Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?

[ Pregleda: 4653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SavaNi
Nis

Član broj: 119100
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?29.10.2006. u 11:15 - pre 213 meseci
Kupih Nec DVD-rezač i povezah ga - problem je sledeći:
U kućištu imam dva kabla, sa po dva izvoda. Jedan je prikačen za Hard, kad na taj isti kabal prikačim rezač, Hard se ne očitava!
Kad ga povežem na drugi kabal, čitač koji već imam se ne očitava! Jedina kombinacija koju mogu da ostvarim je ovaj DVD-rezač i hard, ali ja bih da mi se očita i ovaj stari čitač!
Š`a da radim?
Odgovor1:
Raspitaj se čemu služe džamperi koji se nalaze i po hardovima i po optičkim uređajima pa onda podesi tako da na jednom kablu imaš jedan master i jedan slave, može i solo ali nikad dva ista na kablu. (Calexx)

A potom mi je Lanchia (moderatorka) blokirala temu!

Molim vas, dobri ljudi, objasnite meni, ženi XIX veka, šta su to džamperi i kako mi to može pomoći!
Na rečima ne škrtarite, no detaljno objasnite!
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?29.10.2006. u 11:27 - pre 213 meseci
Predhodna tema ti nije bez razloga zaključana.
Zar ti nije lakše da u pretragu ukucaš "dzamperi", klikneš "Ovog foruma" i nađeš rešenje nego da čekaš da ti neko pomogne?
Imaš i slikovito objašnljeno pa nije problem razumeti.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?29.10.2006. u 15:55 - pre 213 meseci
Hmmm...
vidi ovo http://reviews.cnet.com/4520-6603_7-5118840-4.html
http://peripherals.about.com/o...urners/ss/installcddrive_3.htm

Savjetujem ti da na PRIMARY IDE channel (oznaka konektora na maticnoj ploci u koji se spaja plosnati kabel koji zovemo ata kabel )ostavis hdd da bude sam(dakle na ovaj kabel na koji je spojen disk ne povezujes nista), a na SECONDARY IDE channel spojis taj dvd. Posto vec imas nesto na tom sekundarnom kanalu onda jumperima (na onom linku pise i slikovito gdje su) podesis rw uredjaju da bude master a citacu da bude slave. Na svakom dvd drajvu, har disku, cd romu tj bilo kojem ide drajvu na naljepnici gore ili straga, na stampi - pise na koje pinove treba postaviti jumper (kratkospojnik) da bi se selektirao odredjeni mod. CS kao cable select, Master, Slave (to je to kod optike).

Inace, sve ovo je vec dva tri puta objasnjeno u nekoliko tema.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje DVD-rezača - šta su to džamperi?

[ Pregleda: 4653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.