Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Techno i trance muzika

elitemadzone.org :: MadZone :: Techno i trance muzika

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100463 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika17.11.2005. u 22:42 - pre 225 meseci
Party na kome je trebalo da nastupi DJ Derick May (SKC, 18. novembar) je otkazan do daljenjeg. Kako su organizatori saopštili, problem je nastao komunikaciji sa Derick-ovim menadžerom.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika17.11.2005. u 23:02 - pre 225 meseci
Zvanično.

Tiesto 17. decembar 2005
Beogradski sajam hala 14

P.S. Karte u pretprodaji od 1 dec.


Evo vam tiesto 'ste srećni?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika17.11.2005. u 23:21 - pre 225 meseci
Ok tebra!!!

E jel znas slucajno koju muziku pustaju sledeci dj-evi:

Dj Dex, Los Hermanos, Detroit, Usa???

Najavili su neki party u Nisu sad u subotu 19.11, pa me zanima vredi li da se ide, jel ce ulaz biti ok 150 200 dindzi!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika17.11.2005. u 23:36 - pre 225 meseci
Los Hermanos pušta Minimal techno, a za ovu trojicu nikad nisam ni čuo.

Ma čim je to 150-200 kinti karta to su krš DJ-evi, ili puštaju tudju muziku pa je nešto premixuju i to je to.

Pozzz
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 00:24 - pre 225 meseci
Ok, hvala.

Ovi ostali pustaju smoreni house (nikakvi su, slusaoo sam ih par puta i ocajni su)!!!

PozZ
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz2.dlp300.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 10:44 - pre 225 meseci
Citat:
Acika: Ok tebra!!!

E jel znas slucajno koju muziku pustaju sledeci dj-evi:

Dj Dex, Los Hermanos, Detroit, Usa???

Najavili su neki party u Nisu sad u subotu 19.11, pa me zanima vredi li da se ide, jel ce ulaz biti ok 150 200 dindzi!

Pozdrav


Probaj naći neki sample od njih na www.juno.co.uk . Tu uvijek tražim da čujem koji stil određeni DJ pušta,i tako spoznam šta (ne)propuštam.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz2.dlp300.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 10:47 - pre 225 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Zvanično.

Tiesto 17. decembar 2005
Beogradski sajam hala 14

P.S. Karte u pretprodaji od 1 dec.


Evo vam tiesto 'ste srećni?


Kmeee...samo je zaobišao ovu jadnu BiH,gdje je jedino anoniman i koju vjerovatno i Istočni Zambezi tuče po kulturi i urbanom mentalitetu.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 18.11.2005. u 11:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 12:52 - pre 225 meseci
veruj mi da je anoniman i u Srbiji, jer u srbiji se više fura neki undergorund techno, sa manje popularnim scrhanz DJ-evima. Mislim dolaze i velika imena kao što su Carl, Rush, Nastić... Više se ljudi loše na EG-a, Derrick-a, oni su ovako extra kod ans i mi mislimo (tj vecina) da su oni exkstra popularni preko, ali nisu veruj mi, preko retko ko da je jedva čuo za njih, jer tako ti DJ žele da bude, žele da ostanu "pode zemljom" da prave najgori i najrmačniji šranc (najgori u + smislu), zbog toga su u nekim zemljama Mark EG, Boxer, Gee, Rainer... daleko i više popularniji od tamo nekog Christian Varele ili Chris-a.
Što je meni izuzetno drago zbog toga, jer na zakve žurke dolazi odabran broj ljudi i ljudi koji slušaju tu vrstu muzike, nema seljaka i ostalih paćenika da pitaju "A kad će Seka Aleksić" kao na Urban-u! Strašno....

Čuo sam sinoć dosta se vrti reklama/najava na radiju (Venus 101.1 techno stanica) u vezi Tiesta...

E sada mimo po strani te reklame i ostalo, polja ljud, ma kakvi pola 80% nije ni čula za Tiesta....Pa kada vide reklamu, bilborde, tv reklame, radio stanice i ostalo, onda će da se nalože i da dodju u masovnom borju, pa će to ispasti kao neka velika žurka gde su svi čuli za njega, a pojma nemaju. Zbog toga nebih nikada ni otišao na Tiesta, jer dosta ljudi se folira da ga sluša a ne znaju ni kako se čovek zove i preziva, o čemu mi onda dalje da pričamo. Mislim ne osporavam ja njegov rad, nego me nervira muzika koju on pušta, samo da bi privukao pažnju i ljude....
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 21:04 - pre 225 meseci
Za ova dva dj-a sto sam pitao (Dj Dex, Los Hermanos), saznao sam na www.juno.co.uk da pustaju techno (ali neki sporiji, meni lici na neki brzi house), ali ne zvuce mi nista posebno!!!
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz2.dlp87.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Techno i trance muzika18.11.2005. u 23:50 - pre 225 meseci
Ipak imaj na umu da je tamo dat lo-fi preview.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 19.11.2005. u 00:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 00:05 - pre 225 meseci
Ma ok je to, meni ce biti drago ako pustaju neki razbijacki techno, samo da ga ne smore sa nekom vrstom house-a i komercijale!!!
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp227.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 00:51 - pre 225 meseci
Citat:
Deda_Mraz: veruj mi da je anoniman...


Ma slabi smo mi generalno(popularna uzrečica ).Mislm na Ex-YU elektronsku scenu.Godinama se vrte dva stila:techno(onaj klasični) & house.Ostali stilovi i izvođači su nama potpuno nepoznati,a po svojim postignućima predstavljaju svijetove za sebe,npr.:psytrance,hardstyle,hardcore,eurotrance,hardtrance,drum`n`bass,hardhouse,...

Srbija ima veoma jaku psytrance scenu,najjaču od svih Ex-YU država zajedno,Hrvatska se nešto pomalo otvara nabrojanim stilovima,BiH ima 7 ravera itd. ...takav je neki moj utisak koji sam dobio.No valjda će i ovo otvaranje prema Evropskoj Uniji pomoći da i ovdje zapušu neki novi vjetrovi.

I još nešto:underground ima svojih čari,ali bez komercijalnijih stilova nema jake scene.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 19.11.2005. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp227.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 01:07 - pre 225 meseci
Evo kad već spominjem neku raznolikost,interesuje me da li ko poznaje ovog tipa-Yoji Biomehanika iz Japana.Kako osoben image,tako osoben i muzički stil:hardtrance+hardhouse:



Ove godine broj 32. na Top 100 DJ listi,za jedno mjesto iznad Chrisa Liebinga.

Npr.:
Yoji Biomehanika-A Theme From Banginglobe(original mix)

Yoji Biomehanika-Hardstyle Disco(exclusive hard bass edit mix)

(samo previewi)

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 19.11.2005. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 12:02 - pre 225 meseci
Vidjao sam na par drugih foruma njegove slike, ali nikada nisam čuo za njega. Malopre sam prošvrljao po netu o njemu, i logično da nisam čuo za njega jer ne slušam tu vrstu muzike... On pravi nešto izmedju techna (čistog) i minimal, stim što u poneki hint ubaci schranz sample?? Mislim totalno ne logično, al ajde kad može čika Tiesto da mažnjavam što nebi mogao on
Ne zezam se, stvarno nisam čuo za njega.

@Raven slažem se ja da bez komercijale i marketinga nema ništa. Čisti primeri su ti Carl Cox (kraljčina koja radi na tri gramofona u isto vreme, + mix.+ cj....), Dj Rush (bez komentara...CAR) i ostali... Ali i pored njih postoje xx drugih DJ-eva, koji opušteno mogu da pariraju njihovoj muzici (hardtechno, schranz, detroit, techno) i u nekim segmentima čak bolji od njih. Ali pazi ovako, da ću ti jedan podatak, u Madjarskoj i Srbiji je underground scena najjača u evropi i šire. Možda i više kod nas nego kod madjara. I to mi se veoma svidja, jer kao što sam ti u predhodnom postu napisao, te undergorund žurke su javne ali ne dolazi svako! Ako me razumeš....jer kao prvo ne postoji ni jedan jedini DJ koji želi da ostane "pod zemljom" a da recimo pušta dance (kako odvratno zvuči to ime...) hous (pihhh), trance i ostale. Znači tačno se zna šta se pušta pod zemljom, to su najteži i najmračniji schranz-ovi, izuzetno dobar i težak hard techno. Ljudi koji vole tvrde stvari, prženje i kidanje. Recimo da si bio na MARK EG-u u barutani pore dva meseca...znao bi o čemu pričam A može i @Berserk da ti potvrdi (trenutno mu je rikno komp) jer smo zajedno bili. Bilo je oko 200 ljudi, ali 200 odabranih.... ne pamtim kada sam se bolje proveo nego tada, čovek je otkinuo i baš mu je dobro išlo, a posle ga je Koljač zamenio i bilo je još bolje

Što se tiče trance scene, tu uveliko dominira Srbija na balkanu i malo dalje (sem možda Rusije jer Rusija je trance zemlja ). Pogledaj samo par godina unazad (i ovu godinu) koliko je poznatih trancera dolazilo (po više puta zaredom u jednoj godini) u Srbiji!? Raja ram, Infected Mushroom, Skazi, Eskimo... i još mnogi drugi. Mnogi seru skazi ovo skazi ono...jeste to stoji, ali brate Skazi ima ime. Jeste da ne slušam, tu vrstu muzike ali ih poštujem.

Jedino mi je krivo što nema baš puno kod nas u srbiji čistog techna, što recimo prave Varela, Clarke, Aduie, Adam Beyer, Dj bold.... Sada po prvi put da dolazi Chris Liebing. Ali mislim da će se sa njegovim dolaskom malo poboljšati ta scena u Beogradu i taj pravac techna, jer je izuzetno dobar i kvalitetan. Recimo poslušajte par setova od Liebing-a Live in Beograd i videćete kako je dobro.

Poz
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 12:04 - pre 225 meseci


Chris Liebing
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 12:49 - pre 225 meseci
Imam jedno 4 5 mixa od Chris Liebing-a i stvarno covek razbija! Inace za njega sam cuo pre par meseci kad mi je drugar doneo neku muziku, izmedju ostalog i Chris Liebing-a. Ako sve bude kako treba doci cu SKC 3. decembra!!!

PozZ
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 14:27 - pre 225 meseci
Liebing je tata.
Koliko ce biti ulaz?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 14:42 - pre 225 meseci
Floyd još uvek se ne zna....nisu još počele karte u PP, ali neće biti ispod 800 sigurno!
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 15:42 - pre 225 meseci
Neko se ovde provalio da ce da bude 500 max 600 kinte!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika19.11.2005. u 15:50 - pre 225 meseci
DJ Maverick, rodom iz Malezije je 29 decembra, uspeo da obori svetski rekord u neprekidnom mixovanju, provevši za gramofonima 79 sata i pet minuta, što je za pet sati više od postojećeg. Za tri dana mixovanja, Maverick je pustio na stotine techno & hardhouse ploča. Posle završenog seta odvežen je u bolnicu u vrlo lošem stanju na pregled. Interesantno je da Mavercik nije uspeo da potuče nezvanični svetski rekord koji drži , Buddy Love (USA) sa 80 sati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Techno i trance muzika

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100463 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.