Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243584 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorko
11070 Beograd 27 (SRB)

Član broj: 8027
Poruke: 86
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Upgrade firmware-a na DVD - DivX player SkyVision LG88814.11.2004. u 18:10 - pre 237 meseci
Citat:
kleptomanija: Imam junsku verziju SV-a. Hoce li novi Fw raditi i na njemu?


Na "junskoj" verziji Sky Visiona LG-888 (sa belim slovima) sam bez problema izvršio "upgrade" Firmware-a po sledećoj proceduri:
- Downloadovao sam fajl bank30.zip,
- Iz arhive bank30.zip sam otpakovao fajl bank30.rom,
- Fajl sam snimio na CD-RW Princo, Pomoću programa Nero Burning ROM (brzinom 10x, bez multisession-a i zatvorio sam disk pri rezanju),
- Otvorio sam vratanca na SV plejeru,
- Isključio sam SV plejer na dugme na samom uređaju (ne na daljinskom),
- Ubacio sam narezan CD na izvučena vratanca i uključio plejer na dugme na samom uređaju
- Automatski su se uvukla vratanca sa CD-om i započelo je flešovanje.
- Flešovanje firmware-a je potrajalo nešto preko jedan minut (uz ispisivanje u gornjem levom uglu na TV ekranu naizmeničnih poruka Flash - Erase).
- Posle završene procedure flešovanja, player se automatski isključio i otišao u Stand-By režim.
- Uključio sam SV plejer na daljinskom i odmah pritisnuo dugme EJECT (da ne bi ponovo krenuo proces flešovanja).
- Izvadio sam CD.
Ovim je procedura flešovanja završena. U mom slučaju je sve proteklo veoma brzo i bez ikakvih problema.

Moji prvi POZITIVNI utisci o novom Firmwareu:
- Bela slova, koja su deblja na tamnoj podlozi su mnogo čitljivija na svetlim površinama,
- Otklonjen bug - obrnut natpis pri motanju napred - nazad,
- Otklonjene bele tačkice - ostaci od titla u dnu ekrana,

Negativni utisci:
- Najviše me nervira pojava drugog reda podloge - crne maske u titlu kada je natpis samo u jednom redu...
- Nije otklonjen bug u funkciji GOTO kod reprodukcije DivX-a, pa mora i dalje "na slepo" da se kucaju brojevi zadatog vremena.

U svakom slučaju pohvala za tvorce ovog FW, jer se najzad, posle mnogo praznih obećanja, najzad nešto poradilo na unapređenju podrške za ovaj plejer.



DVB SAT
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.11.2004. u 22:02 - pre 237 meseci
UPAVO izasla NAJNOVIJA VERZIJA FW za SkyVision ( 14.12.2004 u 23.00 h)

http://www.kbc.co.yu/download/skyvision/bank30.zip

aj pa da cujemo komentare ....



 
Odgovor na temu

milut
Milan Ilic
Beograd

Član broj: 21882
Poruke: 50
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.11.2004. u 22:37 - pre 237 meseci
Ne znam samo kakve komentare ocekujes?
Sve je isto kao i u prethodnoj verziji, sem ste je uvodni ekran (pozadina) zamenjena reklamom za KBC.
Zasto bi iko hteo da svaki put kad ukljuci plejer gleda reklamu (bar da je lepsa, pa ajde)?
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.11.2004. u 22:43 - pre 237 meseci
Reklama je prisutna...:)

Ne primecujem nikakvu razliku u odnosnu na prethodni osim screen-a....ima li ih?
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.11.2004. u 23:21 - pre 237 meseci
Eee @Tex pitao si gdje sam nasao divx sa DTS-om.
E pa odgovor je na DC++ tamo vjerovatno nije tesko naci toga.

Sto se tice novog FW-a @Autostoper evo jedan konkretan prijedlog...
Da se spuste titlovi u crni dio ekrana na filmu ili nize nego sto su sada da ne zauzima dio reprodukcije filma...
Tada bi bilo puno bolje
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 16:31 - pre 237 meseci
@Piciman, to sam upravo rekao, gdje je uzitak kad se prekriva dio ekrana pri gledanju!!!
A i reklama me nervira od Autostopera... Daj prijatelju pusti taj FW kako treba a manje hvale, dokazao si da moze, sad samo dokazi da moze kako treba i ok, bez hvale jer ne volim promocije ovdje na forumu gdje je potrebna razmjena konkretnih iskustava. Za to imas sajt valjda.

E sad za vracanje softvera FW-a starog ne znam da li mozes to da uradis, ali ja sam se sjetio da sve procitam prvo pa da ne odlucim da ga instaliram, ali kolega jeste i sad zali sto jeste zbog tog crnila.

Dakle malo smanjiti titlove i spustiti ih brate nize i ok... a DTS moze da saceka i 2005-u sto se mene tice ionako ih nema puno a imam i racunar kad mi je frka pogledati...
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 17:34 - pre 237 meseci
Sto se tice titla u dva reda, imam jednu opasku sa strane coveka koji je svojevremeno uskladjivao titlove za divx filmove, naravno dok je to jos bilo aktuelno.
Subtitleworkshop , software koji sam inace koristio , pri proveri titla , kao gresku je prijavljivao titl u TRI reda, odnosno tako ne bi trebalo da bude!!!!
Takodje, titl sa crnom pozadinom se davno izgubio jos u partizanskim filmovima. Verovatno je to i Bati Zivoinovicu smetalo dok gleda kako lesi svabe. Kakva vajda od titla koji prekriva 15% slike, a uz to nije ni malo pomeren nanize!!!
Lepo je to kada se mladi entuzijasti, poput autostopera , trude da udovolje nasim zeljama , da ne kazem , bezobraznim zahtevima, ali verovali smo da je hvaljena macka iz dzaka (kojoj inace ni poreklo ne znamo) zaista onakva kako su je opisivali u pocetku.
Ali, salu na stranu. Kao prilog saljem jednu sliku, naravno amaterski napravljenu, unutrasnjosti naseg plejera. Posto akcenat pre svega dajem na hardver, molim vas za misljenje, dali ce ovakav uredjaj docekati kraj garancije? Pokusacu da stavim jos slika na sajt, naravno ako mi to moderator dozvoli.

[Ovu poruku je menjao alexdone dana 15.11.2004. u 19:27 GMT+1]
AlexD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 17:47 - pre 237 meseci
Evo jos jedne slike, sa akcentom na napajanje, izvedeno po najnovijim standardima mikroelektronike. Obratite samo paznju na taj skladan raspored elemenata i finalnu obradu. Zar vam ne lici na vecinu stvari koje pazarite u China Town-u u B70?
AlexD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 17:50 - pre 237 meseci
Jos jedno profesionalno odradjivanje. Lepo izlomljene ivice a o lemljenju i da ne pricam. Pa ljudi, i ovde se vec odavno ovako ne radi!
AlexD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 17:55 - pre 237 meseci
Hladnjak za CPU je prica za sebe.
U normalnom radu temparatura je neznatnih 50-tak stepeni, naravno na 20'C okoline. Otvora za ventilaciju iznad hladnjaka nema. Naime otvora ima sa strane, ali topao vazduh ne ide horizontalno pa su tu muke sa odvodjenjem viska toplote. Osim toga, aluminium kao osnova hladnjaka takvih dimenzija, nije bas neko najbolje resenje.


[Ovu poruku je menjao alexdone dana 15.11.2004. u 20:16 GMT+1]
AlexD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 18:05 - pre 237 meseci

Inace sto se tice novog FW-a, meni bas i nije smetao font ,tj. pozadinsko zatamljenje fonta , koliko njegov polozaj . Dzaba titl kad ne vidim caure koje padaju po podu!
Ali, u svakom slucaju, pohvala autostoperu na trudu, dobro je to sto postoje i takvi trgovci koji obracaju paznju na kritike kupaca , pa cak i to primaju toliko k srcu.
Autostoper je cool, pa nije on kriv sto smo mi nevaspitani. Pa mi smo dosli kod njega da pazarimo, a pri tome nas niko nije ter'o da drmusamo ogradu!


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 17.11.2004. u 23:15 GMT+1]
AlexD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TDK
BEOGRAD

Član broj: 39152
Poruke: 130
*.rts.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 18:21 - pre 237 meseci
Alexdone, HVALA TI,otvorio si mi oci!A,imao sam bolje misljenje....
Sad mi je jasno sta znaci HIGH TECH.A izgledalo mi je da je kuciste puno elektronike!?(osim bagova tu nema niceg!)
Ja nisam hteo da ga otvaram jer sam se nadao da ce mi ipak popraviti vratanca (na drugom DVD/DIVX SkyVisionu)iz 3 pokusaja.
Autostoper bi od tebe mogao dosta da nauci (sto se tice tehnike a i sto se tice fotografisanja-ovo ocigledno nije fotografisano sa fantasticnim Mercury (jel se tako pise) aparatima koje on takodje hvali i prodaje.
TDK
 
Odgovor na temu

bob23000
Boba Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 34034
Poruke: 20
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 19:06 - pre 237 meseci
Dobro de!
I ja sam zesce napadao sve koji stoje iza ovog SkyVisiona, ali moram da kazem da mi je drago da se nesto ipak desava.
Postoje poboljsanja ali jos uvek ne najbolja resenja.
Evo zadatka za sledeci firmware:
1.Spustiti titl
2.Izbaciti drugu traku kada nema drugog titla.
I vise nista ne treba da se menja sa ovim izmenama autostoper moze da kaze da je SkyVision upotrebljiv za relativno malo para.(I dalje je daleko od najboljeg)!

I nemojte da cekamo 2 meseca!
Sad ste za dva dana izbacili 3 Firmwarea!
Izbacite jos jedan ali sa ovakvim izmenama bar za dve nedelje!!!
Autostoperu evo ti izazov!!!
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 19:26 - pre 237 meseci
Pa dobro BOB23000-e, kako to izazov autostoperu?
Pa nije covek duzan da pise software. To treba da radi proizvodjac, ili da pitamo MARU 28?
A sto se tice poboljsanja, kako to, dobro je ali daj drugi FW? Pa valjda dobro je i tacka. Cool. Super....

Nego, vide li ti one moje slike? Sta mislis o tehnicko-tehnoloskoj strani uredjaja... ovo mi nesto odzvanja, kao neki eho.

I Fica ima cetiri tocka i moze da razvije 100-tku, ali koliko dugo?

Malo para? A sta je po tebi realna cena ovakvog playera?


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 17.11.2004. u 23:14 GMT+1]
AlexD
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.11.2004. u 19:33 - pre 237 meseci
Što si kupio low coast player ? Ako si hteo vrhunski kvalitet trebao si da kupiš player od 300 evra,ili si mogao da kupiš prerađeni x-box za 350 e pa bi imao mašinu.Neverujem da ima neki player od 100 evra da nema neku falinku ? I ko kaže da je Sky najbolji uređaj,najbolji je u svojoj klasi,tj ši-tek klasi.Da si kupio neki firmirani player bio bi ograničen sa recimo zone free,ili čitanjem nekim formata,ovako dobio si player koji sve čita,u kineskoj varijanti.Dobro je što ne crkavaju procesori,inače sve ostalo je ništa,i dobro je što nema puno delova,lako se nalaze kvarovi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88817.11.2004. u 22:19 - pre 237 meseci
Pozdrav,
tema je prociscena od skretanja na tehnicke smerove, nastojte da ostane u tehnickom stilu. Sve sto se nekome ne svidja a nije u domenu tehnike, treba generalno upucivati licnim kontaktom a forum ostaviti za razmenu tehnickih informacija. Mislim da je ovo dovoljno jasno, ukoliko ipak nije, slobodno mi se obratite u PP, rado cu pojasniti sve.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88818.11.2004. u 05:39 - pre 237 meseci
Meni je ovako sasvim OK.Imam osecaj da ovde ima ucesnika koji po ceo dan gledaju filmove tako da nije ni cudo sto traze dlaku u jajetu.Sto se tice unutrasnjosti, i Neo PDX 77 je takav, tj poluprazan. Medjutim, znam ljude koji mu dusu izvadise skoro godinu dana a on i dalje radi kao zmaj.Kad se pregreje pocne ton da susti i to je sve.Ohladis ga malo i cepas dalje.Zar se tako ne ponasaju sve sprave? Meni se to desilo 2-3 puta dok sam ga imao i to stvarno po najvecoj vrucini.To i nije toliko strasno za spravu od 100 E.
Sto se tice poboljsanja FW ja licno ne verujem da se Autostoper samo time bavi i da od toga zivi.Dajte coveku malo vremena.
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88818.11.2004. u 08:23 - pre 237 meseci
Drado mi je sto je vracena tema, pohvala moderatoru!
U medjuvremenu sam imao prilike da zavirim i u jos jedan uredjaj ove klase (NEO PDX77), i tek sam sad shvatio zasto autostoper hvali SV Player.
Zaista je SkyVision bolji, barem sto se hardware-a tice (na prvi pogled), jer je NEO tek tuga od uredjaja.
Ovom prilikom se i javno izvinjavam autostoperu , i svima vama zbog zakljucavanja teme.
Vecina problema kod uredjaja potice od pregrevanja pojedinih komponenti. Hladnjak , montiran na CPU SkyVisiona , po mom misljenju nije dovoljan za normalan rad u letnjim uslovima, pa bi tu mozda neki mali ventilator dobro dosao.

Player u Standbuy modu nema nikakvu indikaciju , npr. LED ili neki segment na display-u.
Takodje posle nestanka struje i ponovog dolaska player se sam ukljucuje ako je bio na standbuy-u.
AlexD
 
Odgovor na temu

mives
Serbija

Član broj: 21098
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88818.11.2004. u 08:35 - pre 237 meseci
http://www.kbc.co.yu/download/skyvision/

Da li je neko probao FW od 16.11.2004 u 00:24.
Koja je razlika u odnosu na prethodne....
Ovde je sad i original FW da moze da se vrati na prethoni FW
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88818.11.2004. u 08:51 - pre 237 meseci
@alexdone
Ako pokušavaš da nađeš utjehu u drugim uređajima onda je možda bolje da je tražiš na malo stručniji način a ne stavljanjem na vagu jednog pa drugog, pa koliko koji koliko teži živog mesa.
Istina je jedna, a to je da su to sve nepouzdani uređaji, ali treba biti korektan .... pa nismo nešto puno ni zavukli ruku u džep, a dobili smo hrpu formata za reprodukciju.
- Ako želiš pouzdan uređaj onda = BRANDNAME
- Ako želiš noktima čupati vratanca itd. onda = NEVER_HEARD_NAME.

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243584 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.