Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201337 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 17:50 - pre 16 meseci
Citat:
MajorFatal:
Gde baš na Aljasku da se zaleti, trebalo je na neku malu i neuglednu Ukrajinu .. :)

Na Aljasci nema dovoljno ljudi slovenskog porekla spremnih da ginu za interese Amerike, logicno. A sve i da ima, rat u Aljasci ne bi razarao EU, sto je glavni cilj organizatora. A i Aljaske je 0 milja od USA. USA vec decenijama organizuje ratove iskljucivo na distanci oko 5.000 milja od sebe.
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 17:56 - pre 16 meseci
I sad zna se, ako se putin ne pita, zašto ga spominjemo? A ako se pita, da vidi da produži ratna dejstva, da ne bi ljudi stradali u oluji.

Na primeru Bosne smo videli i kako se započinju, i kako zaustavljaju ratna dejstva između dve zaraćene Srpske strane, i to isto na primeru Hrvatske, i Slovenije, i Kosova. Na potonjim primerima samo zaraćene, ne i Srpske.

'95 sam pokušavao da budem u školskoj klupi, ali me vodili u bioskop da gledam prilično tupavu propagandu s miloševića, zašto pitaš?
Nemoj da pricas?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 18:09 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
Gde baš na Aljasku da se zaleti, trebalo je na neku malu i neuglednu Ukrajinu .. :)

Na Aljasci nema dovoljno ljudi slovenskog porekla spremnih da ginu za interese Amerike, logicno. A sve i da ima, rat u Aljasci ne bi razarao EU, sto je glavni cilj organizatora. A i Aljaske je 0 milja od USA. USA vec decenijama organizuje ratove iskljucivo na distanci oko 5.000 milja od sebe.


Pa to sam i rekao, gde baš u centar zla da udari na Aljasci, neko drugi bi se povukao, kao što ti kažeš.

Bolje na neku malu Ukrajinu da je udario, tamo ima i ljudi slovenskog porekla da brani usa, i destabilizuje klimavu EU kad već ne može stabilnu Afriku.

usa je poznata po tome da nije započela nijedan rat zadnjih x godina, samo kad neki tupavi zarate oni se pojave da dovedu mir, nešto slično kao rusija, tako da ne znam kojih 5.000 milja pominješ i organizaciju?

Nemoj da pricas?
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 18:15 - pre 16 meseci
Citat:
Onaj_od_pre:
Mislim da ste dosadili i Bogu i narodu sa ovom temom. Bez obzira da li Putin ide napred, ili Zapad ide napred, to što radite je LIKOVANJE.

A zamislite da nešto slično može da se desi i kod nas. Zar vas nije strah. Bajduvej i jedni i drugi su hrišćani i pravoslavci, bajduvej Ukrajinci promenili veru... Ko ga y*ebe.

Sve si u pravu, samo - zar nismo mi svoje odradili? Ustvari, mozda nismo, ostalo je jos malo...
Kad su slovenci, hrvati i severni makedonci hteli da izdvoje svoju teritoriju iz nase drzave, izdvojili su.
Kada smo mi hteli da izdvojimo svoju teritoriju iz hrvatske, nije nam dozvoljeno, nego je bila oluja.
Kada su siptari hteli da izdvoje svoju teritoriju iz nase drzave, izdvojili su.
Ako mi budemo hteli da izdvojimo svoju teritoriju iz njihove drzave, napravice oluju.

Veoma slicno i sa rusijom i ukrajinom - kad te amer stavi na listu za najebavanje, onda najebavas kako god okrenes, nista ne zavisi od tebe. Ti to nazivas LIKOVANJE? Mozda u slucaju ovih hto ih drma stokholmski sindrom pa podrzavaju USA, zato naravno likuju svaki put kad mi ostali jadikujemo.

Ali, pre ce biti da to nije pravo likovanje, nego trolovanje. Ne moze neko da bude toliko slep kod ociju koliko oni pokusavaju da predstave da jesu.

Bilo kako bilo, tuzno je - u nekom idealnom svetu ja i ovaj Major bi diskutovalli o zajednickim interesovanjima, tipa reciklaze i suzbijanja proizvodnje brda plastike, trazili bi resenja za gradove u kojima zivimo da ne budu vise svetski sampioni na listi AirVisual, pridruzio bi nam se Bradzorf ne zato sto ga iritira zagadjenje, vec zato sto ne podnosi kapitaliste, a kapitalisti su ti koji osmisljavaju zagadjenje radi profita, tako da vec imamo zajednickog neprijatelja itd. Ovako, lopovi bace psima (nama) kosku i mi po ceo dan lajemo jedni na druge i ujedamo se, dok oni neometano obavljaju svoje podle aktivnosti. I ko je tu kriv - Sloba je kriv ili mi smo krivi, mi smo gomna?
 
+1

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 20:42 - pre 16 meseci
Citat:
Ok, izazivam te da ti i ja pokazemo otvaranjem novcanika a ne lajanjem po drustvenim mrezama koliko je svakom od nas zaista stalo do ukrajinskog naroda.


Da nisi jeo bunike?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 22:16 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Bilo kako bilo, tuzno je - u nekom idealnom svetu ja i ovaj Major bi diskutovalli o zajednickim interesovanjima, tipa reciklaze i suzbijanja proizvodnje brda plastike, trazili bi resenja za gradove u kojima zivimo da ne budu vise svetski sampioni na listi AirVisual, pridruzio bi nam se Bradzorf ne zato sto ga iritira zagadjenje, vec zato sto ne podnosi kapitaliste, a kapitalisti su ti koji osmisljavaju zagadjenje radi profita, tako da vec imamo zajednickog neprijatelja itd. Ovako, lopovi bace psima (nama) kosku i mi po ceo dan lajemo jedni na druge i ujedamo se, dok oni neometano obavljaju svoje podle aktivnosti. I ko je tu kriv - Sloba je kriv ili mi smo krivi, mi smo gomna?


Ne, niti sam to rekao, niti kapitalizam "osmišljava zagađenje radi profita". E sad, da je jedan od najhumanijih sistema na planeti, u to nema ni najmanje sumnje, dovoljno je otvoriti oči.

Kada govorite o humanosti, trebalo bi znati dve stvari. O istoj se ne trubi javno, bar ne o sopstvenoj. Drugo, mera humanosti se ne ogleda u količini novca ili drugih stvari koje nekom daješ, već u obimu sopstvenog odricanja.

Primer. Ako krenem na posao i kupim doručak, pa u prolazu prosjaku dam dovoljno novca za doručak, to ne govori o meni da sam human. Ničega se nisam odrekao. Ako mu dam sopstveni doručak i tog jutra ostanem gladan, onda sam human.

E tu dolazimo do kapitalizma koji je dubuko nehuman ekonomsko socijalni poredak, jer eksploatiše najniže ljudske porive na kojima pravi profit za neznatnu manjinu, tzv. elitu koja parazitira na društvenom tkivu. Zato sam u prethodnom postu i rekao da je jedna od glavnih "privrednih grana" kapitalizma eskapizam. On se ogleda u širokoj rasprostranjenosti i upotrebi narkotika, prostituciji, kriminalu, kocki i sličnim stvarima. Kako bi sakrio svoje prljavo i ružno lice u koje prosečan čovek ne sme ni da pogleda, kapitalizam je izmislio manekene koji ga reklamiraju. Da se ne bavimo temom spektakla ili posebno profesionalnog sporta, postavlja se jedno suštinsko pitanje. Čime je neki profesionalni sportista zadužio čovečanstvo da bi bio plaćen milionima ili desetinama ili čak stotinama miliona? Ničim naravno. On je međutim zadužio kapitalizam(eksploatatorske elite) jer je plebsu stavio koprenu preko očiju, pa ovaj nije u stanju da sebi postavi suštinsko pitanje, ko me eksploatiše? Umesto toga, prosečan Pera se divi humanosti jednog takvog manekena koji daje milione u "humanitarne" svrhe. Idi begaj.

Osnova prava su slobodni ljudski mediji.
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.162.*



+561 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 22:56 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kad su slovenci, hrvati i severni makedonci hteli da izdvoje svoju teritoriju iz nase drzave, izdvojili su.


...hteli da izdvoje, ne "svoju", nego teritoriju u administrativnim granicama koje im nacrtao tito, nisu izdvojili, nego neki morali da ratuju da izdvoje, a neki se razdružili.

Citat:
Kada smo mi hteli da izdvojimo svoju teritoriju iz hrvatske, nije nam dozvoljeno, nego je bila oluja.


Oh pa "mi" smo izdvolili u periodu 91 -95 tako nekako, oluja je bila posle.

Citat:
Kada su siptari hteli da izdvoje svoju teritoriju iz nase drzave, izdvojili su.


Oni su teli '46, pa '68, pa '74, pa '81, pa '89, čini mi se, ako je suditi po protestima, jedino nisu teli 98 - 99, al tad je teo s milošević i uspeo.

Citat:
Ako mi budemo hteli da izdvojimo svoju teritoriju iz njihove drzave, napravice oluju.


Odkud njima država, šta pričaš?

Citat:
Bilo kako bilo, tuzno je - u nekom idealnom svetu ja i ovaj Major bi diskutovalli o zajednickim interesovanjima, tipa reciklaze i suzbijanja proizvodnje brda plastike, trazili bi resenja za gradove u kojima zivimo da ne budu vise svetski sampioni na listi AirVisual, pridruzio bi nam se Bradzorf ne zato sto ga iritira zagadjenje, vec zato sto ne podnosi kapitaliste, a kapitalisti su ti koji osmisljavaju zagadjenje radi profita, tako da vec imamo zajednickog neprijatelja itd. Ovako, lopovi bace psima (nama) kosku i mi po ceo dan lajemo jedni na druge i ujedamo se, dok oni neometano obavljaju svoje podle aktivnosti. I ko je tu kriv - Sloba je kriv ili mi smo krivi, mi smo gomna?


U nekom idealnom svetu brda palstike ne bi ni postojala, ako zagađuju okolinu, a postojala bi ako bi bila korisna, pride ti ne bi želeo da laješ i ujedaš, nego da razgovaraš. Rešenja za AirVizual ćemo odmah da nađemo, ako nađemo uzrok. Ali onda bi došli stari rimljani i kineska civilizacija da izmisle kocku i sport, a svi od reda vole onog senilnog bajdena, i eto ti .. A mogli bi lepo da vole putina, i sve bi bilo super :)

Nemoj da pricas?
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred30.12.2022. u 23:34 - pre 16 meseci
Od kada su MasterCard i Visa napustili Rusiju, za ruse je preostala još opcija UnionPay - kineska kreditna kartica koja je još jedina omogućavala rusima da kupuju online. Ali kineski UnionPay nije ni malo jeftin :) Rusi su pyzdeli zbog toga što ih kinezi klepaju (jer plaćaju duplu konverziju, tj. iz strane valute prvo u juan, pa iz juan-a u rublju). Ali avaj, ćuti, daj šta daš, kad nema ništa i to je dobro.

Kako je vreme prolazilo izgleda su i firme i druga pravna lica počela da koriste UnionPay i tako zaobilaze sankcije koje imaju u SWIFT mreži i inostranim plaćanjima. Sve do pre neki dan, kad su im kinezi uveli "blokade" koliko smeju da troše dnevno i godišnje :)

Rusi su opet besni. Ali kinezi su prosto uvideli da se njihovim "zapadnim partnerima" ne bi svidelo da neko pomaže rusima da zaobilaze sankcije i to je sve.

Ova vest u ruskim medijima, najbolje pokazuje pravu prirodu odnosa Kine i Rusije. Čak i sami rusi to priznaju:

https://www.kp.ru/daily/27490/4700610/

Citat:
"– Kina trguje 90 odsto sa Zapadom i manje od 10 odsto sa Rusijom. Za njega su zapadni partneri i njihova reakcija mnogo važniji od ponašanja Rusa."

"- Hoće li biti daljeg zatezanja za Ruse iz UnionPai-a?"
"- Nekog pooštravanja će, verovatno, biti. Kina, naprotiv, pokazuje da nije ni proruska ni proamerička. Ona je neutralna. Ova linija traje decenijama. Ako se odnosi zaoštre, oni će pokazati da donekle ograničavaju Rusiju sa svoje strane. Pre simbolično, ali hoće. Dakle, ovo je veoma umeren prijatelj. Posao, ništa lično... Lako im je rukovanje sa liderima, osmeh i lepe reči. Oni čak odbijaju dogovor sa veoma toplim izrazima i povremenim i ne-povremenim poklonima. Ovo je kineski model etike i odnosa."


Čisto da imate ako vam neki rusofil sutra krene pričati o tome kako se Kina sad okreće Rusiji, pravi multipolarni svet i slične nebuloze :)
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 00:20 - pre 16 meseci
https://youtu.be/obi849eRuN4
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 09:42 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger

(jer plaćaju duplu konverziju, tj. iz strane valute prvo u juan, pa iz juan-a u rublju).

Znači "zli Kinezi"!

A kod "dobrih čika" amerikanaca ti ne plaćaš konverziju nego amerikanci odreše kesu pa ti za svaku konverziju pošalju 100 dolara gratis?
Potraži na forumu ima tema kakve sve konverzije plaćaš za kartice "dobrih čika" amerikanaca.
Nemoj zapanjiš ako je to triput više nego kod Kineza.


Nego, da li za kineske kartice moraš da potpišeš da se odričeš ličnih prava kao što moraš za američke kartice?
Da li moraš da potpišeš da ti Kinezi bez ikakvog razloga mogu konfiskovati imovinu kao što to moraš kod "dobrih čika" Amerikanaca?
Da li za kineske kartice moraš da potpišeš da ne važe zakoni Srbije nego neki zakon koji nikad nisi video kao što moraš da potpišeš za korišćenje američkih kartica?

Čitajući to što pišeš vreme je i da Srbija predje na kineske kartice pa šta košta nek košta.
Bolje pumpati juan nego dolar.

 
+1

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 10:22 - pre 16 meseci
brutal manje lizi otrovne zabe
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 19:06 - pre 16 meseci
Citat:
BrutalCoin:
vreme je i da Srbija predje na kineske kartice...


Ne vredi. Promašio si suštinu celog posta.

Suština nije u kreditnim karticama već u ovoj rečenici citata sa Pravde:

Citat:
Kina trguje 90 odsto sa Zapadom i manje od 10 odsto sa Rusijom. Za nju su zapadni partneri i njihova reakcija mnogo važniji od ponašanja Rusa.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 20:18 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger

Ne vredi. Promašio si suštinu celog posta.

Ne vredi. Promašio si dioptriju.
Nisam pisao o kreditnim karticama nego o karticama kao sredstvima transfera novca.
Namesti naočare pa opet pročitaj šta sam napisao.

Ako ti nije jasno onda imaš članak novinara koji se potrudio da napravi sažetak za "Dummies":
Citat:
SVE O PLAĆANJU KARTICAMA U INOSTRANSTVU

Provizije idu i do tri odsto


Šta se desilo Rusima da su im skočile provizije prelaskom na Kineski sistem?
Možda ovo:
Citat:
Na primer, ako plaćate u dolarima sa deviznog računa u evrima, banka će prvo vršiti konverziju dolara u dinare, pa dinare u evre, ato recimo na 20 evra može koštati i do dva evra.

Tj. nisu skočile provizije nego su i Rusi "Dummies" koji su kupovali robu od Tajvanaca preko Kineza umesto direktno od Kineza.
I tako se svako malo očešao da napumpa svoju valutu.
Da su direktno kupovali i plaćali Kinezu imali bi samo jednu konverziju.
I tada ne bi imali poskupljenja nego možda i jeftiniji transfer novca.

To samo pokazuje kako će dedolarizacija ići sporo.
Prosečan korisnik elektronskog sistema plaćanja ne ume ni nos da obriše a kamoli da optimizuje troškove.

Još manje ljudi razume ovo o čemu pišem


Rezimirajmo - dedolarizacija se neće desiti kad Putin išamara američke plaćenike.

Do dedolarizacije će doći onda kad svako za sebe odluči ne samo koji sistem transakcija je za njega optimalan nego i kome hoće da napumpa valutu.

A za tako nešto je potrebna promena svesti, promena sistema razmišljanja, promana modela odlučivanja i promana načina ponašanja.

Kratko rečeno - promena svesti od svesti roba do svesti aktivnog učesnika.

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred31.12.2022. u 22:47 - pre 16 meseci
Hajde da probamo da objektivno sagledamo pitanje kartica, a ne navijacki...
Nesto mi nije jasno brainbuger - da li je union pay privatna kompanija ili kineska drzavna kompanija? To onda dalje daje odgovor na pitanje da li je neki kineski tajkun uveo "sankcije" rusima, ili je to uradila kineska vlast?

Sve i da je kinska vlast, to opet ništa ne govori o buduim događajima. Konkretan primer - ukrajinci potpišu sporazum u minsku, neko naivan pomisli "aha, znači oni žele mir" kad ono šipak. Isto tako Kina trenutno možda ima interes da prikrije svoje prave namere, zar ne?

Takođe, nije mi jasno ni u vezi tih povizija. Kažeš kinezi deru a amerikanci ne? Zašto onda gotovo svaki bankomat u USA podržava union pay? Zar je moguće da u usa živi tako mnogo mazohista koji vole da plaćaju skuplje? Ne tvrdim za nema, samo pitam ima li?
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 08:57 - pre 16 meseci
@brainbuger pogledaj kako to razmislja:
Citat:
neko naivan pomisli "aha, znači oni žele mir" kad ono šipak.

Ne trosi vreme i zivce na takve mentalne sklopove...

Srecna 2023.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 09:53 - pre 16 meseci
Da malo izadjemo iz Klisea !


SRECNA NOVA GODINA Putinu


Kako je Ushro ovu proslu , trebace mu
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 10:02 - pre 16 meseci
Trebace mu doooosta srece
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 15:11 - pre 16 meseci
Možda i nije sreća.

Priča se da od onih 300 milijardi dolara koje su amerikanci pokušali da opljačkaju Rusima pronadjeno samo 10%.
Ostalo je nestalo.
Ne bi bilo čudno ni prvi put da bledoliki lažu.
Digne se huka-buka propagande iako ne uspe svaka pljačka.

Ili su Rusi unapred sklonili novac očekujući pljačku ili je Putin madjioničar.


 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 15:11 - pre 16 meseci
Evo dokle doseze bolest agresora.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
Prikačeni fajlovi
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred01.01.2023. u 17:12 - pre 16 meseci
Nema tu ništa bolesno, to je sasvim normalno u svakom ratu. Bolest je samo na strani onoga koji je taj rat izazvao, no problem ljudske vrste je što većina uopšte nije u stanju da sagleda ko je krivac za rat (bilo koji). Nema dubinu posmatranja, stvari vidi samo površno onako kako su predstavljene.

To je tužno.

Još tužnije je da postoje ljudi koji podržavaju stranu koja decu od obdaništa indoktrinira da požele da budu tranvestiti, i koja ih zaista sakati za ceo život još pre puberteta i ostavlja zauvek i sterilne i fizički defektne nefunkcionalne i doživotno zavisne od veštačke hormonske terapije, ako uspe višegodišnjom mentalnom manipulacijom nad decom da ih ubedi da požele da budu drugog pola od onoga kojeg su rođeni.

To je najtužnije. Ljudi (većina) koji nisu u stanju da vide ništa u dubinu i širinu, samo u sliku koja im je nacrtana ispred očiju.

To zlo je izazvalo ovaj rat i to zlo ga održava da traje što duže.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201337 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.