Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?

[ Pregleda: 5631 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?01.02.2007. u 23:01 - pre 210 meseci
Hoću da kupim memoriju. U ponudi ima memorije od 512MB na 533MHz i 667MHz DDR2. Ta dva tipa odgovaraju mojoj matičnoj ploči. E sad. Pojavljuje se i neka oznaka SODIMM i druga AM1. Ako neko zna da mi malo ovo rastumači. Ja ne znam. Prvo šta znači 512MB. Da li da kupim dve od 256MB ili jednu od 512 ili čak možda i dve od 512. Šta dobijam sa ovim. I ovi megaherci mi nisu jasni, a tek ono AM1 i SODIMM.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?02.02.2007. u 00:05 - pre 210 meseci
ako kupuješ memoriju za prijenosnik tada gledaj sodimm (small outline duall in line memory module) inače ju NE kupuj.
http://en.wikipedia.org/wiki/SO-DIMM
Da ne kupiš krivo, reci nam koju matičnu ploču imaš i što trenutno imaš od memorije (koliko modula?)

 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?02.02.2007. u 18:40 - pre 210 meseci
Matična ploča je Asus M2N DH. Bio sam na vikipediji, ali mi nije mnogo pomogla. Treba da pogledam na srpskoj ili hrvatskoj vikipediji da li nešto piše. Ova engleska mi ne koristi mnogo. Još uvek ne znam šta je to sodimm. Tj šta znači ono za prenosnik.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?02.02.2007. u 19:18 - pre 210 meseci
sodimm je iskljucivo za laptop!
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?06.02.2007. u 12:52 - pre 210 meseci
Hvala Nenadu Vranjancu. Kratko i jasno sodimm je za lap top. Vrlo često ovde na forumu za jednostavna pitanja dobijam jako komplikovane odgovore. Ljudi, spustite se na nivo nekoga ko nema pojma sa kompjuterima, a želi nešto da nauči. Nemojte iz sredine da ga učite. Već postupno od početka i malo po malo. Razumem da se neko dobro razume u kompjutere, ali setite se kako je bilo kada ste bili "mali". Hvala.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?06.02.2007. u 13:32 - pre 210 meseci
nema na cemu, ali imaj u vidu da je i
Citat:
JOJO847:prijenosnik
isto to.
dakle, daleko od toga da neko ne zeli da pomogne.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?06.02.2007. u 15:44 - pre 210 meseci
Citat:
parmin: Vrlo često ovde na forumu za jednostavna pitanja dobijam jako komplikovane odgovore. Ljudi, spustite se na nivo nekoga ko nema pojma sa kompjuterima, a želi nešto da nauči.


Mislim da ovde zaista nema mesta za nekakav protest!

Najpre bi trebao biti zahvalan što Ti tema nije obrisana, jer već postoje teme o tome! (u to ime - pročitaj Pravilnik!)

Reč "prijenosnik" (~prenosnik, prenosivi uređaj - termin koji se i kod nas koristi) označava istu stvar, jer i kod nas neko kaže laptop, neko notebook, a neko portabl. Prosto, te reči su sinonimi i nekad se trebamo prilagoditi izgovoru različitih ljudi, sa različitih podneblja i delova sveta. Konačno, ovaj forum je praktično međunarodnog karaktera i šta bih ja trebao da kažem kada dođe neko van Srbije i pita nešto što ja inicijalno ne razumem? Pitao bih ponovo, ali ne bih protestovao.

Znači, taktičnost je vrlina koja treba da odlikuje sve nas. Ako ne razumeš, ne možeš da kritikuješ!

Reč "prijenosnik" si mogao da ukucaš (ili utipkaš, možda ne razumeš prethodnu reč?) i u Google, isto kao i SODIMM, pa bi iz cuga dobio odgovor. Nego, izgleda da je najlakše okriviti drugog za sopstvenu nesnalažljivost!

Možda je ovolika doza kritike suvišna, ali je u skladu sa Tvojim nastupom i fazonom "niko neće lepo da mi kaže". Kao "mi se namerno ovde frljamo izrazima".

E svašta...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 06.02.2007. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?06.02.2007. u 21:41 - pre 210 meseci
a ma nije paramin mislio nista lose, bar predpostavljam :) Ispricavam se zbog nesporazuma. Kritiku sam procitao i imati cu to na umu, no ipak... kad netko nešto pita, neki minimum predznanja ili snalažljivosti ipak očekujemo.
lijepi pozdrav!


 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Šta znači na memorijskoj ploči oznaka sodimm?

[ Pregleda: 5631 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.