Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Server did not assign your IP adress???

[es] :: Wireless :: Server did not assign your IP adress???

[ Pregleda: 1408 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m_slay

Član broj: 66168
Poruke: 22
91.191.16.*



Profil

icon Server did not assign your IP adress???04.07.2007. u 18:27 - pre 205 meseci
Imam problem koji mi se povremeno javlja pri pokusaju konekcije na AP. Nisam u mogucnosti da se konektujem uz poruku:

Server did not assign your IP adress.

Medjutim, cesto mi konekcija prodje bez ikakvih problema. Tehnicka podrska ovog provajdera (ajde da ga ne pljujem javno!) nema blage veze o cemu je rec, tako da sve sto mogu da mi pomognu je da me prebace na drugu pristupnu tacku, gde nemam nikakvih problema pri konekciji. Sa ovom drugom tackom, medjutim, nemam opticku vidljivost, tako da imam prilicno smetnji, tj. pucanja veze.

Ako neko ima ikakvu ideju, odnosno zna u cemu je problem...

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Server did not assign your IP adress???04.07.2007. u 23:01 - pre 205 meseci
Ocigledno ti DHCP ne moze da dodjeli IP adresu toj tvojoj kartici.

E sad, reci mi na koji nacin se preko tog tvog ISP (ne-napljuvanog :) ) radi autorizacija korisnika, dal preko MAC adrese, ili mozda imate pppoe ili HotSpot? Mozda koristite VPN, EoIP, L2TP ili slicne gluposti... taj ISP bi trebao da zna razlog za takve probleme, jer je njegova mreza i valjda zna sta mu se desava na mrezi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

m_slay

Član broj: 66168
Poruke: 22
91.191.16.*



Profil

icon Re: Server did not assign your IP adress???05.07.2007. u 07:41 - pre 205 meseci
Kad sam sa povezivao na njih trazili su mi, osim licnih podataka, samo jos MAC adresu i na koju tacku se kacim.

A sto se tice toga da znaju sta im se radi na mrezi, kada nazovem tehn.podrsku, cudom se cude. Kao, vide oni moje pokusaje konekcije, al im stvarno nije jasno sto ne mogu da se konektujem, pa da posaljem mail sistem administratoru. Juce sam pisao jubilarni deseti mail. Ne krivim ja te momke iz tehn.podrske, rade ono sto mogu i znaju, ali izgleda da ne znaju dovoljo, da im nije objasnjeno.

Poz

[Ovu poruku je menjao m_slay dana 05.07.2007. u 08:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Server did not assign your IP adress???05.07.2007. u 07:54 - pre 205 meseci
E ovako - problem je definitivno do njih. Nesto do tog njihovog ap-a nije u redu. Ne dozvoli da te prebace na taj udaljeniji ap na kom ti puca konekcija jer onda nisi nista napravio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Server did not assign your IP adress???

[ Pregleda: 1408 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.