Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7997942 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
84.205.57.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 17:25 - pre 146 meseci
cao,
i ja malo da se nadovezem na vreme u Norveskoj..tacnije ja sam pored Bergena,jedno sat ipo od Bergena.ovde je 30 stepeni vec pet dana,ne moze da se izdrzi od vrucine.ljudi se kupaju u moru,jednostavno je pretoplo...
tako da je neverovatno da i u Norveskoj moze da bude tako toplo..prosle godine je bilo hladnije leto..ali se svi nadamo da ce ova vrucina potrajati.
topli pozdrav
 
Odgovor na temu

sladjana6644
Sykehjem
Mo i Rana, Norge

Član broj: 303202
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 17:37 - pre 146 meseci
Citat:
mirjana2202: Pozdrav Sladjana,ako mozes da mi malo detaljnije objasnis kako si dosla do sezonskog posla u Norveskoj,i koji nivo znanja jezika oni zahtjevaaju,ja planiram da trazim nekakav takav posao posto nisam medicinske struke,zavrsila sam za kuhara ali nemam iskustva.Mislila sam da trazim posao u ski centrima,nebitno sta,cistacice,sobarice,pomocni radnik u kuhinji.Ako mozes da napises gdje i kako traziti posao i da li je potebno da imas nekoga tamo u Norveskoj,posto ja nemam nikoga.Pozdrav
[quote]mirjana2202:

mirjana2202,
Pisala sam o tome u ranijem, skorasnjem postu. Ja sam zaista imala srece. Potreba za sezonskim radnicima je bila u jednoj fabrici, prvo je dobio posao suprug pa onda i ja. Pomogli su nam u svemu prijatelji iz No. Tada je na www.finn.no bio oglas. Mi nismo slali nase aplikacije (søknad) i CV putem interneta, vec smo bili tamo u pravom ternutku. Medjutim da nije bilo prijatelja, tesko da bi smo dobili taj posao obzirom da suprug a ni ja nismo znali jezik. Engleski je u redu, ali drze oni do svog jezika. Nasa struka nema nikakve veze sa poslom koji smo radili. Sto se tice restorana i hotela posla ima. Ja sam i to probala. Radila sam u pocetku u jednom restoranu, pomocne poslove... pranje, peglanje, ciscenje. Bio je to dobar posao. Prvi put sam u zivotu radila te poslove za pare. Kuci radim sve to i mnogo vise i niko me ne placa... ha,ha,ha. Salim se. Miro2202... Mirjana, kelly_oslo, medicman, dekipro (oprostite ako sam nekog izostavila) svi oni se bas trude da nam sto vise informacija daju i detaljno su pisali o svemu. Evo ja od njih ucim. Sezonski posao je ogranicen u trajanju, najvise 6 meseci, narednih 6 ne moze, pa opet moze na 6. Ispravite me ako gresim. Neznam koliko su kuvari deficitarni u No, ali ono sto sam ja iskusila i videla je da njima trebaju iskusni kuvari. To ne treba da te obeshrabri. Uci jezik da mozes da ih razumes i pitas sta ti treba, pa u pohode na restorane i hotele. Jos nesto... uglavnom traze znanje i norveskog i engleskog u restoranima i hotelima. Moze da se zaradi. Treba znati jezik.

Mirjana Savicic, ja sam te poslusala... imamo zakazan sastanak sa Konzulom Bugarske u sledecu sredu. Odosmo mi u EU preko Male Krsne.

ST
 
Odgovor na temu

kruskaduska
beograd

Član broj: 303561
Poruke: 1
212.178.244.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 17:41 - pre 146 meseci
kakva je situacija za posao ucitelja (mozda u nekoj srpskoj skoli, ili vrticu) ?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 18:35 - pre 146 meseci
Samo se DAKIPRO seti da dokumenta za produzenje predas najkasnije mesec dana pre isteka aktuelne dozvole,da ti ne prave probleme oko toga.
Nema nista dalje...bar ne bi trebalo,prati desavanja stalno jer stalno se nesto menja...

E,da se ispravim...rekoh malopre sneg padao jutros nesto malo...e pa sada vec sat i po ubija,do te mere da je zabelio drumove.Pa ako neko ipak voli skijanje u maju neka dodje,sezona jos traje...Mozda to deluje "strasno"...ali naviknes se,zivota mi.Da li ti smeta sneg u maju...ma jok,tripujes se zesce da je bas super sto se oznojati ne mozes...Majko mila,i ja prolupah...

Sladjo,ma da nego sta nego da juris dokumenta EU. Tacno je da je EU u raspadu i da su sve clanice u ekonomskoj krizi ali prednost je u tim prokletim dokumentima.Ne mucis se kao Isus oko dozvola,i nalazenja posla za koji si skolovan...samo napred.

Evo prednosti za polaganje za vozacku(time se bavimo sada)...ovde mozes da polazes kada hoces i resio si i led i sneg i dan i noc(sada malo fali noc jer je namamo uopste,ali smrknuce se...)...

Stvarno,zivot na severu ti pokaze da je stvarno sve stvar navike.I bokte ni ne reagujes na kraju na zimu od gotovo 10 meseci,ali bas 10 meseci...sve ti ok.Da li ti je stvarno ok ili si "kvrcnuo u glavu" djavo ce ga znati,ali tako je.
Gledas vesti...pa vidis reportaze ovi s juga se kupaju,rostiljaju...pa bacis pogled kroz prozor a ono sneg...i majku mu,kazes ma jok,bre tolika vrucincina ne valjaju te nagle promene,bolje stabilno pa i u hladnoci...Pa jes..."kvrcnuo si u glavu"...djabe covek sebe laze da nije kada jeste.
I sto je jos gore...o godisnjem odmoru razmisljas ovako: Island,Aljaska,Grenland...valjda da dijagnoza bude kompletna.
Eto to bi bilo to o klimi,necu dalje da divljam.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 19:02 - pre 146 meseci
KUVAR

U jednoj skoli u Tromsu,traze kuvara za 70% stilling,od jula ove godine do jula sledece godine.Zahtevi su im da se posalje CV,molba,diploma i dve referanse.To je sto se tice dokumenata,a sto se tice posla traze da znas da napravis meni,da spremis razlicita jela kao i da si spreman da pravis hranu deci sa posebnim potrebama kao sto su dijabeticari itd.Tih 70% to mu dodje 4 dana u nedelji od 9 do 16h.Molbe se salju do 1.juna...
Ima jos jedan posaa da se radi kao asistent kuvara 50% stilling,tu spada serviranje hrane,pranje sudova itd...
To je u opstinskom sektoru i to sad videh na stranici opstinskoj na netu...
Dakle,traze ipak za kuvare neke referanse i skolovane kuvare...ali ovo nije sezonski posao,ovo je da radis tokom cele godine...
Za one koje ta sfera zanima...eto da malo precesljaju po oglasima...

Ima jos oglasa...odes na jobbnorge.no i videla sam da se trazi kuvar u zatvoru u Trondhajmu(ja sve samu egzotiku trazim,ha ha).To je letnja zamena ali je moguce produziti,plata na godisnjem nivou od 315 000-356 000 NOK,traze diplomu za kuvara ali moze se nadomestiti adekvatnim dokumentom o iskustvu u toj bransi...posao od 25.6 pa na dalje...
Za sve ovo je ipak potreban jezik jer se dobija obuka od osoblja i to je uglavnom na norveskom...

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 28.05.2012. u 20:53 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 19:13 - pre 146 meseci
Kruska...

Skole su pod drzavnim sektorom,baci pogled na jobbnorge.no.Na tom sajtu imas pregled dosta oglasa pa se tako najbolje orijentisati kakvi su im zahtevi i koliko nase obrazovanje iz Srbije toga ispunjava.Kada dodjes na tu stranicu izabres UTDANNING i stavis celu Norvesku,ne samo neku odredjenu oblast...
Ja sam videla dosta oglasa,sto traze master sto razlicite studijske pravce,imas i osnovnu skolu i srednju i Visu i Univerzitete...
Iskreno nisam cula za neku nasu srpsku skolu ili vrtic...ima nas ovde ali nisam sigurna da u bilo kojem gradu imamo bas tako nesto nase...ako neko zna,neka me ispravi u ovome.Sumnjam da imamo.
Kazem ti na JOBBNORGE.NO mozes da bacis pogled da vidis...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

icasj
med.tehnicar,dom zdravlja,sjenica

Član broj: 303196
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 19:52 - pre 146 meseci
Miro,u jednom od proslih postova vidoh da autorizaciju moze dobiti i vaspitac/sred.med skola,e sad mene interesuje da li ti znas ili neko,koji posao obavlja vaspitac,da li moze da radi kao hj.ili neke druge poslove,napr u vrticima ili nekim spec.ustanovama,hvala
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 20:19 - pre 146 meseci
Dakle,ako je rec o dobijanju autorizacije za hj.pl na osnovu te skole mozes da radis bilo gde,domovi vrtici sve zivo gde traze hj.pl.Dakle,ti mozes najnormalnije da radis i po vrticima.
Ono sto ti ja napominjem jeste da je satnica po vrticima niza.Ovo znam na osnovu toga sto imamo koleginicu koja radi i kod nas ovde i u vraticu deli posao 50% u vrticu i 50% kod nas pa mi je zena to rekla.Normalno posao po vrticima je i lepsi vid posla i rekla bih laksi,radis sa decom a ovde u domu sa demencijom i psihijatrijom prozeto i nekim drugim problemima,naravno ali uglavnom demencija i psihijatrija.
Po vrticima se traze isto hj.pl,ima i u oglasima...znaju da napisu fagarbeider/barnehage...I jedno i drugo je u okviru opstine(mislim na vrtice i domove)dakle offentlig sektor,mada imas i privatnih vrtica,naravno.
Sto se tice konkretno posla u vrticu..ne znam jer ne radim to,ali pretpostavka je da je to isti posao kao kod nas u Srbiji,rad sa decom,njihove rutine itd...Uglavnom znanje jezika je isto za taj sektor kao i za zdravstvo.
I u tom sektoru kao i u zdravstvu vazi ono pravilo da asistenti gotovo nikada nemaju sanse da dobiju fastjobb.
Eto toliko ja znam o tome.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

icasj
med.tehnicar,dom zdravlja,sjenica

Član broj: 303196
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 20:35 - pre 146 meseci
„I u tom sektoru kao i u zdravstvu vazi ono pravilo da asistenti gotovo nikada nemaju sanse da dobiju fastjobb.“ E,ovo nisam razumela,sta je to fastjobb,posto ne znam ni reci norveskog,ni sta je vikar,stiling itd ,nisam takodje znala da su moguce ove kombinacije,vrtic dom,u svakom slucaju jasno je za jezik da je br jedan za sve,hvala na objasnjenju.
 
Odgovor na temu

gaja69
Gajic Slavisa
nezaposlen
Pancevo

Član broj: 303564
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 21:06 - pre 146 meseci
Za Mirjanu Savicic!!!!!!

Mirjana pre svega zelim da te pozdravim, vidim da si aktivna na forumu i da dajes vrlo vazne info za Norge.

Ja sam ziveo u Sandnessjøen-u 3 godine sa zenom i decom ali nazalost nisam dosao do papira.Radio sam tamo za gazdu sa kojim sam i dalje u kontaktu, ali sve sto sam pokusao vezano za ponovni dolazak tamo nije mi uspelo.

Molim te reci mi kako bi se moglo tamo, govorim engleski vrlo dobro a norveski mi je onako -solidan( i dalje ga ucim).....molim te ako znas neku foru imam gazdu koji moze sve papire da sredi sa njegove strane problem mi je nasa diploma koju oni gore ne priznaju, ja sam el.tehn. za automatiku , imam BC i E kategoriju ..... sta da uradim i da dodjem gore...


Veliki pozdrav,

Slavisa
Slavisa
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 21:06 - pre 146 meseci
Asistenti u zdravstvu su ljudi bez obrazovanja.Kada dodjete sa autorizacijom niste to,dakle to ne vazi za nas.To sam napomenula onako usput.
VIKAR -zamena
FASTJOBB-stalan posao
STILLING-polozaj.

Za hj.pl je moguce naravno dobijanje stalnog posla.
To je ujedno odgovor i na pp.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 21:41 - pre 146 meseci
Pozdrav svima!!!!

Miro,nisam pitao o tillegu za pinse nego kad dolazi ferie penger,u svakom slucaju hvala puno na informaciji,pozdrav za medicmana koji mi je i odgovorio...O radnoj dozvoli sa fast poslom i onome o cemu si pricala da se dobija radna na 3 godine,ja sam dobio samo na godinu dana iako je u ponudi stajalo fastjobb...Mada,na kog naletis na salteru i ko ti radi bilo koji proces u Norveskoj puno zavisi...

Øtfold prethodnih par dana pretoplo,izmedju 26 i 29 stepeni je bilo,a danas konacno kisa malo i osvezenje...

ZA MEDICINARE (hjelpepleiere)

Posao u bolnici-.Bitno za hjelpepleiere je to da za sve moras imati dozvolu od avd.ledera(glavonje-sefa),cak i za ukljucivanje i iskljucivanje IV infuzija (Ringer,NaCl,Glukoza),dok antibiotike daju samo sykepleieri.Posao koji ja radim pored stelovanja tj nege pacijenata je sledeci previjanje,skidanje katetera,belezenje unos-iznos tecnosti,EDA ili epiduralni kateter proveravanje i skidanje istog,skidanje drena,kod mene na GastroHirurgiji ima puno pacijenata sa stomom tako da je i to nasa obaveza menjanja istih,preoperativna priprema pacijenata,postoperatvina nega npr.veliku paznju obracaju na to da im pacijenti odmah prvog postop. dana ustaju odmah uz pomoc hjelpepleiera iz postelje tj mobilisering (naravno ako dodju iz postop.nege i ako su kolko tolko OK),zatim merenje vitalnih funkcija,oni iskusniji uzimaju anamnezu od pacijenata i jos par stvari...Ali sykepleier(med.sestra ima nenormalno veliku odgovornost(moje misljenje))..Ukratko posao u bolnici hjelpepleiera,bar na odeljenju na kome ja radim...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 22:14 - pre 146 meseci
Cveyoni,procitala sam ja sta si pitao...ali medicman ti je odgovorio pa nije bilo potrebe da ti i ja pisem.Ja sam samo dodala za Pince turnus,usput cisto da znas,mozda je i kod vas tako,to je individualno kada se isplacuje,da li jun ili jul sto se tice Pince...
Sto se tice fastjobb,mora da ti bude na minimum 80% fastjobb da bi dobio(cimerka moja dobila sa ponudom od 90% fast,a odbili je sa 60% fast + 40% vikar i dali samo za onaj vremenski period do kada je vazilo za 40% vikar).Pa valjda je poznato da kod nas koji nismo u Uniji bez 80% nista,ista su pravila i za fast.Ne mogu da se setim ali mislim da si pisao ranije da imas 45% fast a ostalo vikar,kazem ako se ne varam.
Ja napisa usput tu recenicu a vidim ljudi se hvataju za svako slovo.Ok,moja greska sto nisam precizirala ceo UDI odgovor.

NB!!!-Kada se napise...e ne ja nisam dobio a imam fastjobb...koji procenat je fast vazi za zdravstvo,i koja je strucna sprema u pitanju za ostale struke.Niko ne daje dozvolu na tri godine tek tako,mora da bude spojena diploma visoke strucne spreme sa poslom koji radis za ostale struke vanmedicinske a za zdravstvo stalan posao od 80%.Ovo je od UDI-a.Cimerka se zalila na tu odbijenicu (60+40) i dobila to objasnjenje.Onda je pitala u opstini za visi procenat i dobila pa slala sa tim i proslo je,jer stalno placati takse nije bas zgodno.

Slavisa...jedino da ti sameljem ono prethodno receno i napisano.Imas sezonski posao kada ne moras da spajas posao i diplomu,ali to je potpuno drugi tip dozvole od one koju zelimo svi ovde.Ili da spajas diplomu sa poslom koji radis i tada je to prava dozvola sa mogucnoscu spajanja porodice itd.ostankom,ili da dobijes ponudu od 500.000 nok e tada ne moras da spajas diplomu i posao...to mozda eventualno vazi za programere,ali dosta je to tesko,budimo realni.Cetvrto ne znam...nismo u Uniji i tako nam je.

Ja znam mnoge koji misle da ja necu da im pomognem(govorim na ljude iz moje okoline u Srbiji),kada kazu...ma ja bih radio/a bilo sta samo da dodjem...To u Norveskoj ne vazi.Moras da ispunis vise zahteva da bi mogao da dodjes a nismo u Uniji pa je sve 10 puta teze...Nazalost tako je.

"Ko to tamo peva"...-Hoces da me prijave da primam putnike van stajalista,pa da placam kaznu(a nedodjija u pitanju)...ma propisi su propisi...E tako i ovde.Mozes jedino da zaobidjes TV pretplatu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 22:16 - pre 146 meseci
Ja sam dobio radnu dozvolu na tri godine. A imao sam ugovor na neograniceno vreme, master diplomu ing. masinstva i plata je prelazila minimalnu potrebnu prema UDI zahtevu.

Takodje radnu dozvolju na tri godine je dobio i kolega iz meksika, sve.. isto samo sto je on imao bachelor diplomu iz mehanotronike. ( posle je dobio otkaz iz firme posto stvarno nije znao ni osnove...).

Tako da za radnu dozvolu u startu od tri godine mislim da je neohodno imati minimum bachelor diplomu u skladu sa radnim mestom i ponudu za stalni posao.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 22:31 - pre 146 meseci
Jos jednom napominjem da mi ovde pisemo nasa licna iskustva,neke propise,vremenske prognoze i neka ova slova sluze kao smernica ljudima koji zele da dodju ali neka se niko ne drzi slepo samo onoga sto je cuo ili procitao na forumu.

Jer ovo opet pisem...imajuci u vidu da ljudi dosta citaju ovo,i onda kada se obratis nekome licno i pitas ga sta da radim...osecas se odgovornim za svako napisano slovo.Dakle,procitas odgovor ali ovo je samo forum.
Oni koji daju konacnu odluku su UDI/NOKUT/SAFH itd.

Neka se ovo ima u vidu.
Tako da Slavisa...ja sam ti napisala moj odgovor,a ti probaj na sve nacine za koje mislis da mogu da prodju da dodjes.

Ja imam dobru volju da napisem sve sto znam,ali UDI/NOKUT/SAFH odlucuje.
Ovo pisem jer smo cudan narod pa valjda ova slova zvuce drugacije...Dobijem tako na pp...:"Zamisljas li ti da si UDI,SAFH ili NOKUT?"...nisam,samo delim info koje sam licno dozivela,tako da se zna.Forum je samo razmena informacija.
Veliki pozdrav svima na forumu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

icasj
med.tehnicar,dom zdravlja,sjenica

Član broj: 303196
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.05.2012. u 23:04 - pre 146 meseci
Miro,u svakom slucaju hvala ti puno na svakoj info,ja ne znam ko moze ovo pogresno da shvati,jedino ko nije normalan,ti velikodusno pises svoje iskustvo i svoja saznanja,i jos treba da ti pretim,jel tako,zato sto ne mozes da promenis zakon?E pa tebi hvala i jos nekim ljudim na forumu koji traje jako dugo,a ja sam na primer 2 meseca samo citala i kad pitam,pitam cini mi se nesto konkretno,a pitanje je da li cu ja uopste uspeti u svemu tome jer od mnogo cega zavisi,svi su imali put a svima je bio razlicit pa kako ga ko pronadje opet kazem zavisi i od informisanosti srece,itd.Nego ne pitah da li neko zna koja je stopa kriminala u No,da li ste sta videli doziveli nedaj boze ili tome slicno.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.05.2012. u 08:57 - pre 146 meseci
@gogi77

Interesira me čime se točno bavi tvoja firma ( ako nije tajna ;)), koji je otprilike posao koji radiš, ako može malo detaljnije, i koji se D3 programi najviše traže ( catia, solid, autocad..). može i na mail [email protected]
Pitam u suprugovo ime, da li prolazi i bachelor ( za strojarstvo)?
Hvala,
Jasmina
 
Odgovor na temu

sonja andj
Sonja Stojmirovic Andjelkovic
IMD
Beograd

Član broj: 302797
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.05.2012. u 13:09 - pre 146 meseci
Za Mirjanu Savicic

Uspela sam da procitam ceo forum...
Svaka cas tebi i ostalima jer ste nebrojano puta odgovarali na ista pitanja..
Stvarno si sjajna, veliku podrsku nam dajes samim tim sto imas strpljenja i volje da nam svoja iskustva podelis i odgovoris na svako postavljeno pitanje
Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.05.2012. u 13:32 - pre 146 meseci
Pozdrav i tebi Sonja...

A lepo sto nam se vratila i Marina na forum...to je pomenuta nasa devojka koja je u istom terminu polagala sa mnom Bergen test i polozila...Evo mora covek da je prozove da bi se ukljucila...ali desi se i to...evo je na ovoj strani pod imenom DRMARE82...sad ce me zadaviti...ha ha ha.Maki,pozdrav veliki za tebe.
PS.-Maki je jedna od onih sa 3 god dozvolom,fast 100% hj.pl.
Bas lepo sto si se vratila na forum.

Nije ipak ista strana...prethodna...ha ha!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.05.2012. u 14:04 - pre 146 meseci
I meni je u ponudi tj tilbudu stajalo 100 % full stilling,bez obzira sto radim 45 %,pa sam opet dobio radnu na godinu (a da mi je policija trazila kontrakt,naj..ao bi)...mora da je u pitanju diploma...ma nebitno..
Nego Mirjana reci mi jednu stvar,jel mogu da radim dve nedelje tj.vikenda vezana,jedan za drugim.Kolko se secam tvojih postova,rece da si u jednoj godini imala samo 4 neradna vikenda...Ova moja sefica opet mi danas prebacuje da nije po Norveskom zakonu da imam dve nedelje vezane,subota je ok,ali dve nedelje nikako...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7997942 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.