Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10584 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.214.*



Profil

icon Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!07.09.2006. u 23:41 - pre 215 meseci
Promenio sam nekoliko Windows-a (i razlicitih SP-a), sa razlicitih Office pakete i opet se pojavuje isti problem sa Microsoft Eror 1606 itd. i sada hocu da pokusam da izbrisem sve sa nekih programa sto sam video na forumu kao "O&O Safe Erase" ili "Partition Magic" pa hocu samo da pitam kakve su vase iskustva sa ovih programa t.e. koji je bolji i koji moze da obrise bukvalno sve, i dali to vlijae na BIOS ili ne ??

Pozdrav svima..
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin66.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 17:07 - pre 215 meseci
Kada hoću da budem siguran da neće ništa ostati od Windows-a na hard disku, pokrenem instalaciju Linux Mandriva i kada formatira ceo disk u linux ext3 format, restartujem kompjuter i ubacim Windows XP. Možda ovo nije sasvim stručno rešenje, ali kod mene radi.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 17:50 - pre 215 meseci
I sta onda radis???

Instaliras win na ext3!?
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 19:02 - pre 215 meseci
Citat:
zoran_dojkic: Kada hoću da budem siguran da neće ništa ostati od Windows-a na hard disku, pokrenem instalaciju Linux Mandriva i kada formatira ceo disk u linux ext3 format, restartujem kompjuter i ubacim Windows XP. Možda ovo nije sasvim stručno rešenje, ali kod mene radi.



1. A sta ostane kad ga formatiras sa xp instalacionim diskom?
2. Sta ostane kad ga formatiras sa Partition Magic-om?
3. Zasto cimas mandrivu kad mozes formatirati disk u ext3 i sa Partition Magic-om
4. I stvarno, sta posle ext3 ?


http://support.microsoft.com/d....aspx?scid=kb%3Ben-us%3B315352
Bice da je u pitanju upgrade
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
smin91.kalik.info.



+35 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 22:37 - pre 215 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: I sta onda radis???

Instaliras win na ext3!? :D


Pošto i posle formatiranja iz Windowsa sa PartitionMagic 8.0 i formatiranja u toku instalacije novog Windowsa ima istu grešku, pitanje je bilo da li postoji način da se izbriše sve što ima veze sa Windowsom. Kada se ceo disk formatira u ext3, verovatno tu ne ostaje ništa od Windowsa (ako se neko dobro razume, neka objasni da li sam u pravu). Kada se pokrene instalacija Windowsa na hard disk koji je ceo u formatu ext3, Windows nema pojma šta je to i pita da li da formatira disk u NTFS, dalje je valjda jasno.

Čemu ovo služi, a uz to i radi: Jednom sam instalirao neki Acronisov program za pravljenje particija, koji mi je totalno poremetio disk. Posle restarta koji je tražio, Windows ne samo što nije hteo da mrdne, nego mi je u toku reinstalacije prijavio da disk od 40 GB ima 80 i nije mogao da nastavi instalaciju. Već sam mislio da ga nosim u servis, kada mi je palo na pamet da pokušam da instaliram Linux, pa da vidim šta će biti. Za Mandrivu nije bilo nikakvih problema oko diska i kada je formatirala u ext3 ceo disk, prekinuo sam instalaciju na restart dugme, ubacio disk sa Windowsom i sve je bilo u redu, uspeo sam da popravim disk.

Eto to je razlog zašto sam predložio da pokuša sa Linuxom. Ajd' sad Gorane Mijailoviću da čujemo objašnjenje.
 
Odgovor na temu

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.221.*



Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 22:53 - pre 215 meseci
"Error 1606. Could not access network location <common administrative tools>. All users\" error message when you install a program --> i ovo sam probao i opet isto..

Warning Serious problems might occur if you modify the registry incorrectly by using Registry Editor or by using another method. These problems might require that you
REINSTALL your operating system. Microsoft cannot guarantee that these problems can be solved. Modify the registry at your own risk.

E ja sam tri puta reinstalirao Windows i opet sje*ani error se pojavuje.. a da ga nosim PC na servis, to kod mene traje mininum 20 dana.. :))) tako da treba mi nesto brze da sredim problem..
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!08.09.2006. u 23:32 - pre 215 meseci
Citat:
DarijGreat: E ja sam tri puta reinstalirao Windows i ...


Kako reinstaliras Windows?
Da li kreces iz samog XP-a ili butas masinu sa cd-a pa clean install?
Probaj clean install

Citat:
zoran_dojkic: Pošto i posle formatiranja iz Windowsa sa PartitionMagic 8.0 i formatiranja u toku instalacije novog Windowsa ima istu grešku, pitanje je bilo da li postoji način da se izbriše sve što ima veze sa Windowsom. Kada se ceo disk formatira u ext3, verovatno tu ne ostaje ništa od Windowsa (ako se neko dobro razume, neka objasni da li sam u pravu).


Prilikom formatiranja hard diska ne dolazi do brisanja sadrzaja.
Do brisanja dolazi onog trenutka kad na njihovo mesto dodju drugi podaci.
Ti samo dozvolis da se vrsi upis novog sadrzaja.
Postoje namenski programi koji sluze za unistavanje sadrzaja diska.
Inace, nakon clean install tj posle formatiranja ne ostaje nista od starog windowsa sto bi uticalo na rad novoe instalacije windowsa.
Ja nisam shvatio iz njegovih pisanija da je bilo cime formatirao disk. Meni to lici na beskonacni "upgrade" tj. tzv gazenje stare instalacije.

Inace, a kako su se ispravljale brljotine u radu sa diskovima pre Mandraka?
TAj mandrak, koristi isti tool za rad sa diskovima kao i fdisk, Partition magic, Acronis ...
Mozes ti i sa Knoppixom spasavati podatke sa ostecenog diska, ali mu to nije primarna namena, ako razumes sta hocu da kazem.
Tako ni mandrak ne sluzi za rad sa diskovima.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.221.*



Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!09.09.2006. u 00:03 - pre 215 meseci
Ubacim XP u PC pa brisem stare particije i ponovo kreiram druge.. ja mislim da ako se particija obrise i kreira nova particija kao na primer: (stare particije) C: 40 GB i D: 40 GB - a nove su: C: 20 GB D: 30 GB i E:30 GB ondak bi trebalo sve da bude obrisano (mislim kad se particija obrise)! Ali nazalost nije tako.. Ustvari nisam ni ja podobjasnio problem.. meni ustvari zeza sve sto je MICROSOFT ! Ne radi mi Word, Exel, Point, Publisher, Encarta, Windows Media Player (napomenujem da sam probao vise verzije i cd-a).. i neke sitne programe (Nero, PerfectDisc itd.)

Da pozovem Bill Gates ?? :)))
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!09.09.2006. u 08:34 - pre 215 meseci
Citat:
Jednom sam instalirao neki Acronisov program za pravljenje particija, koji mi je totalno poremetio disk. Posle restarta koji je tražio, Windows ne samo što nije hteo da mrdne, nego mi je u toku reinstalacije prijavio da disk od 40 GB ima 80 i nije mogao da nastavi instalaciju. Već sam mislio da ga nosim u servis, kada mi je palo na pamet da pokušam da instaliram Linux, pa da vidim šta će biti. Za Mandrivu nije bilo nikakvih problema oko diska i kada je formatirala u ext3 ceo disk, prekinuo sam instalaciju na restart dugme, ubacio disk sa Windowsom i sve je bilo u redu, uspeo sam da popravim disk.

Eto to je razlog zašto sam predložio da pokuša sa Linuxom. Ajd' sad Gorane Mijailoviću da čujemo objašnjenje.


Zapravo objasnjenje smo mi trazili od tebe, zato sto nam nije bila jasna sva ta akrobatika koju sprovodis. Tvoj problem sa hdd-om resava svaki proizvodjacki utility za low level format odnosno proveru diska. Takodje ako uradis full low level format nista nece ostati od bilo cega na disku pa ni od Windowsa, no o tome vise smo pisali u storage forumu tako da mozes tamo pogledati.
Hint:
proizvodjacki alati za npr. Maxtor su ti MaxBlast i Powermax
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!09.09.2006. u 18:41 - pre 215 meseci
Kada se javi ova greška? Postoji nekoliko situacija koje su opisane na M$ sajtu, video sam par gde pominju neke Norton programe i Plus! za XP. Da li se greška javlja kada instaliraš nešto od ovoga?
Inače pominjano formatiranje i akrobacije nemaju nikakve veze sa ovim problemom.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!09.09.2006. u 19:05 - pre 215 meseci
Da, dao je alkion i link.
http://support.microsoft.com/d....aspx?scid=kb%3Ben-us%3B315352
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!09.09.2006. u 19:19 - pre 215 meseci
Ima ih još pa zato i pitam kada se konkretno javlja.
http://support.microsoft.com/kb/307683/
 
Odgovor na temu

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.211.*



Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 00:38 - pre 215 meseci
Citat:
calexx: Ima ih još pa zato i pitam kada se konkretno javlja.
http://support.microsoft.com/kb/307683/


Proverio sam sve sto sam nasao na net-u za ovaj error pred da pisem na forumu i opet nista.. ali sutra ponovo cu da formatiram PC sa Particion Magic pa cu da vidim sta ce da bude..

Hvala svima za odgovorima

Poz..
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 06:58 - pre 215 meseci
Citat:
DarijGreat: .. ali sutra ponovo cu da formatiram PC sa Particion Magic pa cu da vidim sta ce da bude..


obrati paznju sta rece callex

Citat:
calexx:Inače pominjano formatiranje i akrobacije nemaju nikakve veze sa ovim problemom.



Slazem se u potpunosti, i to je bilo evidentno onog momenta kad si potvrdio da si pravio fresh install na nove particije.
Instaliraj program , jedan po jedan i javi posle cega ti se to javlja


Citat:
vaske71: Nece nista da bude, u pitanju je neki novi Shit iz Microsofta samo mocniji tipa Windows Genie !!!


Znas nesto sto mi ne znamo?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.214.*



Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 11:30 - pre 215 meseci
alkion druze javicuse, javicuse ako budem podigao Windows.. :))) Jutros sam zvao prijatelj iz servisa i on mi je rekao da kad se bude formatirao PC ondak ostaje onaj mal del od 8 MB sta se ne moze formatirati ili izbrisati od Windows-a i tu stoje te regystre i ne znam sta drugo.. isto mi je preporucio da koristim Partion Magic ali kako da iskoristim Partion Magic kad se ne krece pod DOS-om.. Znaci sada su samo kombinacije kako da sve izbrisem od glupog Windows-a.. a btw problem je iznikno od ADOBE ACROBAT READER v7.0 :D !! On je prv javio taj error 1606.. Nista ne koristim od Norton kao sto je bilo pisano na Microsoft strani.. Pa neli ide format i opet isto.. Problem je bio sto je PC nakon reinstalacije radio perfektno neki 3-4 dana i ondak isto.. Error 1606.. Pa ide OPET format i pak je PC radio perfektno.. i nakon 3-4 dana sovrsenog rada evo opet taj error..

P.S. i sto je najbitnije - NEPOSTOI OPCIJA ako se javi error 1606 da se program izbrise od ADD/REMOVE PROGRAMS.. jer WINDOWS to nedozvoluje (i probao sam sve regystre da izbrisem od regedit) opet isto..
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 12:10 - pre 215 meseci
Tih 8Mb uspesno spajaju sa particijom i Acronis i PM; tebi su potrebne ili butabilne diskete ili bootabilni cd-rom sa nekim od ta dva programa. Mada ja ne verujem da na tih 8Mb moze da bude nesto sto bi smetalo naknadnoj instalaciji wina. Najbolje ti je ako vec sumnjas u takvo sto da koristis neki od proizvodjackih alata za formatiranje i particionisanje hard diska zavisno od modela istog.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 14:27 - pre 215 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Tih 8Mb uspesno spajaju sa particijom i Acronis i PM; tebi su potrebne ili butabilne diskete ili bootabilni cd-rom sa nekim od ta dva programa. Mada ja ne verujem da na tih 8Mb moze da bude nesto sto bi smetalo naknadnoj instalaciji wina. Najbolje ti je ako vec sumnjas u takvo sto da koristis neki od proizvodjackih alata za formatiranje i particionisanje hard diska zavisno od modela istog.



Nemoj mi zameriti ako gresim, ali mislim da ce tih 8 MB imati sve dok na tom disku ne napravi 2 primarne particije.
Vidis, ja sam na to zaboravio potpuno, a mislim da to nemam od momenta kad sam svaku definisao kao Primary.
A mozda je u pitanju neki stari Compaq, pa je cacnuo gde ne treba. On je imao neku particiju koja se nije dirala.
Ili to nema veze? davno je bilo


Mi ne znamo ni koji hardver imas

Uostalom, stavi AReader 6. Radi isto sto i 7, pa da vidimo

Nisam nesto strucnjak za viruse ovih godina, al moguce da imas nekog skakavca u memoriji.
Drugo, neki intel chipset dirveri su imali neke probleme. Govorim o plocama sa integrisanom grafikom.
Ma, mozemo ovako do sutra.
Ako posle fresh instalacije, a bez AR7.0 a sa AR6.0 opet ubodes nagradu, nosi ti to lepo u servis.
Mozda ti je neispravna memorija, pa dobijas skart instalaciju
Vidis?
Mozemo stvarno do sutra

AL, ajde tu smo , vidis da ne nedostaje volje
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

DarijGreat
Igor Hristovski
Skopje

Član broj: 58922
Poruke: 137
62.162.214.*



Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 15:07 - pre 215 meseci
:))))) za pola sata stize serviser pa ce da vidimo.. inace sto se tice do Acrobat Reader 7.0 ni sam koristio napokon vtore formatiranje.. stavio sam stari 6.0 i opet je bilo isto.. inace PC iam vec dve godine i sam uradio 5 - 6 formatiranja do sada i nikada me nisto nije zajebavalo posle formatiranje kao sada.. sto se tice do PC koristim: Intel Celeron 2.4, 80 hard i masina je bila odlicna.. a i instalirao sam kao sto se ja razumem butabilni originalan Windows.. ako ga ne gresim.. Windows su mi dali od naseg pretstavnistva za MSi konfoguracije..

Nadam se da cu da pisem do uvece da vam kazem sta se desilo.. Ako i to ne uspe ondak novi HARD mi nebezi :D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 18:42 - pre 215 meseci
Nemoj još da planiraš novi hard. Onih 8MB nema nikakve veze ni sa tvojim problemom ni uopšte sa instalacijom, taj što ti je rekao da tu ide bilo šta vezano za Windows nema pojma. Nije potrebno ni korišćenje bilo kog dodatnog programa za formatiranje, ako ne bude u redu sa redovnim formatiranjem, onda nešto nije ispravno ali se to onda odmah vidi. Partition Magic nije baš najbolji u ovome, svojevremeno sam njime formatirao particije u NTFS i posle ih NT nije ni prepoznavao. Možda je to sada bolje odrađeno ali je njegova namena da barata particijama i menja im raspored i vrstu a ne klasično formatiranje.

Kažeš da sve lepo radi nekoliko dana a onda počne greška. Tek tako ili si tada nešto instalirao/pokrenuo/podešavao? Da li si uopšte pre toga sve dobro instalirao? Ajde lepo zapisuj šta serviser pa kasnije ti instalirate pa ako opet počne sa problemima, prenesi spisak i redosled ovde. Meni sve više miriše na pogrešnu instalaciju, na neki prljav program, na loše podešavanje ... neće Acrobat Reader da bude razlog, pa milioni ga instaliraju i niko ne prijavljuje.

Znači, koja tačno verzija OS, koji drajveri posle osnovne instalacije, koji AV programi ....
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!10.09.2006. u 21:03 - pre 215 meseci
Nikako da ulovimo koji je hard disk, mada nema ni veze :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje i brisanje WINDOWS XP !!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10584 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.