Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa phpMyAdmin - authentication required

[es] :: Web aplikacije :: Problem sa phpMyAdmin - authentication required

[ Pregleda: 2063 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
91.150.107.*



+6 Profil

icon Problem sa phpMyAdmin - authentication required13.06.2007. u 19:48 - pre 206 meseci
Vidim da je bilo tema sa slicnim problemom, ali meni i dalje nije jasno sledece:

Siguran sam da sam dobro upisao sve podatke u config.inc.php fajl:

$cfg['PmaAbsoluteUri'] = 'http://www.mojsajt.com/phpMyAdmin';
$cfg['blowfish_secret'] = ''; /* YOU MUST FILL IN THIS FOR COOKIE AUTH! */

/* Authentication type */
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'http';

/* Server parameters */
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'adresa baze dobio od provajdera'; / ovo sam dobio od verata - mydb.mojsajt.com
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'user'; / dobio od verata
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'password'; / dobio od verata

I sad sta da radim? Svi podaci su provereno dobro napisani. Kad ukucam u brauzeru www.mojsajt.com/phpMyAdmin pojavi se prozor sa natpisom AUTHENTICATION REQUIRED, gde ja upisem ovaj user name koji sam stavio u config.inc.php fajl i takodje isto tako i password, ali ne vredi, kao da nisu dobri user i password.




 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.adsl.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa phpMyAdmin - authentication required14.06.2007. u 17:59 - pre 206 meseci
Prokleti phpMyAdmin, sve sam zivce izgubio, oce li mi neko objasniti u cemu je problem, u veratu kazu nije do njih, kod mene nece da radi, ne mogu da pridjem bazi, sve sam lepo uradio kako pise na phpMyAdmin sajtu, i nece. Pa zar je moguce da je ovo toliko komplikovano, pa sto ne stave lepo uputstvo za podesavanje ako treba jos nesto da se uradi.
Kad umesto
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'http';
stavim
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie'; i tamo u blowfish nesto stavim, onda kao prodjem, ali kaze mi da ne postoji baza. Kako moze da ne postoji kad phpNuke ne moze da radi bez b aze?
I jos mi pise u phpMyAdminu kad se otvori na ovaj nacin:

The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
Cannot load mcrypt extension. Please check your PHP configuration.

Ima li nekoga da mi pomogne, poludecu?
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
77.46.243.*



+6 Profil

icon Re: Problem sa phpMyAdmin - authentication required20.06.2007. u 17:37 - pre 205 meseci
Za sve one koji nalete na ovaj problem koji sam ja imao, evo i resenja:
radi se o promjenjivoj only_db koja treba da bude podešena u ime baze, a u uputstvu za podesavanje phpMyAdmina to nigde ne pise, ne znam zasto, valjda misle da se to podrazumeva pa mi svi znamo sta je to only_db promenljiva.

$cfg['Servers'][$i]['only_db'] = 'ime baze';

ovo treba da bude u config.ini.php fajlu.
Toliko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Problem sa phpMyAdmin - authentication required

[ Pregleda: 2063 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.