Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Domet u gradskim uslovima

[es] :: Wireless :: Wireless Domet u gradskim uslovima

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marton

Član broj: 74391
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Wireless Domet u gradskim uslovima22.05.2012. u 10:25 - pre 145 meseci
Pozdrav,
da li neko moze da mi kaze sta je potrebno da bih preko Wireless-a povezao dva racunara (deljenje interneta),
na razdaljini od oko 150 metara sa oko 3-4 zgrade izmedju? Trenutno na jednoj strani imam tp link tl-wr340g,
sto pretpostavljam nije dovoljno.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Wireless Domet u gradskim uslovima22.05.2012. u 10:53 - pre 145 meseci
Citat:
marton:  sa oko 3-4 zgrade izmedju?

Teško ako nemaš optičku vidljivost. A ako je zbog deljenja interneta ne znam koliko je isplativo. Verovatno će ti ovde preporučiti opremu na 5ghz mada na tu daljinu bi i 2,4 mogla lepo da radi ali sa optičkom vidljivošću. Tl-wr340g ima fiksnu antenu koju ne možeš da menjaš tako da ti i to ne ide u prilog... Scenario bi mogao da bude npr. ovakav da bi to radilo korektno:
Tačka (A) iz ADSL modema/rutera lan kabal do AP-a na prozoru sa npr. Yagi antenom od 19dbi
Tačka (B) koju vide i tačka (A) i tačka (C) i tu stvaiti dva AP-a sa dve eksterne antene (moraš razmišljati o napajanjima) ili jedan AP sa nekom omni od 12dbi (a da podržava Universal repeater mode)
Tačka (C) AP na prozoru sa Yagi od 19dbi a iz AP-a lan do kompa...a ako je desktop računar može i PCI wireless sa coax i grid na kraju...

Neko će reći može i dva AP-a sa pojačanjem koje će "probiti" prepreke tj. te zgrade između jer je malo rastojanje (150m kako ti kažeš)... ali nisam siguran ko to može da garantuje da li i kako će da radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Domet u gradskim uslovima

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.