Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko instaliranja graficke!!

[es] :: Video karte i monitori :: Problem oko instaliranja graficke!!

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.eunet.yu.



Profil

icon Problem oko instaliranja graficke!!18.12.2006. u 18:48 - pre 211 meseci
Imam problem koji ne mogu da resim,a verovatno je samo neka caka!
Imam komp:

Gygabyte 945gz intel expres chipset
3.0ghz
1 gb ddr ram
hd 160gb
nvidia gforce 7300

E sada problem je sledeci:
Formatirao sam hdd zato sto sam imao neke viruse i zezao me komp,instalirao win xp sp2.
Sve je islo svojim tokom,instalirao sam driver-e za chipset,muzicku,ali kada sam stigao do graficke nestao je problem.
Ne mogu da instaliram graficku,komp kao da je ne primecuje.(naravno imam originalni cd sa drajverima za tu graficku,a probao sam sa drugim drajverima)
U device menager se pojavljuje zuti znak pitanja other device i pise video controler with agp,ali kad uradim update driver ne pronalazi graficku.
Da li neko zna koje je resenje ove zezancije?


Unapred hvala

I pozdrav svim forumasima!!!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!19.12.2006. u 16:03 - pre 211 meseci
Jesi li siguran da si kod "update driver" browsao na odgovarajuci folder s pravim driverima? Pusti makar neka sam pretrazi cijeli cd, mora ih naci. Da graficka nije ispravna ili nesto takvo vec bi se to drugacije ocitovalo.

 
Odgovor na temu

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!19.12.2006. u 21:34 - pre 211 meseci
Pretrazio sam ceo cd,probao i da mu odredim putanju ka odgovarajucem fajlu,ali nece.
Graficka nema ni dva meseca,ne verujem da je crkla jer je pre reinstalacije win-a radila lepo.
Ne znam sta se dogadja,kom je jednostavno ne vidi.
U device menageru nema display device,vec se pojavljuje video controler.
Sta raditi a ne ubiti se:))
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!19.12.2006. u 21:59 - pre 211 meseci
Idi na Uninstall device pa pokušaj sve iz početka....
Ne idi preko Update Driver nego sam pokreni setup Nvidijinih drajvera... (pretpostavljam da imaš odgovarajuće drajvere - pročitaj readme.txt u C:\Nvidia i vidi koje modele podržava)
 
Odgovor na temu

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!19.12.2006. u 22:17 - pre 211 meseci
I to sam probao,drajveri su dobri jer su obi bili instalirani i pre,a probao sam i najnovije nvidia drajvere sa njihovog sajta.
Kad pokrenem autorun sa cd-a izbaci gresku "there is no hardware for this driver"
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!19.12.2006. u 22:35 - pre 211 meseci
Uf... Nabodi je u neki drugi računar i pokušaj je tamo namestiti. Ako se isti problem ponovi, vreme je da počneš listati cenovnike.

Mada, imao sam sličan problem ranije sa ATI 9200 SE, kada nisam dopustio windows XP SP1 da instalira Default VGA adapter drajvere, nego sam bio poništio tu osnovnu instalaciju drajvera, a posle mi nije dopustio da mu instaliram ATI drajvere jer su mu falili ti Default VGA adapter drajveri... Ne sećam se kako sam to rešio... Sasvim je moguće da je pukla nova instalacija windows-a.

edit: greška u kljucanju

[Ovu poruku je menjao mLAN dana 19.12.2006. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 02:58 - pre 211 meseci
a da to nije slucajno neki xp "sp3" ili izdat u 2006. ?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 08:17 - pre 211 meseci
kako se meni cini, nesto nije u redu sa samom instalacijom Win. Probaj clean format, i stavi SP1, i onda drajvere. Moguce je da si "ubio" nesto u windowsu sa silnim add/remove - install/deinstall.... stavi win ponovo....
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
80.74.160.*

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 10:37 - pre 211 meseci
Horus, zasto SP1???

Uzmi od ortaka/bate/kolege neki drugi XP pa probaj sa njim! Graficka radi kako treba, ocigledno je problem do windowsa! Ja sam imao slican problem kao mLAN i nova instalacija je resila problem (naravno sa drugog cd-a)!
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 11:12 - pre 211 meseci
@CooLa

ma, jednostavno sam do sada imao previse problema sa njime (a nisam ni jedini...), i uz dodatak par "KB-a", znas vec sta su, to sve lepo radi bez ikakvih problema (radi bez prob i bez tih KB-a ali ja ih uvek dodam... navika).
Zasto ne SP2? Kada ti se jednom desi to da posle podizanja vindovsa (posle najnormalnijeg gasenja...) dobijes random deinstall / delete po svim particijama i HDD-ovima (deinstall u win, delete na HDD), odma ti prodje volja da ga ikada vise vidis u zivotu pogotovu ako ti pri tome nestane posao koji vredi mnogostruko koliko sam kompjuter...a pored toga na SP2 nikada i nikako nisam uspeo da nateram bluetooth da radi (a u Mandrivi mi siba najnormalnije, npr.)... and a lots of other gaming reasons.... da ne duzim...
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 12:37 - pre 211 meseci
Drugari,uspeo sam da razresim problem,uzeo sam neke drajvere od druga i stvar se resila,cudno jer sam skinuo sa interneta drajvere bas za tu graficku,ali dobro...
U svbakom slucaju hvala vam svima!
POzdrav


P.S meni bluetooth sasvim lepo radi sa sp2,ali oko grafike imam problem - nemam full screen na tv kartici,(mrak) a dvd film mogu da pustim tek posle restarta kompa.

Poz
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem oko instaliranja graficke!!20.12.2006. u 15:07 - pre 211 meseci
Citat:
a pored toga na SP2 nikada i nikako nisam uspeo da nateram bluetooth da radi


ako imas widcomm drivere - moze, samo treba znati ;)
bas sam hteo da iza nove godine sastavim mini tutorial o ovome, ako budes hteo da ti ukratko objasnim pre toga javi se na pp.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem oko instaliranja graficke!!

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.