Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplet da signuje sebe

[es] :: Java :: Aplet da signuje sebe

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Aplet da signuje sebe24.10.2006. u 18:43 - pre 213 meseci
Pozdrav,

Pravim jedan aplet za graficki dizajn. Otprilike korisnik moze da crta linije, krugove itd. a moze i da ubaci slike. Aplet dolazi sa pre-defined slikama, tako da sansa da korisnik zeli da koristi svoje slike je dosta mala.
Medjutim, ako korisnik zeli da koristi svoje slike sa svog kompjutera, treba da prikazem Open dijalog i da dozvolim da on izabere fajl. Medjutim, to nije moguce u unsignovanom apletu zbog bezbednosnih restrikcija. Problem se resava jedino tako sto aplet signujem sa sertifikatom.

Ali posto samo u malom broju slucajeva ce korisnik hteti da koristi svoje slike, malo mi je glupavo da svaki put prikazem dijalog za sertifikat, kada verovatno nema ni potrebe za njim. Tako da bi idealno resenje bilo da, kada korisnik prvu put pritisne dugme, da samo u tom slucaju prikazem sertifikat, on klikne na OK i tako se aplet "samo-signuje". Da li je to moguce na neki nacin?

Recimo da pristupim SecurityManageru, dam mu keystore fajl i alijas i on posle meni dozvoli da prikazem Open dijalog?

Ako neko zna neko resenje nek mi javi. Webstart nije resenje zbog klijentovog protivljenja.
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe25.10.2006. u 10:06 - pre 213 meseci
Ja sam se uvek trudio da izbegnem sign-ovane aplete.
Ne znam da li imas kontrolu nad ostalim kodom/stranicama, ali bi mogao recimo da upload slike uradis kroz standardnu html formu (stavis je na istu stranicu gde je i aplet ili u poseban popup), a sliku potom smestis na lokaciju na serveru gde se i inace nalaze predefinisane slike koje aplet ucitava.

Odgovor na kokretno pitanje ne znam.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe25.10.2006. u 12:33 - pre 213 meseci
Uploadovanje opet ne moze, jer onda to dugo traje. Ovako se slika cita lokalno i odmah se ubacuje.

Probao sam sledece resenje:
Imam svoj glavni JAR koji sadrzi sve klase. Pored toga, napravio sam i poseban paket help.OpenDialog koji nije sadrzan u ovom JARu. Kada kliknem na dugme, onda se desi help.OpenDialog.show().
Paket help stavljam u poseban JAR koji signujem. Posle u HTML kodu napisem

<applet code="com.blabla.Main" archive="glavni.jar,help.jar"></applet>

Posto se ovaj drugi jar ne koristi odmah na pocetku, prozor za sertifikat se ne pojavljuje odmah. Kada korisnik klikne na Open dugme, tek onda se javlja i ja kliknem na OK. Medjutim, cela stvar opet ne radi zbog security restrictiona. Izgleda da, posto se prvobitni kod help.OpenDialog.show() javlja u unsignovanom JARu, da onda njegova podesavanja vaze za ceo aplet. Nije mi jasno zasto se ovaj prozor sa sertifikatom uopste javlja, ali u svakom slucaju nema nikakvog efekta.

Da li mozda da napravim poseban thread, koji se nalazi u paketu help, pa onda ovaj thread pozove OpenDialog i mozda ce onda da radi? Probacu ovo, ali ako ima jos nekih ideja nek se javi.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe25.10.2006. u 12:37 - pre 213 meseci
Ovo sa posebnim threadom nema efekta, evo stack trace-a:

Code:
Exception in thread "Thread-6" java.security.AccessControlException: access denied (java.util.PropertyPermission user.dir read)
    at java.security.AccessControlContext.checkPermission(Unknown Source)
    at java.security.AccessController.checkPermission(Unknown Source)
    at java.lang.SecurityManager.checkPermission(Unknown Source)
    at java.lang.SecurityManager.checkPropertyAccess(Unknown Source)
    at java.lang.System.getProperty(Unknown Source)
    at java.io.Win32FileSystem.getUserPath(Unknown Source)
    at java.io.Win32FileSystem.resolve(Unknown Source)
    at java.io.File.getAbsolutePath(Unknown Source)
    at sun.awt.shell.Win32ShellFolder2.<init>(Unknown Source)
    at sun.awt.shell.Win32ShellFolder2.listFiles(Unknown Source)
    at sun.awt.shell.ShellFolder.listFiles(Unknown Source)
    at sun.awt.shell.Win32ShellFolderManager2.get(Unknown Source)
    at sun.awt.shell.ShellFolder.get(Unknown Source)
    at com.sun.java.swing.plaf.windows.WindowsFileChooserUI.updateUseShellFolder(Unknown Source)
    at com.sun.java.swing.plaf.windows.WindowsFileChooserUI.installComponents(Unknown Source)
    at javax.swing.plaf.basic.BasicFileChooserUI.installUI(Unknown Source)
    at com.sun.java.swing.plaf.windows.WindowsFileChooserUI.installUI(Unknown Source)
    at javax.swing.JComponent.setUI(Unknown Source)
    at javax.swing.JFileChooser.updateUI(Unknown Source)
    at javax.swing.JFileChooser.setup(Unknown Source)
    at javax.swing.JFileChooser.<init>(Unknown Source)
    at javax.swing.JFileChooser.<init>(Unknown Source)
    at help.OpenDialog.getDialog(OpenDialog.java:17)
    at help.OpenDialog.access$0(OpenDialog.java:15)
    at help.OpenDialog$1.run(OpenDialog.java:25)
    at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10259 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe25.10.2006. u 15:38 - pre 213 meseci
A da napravis dva appleta ? Prvi nece biti potpisan a drugi hoce. I kad korisnik pozeli svoju sliku, klikom da dugme, ti ces ga zapravo preusmeriti na drugi page, koji ima poptisan applet. Naravno, UI ce biti isti i user nece ni primetiti da mu je "podmetnut" drugi applet. Mogao bi 99% stvari da stavis u isti jar da se ne bi downloadovalo iz pocetka..

Ili nekako ovako slicno ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe25.10.2006. u 17:42 - pre 213 meseci
Pa dizajn i sve ostalo sto je vec uradjeno prebacim serveru preko stream-a, koji ce onda to da prosledi drugom apletu? Jeste, to bih stvarno mogao, ali ne za ove pare Ako klijent bude insistirao trazicu jos $$$ pa cu tako da uradim. Hvala na predlogu!
 
Odgovor na temu

umpirsky
Saša Stamenković
Niš

Član broj: 160299
Poruke: 65
212.200.237.*

Sajt: umpirsky.com


Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe14.10.2008. u 13:44 - pre 189 meseci
Ne razumem, pa aplet traži da dozvoliš samo kad se prvi put učitava, posle se cert kešira i ako čekiraš da zapamti on te nikad više ne pita da dozvoliš pristup....ne vidim problem u tome.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe14.10.2008. u 14:24 - pre 189 meseci
Problem je u tome sto ne zeli svako da daje potpunu dozvolu nekom apletu, narocito ne kada taj aplet ne dolazi od neke banke itd. Tj. moze confirm dialog da se javi koliko puta hoce, korisnik ce ga uvek odbijati. Ideja je bila u tome da se certifikat trazi samo ako korisnik zeli da koristi slike sa svog kompjutera - onda ce ga aplet pitati da li korisnik zeli da mu da privilegije za citanje sa diska - i ako on to odbije, nikom nista, applet ce i dalje raditi, jedino nece moci koristiti slike sa korisnikovog racunara. Sto je opet upravo ono sto je korisnik i zeleo.

Otkud ova tema od pre 2 godine??
 
Odgovor na temu

umpirsky
Saša Stamenković
Niš

Član broj: 160299
Poruke: 65
212.200.237.*

Sajt: umpirsky.com


Profil

icon Re: Aplet da signuje sebe14.10.2008. u 14:36 - pre 189 meseci
Hehe...nisam ni primetio da je matora :)

Ja mislim da ljudi to uvek prihvataju i dozvoljavaju...svi zlonamernici biraju druge načine da naškode posetiocima, ako imaš iole ozbiljan servis, nema razloga da ti cert predstavlja problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Aplet da signuje sebe

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.