Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13446 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...03.01.2005. u 14:16 - pre 236 meseci
Ljudovi, da nesto rascistimo. Nije bio divljak, vec veoma poznat taksi u nasem gradu, a uz to sam zvao dispecera i oni su taksi poslali na kucnu adresu. Mislim, UVEK tako radim. A drugo, pa uzmite u obzir da je onda zensko, pre nego sto postavljate pitanja tipa "sto nije trazila racun, sto se nije svadjala sa njim, sto se nije pobila sa njim" i slicno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ACA-zemun
RADZA MUNZE
tu negde oko vas

Član broj: 33768
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...03.01.2005. u 18:48 - pre 236 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ljudovi, da nesto rascistimo. .

Tacno da nesto rascistimo pa da zavrsavamo ovu rasomonijadu.Jel tvoja devojka prevarena?Jeste. Jel taxista lopina?Jeste i to kakva.Jel tvoja riba ostala bez soma ipo?Jeste.(i nase joj suze nemogu pomoci )Oce taxista da odgovara za lopovluk ? Nece.Oce taxista opet da uradi tvoju ribu (i druge ) za novu godinu?OCE
I sta sad ? Uvek ce se naci neka budala da podrzi taxistu u njegovom lopovluku samo je pitanje dokle ce se nalaziti budale da i dalje raspravljaju o tome .
Zakljucavaj temu BRE

P.S Izvinjenje spartaku (NEZNANJE JE CUDO)
EJ BRE,BRE,BRE !!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...03.01.2005. u 19:25 - pre 236 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Bojane, necemo da se pravimo blesavi! Tako nam i jeste zato sto se drzava pravi blesava. U ostalim zemljama i jeste bolje zato sto niko ne pravi drzavu blesavom, i da kaze dan posle vremenske nepogode "slucajno sam jutros povecao 3 puta cene"!

Ja se ne pravim blesav već nemam pojma o kom zakonu ti pričaš tako da tražim pojašnjenje. Ono što znam je da su zakoni na zapadu prilično precizni (tu sa valjda slažemo) tako da je ovo što ti pričaš apsurdno - da država onako odoka procenjuje da li si ti povećao cene slučajno ili namerno. Pokušavam da te pitam šta tačno tamo piše - u kojim slučajevima je zabranjeno povećavanje cena, koja je granica, i verovatno najzanimljivije - kojim materijalima se tada ne sme povećavati cena (spomenuo sam primer vodovodnih cevi, npr. gde one spadaju).

Ponovio si par puta da je tamo sve rešeno, a ja iznova pitam na koji način?

A što se tiče devojke i taksija, bez obzira na pol, godine, kojekakve karakteristike - svako ima pravo da traži račun i taksista je dužan da ti ga da. Ako on to ne želi naravno da se tvoja devojka neće svađati sa njim - neka i plati tih 1500 dinara fino i kulturno, ali onda pri izlasku zapiše broj registracije (ili broj taksija) i lepo ispriča onome ko je zadužen za te stvari sve kako je bilo.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 22.12.2006. u 22:05 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 01:01 - pre 235 meseci
Sve se slazem sa tobom Bojane, ali SVE (e, ovo se odavno nije desilo ), ali zaista ne mogu da ti navedem kako se zove zakon, ili cak nesto priblizno. Tako da cu ostaviti na tome da si ti u pravu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
195.252.87.*



+1 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 01:05 - pre 235 meseci
Nabukadonosor:
Znam da ima posput i ne kazem da lazes =) i u Bg je isto na poziv, ali kad sam rekao nigde u svetu mislio sam izvan Srbije =)

bluesman:
Ne znam da li ti na to gledas kao na gospodski ali sami taksisti tako kazu =)
Jedan me terao da sednem pozadi kad sam mu rekao da idem do Pravnog Fakulteta na ispit i prica covek kako je on kocijas, da je zamena za ranije kocije =)
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 17:41 - pre 235 meseci

Ne treba puno komentarisati o nama ,nasoj zemlji ..............gde smo i sta smo.......................
toj prici nema kraja

Da pomenem moje iskustvo sa Taxistom u Saragosi..............

Pretproslo leto platim ja taxi spancu, izadjem napolje i ostavim Mobilni uTaxiju ....................Ne bitno sto je aparat vredeo nekih 200 Evra............frka me je bilo sto sam bio u romingu.............

Odmah udjem ja u drugi taksi .....ne bi li nasao fon.............ali nisam obratio paznju na broj taxija u kome sam izgubio mobilni..... ...........
Brzo odem kod tece u gajbu gde sam odseo i on pozove moj 063 u spaniji .....................Taxista se javlja na fon............(ja nemam pojma spanski)............dogovori se sa mojim rodjom.................i dodje na adresu i donese telefon i naplati samo cenu taxi usluge sa lokacije odakle je doneo telefon..................mislim da je
kostalo 4,70 evra..............
Samo da se ispravim bilo je to pretproslo leto

A kod nas je sve u sistemu ko ce koga da zajebe............taj fazon

Cast izuzecima

Pozdrav

Lancia











[Ovu poruku je menjao lancia dana 04.01.2005. u 19:49 GMT+1]





 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 18:33 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Sve se slazem sa tobom Bojane, ali SVE (e, ovo se odavno nije desilo ), ali zaista ne mogu da ti navedem kako se zove zakon, ili cak nesto priblizno. Tako da cu ostaviti na tome da si ti u pravu.

Zezaš, a, zezaš? Ali pošto si rekao da sam ja u pravu što mi je i bio cilj od početka ovog puta ću ti oprostiti
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Passw0rd

Član broj: 43933
Poruke: 6
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 18:45 - pre 235 meseci
Popust 0.0%
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 19:28 - pre 235 meseci
Citat:
A kod nas je sve u sistemu ko ce koga da zajebe............taj fazon

Mnogo generalizujemo na tu temu, kao mi smo g**** a ostali su zlatni... E, pa nije tako, u svakoj zemlji ima dobrih i losih ljudi, negde manje negde vise. Evo, meni je beogradski taksista vratio mobilni bas onako kao sto je tebi spanski!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.vdial.verat.net.



+7180 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 20:21 - pre 235 meseci
Heh - cinjenica je da je i mene Turcin hteo da vozi oko Berlina posto je video da pricam engleski :-) sto naravno ne znaci da se u Srbiji zakon ne postuje manje nego u vecini zemalja Evrope - i da se tu nesto mora uraditi.

Zakon o taksi prevozu i te kako postoji - 4x veca cena za novu godinu nije legalna u udruzenjima (osim ako se svi naprasno ne dogovore sto je vrlo malo verovatno), a kod privatnika je eventualno legalna ako se jasno kaze pre pocetka voznje (i stranka na to pristane), ali to onda nije taksi vec privatna voznja - nisam siguran kako je to zakonom regulisano (ako uopste)

Sto se turbina taksimetara tice nadam se da oko toga nema sta da se diskutuje :)

Mnogo veci problem od jednog dana u godini je taksi-klan na Aerodromu Beograd (verovatno ih ima i kod zeleznickih stanica) od kojih ne moze da se zivi - tu su uvek i udruzeni su tako da traze 2-3x vece cene od taksimetra (verovatno kad cuju stranca deru i vise) - e koliko je to legalno? Dakle, vlasti i te kako znaju da su oni tu - znaju da se tako "pogadjaju" i da su zesce organizovani i niko ne intervenise...

Mislim smejurija - 50-tak taksi vozaca vs. drzava.... ludilo. Sta je problem oduzeti im dozvole a ako nastave zabraniti registraciju ili strpati malo u kazneno-popravni dom?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 21:00 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Zezaš, a, zezaš? Ali pošto si rekao da sam ja u pravu što mi je i bio cilj od početka ovog puta ću ti oprostiti :)

Ne, stvarno ne zezam. Zaista ne mogu da navedem koji je zakon u pitanju, a tako ce samo biti moja rec protiv tvoja, a tu vec nivo diskusije znacajno pada. A ja to ne volim. A ni ti.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 21:12 - pre 235 meseci
Citat:
: u svakoj zemlji ima dobrih i losih ljudi, negde manje negde vise.


Potpuno se ja slazem sa tobom ...............da nema loseg dobro se ne bih ni prepoznavalo..........
.......elem koliko kod bili privrzeni nasoj zemlji ...........moramo priznati da stvari u sistemu ne funkcionisu kako treba..................ali to je vec druga tema...........
A sto se tice beogradskih taksista..............mogu slobodno reci da ih ne podnosim..................pa bar je velika vecina kvarna kao supalj zub............gleda kako ce da te isece.da te zajebe,.......da stane gde mu se digne i sl..................





 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...04.01.2005. u 21:30 - pre 235 meseci
Pozdrav,
postaje zamorno pa cu kratko samo: ne moze niko da dize cene koliko god se dogovarao, podizanje cena nadziru i ministarstvo i gradski sekretarijat za saobracaj. Udruzenje predlaze cenu i obrazlaze zahtev za poskupljenjem usluga ali to ne znaci i automatsko odobrenje. Uostalom, mnogo toga je tu fiksno i nema mogucnosti improvizacije: estetski pregled, sestomesecni tehnicki pregled, atesti za bazdarenja itd. kao i uostalom sam izlazak na taksi koji zahteva puno toga od C kategorije, preko drzavnog ispita (mislim da je u zadnje vreme vec ukinut) pa do poznavanja grada, sve je to propisano i podleze jednakim merama kontrole kao i ostatak javnog prevoza. Nije moguce nekome tek tako dodeliti zutu traku i ostale povlastice a da taj neko ne polaze nikome racune za to. Zakljucak je porazavajuci ali vrlo jasan: postoje situacije u kojima se ne moze nista drugo uciniti vec da se zapise broj tablica i podnese prijava u mesno nadleznom OUP-u, sto podrazumeva ne biti lenj da se to uradi jer tada se trazi i da li je uopste rec o taksisti ili je u pitanju prevara i falsifikovanje sluzbene dokumentacije, podnosi se i prijava Sekretarijatu za saobracaj ali pre svega se MORA traziti racun jer to je osnov da bi se prijava uopste podnosila. Dakle, odredjen nivo pismenosti mora postojati da bi se ista pokrenulo. Da li je moguce da kod svih prolaze one kako je odjednom sve poskupelo zbog fiskalnih kasa? To je ista ta prevara jer automatski znaci da dotada nije uplacivan pazar pa sada mora da se koriguje cena i opet krajnji kupac placa taj ceh a trgovac zaradjuje isto kao i pre. I posle svi galantno takvima: Ma ne treba mi racun:) Dajte ljudi, ako se slazemo da ima kriminala i lovaca u mutnom, daj da se slozimo i da treba malko pismenosti da nas ne deru suvise...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...06.01.2005. u 12:33 - pre 235 meseci

Iz predloga Zakona o cenama:

Citat:

Član 10.

Ako na tržištu nastanu poremećaji u proizvodnji, pružanju usluga i prometu određenih proizvoda, odnosno usluga, koji bitno utiču na cene proizvoda i usluga i ako se poremećaji ne mogu otkloniti merama tekuće ekonomske politike, Vlada može propisati privremenu meru radi sprečavanja i otklanjanja poremećaja.
Vlada može propisati privremenu meru koja ima za posledicu najmanje ograničavanje konkurencije.
Pod poremećajem u proizvodnji, pružanju usluga i prometu određenih proizvoda i usluga se podrazumeva: elementarna nepogoda, monopolsko obrazovanje cena, zloupotreba dominantnog položaja, poremećaj na svetskom tržištu i druge vanredne okolnosti.

Član 11.

U slučaju nastupanja poremećaja iz člana 10. ovog zakona na teritoriji jedinice lokalne samouprave privremenu meru za otklanjanje poremećaja donosi nadležni organ jedinice lokalne samouprave.
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...06.01.2005. u 13:03 - pre 235 meseci
Kao i svaki zakon i ovaj pruža široka diskreciona ovlašćenja vladi.
Treba protumačiti šta to znači : druge vanredne okolnosti našta samo sudska praksa može da da odgovor, tako da svaki zakon možete da okačite mačku o rep dok ne čujete mišljenje sudske prakse.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...06.01.2005. u 19:23 - pre 235 meseci
Ma ljudi, te noci je kilometar kostao 70 dinara.
Kod vecine prevoznika. Bilo je i onih koji nisu menjali cene.
ALI! Cak i da je kilometar bio 70 dinara, znajuci kilometrazu, nije moglo da kosta vise od 10 eura. Ovaj je uzeo 10 za gazdu i jos toliko za sebe.
Onako, odokativno.
Dzukela ima svuda.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
195.252.85.*



Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...07.01.2005. u 16:31 - pre 235 meseci
Srbija....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13446 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.