Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomagajte ! Nesto u accessu !

[es] :: Access :: Pomagajte ! Nesto u accessu !
(Zaključana tema (lock), by Zidar)

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baza
pajoservis

Član broj: 42372
Poruke: 136
*.teol.net.



Profil

icon Pomagajte ! Nesto u accessu !15.03.2006. u 22:25 - pre 220 meseci
Interesuje me ima li ko da mi posalje bilo kakvu bazu za autoservis da se moze da da vodi evidencija protoka vozila ...
TE naplate isti za izvedene radove nesto naj obicnije ..
PUno zahvalan !
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !16.03.2006. u 14:28 - pre 220 meseci
Poznajem ja jednoga, ali on trazi 5,000 EU za to. Zainteresovan?
 
0

mysybername

Član broj: 78743
Poruke: 46
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !16.03.2006. u 17:40 - pre 220 meseci
Mislim da je 5000 dobra cena, prihvati.
Vule
 
0

baza
pajoservis

Član broj: 42372
Poruke: 136
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !16.03.2006. u 19:25 - pre 220 meseci
Jel se vi to maskarite uostalom ko .................
A UOSTALOM NEBI BIO ZIDAR !!!!!! I TO u Kanadi !!!!!!!!!!!!!!

[Ovu poruku je menjao baza dana 16.03.2006. u 20:27 GMT+1]
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !16.03.2006. u 21:52 - pre 220 meseci
Ja sam jednom usao u autoservis i pitao ima li ko da mi odrzava auto, onako, najjednostavnije nesto, i naravno besplatno, bio bih puno zahvalan. Mnogo su mi se smejali i rekli mi da sat rada automehanicara kosta 75 dolara. I to u Kanadi :-) Tada sam zakljucio da nista nema da se deli za dzabe.

Posto autoservisi ne rade za dzabe, zasto bi tebi neko dao za dzabe nesto sto se prodaje za pare? Ovde dolaze ljudi koji zive od pisanja programa, kao sto ti zivis od opravljanja kola. Ti prodajes svoj zanat, oni prodaju svoj. Dodju ovde i ljudi koji bi da nesto nauce. Takvima pomognemo da nauce.

Odoh sad da oteram auto na servis.

:-)
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !16.03.2006. u 22:13 - pre 220 meseci
Ne bih hteo da budem bilo ciji "drveni advokat", ali pretpostavljam da je Zidar bio vise puta "odran" od strane pripadnika "automehanicarske branse", pa je zbog toga njegov odgovor vrlo prirodan, posto nakon advokata, ljudi iz auto zanata vaze za najvece "derace".
U ovo se petljam iskljucivo zato sto sam jednom slucajno naleteo na sajt www.proxima-soft.com gde imas za download demo verziju programa za auto servis, a autor navodi da ova verzija nije vremenski ogranicena - nego samo funkcionalno (u cemu su ogranicenja ne znam, probaj pa ces videti).
Eto, a ti ako ti moj predlog nesto pomogne kad ti naleti neki programer da mu popravis auto seti se ovoga pa mu posteno uradi i naplati posao.

Sve najbolje!
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !17.03.2006. u 14:43 - pre 220 meseci
Hvala Goranu na konstruktivnom doprinosu :-)

Nemam nista protiv automehanicara niti su me drali vise nego sto je neophodno. Imam protiv da ljudi dolaze na forum sa zahtevom da im se da gotov proizvod za dzabe. U nekoliko prilika sam savetovao da se zahtev razresi u privatnom kontaktu sa ljudima koji prave softver i niko se nije ljutio. Firma koju si naveo prodaje to sto je trazeno, za otprilike 130 EU, sto je mnogo manje nego 5000 koje sam pomenuo. Koliko oni takvih paketa mesecno moraju da prodaju da bi pokrili troskove poslovanja? Automehanicar toliko naplati za jedno popodne u danima kada nema bas mnogo posla. razlika izmedju klasicnog zanatlije i softverasa jeste sto zanatlija odradi posao i odmah ga naplati. Softveras koji ne radi po narudzbi, mora da napravi proizvod i da posle pokusa da ga proda. Od cega da zivi u medjuvremenu? Zato softver treba da je skup. Moze se naravno raditi i drugacije, po principu osiguranja. Prodas proizvod za 200 EU. Onda kupac sklopi s tobom ugovor o supportu - placa mesecno 20 EU da bi mogao da te zivka i pita kako da uradi ovo ili ono. I da trazi dogradnje, koje se onda naplacuju po satu. Cena sata? Ne manja nego cena sata automehanicara.

Mozda treba da otvorimo TOP temu gde bismo mogli da stavljamo linkove na sajtove koji prodaju softver? O tome bi verovatno morali da pitamo verovatno vlasnike Elitesecurity, jer bi to postala besplatna preporuka = reklama. Licno nemam nista protiv besplatnih preporuka i nemam svoj sajt koji bih stavio u tu kategoriju. Ons sto zasigurno moze da se uradi je da profesionalci koji dolaze na forum, ako zele, stave u svoj profil web site na koji zaintersovani mogu otici da pogledaju sta i kako firma radi i posto se to prodaje.
 
0

baza
pajoservis

Član broj: 42372
Poruke: 136
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !19.03.2006. u 19:45 - pre 220 meseci
Pozdrav !
Prvo bih se zahvali svima koji bi mi ipak isli u susret ,niko nije ni rekao da se trazi djabe niti da nekog molim oko toga ako neko ima kakav dobar softwer za vodjenje auservisa da se naruci normalno da je na nasem jeziku da ubaci u forum kako bi mogao da se cujem sa Proizvodjacom softwera da ako se nadjemo da ga kupim normalno ,a od tebe nije fer da tako mislis a kamo da pises naka si ko da si i odakle ,Ako u kanadi toliko kosta sat rada mehanicara kod nas nije ni ono "D" OD DOLARA normalno Kanadskog .....Odnosi se na Zidara !
Pozdrav svim i hvala puno GORANU za sajt !

[Ovu poruku je menjao baza dana 19.03.2006. u 20:52 GMT+1]
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Pomagajte ! Nesto u accessu !20.03.2006. u 13:50 - pre 220 meseci
Citat:
ako neko ima kakav dobar softwer za vodjenje auservisa da se naruci normalno da je na nasem jeziku da ubaci u forum kako bi mogao da se cujem sa Proizvodjacom softwera da ako se nadjemo da ga kupim normalno


Mi Srbi kao narod imamo definitivno problem u komuniciranju. Da si rekao ovo sto je citirano u prvom postu, ova se rasprava nikada en bi ni desila. Tacno nisi rekao da trazis dzabe, ali nisi ni rekao da hoces da platis. to je greska u komunikaciji - nedoreceni zahtev. Onda sam ja zakljucio da posto nisi spomenuo placanje , to zelis za dzabe. Greska u komunikaciji - izvodjenje zakljucka bez dovoljno informacije. Znaci, krivi smo obojica, al takva nam je genetika i tu se nista ne moze.

U svakom slucaju, Goran ti je pomogao, kako i dolikuje, on nije napravio gresku u komunikaciji i ja sam mu zhavlan jer je pomogao da forum odradi svoj posao - pomogne ljudima da rese problem.

Ne ljuti se sto stitim softverase. Jos nisam video siromasnog automehanicara, cak i ako nema svoju radnju nego radi za drugoga. A siromasnih softverasa ima koliko volis. Jedan od razloga je sto potencijalni korisnici nikako da shvate da je softver usuga ili roba koja se placa i vredi. Pre nego sto sam postao zidar, bio sam inzenjer, gradjevinski, i radio kao projektant neko vreme u bivsoj Jugoslaviji. Tada su majstori u firmi govorili: "oni u projektnom birou ne rade nista, samo ceo dan nesto crtaju i pisu". Tako i softverasi, ne rade nista nego ceo dan sede ispred kompjutera i nesto kuckaju. I dangube po internetu. Nemam nista protiv automehanicara, ne daj boze, to je teska i casna profesija a cene su takve kako ih je odredilo trziste. Automehanicari postoje oko 100 godina, softverasi oko 20. Za 80 godina, softverasi ce biti gde su mehanicari danas. Ali dotle treba da prezive.

:-)
 
0

[es] :: Access :: Pomagajte ! Nesto u accessu !
(Zaključana tema (lock), by Zidar)

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.