Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Greska banke ili??? Propust godine...

elitemadzone.org :: MadZone :: Greska banke ili??? Propust godine...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10491 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Greska banke ili??? Propust godine...05.08.2012. u 10:29 - pre 143 meseci
Citat:
Marko_L:
Citat:
Mora se znati porijeklo novca ali nisam duzan da vodim nikakve specijalne evidencije oko trosenja novca sa svog licnog racuna o kojem je u ovoj temi bilo rijeci...
Sa svog racuna na kojem imas dovoljno novca mozes da kupujes stanove, vozila ili bilo kakvu robu bez ikakvog obrazlaganja ili pravdanja bilo kome... a o tome je ovdje bilo rijeci...

Naravno da nisi dužan da vodiš evidenciju o stanju na tvom ličnom računu, pa samim tim ni koliko sa njega potrošiš, ali je to u tvom najboljem interesu, jer ako potrošiš i dinar tuđeg novca koji se tu našao greškom, moraćeš to da vratiš...


Ovo je ok, primjer je isto ok... ali ja sam to i rekao... morace da se vrati...
Sta se desava kada je novac vec potrosen i na racunu nema drugog novca koji bi prebacili da se to pokrije? Sta moze banka da uradi? Ako se sa tobom ne moze dogovoriti, ostaje samo sud. Sta ce sudija da uradi? Da te izbaci na ulicu iz stana zajedno sa djecom da bi se banka naplatila od prodaje istog? Naravno da nece. Da te posalje u zatvor? Naravno da ne jer to nece htjeti ni advokat banke. Koliko ce vremena uopste proteci do prvog rocista?

Kad bi se desio ovakav obrnuti primjer koji navodis, da banka podigne novac sa tvog racuna pa da ti vraca u ratama... vec se desavalo vise puta za vrijeme Milosevica... stara devizna stednja...
Sta bi mogao da uradis realno osim te dreke koju pominjes koju bi naravno digao?
Mogao bi jedino da se obratis sudu ako ne zelis da uletis u banku sa pistoljem da se naplacujes...
Sud bi odma tebi dao za pravo i naredio da ti se uplati tvoj novac ako novca ima. A sta ako ga nema kao u slucaju Jugobanke, Inos banke onda Dafine i ostalih? Opet rate do kraja zivota jer je ovo "pravna drzava" koja je "zastitila" stedise...

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Greska banke ili??? Propust godine...05.08.2012. u 10:44 - pre 143 meseci
Citat:
Nocni:
Kao drugo, da bi mogao da pricam o tome kakvu neko mora da vodi evidenciju sto se tice racuna, dovoljno je da i sam imam vise racuna na koje se vrse uplate/isplate vec godinama...


I ja celog zivota posecujem lokalni dom zdravlja pa ne znam da presadim bubreg.

Citat:
Mora se znati porijeklo novca ali nisam duzan da vodim nikakve specijalne evidencije oko trosenja novca sa svog licnog racuna o kojem je u ovoj temi bilo rijeci...


Ja uopste nisam govorio o poreklu novca tako da ne znam zasto si se uhvatio za to. Poreklo nema nikakve veze sa evidencijom. Ja sam govorio da svako mora da ima svoju evidenciju o stanju racuna. Takodje nisam rekao da moras da se pravdas bilo kome.

Evidenciju moras da vodis kako ne bi potrosio vise nego sto je zaista tvoje.

Totalno si promasio temu. Citaj malo pazljivije, molim te.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Greska banke ili??? Propust godine...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10491 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.