Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

[es] :: Access :: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24806 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda04.09.2011. u 16:34 - pre 154 meseci
Hvala ljudi!
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda05.09.2011. u 10:36 - pre 154 meseci
Kao i svakom "dobrom" učeniku trebalo mi je vremena da se "setim" da i od upita mogu kreirati obrasce, što je u slučaju "Hladnjace" uglavnom korišćeno. Moram nanovo uraditi sve Upite. Samo jedno pitanje. Kada kažete "...tako da se podaci u jednom prolazu unose u dve tabele odjednom...", da li to da razumem da se podaci unose i čuvaju i u samoj (određenoj) Tabeli i u pripadajućoj tabeli (određenog) Upita?
Potkrao Vam se Upit koji, čini mi se, ne pripada "Hladnjaci" - QOsobaSertifikatZnanje.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.234.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda05.09.2011. u 12:17 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Kada kažete "...tako da se podaci u jednom prolazu unose u dve tabele odjednom...", da li to da razumem da se podaci unose i čuvaju i u samoj (određenoj) Tabeli i u pripadajućoj tabeli (određenog) Upita?

Evo na primeru Ambalaze...

Entitet Ambalaza je specijalizovani entitet od PredmetPoslovanja diskriminacija ide putem VrstAPredmetaPolsovanjaID kaoo sto se vidi na sledecoj slici.


Daklem ako je u tabeli PredmetPoslovanja, PredmetposlovanjaID=481 i odnosi se na "Jabučar" isti ID se nalazi i u tabeli Ambalaza
Ako u Query-ju QAmbalaza uvezemo obe tabele dobicemo kao na slici n-torke koje su Ambalaza sa svim pripadajucim atributima i on sluzi kao record set u formi PredmetPoslovanjaListaAmbalaza. Sto znaci da ako zelite da uneste novu ambalazu treba da pozovete formu VrstaPredmetaPoslovanjaLista i na n-torku koja predstavlja Ambalazu kliknite na ... tada ce vam se otvoriti foma PredmetPoslovanjaListaAmbalaza i odete na novi rekord.

A sto se tice zalutalog query-ja QOsobaSertifikatZnanje izvinjavam uvukao sam ga da ne kucam. Treba ga obrisati.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda06.09.2011. u 22:17 - pre 154 meseci
Poštovanje!
Query-i su gotovi, a problemi - nekoliko:
- Kod Upita QPartner pretposlednja kolona "Ambalaza" daje - #Pogreška!?
- Upit QOtkupnoMesto mi ne vraća nijedan podatak!
- Kada hoću da otvorim Upit QPartnerAmbalazaKonkatenacija - ne mogu; Access ne može prepoznati (definisati) funkciju: ConcatRelated u izrazu. Isti ovakav Vaš Upit se otvara bez problema.
- U Upitu QSorteVoca mi, takođe, "BrojSorti" daje - #Pogreška!
- U Upitu QVrstaDokumentaPartner, isto daje, #Pogreška (kod broja vrsti) i traži unos parametara za "PartnerID" prilikom otvaranja.
Šaljem ono što uradih do sada.
Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda06.09.2011. u 23:12 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Poštovanje!
Query-i su gotovi, a problemi - nekoliko:
- Kod Upita QPartner pretposlednja kolona "Ambalaza" daje - #Pogreška!?
- Kada hoću da otvorim Upit QPartnerAmbalazaKonkatenacija - ne mogu; Access ne može prepoznati (definisati) funkciju: ConcatRelated u izrazu. Isti ovakav Vaš Upit se otvara bez problema.


Niste preuzeli Modul Konkatenacija iz mog primera.

- Upit QOtkupnoMesto mi ne vraća nijedan podatak!

Pogledajte taj upit u mom primeru bice Vam sve jasno

- U Upitu QSorteVoca mi, takođe, "BrojSorti" daje - #Pogreška!

kod mene ne daje gresku ?!?!? doduse u tabeli Voce nemate nijedan podatak pa meni sve daje vrednost 0

- U Upitu QVrstaDokumentaPartner, isto daje, #Pogreška (kod broja vrsti) i traži unos parametara za "PartnerID" prilikom otvaranja.

Moja greska treba da stoji u poslednjoj koloni:

BrojVrsti: DCount("[DokumentID]","Dokument","VrstaDokumentaID=" & [VrstaDokumentaID])
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda07.09.2011. u 08:15 - pre 154 meseci
OK!
Hvala.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda07.09.2011. u 11:41 - pre 154 meseci
Za Modul neću ni da pitam ništa, to ćemo kasnije. To je već mnogo viši nivo rada. QPartnerAmbalazaKonkatenacija je sada u redu.
QPartner - sređen. QSorteVoca - sređen. QPartnerAmbalaza - sređen. Ove Upite nisam ni "dirao", mislim da su i oni profunkcionisali pomoću Modula Konkatenacija.
Kod QVrstaDokumentaPartner i novog izraz - BrojVrsti: DCount("[DokumentID]","Dokument","VrstaDokumentaID=" & [VrstaDokumentaID]) - umesto zareza treba staviti operand - tačka i zarez (polako primenjujem naučeno).
Kod QOtkupnoMesto sam raskinuo vezu između Tabele "Partner" i Tabela "Mesto" i "Ulica" i promenio osobine spojeva prema Tabeli "OtkupnoMesto" u redni broj 3, odnosno: "Uvrsti SVE zapise iz tabele OtkupnoMesto i samo one zapise iz tabele - te i te - kod kojih su spojena polja jednaka". Dok nisam uklonio veze iz tabela Ulica i Mesto prema tabeli Partner, Access mi je javljao da SQL naredbu ne može da izvede zbog postojanja višeznačnih spojeva. Ovde bih molio za objašnjenje zašto Upit nije "radio" i šta je promenjeno te sada funkcioniše.
Sada su i Upiti urađeni, prelazim na Obrasce; Samo da Vas pitam: Da li sam u pravu ako mislim da su svi (ili barem - skoro svi) Obrasci urađeni nad Upitima (ili da kažem - iz Upita)?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda08.09.2011. u 12:35 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Access mi je javljao da SQL naredbu ne može da izvede zbog postojanja višeznačnih spojeva. Ovde bih molio za objašnjenje zašto Upit nije "radio" i šta je promenjeno te sada funkcioniše.
Da li sam u pravu ako mislim da su svi (ili barem - skoro svi) Obrasci urađeni nad Upitima (ili da kažem - iz Upita)?


Kada se gradi neki upit, kao npr. QOtkupnoMesto onda se postavlja pitanje šta želite da dobijete iz tog upita i odakle te informacije uzimate tj iz kojih tabela. Pošto je osnov upita nad tabelom OtkupnoMesto i da bi se dobila informacija o Partneru jer je tabela OtkupnoMesto vezana stranim ključem sa tabelom Partner morali ste u upit povući i Partner-a, ali nedaj vraže i tabela OtkupnoMesto i tabela Partner su vezani za tabele koje određuju njihovu lokaciju. Ako se uvuku tabele Mesto i Ulica Access po automatizmu povalči i njihove veze sa tabelama koje su uvučene. Budući da je tako upit je doveden u iracionalno stanje, stanje neodređenosti. Da ste kucali Select naredbu koja je osnov svakog upitnog jezika ne bi sebe doveli u ovo stanje. Zato se veze između tabele Partner i tabela Mesto i Ulica moraju ukloniti iz upita, da bi se pogled mogao odrediti. Korišćenje grafičkog formiranja upita ima svojih prednosti ali je preduslov toga da dobro znate SQL upitni jezik. Pok. prof. dr Branislav Lazarević je znao da kaže studentima "vaš upit kolega zapao u je informatičku šizofreniju".

A za drugo pitanje odgovor je: Da tako je
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda11.09.2011. u 22:58 - pre 154 meseci
Počeo sam da sanjam Baze - objekte. atribute, veze, konkatenaciju, diskriminatore, IDEF1X, funkcije (Nz, DMax, DSum...), Predmete poslovanja, nezavisne entitete, rekurzivne veze,...
1. Uradio sam Obrazac PredmetPoslovanja. Pitanje:
- Na šta upućuje i zašto mora biti tu postavljena (u tom obrascu) kontrola VoceID? Ona se kod Vas "ne vidi", a nije
onemogućena. I zašto "=7" kao zadana vrednost (i opet - ne vidi se u obrascu). Ja sam tu kontrolu preuzeo iz tabele
Voce (VoceID), Jedino što mi je jasno (čini mi se) je da VoceID u stvari je preneseni ključ iz nadređene tabele
PredmetPoslovanja, jer je čitava tabela Voce - tabela kategorije.
2. Obrazac VrstaPredmetaPoslovanjaLista sam uradio.
- Pitanje je: Kako postaviti kontrole u stubastom obrascu, za otvaranje (više vrsti) obrazaca kategorija - Voće, Ambalaža, Roba, Novac i Usluge, po redovima? Kada sam ja kreirao kontrolu, za recimo PredmetPoslovanjaVoce - meni obrazac u svakom narednom redu formira tu istu kontrolu, a trebaju mi kontrole za druge kategorije Predmeta poslovanja?
3. Obrasce PredmetPoslovanja(Kategorije) sam uradio (ili ću uraditi) iz Upita: QVoce, QAmbalaza, QRoba, QNovac i QUsluga. Da li je to u redu? Ako jeste - onda se pitanja ponavljaju za svih pet obrazaca.
- Da li su to sve, ustvari, i pojedinačno kreirani obrasci, jer kod Vas, recimo, ne vidim u spiku objekata PredmetPoslovanja za novac, robu i usluge, mada se do njih "dolazi" iz obrasca VrstaPredmetaPoslovanjaLista?
- U kontroli Naziv PredmetaPoslovanja su umetnuti:
a) Funkcija "=Nz(DMax("[PredmetPoslovanjaID]";"PredmetPoslovanja");0)+1" i
kontrola za VrstuPredmetaPoslovanjaID, koji se vide samo u prikazu dizajna.
b) Unutar kontrole Šifra je umetnuta Kontrola VoceID, Koja se, isto tako, vidi samo u dizajn pogledu.
I Vi i Trtko ste mi objasnili funkciju "Nz(DMax..." - jasna mi je, ali mi nije jasno, recimo, šta konkretno "radi" i šta bi bilo da nije na tom mestu. Kako ove kontrole i funkcije da kreiram da se i kod mene ne pojavljuju u prikazu obrasca?
Sva pitanja su u vezi večeg broja obrazaca (Vrste Predmeta poslovanja) pa čak i i u obrascima tipa Dokument, tako da ako ovo "preguram" mogu reći da je vredelo truda, razumevanja i nerava - mog, a i vašeg (pre svega Zoranovog, a naravno, i Trtkovog i Getsbijevog).
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda12.09.2011. u 23:12 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Počeo sam da sanjam

Na osnovu ove konstatacije sve ukazuje da ste na dobrom putu. :-)

Citat:
pcpopovic:  kontrola VoceID?

Ovo je moj cisti previd, izvinjavam se. :-(

Citat:
pcpopovic
2. Obrazac VrstaPredmetaPoslovanjaLista sam uradio.
- Pitanje je: Kako postaviti kontrole u stubastom obrascu, za otvaranje (više vrsti) obrazaca kategorija - Voće, Ambalaža, Roba, Novac i Usluge, po redovima? Kada sam ja kreirao kontrolu, za recimo PredmetPoslovanjaVoce - meni obrazac u svakom narednom redu formira tu istu kontrolu, a trebaju mi kontrole za druge kategorije Predmeta poslovanja?

Prakticno preko vrste predmeta poslovanja vrsi se diskriminacija prema svim definisanim specijalizantima predmeta poslovanja.
Da vidimo sta prakticno znaci generalizacija i psecijalizacija? Ako ste prethodno konstatovali da je vas predmet poslovanja odredjene vrste to znaci da ste se odredili koji je diskriminator u pitanju i ako je u modelu po toj diskriminaciji odredjen specijalizovani entitet onda se pristupa otvaranju forme koja za Record source ima Query koji povezuje generalizovani entitet sa konkretnim specijalizovanim entitetom. To znaci da se u generalizovanom entitetu prilikom insertovanja n-torke pojavljuje naredni ID i taj isti ID se insertuje u vec unapred predodredjen specijalizovani entitet.

E sada tu nastupa problem, a to je raskorak koji postoji izmedju relacionih modela (RDMS) i teorije realacionog modeliranja. Ovde moram da se unapred ogradim iz tog razloga sto moja znanja nisu toliko velika, ali zasigurno znam da MS Access i MS SQL Server ne podrzavaju tip veze generalizacije i specijalizacije te se u realizaciji prilikom apliciranja pristupa dovijanju da se simulira takav tip veze. U prethodnom primeru sam dao jedno prostije resenje koje ima i malu manu a to je da zahteva insertovanje u formi barem jednog polja koje je deo specijalizanta. U danasnjem prilogu imate drugi mnogo bolji nacin resenja forme koja koristi specijalizanta gde se insertovanje u specijalizovani entitet resava pokretanjem adekvatnog Query-ja (QAmbalazaIDDodaj i QVoceIDDodaj).

Citat:
pcpopovic: 3. - Da li su to sve, ustvari, i pojedinačno kreirani obrasci?

Ako generalizovani entitet nema potrebu za specijalizaciojom po odredjenoj vrsti predmeta poslovanja, tada Vrsta predmeta poslovanja kao diskriminator moze odrediti samo jednu formu filtriranu po tom diskriminatoru i tada je dovoljno da VrstaPredmetaPoslovanjaID bude default vrednost u narednoj otvorenoj formi a to je forma PredmetPoslovanjaLista.

[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 13.09.2011. u 00:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda13.09.2011. u 12:39 - pre 154 meseci
Poštovanje i hvala za podršku.
Mala digresija; Beše nekad, nečiji, slogan: "Srbija na dobrom putu" - i vidi gde smo sad!
Hvala za potpuni i konkretan odgovor. Jasno mi je da je generalizovani entitet PredmetPoslovanja i da se diskriminacija vrši preko VrstePredmetaPoslovanja na specijalizovane entitete: Voce, Ambalaza, Novac, Usluge i Roba; Ali ja i dalje ne mogu (ne znam) kako da postavim i namestim da mi kontrole (iz forme VrstaPredmetaPoslovanja) imaju određeni Record Source koji će otvarati samo određene n-torke, odnosno određene forme Query-ja određenih kategorija (nadam se da u ovoj rečenici nigde nisam napravio grešku i da je jasna i tačna). Konkretno (opet ću dobiti grdnju od Getsbija!), treba mi "da vidim" na primeru kako se to radi. Znači, ja bih ostao na prethodnom primeru Vaše baze (o akcijskim Upitima ću kasnije). Znači počeo bih unos PredmetaPoslovanja, ali preko Formi (Query-ja) kategorija, i još jednom - ali, prvo ih moram kreirati. Za početak, nikao neđu imati blizu 500 PredmetaP.
Sad nešto gledam i razmišljam i o ovome: prema diskriminatoru VrstaPredmetaPoslovanja ima pet specijalizanata PredmetaPoslovanja (Voće, Ambalaža, Roba, Usluge i Novac - a može ih biti i još), a samo dva entiteta kategorije. Da li to znači da entitete imaju samo kategorije koje imaju i neke određene, samo svoje, atribute i da u VrstuPredmetaPoslovanja mogu dodati još neku kategoriju, a da ona ne mora imati svoj poseban entitet kategorije (ukoliko nema potreba za to)? To su sad već granice sistema!?
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda13.09.2011. u 13:48 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Ali ja i dalje ne mogu (ne znam) kako da postavim i namestim da mi kontrole (iz forme VrstaPredmetaPoslovanja) imaju određeni Record Source koji će otvarati samo određene n-torke, odnosno određene forme Query-ja određenih kategorija.


Odgovor na ovo pitanje imate u kodu koji se nalazi na dugmetu ... na formi VrstaPredmetaPoslovanjaLista i to na Event On Click.

Citat:
pcpopovic: Sad nešto gledam i razmišljam i o ovome: prema diskriminatoru VrstaPredmetaPoslovanja ima pet specijalizanata PredmetaPoslovanja (Voće, Ambalaža, Roba, Usluge i Novac - a može ih biti i još), a samo dva entiteta kategorije. Da li to znači da entitete imaju samo kategorije koje imaju i neke određene, samo svoje, atribute i da u VrstuPredmetaPoslovanja mogu dodati još neku kategoriju, a da ona ne mora imati svoj poseban entitet kategorije (ukoliko nema potreba za to)?

Tako je dobro ste uocili. Sve zavisi od intresa posmatranja. Od toga zavisi i koje atribute cete identifikovati kao generalizovane a koje kao specijalizovane. U praksi sam znao da se ne drzim strogo pravila vec sam znao i da popustim iz nekih opravdanih razloga.
Veza tipa generalizacija i specijalizacija je jako dobra u slucaju kada imate veliki broj podataka, a imate potrebu da koristite samo pojedine n-torke s jedne strane, a pak sa druge strane trebaju vam svi. Najbolji primer toga je recimo primer dokumenta ZahtevZaNabavku. U nekom sistemu svi pisu taj dokument i on po prirodi moze da ima svoje stavke u koje se upisuje predmet poslovanja. Dok recimo neki realni sistem kao vrstu predmeta poslovanja ima vozilo i imate dokument NalogVozila i tada za taj dokument cete vezati samo specijalizovani entitet Vozilo, gde recimo od 40000 razlicith predmeta poslovanja moze biti samo 10-tak koji su Vozilo. Na ovaj nacin se vrsi optimizacija modela i umnogome pojednostavljuje rad a samim tim i kasnije izvestavanje.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda13.09.2011. u 23:04 - pre 154 meseci
Napokon sam uhvatio korak, proniknuo sam u rešenja svega oko čega sam se "patio" do danas.
Inače, kod sam ja upotrebio ranije, ali nije pomoglo, mislio sam... Na kraju je bila sitnica u pitanju (hm, da li je u Bazama i Access-u bilo šta sitnica). Vi u kodu za naziv kontrole koristite ime "Detaljno", a moje dugme "..." se zvalo drugačije. Idem dalje, samo jedno pitanje:
- Forme za PredmetPoslovanja za novac, robu i uslugu kod Vas u spisku objekata ne vidim (mada sam siguran da postoje), a mislim da se moraju formirati. Da li sam u pravu ili je nešto drugo u pitanju?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda14.09.2011. u 06:52 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: - Forme za PredmetPoslovanja za novac, robu i uslugu kod Vas u spisku objekata ne vidim (mada sam siguran da postoje), a mislim da se moraju formirati. Da li sam u pravu ili je nešto drugo u pitanju?

Ako neku vrstu predmeta poslovanja nije potrebno posebno opisati nekim specijalizovanim entitetom, a samim tim i njemu pripadajucim atributima, tada je dovoljno imati jednu formu kao u Vasem slucaju PredmetPoslovanjaLista, koja se poziva u svim takvim slucajevima sto se moze videti iz koda koji stoji ispod ... (Detaljno) u formi VrstaPredmetaPoslovanjaLista.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda14.09.2011. u 23:14 - pre 154 meseci
Samo da se jednom javim bez pitanja. Pratim Vas, i odjednom kao da mi je "uključena" i sledeća lampica u vezi rada sa Bazama. Sada već mogu i sam sebe da pratim - šta radim i zbog čega to radim i sa čim je u vezi to što radim. Imam viziju nivoa rada sa Bazama (po složenosti razumevanja i rada): 1. Access; 2. SQL; 3. Modelovanje.
Naravno, pre svega Vama dugujem veliko hvala! Počinjem završnu fazu obrazaca (Dokumente). Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda15.09.2011. u 08:53 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: Imam viziju nivoa rada sa Bazama (po složenosti razumevanja i rada): 1. Access; 2. SQL; 3. Modelovanje.


Samo mala korekcija u redosledu koraka. O tome sam govorio i imate prezentaciju na sledecoj adresi http://www.elitesecurity.org/t166884-0#2720176.

Srecno!
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda15.09.2011. u 21:35 - pre 154 meseci
Pogledao sam prezentaciju "Primena računara ES" i jasno mi je daje to u osnovi mini priručnik ponašanja ka kvalitenom modelovanju i kvalitetnoj izradi baze podataka. I sve to mi je u glavi "još od" Veljovića i IS.
Nadam se da je Vaše - srećno, samo pozdrav, a ne napuštanje ove stranice.
Pratim model baze "...ZE20110820". U obrascu VrstaDokumentaLista postoji tekstni okvir - "Slobodno", čiji je naziv IDPartner. Pošto po osobinama tog okvira ništa ne mogu zaključiti, a gledajući VBA kod tog obrasca (naravno, jer još nisam u fazi isčitavanja) rekao bih da ta kontrola (okvir) tu i treba da bude, samo bih pitao: Odakle je kreirana i kakvu ulogu ima? Ili grešim!?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.231.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda15.09.2011. u 23:06 - pre 154 meseci
Citat:
pcpopovic: U obrascu VrstaDokumentaLista postoji tekstni okvir - "Slobodno", čiji je naziv IDPartner. Pošto po osobinama tog okvira ništa ne mogu zaključiti, a gledajući VBA kod tog obrasca (naravno, jer još nisam u fazi isčitavanja) rekao bih da ta kontrola (okvir) tu i treba da bude, samo bih pitao: Odakle je kreirana i kakvu ulogu ima?

Treba da stoji i ima jednu intresantnu ulogu. Radi se o klasicnoj programerskoj prevari. :-)
A cemu sluzi ostavljam Vama da otkrijete. :-)

 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda16.09.2011. u 08:05 - pre 154 meseci
Blago meni. Samo sam se osmehnuo i rekao - Hvala! Ajde da vidimo, dajte mi malo vremena.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda16.09.2011. u 21:59 - pre 154 meseci
Toliko me je okupirao zadatak "prevare" da sam uzeo iz police i "VB 6.0 Bibliju" i rešio da u Bazama "idem do kraja".
Buni me malo to što kažete da prozor (ili je kontrola - mada ne verujem) "IDPartner" potrebna u obrascu. Čak se i u kodu u jednoj proceduri (nadam se da je formulacija ispravna) navodi: iPartner = Nz(Me.IDPartner, 0). I vidim da je u vezi sa "iPartner" koji je ceo broj (Integer). I opet izraz sa Nz; To znam. Treba da vrati nulu, ako je podatak Null. Međutim, ono što me najviše muči je to što nigde u bazi "Hladnjača" nema niti jednog objekta pod nazivom - IDPartner. Ono što bi moglo da bude slično, ali nikako isto, je - PartnerID. Ako je rešenje drugačije, treba ga isčitati iz koda. U tom slučaju će mi trebati još neko vreme.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Otkup, skladištenje i prodaja poljoprivrednih proizvoda

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24806 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.