Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908805 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:53 - pre 120 meseci
Ja mislim je sve tipski u budimpesti predas recimo malo se zbunis ne razumes bas najbolje,a sluzbenica ti se smesi u facu i stiklira nem irtem is nem beszelek magyarul i da ti da popises i preuzme papire i ti sva srecna mislis sve je u redu i za par meseci hladan tus. Ja sam poslao mail da pitam tacan razlog zbog kog sam odbijen pa kad mi odgovore podelicu sa vama.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 23:25 - pre 120 meseci
Citat:
coja12: Ja mislim je sve tipski u budimpesti predas recimo malo se zbunis ne razumes bas najbolje,a sluzbenica ti se smesi u facu i stiklira nem irtem is nem beszelek magyarul i da ti da popises i preuzme papire i ti sva srecna mislis sve je u redu i za par meseci hladan tus. Ja sam poslao mail da pitam tacan razlog zbog kog sam odbijen pa kad mi odgovore podelicu sa vama.


I ja bih rekao da je tako, sta drugo moze da bude. Samo vi cepajte madjarski i dalje i pokusavajte, nema stajanja.
 
Odgovor na temu

pijukovic
pijukovic zoran
active
beograd

Član broj: 252515
Poruke: 4
46.240.145.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 06:47 - pre 120 meseci
Citat:
veegun:
Dobije se uplatnica od službenika, platiš na šalteru pošte i vratiš se da dovršiš proceduru.


Hvala
 
Odgovor na temu

NaOH
Beograd

Član broj: 323571
Poruke: 9
95.180.84.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 06:58 - pre 120 meseci
Citat:
coja12: Ja mislim je sve tipski u budimpesti predas recimo malo se zbunis ne razumes bas najbolje,a sluzbenica ti se smesi u facu i stiklira nem irtem is nem beszelek magyarul i da ti da popises i preuzme papire i ti sva srecna mislis sve je u redu i za par meseci hladan tus. Ja sam poslao mail da pitam tacan razlog zbog kog sam odbijen pa kad mi odgovore podelicu sa vama.



Da ne ti stajem na muku ali možda i zbog is ≠ és
 
Odgovor na temu

pijukovic
pijukovic zoran
active
beograd

Član broj: 252515
Poruke: 4
46.240.145.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 07:13 - pre 120 meseci
[quote]coja12:
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?

Ja sam predao papire 23 februara isto u budimpesti isti kerulet i dobio san odbijenicu pre 2 ned. Pitanje jel ste ti i sestra isli u svojoj reziji ili ste odvedeni organizovano do vrata.


Isli smo preko centra za edukaciju,imali smo popunjene papire i dovedeni do vrata.
 
Odgovor na temu

pijukovic
pijukovic zoran
active
beograd

Član broj: 252515
Poruke: 4
46.240.145.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 07:15 - pre 120 meseci
Citat:
coja12:
Citat:
visnjicmilos:
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?



E kakve si ti srece meni istog datuma popisali odbijenicu 29.04.

Jel ti sestra prilikom predaje papira znala slabije madjarski?



Sestra ima problema sa govorom,tj muca,pa je mozda to razlog sto su je zvali na proveru u konzulat
 
Odgovor na temu

aysbg
Dev
Beograd, Srbija

Član broj: 321089
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 10:10 - pre 120 meseci
@coja12,

Ja sam baš to gledao da li će štiklirati, jer bih onda tražio odmah svoja dokumenta nazad i predao na drugom mestu.
Ne bih potpisao zahtev gde mi je štiklirano da NE razumem jezik.

A na kraju sam i pitao službenicu da li su mi dokumenta u redu Dokumentumok rendben? Kad mi je odgovorila sa ”Igen, rendben van”, onda sam pitao "Es kerelem?" i dobio odgovor: "ugyan ugy, rendenben"... pa dobih odbijenicu pre par dana. Jedino ako nije čekirala to polje za neznanje jezika nakon što sam predao papire. Što bi mi bilo šokantno jer smo pričali (koliko sam umeo tada) o mojoj profesiji jer njen sin studira isti fakultet. Ne mogu i neću da se nerviram, zovem sutra konzulat u Beogradu i predaću ovde a ne da se cimam do Budimpešte ponovo.

Nego, da li neko možda zna da li je potrebno opet skupljati i sva ostala dokumenta ili je dovoljno da se ode samo sa ovim što nam je vraćeno?
Vidim da je isto pitanje već postavljeno par puta...

Hvala!
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 11:16 - pre 120 meseci
Citat:
NaOH:
Citat:
coja12: Ja mislim je sve tipski u budimpesti predas recimo malo se zbunis ne razumes bas najbolje,a sluzbenica ti se smesi u facu i stiklira nem irtem is nem beszelek magyarul i da ti da popises i preuzme papire i ti sva srecna mislis sve je u redu i za par meseci hladan tus. Ja sam poslao mail da pitam tacan razlog zbog kog sam odbijen pa kad mi odgovore podelicu sa vama.



Da ne ti stajem na muku :) ali možda i zbog is ≠ és


Moguce da je i zbog toga.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 11:19 - pre 120 meseci
[quote]pijukovic:
Citat:
coja12:
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?

Ja sam predao papire 23 februara isto u budimpesti isti kerulet i dobio san odbijenicu pre 2 ned. Pitanje jel ste ti i sestra isli u svojoj reziji ili ste odvedeni organizovano do vrata.


Isli smo preko centra za edukaciju,imali smo popunjene papire i dovedeni do vrata.


Da i ja isto sam isao tako. Sta da ti kazem ti si imao srece.Ja sve koje znam koji su predavali u to vreme kad i ja su dobili odbijenice ili pozivani u bg na proveru. Ti si prvi sa odobrenim drzavljanstvom. CESTITAM.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 11:20 - pre 120 meseci
Citat:
aysbg:
@coja12,

Ja sam baš to gledao da li će štiklirati, jer bih onda tražio odmah svoja dokumenta nazad i predao na drugom mestu.
Ne bih potpisao zahtev gde mi je štiklirano da NE razumem jezik.

A na kraju sam i pitao službenicu da li su mi dokumenta u redu Dokumentumok rendben? Kad mi je odgovorila sa ”Igen, rendben van”, onda sam pitao "Es kerelem?" i dobio odgovor: "ugyan ugy, rendenben"... pa dobih odbijenicu pre par dana. Jedino ako nije čekirala to polje za neznanje jezika nakon što sam predao papire. Što bi mi bilo šokantno jer smo pričali (koliko sam umeo tada) o mojoj profesiji jer njen sin studira isti fakultet. Ne mogu i neću da se nerviram, zovem sutra konzulat u Beogradu i predaću ovde a ne da se cimam do Budimpešte ponovo.

Nego, da li neko možda zna da li je potrebno opet skupljati i sva ostala dokumenta ili je dovoljno da se ode samo sa ovim što nam je vraćeno?
Vidim da je isto pitanje već postavljeno par puta...

Hvala!


Na par mesta mi je receno da ne treba vaditi papire ponovo. Samo licni izvodi.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 11:30 - pre 120 meseci
Citat:
pijukovic:
Citat:
coja12:
Citat:
visnjicmilos:
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?



E kakve si ti srece meni istog datuma popisali odbijenicu 29.04.

Jel ti sestra prilikom predaje papira znala slabije madjarski?



Sestra ima problema sa govorom,tj muca,pa je mozda to razlog sto su je zvali na proveru u konzulat


To je onda diskriminacija, pa nije devojka kriva. Nek pokusa ponovo, nema prestajanja. :D Kao kad se padaju ispiti.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 14:12 - pre 120 meseci

Citat:
coja12:


Isli smo preko centra za edukaciju,imali smo popunjene papire i dovedeni do vrata.


i koliko kostaju te usluge da te samo odvedu?
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 14:57 - pre 120 meseci
Imas sve na njihovom sajtu sve koliko kosta.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 15:12 - pre 120 meseci
Ne znam koliko je verodostojno s obzirom da nema nikakve izjave a clanak se poziva na madjarski portal Vojvodina danas.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...arskog-za-dvojno-drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 18:25 - pre 120 meseci
Citat:
agora11: Ne znam koliko je verodostojno s obzirom da nema nikakve izjave a clanak se poziva na madjarski portal Vojvodina danas.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...arskog-za-dvojno-drzavljanstvo


Iskreno tako nam i treba kad nismo pre znali za ovo, evo ja na primer sam slucajno video na netu pre nekih 15 dana.
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 18:31 - pre 120 meseci
ajd ako neko zna dobro madjarski nek se javi ako hoce malo da provezbam jezik pre subotice...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2014. u 19:43 - pre 120 meseci
centar samo sredi predaju.. a posle te odbiju.. samo potrosis pare na to.
 
Odgovor na temu

Sara567
-

Član broj: 323593
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 11:35 - pre 120 meseci
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?






Caos,

Kao prvo cestitam na dobijenom drzavljanstvu, stvarno nisam u skorije vreme cula da neko nije imao problema pri predaji / na proveri / na samoj zakletvi...

Zamolila bih te ako ti nije problem da napises sta su ti pitali sestru na proveri u Beogradu, posto ja isto treba da idem za par dana u Beograd na proveru pa bi mi znacilo da znam koliko su je detaljno ispitivali (tj. kakvo je njeno znanje jezika bilo kad je isla na proveru) kao I par pitanja koja su joj postavili kako bih imala ideju na koji nacin vrse proveru podataka.

Hvala puno unapred I cestitam jos jednom!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 22:59 - pre 120 meseci
Imam dva pitanja
Prvo je, koliko se ceka rodni list od madjara,na zakletvi su rekli da ce poslati na kucnu adresu
Drugo,davno je bila rasprava o tome kako da se izadje iz zemlje sa kojim pasosem,cini mi se da je bilo da se sa srpskim izadje iz Srbije a sa Madjarskim udje u EU,da li to tako ide ili kako,nadam se da ce mi neko dati dobre informacije
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:11 - pre 120 meseci
Citat:
dejanab92: Imam dva pitanja
Prvo je, koliko se ceka rodni list od madjara,na zakletvi su rekli da ce poslati na kucnu adresu
Drugo,davno je bila rasprava o tome kako da se izadje iz zemlje sa kojim pasosem,cini mi se da je bilo da se sa srpskim izadje iz Srbije a sa Madjarskim udje u EU,da li to tako ide ili kako,nadam se da ce mi neko dati dobre informacije


1. Ja sam dobio izvode 9 meseci nakon zakletve
2. Da, u/iz Srbije sprskim pasosem, sve ostalo madjarskim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908805 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.