Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 369104 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.avana.rs.



+10262 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 09:27 - pre 26 meseci
Citat:
ssi:Sinoć je u Beograd sleteo teretni avion američke kompanije koji je prethodno obavio dva leta između kasarne vazdušnih snaga SAD-a (Dover, Delaver) i poljskog grada Žešov. Grad se nalazi na granici sa Ukrajinom i predstavlja logistički centar za dostavu NATO naoružanja ukrajinskoj vojsci


Odavno se zna da mi proizvodimo artiljerijsku i pešadijsku municiju po NATO standardima, i izvozimo u NATO zemlje. Nije to ništa novo.
Amerikanci došli po odavno ugovorene i plaćene isporuke.

Šta će s njma? Pa, zna se čemu služi i kako se troši municija, niko nije sisao vesla.

Nema razlike dal' će Ukrajinci da koriste tu municiju, ili onu koju smo prodali pre godinu dana, ili onu koju je proizvela (na primer) Poljska.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 09:33 - pre 26 meseci
Citat:
calexx:
Citat:
ssi:Sinoć je u Beograd sleteo teretni avion američke kompanije koji je prethodno obavio dva leta između kasarne vazdušnih snaga SAD-a (Dover, Delaver) i poljskog grada Žešov. Grad se nalazi na granici sa Ukrajinom i predstavlja logistički centar za dostavu NATO naoružanja ukrajinskoj vojsci
Možda se samo sklonio na neutralno mesto gde neće da ga skinu? Ili je došao da traži i od nas nešto od naoružanja. Nisam siguran ni da mi imamo dovoljno pa da i njima dajemo ali to ne bi prošlo neprimećeno i previše bi moglo da nas košta. Lakše im je da odu kod svojih vazala, oni ne smeju da odbiju. Ili hoće da nas testiraju, da vide koliko smo na čijoj strani?

Znaće se verovatno vrlo uskoro šta je nudio a šta tražio.

I dalje ne znam pod kojim uslovima se šalje to sovjetsko naoružanje Ukrajini. Da li ga Poljaci i ostali poklanjaju amerima a oni im posle prodaju nešto novije (ne novo, samo novije) ili će da bude i neke trampe, u šta ne verujem? Jeste to opasno za rusku vojsku ali će bar za dž da dobiju gomilu oružja za Donjeck i Lugansk.

Kadirov se već raduje novom oružju.
Citat:
Konačno ćemo videti zloglasno američko oružje koje Jenkiji pokazuju u holivudskim filmovima! Guglao sam nešto sa spiska, a ruke su me svrbele i slinile: da li će zaista sve to uskoro biti naše?

Znam unapred da će Amerikanci nešto otpisano i daleko od najboljeg kvaliteta baciti u Ukrajinu, ali... eto, hoću da dodirnem Made in USA. A kako će vest zvučati, poslušajte samo: Čečeni iz ruske vojske dobili su američke trofeje poslate u Ukrajinu.

Imam jednu molbu: recite mi bar otprilike gde će sve ovo da pređe granicu Ukrajine? Da ne gubimo vreme tražeći. I nikad se ne zna, isprljaće se dok ih pokupimo.


[Ovu poruku je menjao calexx dana 16.03.2022. u 22:57 GMT+1]


Ne znam, ali se zna da nasa vojska ima i da nasa industrija proizvodi kompatibilnu opremu.

Tako da je moguce da smo, malo pod pritiskom, odlucili da pomognemo ukrajinskim prijateljima da se odbrane od ruskih agresora.

Lepo ako je tako.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 10:18 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Imam jedno offtopic pitanje za rusofobe - sta mislite o takozvanoj zutoj kuci?

Mada pitanje nije offtopic, posto u ukrajini ima ista takva. Ne ista u arhitektonskom smislu, nego ista u svakom drugom.
Nisi mene pitao ali o tome nigde nisam našao ni slovo. Odakle ta priča? Mislim na ukrajinsku, ne na ovu albansku.
Citat:
Living Light:Citao sam clanak (tvoj okaceni link) i sada sam totalno zbunjen.
-Šta će taj avion u Srbiji?
-Utovar, istovar, čega ? Kome?
Mislim da su to ipak priče o kojima nemamo pojma niti mene to zanima. Da li nešto prodajemo, kupujemo, trampimo ... verovatno.

A opet, dobro je da se i o tome zna, naročito gde je leteo. Eto, noćas je uništen još jedan magacin oružja pun raketa i municije u selu Sarna na zapadu Ukrajine.
Mislim, zna se gde natini avioni mogu da slete sa tim oružjem, zna se kojim putevima mogu da prevezu to i gde da odnesu. Niti će da idu šumama niti će to da voze u Kijev a u svakom slučaju Beriev A-50 sigurno sve prati i beleži i posle je samo jedan korak do uništavanja svega što stiže. Nešto će i da prođe jer se mnogo toga prebacuje civilnim automobilima ali Rusi svakako neće da imaju problem sa S-300 a ni sa ostalim oružjem koje dolazi kao "humanitarna" pomoć Ukrajini. Taman da se Donbas naoruža a da Rusija nema troškove oko toga. Lepo će i nato proizvodnja da procveta jer će svi ti darodavci iz istočnih nato zemalja da ostanu bez pvo pa će morati da kupe. Pa šta košta da košta.
Citat:
Living Light:ili neko ko je u dovoljnoj meri upucen u PRAVA desavanja oko nas!
(za razliku od mene, na primer).
Napisao sam da jednoj strani ne verujem i onda je normalno da pratim informacije one druge. Ako bi čitao zapadnu štampu, ne bi saznao ni reč o biološkim laboratorijama niti o pobijenim civilima u Donjecku. O tome se ne piše mada ...

a) juče sam prvi put pogledao onu australijsku priču u kojoj se pričalo o sukobu. Momčić (Australijanac ruskog porekla) se javlja za reč u studiju gde se priča o tome i počinje priču kako ukrajinski narod strada već osam godina, na opšte odobravanje voditelja. A onda kaže da su u pitanju ruski žitelji Donjecka i Luganska, da je poginulo preko 13000 ljudi, više stotina dece i odjednom čuđenje među voditeljima. Onda ga voditelj prekida, kaže da nije planirano da u emisiji neko poziva na nasilje i kaže da bi bilo najbolje da ovaj ode iz emisije. A onda se ispravlja i kaže ... izađi napolje, nemaš više pravo da govoriš.
Otprilike tako, nisam pazio od početka o čemu pričaju.

b) italijanska štampa je objavila snimke poginulih civila u Donjecku, onih koji su stradali od kasetnih bombi. Jedino su se verovatno zbunili pa potpisali da je reč o jadnim civilnim žrtvama ruskog napada na Kijev. Možda ukapiraju pa isprave. Ili ne?

Britanska obaveštajna služba javlja da Rusi gube na svim frontovima, da ih ukrajinska vojska polako uništava i da je pitanje dana kada će da pobegnu. To je valjda ista ona služba koja je javila da je prvih dana bombardovanja uništena komplet artiljerija i oklopne jedinice SRJ ... a ja sredinom juna nisam mogao da izbrojim tenkove koji su prošli kroz Niš na putu iz južne pokrajine. Obaveštajna služba od poverenja.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 17.03.2022. u 11:31 GMT+1]
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 10:22 - pre 26 meseci
Ma nije to ništa, s vremena na vreme rusi i usa imaju zajedničke takozvane vežbe, al ovde sve lazanski do lazanskog i drecun do drecuna pa ne bi da dobacujem bezveze. Jadna je zemlja koju oslobode rusi i usa.

Poseban fenomen su ovi što su primetili da je Ukrajini pobego pas, pa šta je bilo '99 kome je pobego pas? Al ajde da je to pas neki miroljubiv, nego baš dok ga imaš uz sebe čini ti se da je dečije igralište pod tvojom kontrolom .. prosto ti dođe da zavodiš red međ drugom decom, tek tako, ne što moraš.. opasan pas pobuđuje u tebi taj osećaj da si svemoguć, a posle vidiš da i nisi baš
Nemoj da pricas?
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 10:27 - pre 26 meseci
Citat:
A onda se ispravlja i kaže ... izađi napolje, nemaš više pravo da govoriš.


Aha, znači odatle je Jovana Joksimović pokupila fazon.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 10:38 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:Poseban fenomen su ovi što su primetili da je Ukrajini pobego pas, pa šta je bilo '99 kome je pobego pas?
Tih godina se pričalo o međunarodnom pravu, o apsolutno nemogućoj opciji da će neko da se umeša u unutrašnje stvari države, da nije moguće da će neko da bombarduje državu koja u policijskoj akciji čisti baliste i svetski priznatu terorističku grupu. A onda se svet okrenuo, teroriste nazvao oslobodiocima (kao što se nekada zapad divio mudžahedinima dok su im neprijatelji bili zli Rusi) i krenuo u bombardovanje bez ijednog pravnog osnova, čak ni dozvole od UN. Pomalo smo se i mi oslonili na tog psa ali je on trenutno bio previše pijan da bi mogao da pomogne. Ovaj ukrajinski pas je samo plašljiv.

Danas je očigledno da je un samo parodija a komedijaš i dalje kuka da mu pas pomogne iako je očigledno da taj pas ne može da zavede red ni na dečjem igralištu. Čak je komedijaš dobio aplauze u američkom kongresu ... mada je jedna kongresmenka odbila da mu aplaudira i sada je pod velikim udarom javnosti, stradaće samo zato što ne voli komendije.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 10:47 - pre 26 meseci
Citat:
BuzzLightyear:Aha, znači odatle je Jovana Joksimović pokupila fazon.
Ne znam ko je ta gospoja.
https://www.youtube.com/watch?v=GCdxSElDZ8E
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 11:07 - pre 26 meseci
Otvorio sam posebnu temu o Jovani. To je voditeljka na jednoj od AV televizija. Slično se ponaša kao voditelj iz Australije.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 11:35 - pre 26 meseci
Ne znam, ne gledam televiziju, ne pratim mz osim par tema koje me zanimaju. Pretpostavljam da su na drugim televizijama demokratski voditelji koji ne izbacuju one koji se ne slažu sa njima. Ili su polako počeli da prihvataju zapadno ponašanje? Mada Australija i nije neki zapad, zemlja gde svi žive naopako i gde se voda izliva u kontra smeru. ;)
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 11:42 - pre 26 meseci
Nažalost ni na drugim televizijama nije bolje. Nisam ni ja gledao na televiziji, već sa Jutjuba, a tema je baš Ukrajina. Đorđević zastupa tvoje viđenje događaja u Ukrajini, ali komentariše i odnos srpskih političara prema problemu. To je mnogo zabolelo voditeljku, a izgleda da i Čanku nije bilo baš pravo.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 12:21 - pre 26 meseci
Citat:
calexx:Upravo vidim da je zgrada dignuta u vazduh, Rusi kažu da danas uopšte nisu imali akcije u Mariupolju ali će naravno da budu okrivljeni za civilne žrtve. Pozorište je bilo minirano, verovatno je štab pobegao na drugo mesto a već viđen cilj su srušili. Nadam se da nisu ostavili civile unutra. :(

Sada sledi cnn film o napadu zlih Rusa na jadno pozorište koje je na programu upravo imalo tragediju.
Ništa od filma, azovci su loše izračunali koliko eksploziva da postave i sada civili polako izlaze iz skloništa. Dobro je.

Prikazani su i klipovi kako su se azovci i ostali nacisti smestili u sobe dečjeg vrtića, verovatno će odatle da napadnu civile u tom gradu pa kad dođe odgovor ... eto kako zli Rusi bombarduju i dečje vrtiće.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.avana.rs.



+10262 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 12:27 - pre 26 meseci
Citat:
calexx:juče sam prvi put pogledao onu australijsku priču u kojoj se pričalo o sukobu. Momčić (Australijanac ruskog porekla) se javlja za reč u studiju gde se priča o tome i počinje priču kako ukrajinski narod strada već osam godina, na opšte odobravanje voditelja. A onda kaže da su u pitanju ruski žitelji Donjecka i Luganska, da je poginulo preko 13000 ljudi, više stotina dece i odjednom čuđenje među voditeljima. Onda ga voditelj prekida, kaže da nije planirano da u emisiji neko poziva na nasilje i kaže da bi bilo najbolje da ovaj ode iz emisije. A onda se ispravlja i kaže ... izađi napolje, nemaš više pravo da govoriš.

Gde si ovo gledao? Jel' imaš neki link?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 14:43 - pre 26 meseci
Naveo sam ga pre nekoliko poruka. Proverio sam, nema onog što sam napisao na početku kako je pričao o civilima Ukrajine kako stradaju pa posle rekao da su to Rusi u Ukrajini ali je ostalo sve tu. Jednostavno, postoji nešto što sme da se čuje i nešto što ne sme da se čuje. Zapadna demokraCija.

Evo ga opet



Za onog predsednika kažu da je žrtvovao umetničku karijeru da bi postao predsednik.

Umetnička karijera:






[Ovu poruku je menjao calexx dana 17.03.2022. u 16:12 GMT+1]
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 807



+641 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 15:55 - pre 26 meseci
Pa dobro, i Ronald Regan je bio glumac ... taman su i tu negde, po kvalitetu, a i filmografiji.

S tim sto je Regan za razliku od ovog lika uspeo da srusi Berlinski zid ... a zbog ovoga ce, po svemu sudeci, da se podigne neki novi zid ... gde god.

Kako god okrenes, kad god neki glumac postane predsednik zidari imaju posla ... :-)
 
+1

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 16:06 - pre 26 meseci
Secam se da sam negde u nekoj skoli bio kad je Regan izabran.

Secam se da je neka profesorka (ili sta je bila) sa prezitom o njemu govorila.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 16:40 - pre 26 meseci
Kad bi mi neko rekao da napravim listu američkih predsednika po tome koga najviše prezirem, ne bih uspeo to da uradim. Previše kandidata za vrh tabele.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 16:53 - pre 26 meseci
Citat:
B3R1:
Kako god okrenes, kad god neki glumac postane predsednik zidari imaju posla ... :-)

Glumac predsednik, bokser gradonacelnik glavnog grada. Odlicna kombinacija
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.as51430.net.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 20:12 - pre 26 meseci
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 20:36 - pre 26 meseci
Citat:
calexx:
Citat:
Darko Nedeljković:Imam jedno offtopic pitanje za rusofobe - sta mislite o takozvanoj zutoj kuci?

Mada pitanje nije offtopic, posto u ukrajini ima ista takva. Ne ista u arhitektonskom smislu, nego ista u svakom drugom.
Nisi mene pitao ali o tome nigde nisam našao ni slovo. Odakle ta priča?

Ne mozes naci posto internet cenzurise dokaze koji opravdavaju rusku intervenciju. Salju se licno od coveka do coveka. U pitanju je video od desetak minuta na ruskom jeziku, pa ako hoces posalji mi na pp kontakt broj whatsup ili email adresu.
Evo i par telegram grupa za ublazavanje medijskog mraka:
https://t.me/Mikle1On
https://t.me/newsroom_now
https://t.me/AleksandrSemchenko

Sve je naravno na ruskom, nadam se da si na vreme poceo da se pripremas za ovo pa naucio ruski
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani17.03.2022. u 21:03 - pre 26 meseci
Američki obaveštajci su iznenađeni nepoznatim ruskim raketama mamcima koji
služe za obmanjivanje kojekakvih patriota i gvozdenih kupola . Prvi put su ih
našli u Ukrajini . Ja baš i ne shvatam kako su ih oni to pronašli ako nema amera
u Ukrajini . Amer sa raketicom :



American intelligence officials have discovered that the barrage of ballistic missiles Russia has fired into Ukraine contain a surprise: decoys that trick air defence radars and fool heat-seeking missiles.

The devices are each about 30cm long, shaped like a dart and white with an orange tail, according to an American intelligence official. They are released by the Iskander-M short-range ballistic missiles that Russia is firing from mobile launchers across the border, the official said, when the missile senses that it has been targeted by air defence systems.

https://9jaflaver.com/russia-d...raine-which-is-unknown-to-usa/
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 369104 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.