat vam pise da ste drzavljanstvo stekli natularizacijom po tom clanu 4. stavu 3

njihova je njihova stvar da li ce oni ispostovati zakon i dokle ce ga (ne)postovati.


Ovo je cela poenta. Naravno sad ce neko reci "pa reci cu im da sam zaboravio" ali jedno je komunicirati sa poteskocama jer ste zaboravili a drugo piljenje. Ovo drugo sugerise da ga nikada niste ni znali i moze da vas uvali u problem samo ako se donese politicka odluka da se krene sa takvom akcijom, jer zakon je tu i daje im to pravo. Madjarski konzul je vec rekao, znanje jezika se proverava u svim fazama procesa, od predaje zahteva, preko zakletve do predaje zahteva za licna dokumenta. To sto ovo trece trenutno nije zaista i aktuelno, pa ako nemate nista protiv do pre par meseci nije bilo aktuelno ni ovo drugo, sa zakletve nisu vracali nikoga, pa su poceli.

Citat:
maaar:ne bi me cudilo da uvedu posle nekog vremena i pojednostavljeni postupak za oduzimanje drzavljanstva, bas zbog takvih sto to neki novi gradjni madjarski i izazivaju.


Desilo se u Grckoj valjda.

Citat:
Emmy:Vasa teza je i smesna i glupa


Covek ti argumentuje clanovima zakona a ti mu u odgovor grakces. I onda je on kao smesan i glup, nisam bas siguran.

Citat:
Emmy:tim pre sto ce se pasos vrlo brzo narucivati i preko interneta.


Hoce hoce i postom ce da ga dostavljaju a biometrijsku sliku i otisak prsta ces im nacrtati i poslati golubom. A amerikanci ce da odrzavaju bezvizni rezim odusevljeni da se pasosi dele preko interneta. Hehe

Citat:
Emmy:Ne znam da li ste vi etnicki MAdjari pa vam je mozda krivo sto dojuce niste mogli da dobijete pasos, a sada mogu svi pa i onaj cetnik sa slike, ali razmislite.


Au pa ti ne mozes ni da shvatis zasto sam okacio tu sliku, ti si iz svega ukapirala da sam ja madjarski nacionalista hahaha ajoj
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:15 - pre 129 meseci
desilo se u grckoj da je prdnula baba Vanga.

Oduzimanje drzavljanstva u mnogim zakonodavstvima nije ni poznato,a tamo gde se primenjuje primenjuje se samo u naj naj tezim slucajvima ekstremnog stetnog delovanja protiv drzave.

I da ste procitali lepo taj clan ustava videli bi ste da je potrebna intervencija ministra licno i odluka predsednika.

I sad ce to bas da naskodi Ljubici iz Temerina za deset godina kad krene da produzi pasos.

Hahahaha
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:23 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy:
Citat:
maaarhttp://www.allampolgarsag.gov.hu/images/1993_LV_torveny.pdf

clan 9 govori o tome kako se drzaljanstvo oduzima. nigde eksplicitno u zakonu ti nece pisati da kad odes da predas za pasos ce taj postupak i da se pokrene. ili ako te zaustavim u madjarskoj policija a ti imas njihov pasos i ne znas da beknes - ima mnogo situacija, zar ne?
oni ce zakon da tumace u tom smislu kako NJIMA TO BUDE ODGOVARALO.


bezveze plasis ljude po forumu kao i ovaj agora.

Vasa teza je i smesna i glupa tim pre sto ce se pasos vrlo brzo narucivati i preko interneta. Ne znam da li ste vi etnicki MAdjari pa vam je mozda krivo sto dojuce niste mogli da dobijete pasos, a sada mogu svi pa i onaj cetnik sa slike, ali razmislite.

Dakle ovde se radi o povracaju u drzavljanstvo i ako sada Srbija daje drzavljanstvo svim njenim gradjanima pa i etnickim MAdjarima zar mislite da to nije vazilo i u pretrijanonskoj Madjarskoj ?!


prvo: drzavljanstvo se stice po raznim osnovama.
Srbija NIKAD nije trazila da neko zna sprski jezik, srpsku kulturu da bi stekao srpsko drz po BILO KOM osnovu. Stvar drzave. To je njena briga za to ko su njeni gradjani itd. odnosno, nebriga drzave. kod nas cak nema ni zakletve, smesno.

drugo: Srbija daje drzacvljanstvo i etnicikim madjarima ali POREKLOM!!! Oni svojim rodjenjem - svojom krvnom vezom sa svojim roditeljima (srpskim drzavljanima) to zakonu sticu srpko drzavljansto POREKLOM, ali ne i po svojoj madjarskoj nacionalnosti!!! PRAVITE RAZLIKU IZMEDJU TOGA.
dakle, makar jedan od roditelja je i srpski drzavljanin i onda i dete (nebitno koje nacionalnosti) stice srpsko drzavljanstvo POREKLOM!!!

trece: etnicki madjari u Srbiji su postali gradjani Srbije onda kada su IZGUBILI TO UGARSKO (madjarsko) drzavljanstvo, upravo tim sporazumom.
i sada Madjarska vraca to drzavljanstvo ne samo etnickim madjarima, vec svima koji su to drzavljanstvo izgubili, a takodje i njihovim potomcima.
To je iskljucivo stvar madjarske drzave pod kojim uslovima ce ona da im da ponovo to drzavlanstvo. Oni su mogli i da kazu: morate da zivite u madjarskoj dve godine pa tek onda da aplicirate, ili morate da polozite taj i taj test znanja jezika i kulture, ustava i bla bla da bi stekli drz itd. Ali nisu to uradili, jer NJIMA ovako vise odgovara.

Ne plasim nikog. Vec mene drugi plase. Plase me ovi sto izazivaju direktno sa svojim neznanjem jezika a traze pasos direktno u ambasadi.
Njih se ja bojim, a bice ih sve vise.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:27 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy: desilo se u grckoj da je prdnula baba Vanga.


Moguce i to.

Citat:
Emmy:Oduzimanje drzavljanstva u mnogim zakonodavstvima nije ni poznato,


Tacno. Ali je zato svuda poznato oduzimanje stecenog drzavljanstva.

Citat:
Emmy:a tamo gde se primenjuje primenjuje se samo u naj naj tezim slucajvima ekstremnog stetnog delovanja protiv drzave.


Covek ti je citirao clan zakona, ne vidim cemu apstraktan ton, zna se tacno zbog cega i kako se oduzima. Drzavljanstvo sa kojim se rodite se po pravilu ne oduzima, ali drzavljanstvo steceno naknadno najcesce naturalizacijom se moze oduzeti u svakoj drzavi.

Citat:
Emmy:I da ste procitali lepo taj clan ustava videli bi ste da je potrebna intervencija ministra licno i odluka predsednika.


U zakone se ocigledno ne razumete cim spominjete Ustav u celoj prici. Stoga malo manje samouverenosti ne bi bilo na odmet ;)

Citat:
Emmy:I sad ce to bas da naskodi Ljubici iz Temerina za deset godina kad krene da produzi pasos.

Hahahaha


Znate sta, najbitnije je da se vi smejete, da ste srecni i zadovoljni, to je zdravo i dobro. Stres neka naskodi Ljubici iz Temerina ako nekome bude morao da naskodi a mi cemo da uzivamo. Mada nece ni njoj naskoditi, pa produzice pasos preko interneta ili goluba. Ziveli :)
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2013. u 00:27 - pre 129 meseci
maar,

drzavljanstvo se stice po raznim osnovama i to sama drzav uredjuje po svom nahodjenju, ali kad se jednom stekne ono je jedinstveno i nema podele prema tome kako se steklo. Ta prica je onda zavrsena.

Svi drzavljani imaju jednaka prava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3930918 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.