Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.

[es] :: Advocacy :: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7253 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 09:01 - pre 235 meseci
A ti mislis da neko jos uvek cita tvoje postove?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 09:14 - pre 235 meseci
Pa ako zagledaju i pravopisne greske, i gleaju kada ce neko da promasi jedan zarez pa da to iskoriste u pljuvanju windowsa, verujem da citaju...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 10:03 - pre 235 meseci
Citat:
weB_KiLeR:
Mislim windows nije uopste pravljen da bude na serveru vec vise kao desktop OS, a windows-ov server vam je za male kancelarije i kucnu mrezu i nista vise, zna se tamo gde treba stabilan server stavlja se neki unixoid koji je i predvidjen za to...


Kako bre nije? To si ti pogrešno obavešten. Rade serverska izdanja Windows-a više nego dobro.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 10:27 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: I da Palma, nemoj da podižeš lažne nade i tenzije )

AV zaštita od MS nije kao klasični AV programi. U stvari, ako koristiš Win Update, već si preuzeo prvi paket koji služi za detekciju i uklanjanje nekih 10tak jačih virusa.
Za spyware se još ne zna da li će biti besplatan apdejt, ali i bez toga pruža fenomenalnu zaštitu sistemskih podešavanja.


Kakve tenzije?

Nego, nije loše ono čudo iz MS-a, može da posluži.




Citat:
degojs:
Stvar je u tome da imaš sve to na raspolaganju i danas.


Jes' vala, kod mene Kaspersky, Kerio i Ad-aware odlično rade.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 10:40 - pre 235 meseci
A evo nešto i za našeg VRider-a, koji tako voli Windows administraciju:

Deployment of the Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool in an enterprise environment

http://support.microsoft.com/kb/891716
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 11:57 - pre 235 meseci
Zahvaljujem se na linku, ali moram da kazem da za sada Windows Update+Norton+SpySweeper rade vise nego dobro. Sa takvom kombinacijom je Windows sasvim super za obicnog korisnika. Uz jos malo peglanja sjajan sistem. Meni i dalje nedovoljno, ali...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 12:45 - pre 235 meseci
He he, pazi šta pričaš, izbaciće te iz tabora, a mi ne možemo da te primimo ako se ceo Win tabor ne složi sa tim predlogom

Kako je počelo, ostaće samo Axez da brani Linux
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 13:02 - pre 235 meseci
Ako ces ti da me primas u tabor, onda zajebi...
Mani se tabora... Postoje samo dve sorte - oni sa parama i oni bez njih, a na parama ne pise pomocu kog OSa si ih zaradio....
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 14:52 - pre 235 meseci
Citat:
VRider:

http://www.elitesecurity.org/poruka/364123

Kako god, ja ispado' guru. Izvinite, dame i gospodo, ali ja nikad ne bih vise koristio windows ni na tosteru, a kamoli kompjuteru. Potrosio sam nesto slobodnog vremena u zadnjih 2-3 godine, usput naucio dovoljno da mi linux bude sistem bolji za desktop. Nisam naucio samo to, naucio sam i mnogo drugih stvari, koje 99% korisnika nikad ne bi morali da znaju da bi koristili linux...
E sad, ne znam zasto sam vam ovo ispricao (kako vec rekoh, nema poente), ali ne skodi...


i ovo...

Citat:
VRider:
Zahvaljujem se na linku, ali moram da kazem da za sada Windows Update+Norton+SpySweeper rade vise nego dobro. Sa takvom kombinacijom je Windows sasvim super za obicnog korisnika. Uz jos malo peglanja sjajan sistem. Meni i dalje nedovoljno, ali...


...kao i ovo!

Citat:
VRider:
Ma, sta da kazem, Windows (uz Advocacy) rulez!

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 15:15 - pre 235 meseci
Oki. MixTape no.2.
Citat:
Izvinite, dame i gospodo, ali ja nikad ne bih vise koristio windows ni na tosteru, a kamoli kompjuteru.

Citat:
Uz jos malo peglanja sjajan sistem. Meni i dalje nedovoljno(dobar)...


Citat:
Veliko hvala . . . sto su odradili moj deo posla...

Citat:
Postoje samo dve sorte - oni sa parama i oni bez njih, a na parama ne pise pomocu kog OSa si ih zaradio....


Dakle...
Citat:
Ma, sta da kazem, Windows (uz Advocacy) rulez!

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 16:26 - pre 235 meseci
Palma & VRider: nazad na topic ili će biti manje popularnih mera. Dinke je malo sprečen da moderiše punom parom pa mu ja pomažem, nemojte da me terate da krenem, a hoću :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 19:55 - pre 235 meseci
Nije zamerka Windowsu što nema ugrađene pacheve, već što je manje bezbedno biti na mreži pod njim. Na kraju krajeva, to smatraju i Linux zealoti poput američke National Security Agency (www.nsa.gov), kao i mnogi drugi slični njima. Možda je ta administracija na Windows platformi lakša, ali šta vredi kada je sve to manje bezbedno. Pogledajte samo statistike koje sami dajete i koje jednostavno predstavljaju praksu. Da li je to zbog ovoga ili onoga, to je druga stvar i o tome se može raspravljati, ali se činjenice moraju prihvatiti onakve kakve jesu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 20:03 - pre 235 meseci
Kako to manje bezbedno? Pojasni ako te ne mrzi.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 20:05 - pre 235 meseci
NSA?

Jesu to oni štu su u dogovoru sa MS ubacili one NSA ključeve u Windows da bi špijunirali korisnike? :)

MS pravi sve bolje i bolje poteze po pitanju baš sigurnosti, uporedi samo kakva je istorija npr. IIS 5.0 i 6.0. E sad, možete vi da pričate, što reče Palma, do mile volje koristeći neke kovanice tipa: "Činjenica je..", "Svi mi znamo.." i tako dalje i tako dalje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 20:59 - pre 235 meseci
Citat:
Nedeljko: Nije zamerka Windowsu što nema ugrađene pacheve, već što je manje bezbedno biti na mreži pod njim. Na kraju krajeva, to smatraju i Linux zealoti poput američke National Security Agency (www.nsa.gov), kao i mnogi drugi slični njima.


Odakle ti to znas?
Nadji mi izjavu jednog zaposlenog u NSA da je linux zakon, i ja cu ti na to naci 10 izjava takodje zaposlenih NSA da je windows zakon... To je ortodoksna glupost izjavljivati nesto, i kako uostalom moze izjava jednog coveka da se okarakterise kao izjava celokupne organizacije?

Citat:
Nedeljko:
Možda je ta administracija na Windows platformi lakša, ali šta vredi kada je sve to manje bezbedno. Pogledajte samo statistike koje sami dajete i koje jednostavno predstavljaju praksu. Da li je to zbog ovoga ili onoga, to je druga stvar i o tome se može raspravljati, ali se činjenice moraju prihvatiti onakve kakve jesu.


Ja ne znam koja statistika govori da su windows sistemi nesigurni... Cak i u doba win95/win98, one klasicne fore kao pucanje windowsa itd... E pa moje iskustvo je pokazalo da je windows pucao samo na kineskom hardveru, koji je ko zna kakvog kvaliteta, a skoro nikad mi se nije dogodilo da mi je win95/98 pukao na nekoj IBM masini recimo... XP koristim kolko vec, verovatno ima i dve godine ako ne i vise, i nijednom mi nije pukao niti se blokirao niti bilo sta drugo...

Sto se tice 'hackabilnosti' windowsa, ne znam ni tu kakve statistike gledas, kad ti ja kazem iz iskustva da ja nikada nisam upao niujedan windows, niti je to uradio neko koga ja znam... Mozda ja ne znam mnogo, ali cinjenica je da u moje vreme (a tada je windows vazio za mnogo nesigurnij sistem nego danas), bilo mnogo lakse upasti na linux/unix like sistem nego na windows.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 22:35 - pre 235 meseci
Odi na undernet i pitaj haxor dječicu koji je omjer 0day exploita za win i za unixoide. Bar 1:100 :) I to sve zbog open source-a, naravno :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.19.01.2005. u 23:57 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Odi na undernet i pitaj haxor dječicu koji je omjer 0day exploita za win i za unixoide. Bar 1:100 :) I to sve zbog open source-a, naravno :)


Jel u te 0day sploite racunas i viruse za win...;)
Onda je omjer mnogo povoljan po vas...:P
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.20.01.2005. u 00:00 - pre 235 meseci
Sundance,
kome još treba box na windowsu

U to je fora.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.20.01.2005. u 00:08 - pre 235 meseci
Virusi nisu exploiti! Što opet ne znači da ih ne koriste :)

Općenito sam mislio da su na unixu puno brže evoluirale tehnike zaštite baš zato jer su puno razvijenije i metode njihovog probijanja. Ne bi džaba "svaki ozbiljniji admin koristio security-enhanced kernel" da citiram sad jednoj linux zealota :) Svi tekstovi koji išta valjaju u phracku su za - *nix :) Riječ je o najpoznatijem security e-zineu za one koji ne znaju :)

unix je zbog otvorenosti imao veliku prednost što se toga tiče, ali ga je win insecurity u zadnjih par godina donekle sustigao...nažalost, ne i dovoljno, izgleda da je ovaj leaked izvorni kod ipak došao prekasno :( (pri tome mislim na neke specifične runtime zaštite za kernel koje linux ima, a na win ne postoje).

Zato MS i fura virtualizaciju kroz .NET. Ako misliš nešto razbiti, to će prvo biti sandbox, a za ostalo da vidimo :)
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.20.01.2005. u 00:11 - pre 235 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Sundance,
kome još treba box na windowsu ;)

U to je fora.


Možda onim veeelikim botnetima što postoje :)

Bar 90% svih port skenova na netu su oni za provjeru ranjivosti na windozima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux sigurniji od windowsa, dokazano po ko zna koji put. Windowsaši negiraju činjenice.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7253 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.