Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7997387 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.03.2014. u 16:55 - pre 123 meseci
Citat:
milos golubovic:
Molim za komentar na sledecu informaciju: imam drugara koji je pisao UDI-ju u Stavangeru i pitao da li je dozvoljeno da se radi dodatni posao (ekstravakter po pozivu, zdravstveni sektor tj helsefagarbeider) i odgovor koji je dobio je da sa privremenom radnom dozvolom moze da se radi samo jedan posao istovremeno i da nema pravo da radi ni kao ekstrtavakter. To sam imao prilike da i licno procitam jer mi je drugar pokazao mail, a cuo sam da to moze da bude veliki problem prilikom apliciranja za trajnu dozvolu.

Mene sada interesuju iskustva ljudi sa time, tj da li ima slucajeva da je neko izgubio boravisnu dozvolu ili imao bilo kakve konsekvence jer je radio dva u dve firme istovremeno. Znam da brdo ljudi uzima ekstra smene ili kod privatnika ili u drugoj komuni pa tako i ja radim povremeno u bolnici u Stavangeru jer u Stavanger komuni imam 80% i retko dobijamo ekstra smene.



Ja sam neko ko je radio godinu dana dva posla istovremeno kod dva razlicita poslodavca i dobio trajnu boravisnu dozvolu bez problema kao sto navedoh jednom na forumu vec ranije.
Da sam poslala UDI-u mejl sa takvim pitanjem dobila bih isti taj odgovor.Nisam slala mejl jer sam unapred znala odgovor a taj odgovor se kosio sa mojim potrebama
U ovoj zemlji postoji mnogo pravila.Treba ih postovati dok god to nije ulazak u kriminal.Raditi dva posla nije kriminalno delo.
U privremenoj dozvoli pise da ti ta vrsta dozvole omogucava rad kod jednog poslodavca ali ne pise da ti je zabranjen rad kod vise poslodavaca.Kada to napisu onda ce moci i da kaznjavaju za takva dela.Za sada to ne pise doslovno da je zabranjeno.
Naravno svi znamo da jeste ali kao sto rekoh ja nisam imala bas nikakvih problema a dobila sam stalnu dozvolu.
Dakle,UDI jeste adresa za mnoga pitanja ali ne i za ovako nesto jer se unapred zna kakav se odgovor moze dobiti.Nekada apsolutno postovanje pravila dovodi nas do toga da ispadamo glupi i postujemo ta pravila dok drugi bez ikakvih konsekvenci radi to isto sto smo mi pitali UDI i dobili negativan odgovor.
Nadam se da me razumes.Pozdrav.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.03.2014. u 17:11 - pre 123 meseci
Citat:
milos golubovic:
Molim za komentar na sledecu informaciju: imam drugara koji je pisao UDI-ju u Stavangeru i pitao da li je dozvoljeno da se radi dodatni posao (ekstravakter po pozivu, zdravstveni sektor tj helsefagarbeider) i odgovor koji je dobio je da sa privremenom radnom dozvolom moze da se radi samo jedan posao istovremeno i da nema pravo da radi ni kao ekstrtavakter. To sam imao prilike da i licno procitam jer mi je drugar pokazao mail, a cuo sam da to moze da bude veliki problem prilikom apliciranja za trajnu dozvolu.

Mene sada interesuju iskustva ljudi sa time, tj da li ima slucajeva da je neko izgubio boravisnu dozvolu ili imao bilo kakve konsekvence jer je radio dva u dve firme istovremeno. Znam da brdo ljudi uzima ekstra smene ili kod privatnika ili u drugoj komuni pa tako i ja radim povremeno u bolnici u Stavangeru jer u Stavanger komuni imam 80% i retko dobijamo ekstra smene.



U Oslu imas bas dosta dilera droge.Zamisli dodje taj jedan diler i resio covek da radi samo jedan posao (dakle,samo diluje i nista drugo kod jednog poslodavca-samog sebe),i napise mejl UDI-u sme li on to da radi...
A ovde se posten narod pita da li sme da radi dva posla kod dva poslodavca i placa dupli porez ovoj drzavi.Dakle,onaj tamo diluje i mlati pare i ni na koji nacin ne doprinosi drzavi a mi doprinosimo i to dvostruko sa dva poreza...
Dakle,treba da postujemo sistem i ne uzimamo kriminal kao polaznu tacku ali ne treba ni da dozvolimo da to sto postujemo sistem nas ucini glupima.Treba znati i nauciti plivati kroz sistem.Filtrirati stvari je jako bitno a da pritom polazna tacka ne bude uvek O boze da li je to lovlig ili je ulovlig????Ono za sta ce ti odmah odbiti dozvolu je manjak finansija...a za visak nece jer si ti na taj visak i platio porez a tim porezom si i te kako doprineo drzavi.A nije lose i da se nekada napravis kao neinformisan iako si informisan...
Eto tako...tako ja vidim slucaj,druze.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.03.2014. u 19:43 - pre 123 meseci
Kad reče Oslo i diler droge,drugog dana pošto sam stigla, ispred mene policija uhvati jednu devojku na Grønland-u ,ma korak ispred mene.Oladila sm se...
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 09:07 - pre 123 meseci
U Oslu ima vise kriminala po glavi stanovnika nego recimo u New Yorku,evo od jucer pljacke zlatare


http://www.vg.no/bildespesial/11526/
 
Odgovor na temu

milos golubovic

Član broj: 313425
Poruke: 7
*.80-202-202.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 12:29 - pre 123 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
milos golubovic:
Molim za komentar na sledecu informaciju: imam drugara koji je pisao UDI-ju u Stavangeru i pitao da li je dozvoljeno da se radi dodatni posao (ekstravakter po pozivu, zdravstveni sektor tj helsefagarbeider) i odgovor koji je dobio je da sa privremenom radnom dozvolom moze da se radi samo jedan posao istovremeno i da nema pravo da radi ni kao ekstrtavakter. To sam imao prilike da i licno procitam jer mi je drugar pokazao mail, a cuo sam da to moze da bude veliki problem prilikom apliciranja za trajnu dozvolu.

Mene sada interesuju iskustva ljudi sa time, tj da li ima slucajeva da je neko izgubio boravisnu dozvolu ili imao bilo kakve konsekvence jer je radio dva u dve firme istovremeno. Znam da brdo ljudi uzima ekstra smene ili kod privatnika ili u drugoj komuni pa tako i ja radim povremeno u bolnici u Stavangeru jer u Stavanger komuni imam 80% i retko dobijamo ekstra smene.



U Oslu imas bas dosta dilera droge.Zamisli dodje taj jedan diler i resio covek da radi samo jedan posao (dakle,samo diluje i nista drugo kod jednog poslodavca-samog sebe),i napise mejl UDI-u sme li on to da radi...:)
A ovde se posten narod pita da li sme da radi dva posla kod dva poslodavca i placa dupli porez ovoj drzavi.Dakle,onaj tamo diluje i mlati pare i ni na koji nacin ne doprinosi drzavi a mi doprinosimo i to dvostruko sa dva poreza...
Dakle,treba da postujemo sistem i ne uzimamo kriminal kao polaznu tacku ali ne treba ni da dozvolimo da to sto postujemo sistem nas ucini glupima.Treba znati i nauciti plivati kroz sistem.Filtrirati stvari je jako bitno a da pritom polazna tacka ne bude uvek O boze da li je to lovlig ili je ulovlig????Ono za sta ce ti odmah odbiti dozvolu je manjak finansija...a za visak nece jer si ti na taj visak i platio porez a tim porezom si i te kako doprineo drzavi.A nije lose i da se nekada napravis kao neinformisan iako si informisan...
Eto tako...tako ja vidim slucaj,druze.


Hvala na odgovoru, tako sam i ja to shvatio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.bb.online.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 16:52 - pre 123 meseci
Ljudi, ja samo da javim da smo se smestili u Norge.
Informacije vezano za nas aerodrom: Prtljag je mogao da tezi 30kg niko nije pravio problem, niti naplacivao. Meni je svaki prtljag bio malo tezi od 20kg, a neki ljudi ispred nas su imali 26kg u koferu i nisu nista platili.
Njihov aerodrom: problem ako imate kartu u jednom pravcu, bar je nekolicina nas na letu imala. Postoji neki nadrkani carinik koji uvek vraca ljude i maltretira ih(psihicki). To smo kasnije saznali od nekog lika koji putuje vec nekoliko godina.
A od juce su uveli neke rigoroznije mere,pa smo mi bili 3 sata na aerodromu. Takodje zovu ljude kod kojih ides (u vecini slucajeva). Proveravaju koliko novca imas, da li imas para na kartici... Verovatno to rade samo ako si sumnjivo lice. Na kraju , kaze nam carinik lepo se provedite u NorveskE. A ja njemu, lepsi pocetak nismo mogli da imamo.
Umalo nismo propustili poslednji TOG i spavali na aerodromu.
Kasnije smo bojkotovali i ja i devojka norveski, pa sve vreme pricamo På engelsk. I tako sam poceo da mrzim norvezane.

Sve u svemu, danas je vreme bilo fantasticno i cak smo u nekom trenutku bili i u majicama.
boban
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 17:26 - pre 123 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ivane,sreco odmori malo.Nedelja je...:)


Xexexe, srećo moja, moram malo da se našalim. Nema odmora dok traje obnova, evo ja danas imao vanredni čas norveškog.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 17:40 - pre 123 meseci
Inače, evo snimka te pljačke zlatare od juče:

http://www.osloby.no/nyheter/k...anet-7520719.html#.UzhIOLV_t2M

Samo izađite iz reklame i gledajte! Strašno!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 18:54 - pre 123 meseci
Citat:
001:
U Oslu ima vise kriminala po glavi stanovnika nego recimo u New Yorku,evo od jucer pljacke zlatare


http://www.vg.no/bildespesial/11526/


Hajde reci ti meni kad su u Oslu ubili nekoga u po bela dana ili ga izmlatili do smrti??? E sad malo razmisli i pogledaj koliko se cesto desi to u NJ.
"Statistika moja dika, sta pozelim to naslika."
Inace sitne kradje bas i nisu kriterijum po kojem se ceni generalna bezbednost u nekom mestu.
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 19:05 - pre 123 meseci
Citat:
MARKO MARKOV:
probao sam vec preko ovog sajta da prijavim,pa ne ide,a sad cak ne mogu ni da ga otvorim...slao sam mail na [email protected] da pitam na koji nacin da se prijavim za polaganje ako nemam d -nummer itd ,i ovo je njihov odgovor:
"Hvis du ikke har norsk fødselsnummer, DUF-nummer eller D-nummer, må du ta kontakt med [email protected] for manuell registrering."
tako da sam slao mail i na tu adresu,odgovor cu dobiti u ponedeljak,pa javljam sta kazu :)
a u Norveskoj sam vec 2 mjeseca i u okolini sam Osla,i do sad je najveci problem prove 3 ,traze mi da moram imati ,tako da vec 5 aprila izlazim iz Norveske da bih mogao doci u maju na polaganje.



Prijatelju ja cu sad ko Mirjana samo ostro... ti kao da ne citas sta se pise na forumu!!! Ostavi ti to sta ti oni kazu i radi kao sto radi vecina, uklapaj se u masu!
Ne mozes da se prijavis jos uvek i nisi mogao, i sajt ne funkcionise zbog toga sto jos nije moguce prijaviti Np... ne mozes tek tako uci i prijaviti kad god hoces... mora da se saceka period kada je dozvoljeno prijavljivanje od-do... a ja sam ti vec pisao o tome i to takodje pise na njihovom sajtu!
Evo i ja ne mogu jos uvek da prijavim takodje Np3 .... moram da sacekam da krene prijava a prijava krece, sve zavisi od mesta do mesta, ali uglavnom od 31.03. i traje do 30.04. i niko ne moze da se prijavi pre i posle toga!

Tako da sacekaj malo i prijavices se... i nemoj se umarati mejlovima sa No birokratama... stedi zivce tek prestoji borba!

I dobro nam dosli novi emigranti!!!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 19:11 - pre 123 meseci
Citat:
Boban 987:
Ljudi, ja samo da javim da smo se smestili u Norge.
Informacije vezano za nas aerodrom: Prtljag je mogao da tezi 30kg niko nije pravio problem, niti naplacivao. Meni je svaki prtljag bio malo tezi od 20kg, a neki ljudi ispred nas su imali 26kg u koferu i nisu nista platili.
Njihov aerodrom: problem ako imate kartu u jednom pravcu, bar je nekolicina nas na letu imala. Postoji neki nadrkani carinik koji uvek vraca ljude i maltretira ih(psihicki). To smo kasnije saznali od nekog lika koji putuje vec nekoliko godina.
A od juce su uveli neke rigoroznije mere,pa smo mi bili 3 sata na aerodromu. Takodje zovu ljude kod kojih ides (u vecini slucajeva). Proveravaju koliko novca imas, da li imas para na kartici... Verovatno to rade samo ako si sumnjivo lice. Na kraju , kaze nam carinik lepo se provedite u NorveskE. A ja njemu, lepsi pocetak nismo mogli da imamo.
Umalo nismo propustili poslednji TOG i spavali na aerodromu.
Kasnije smo bojkotovali i ja i devojka norveski, pa sve vreme pricamo På engelsk. I tako sam poceo da mrzim norvezane.

Sve u svemu, danas je vreme bilo fantasticno i cak smo u nekom trenutku bili i u majicama.

I ovde je bio danas divan dan jutros je vejao sneg i onda se pojavilo sunce. Pravi idilični zimski dan
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 21:13 - pre 123 meseci
Dragi moji,
treba mi informacija od svih Vas koji ste u Norveskoj! Imam informaciju da na severu Norveske primaju porodice zbog naseljavanja. Navodno se zivi kod norveskih porodica 6 meseci i radi se na ucenju jezika.
Molim Vas da ako znate nesto o ovome da mi se javite.
Hvala!!!

[Ovu poruku je menjao vojvodjanka021 dana 30.03.2014. u 22:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 21:30 - pre 123 meseci
Ova priča inače kruži Bg,ajde da tako kažem...ja sam čula od dve različite osobe....da je tako svi bismo već bili gore i osnovali svoju EX-YU koloniju..
Ja nisam ni čula ni pročitala ništa o tome
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 21:33 - pre 123 meseci
Citat:
Boban 987:
Ljudi, ja samo da javim da smo se smestili u Norge. :)
Informacije vezano za nas aerodrom: Prtljag je mogao da tezi 30kg niko nije pravio problem, niti naplacivao. Meni je svaki prtljag bio malo tezi od 20kg, a neki ljudi ispred nas su imali 26kg u koferu i nisu nista platili.
Njihov aerodrom: problem ako imate kartu u jednom pravcu, bar je nekolicina nas na letu imala. Postoji neki nadrkani carinik koji uvek vraca ljude i maltretira ih(psihicki). To smo kasnije saznali od nekog lika koji putuje vec nekoliko godina.
A od juce su uveli neke rigoroznije mere,pa smo mi bili 3 sata na aerodromu. Takodje zovu ljude kod kojih ides (u vecini slucajeva). Proveravaju koliko novca imas, da li imas para na kartici... Verovatno to rade samo ako si sumnjivo lice. :D Na kraju , kaze nam carinik lepo se provedite u NorveskE. A ja njemu, lepsi pocetak nismo mogli da imamo. :D
Umalo nismo propustili poslednji TOG i spavali na aerodromu. :D
Kasnije smo bojkotovali i ja i devojka norveski, pa sve vreme pricamo På engelsk. :D I tako sam poceo da mrzim norvezane. :D

Sve u svemu, danas je vreme bilo fantasticno i cak smo u nekom trenutku bili i u majicama. :)



Dobrodošli!!! :D
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30
Via: [es] mailing liste



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 21:44 - pre 123 meseci
blok63---Hvala na javljanju!!!

[Ovu poruku je menjao vojvodjanka021 dana 30.03.2014. u 23:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vojvodjanka021 dana 30.03.2014. u 23:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 21:50 - pre 123 meseci
Pa kada bi se udostojili da makar prelistate forum ili ne daj Bože pročitate, ovo pitanje ne biste ni postavili.

 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 22:10 - pre 123 meseci
Nesh-co ---niste u obavezi da odgovarate ako ne zelite. Samo sam pitala! A ako niste primetili tema ima preko 800 strana!!! A Vi svakako niste u obavezi bilo sta da mi odgovorite pa ne vidim cemu ovakav komentar?
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 22:13 - pre 123 meseci
A ne znam dal ste Vi primetili da imate na vrhu polje “Pretraga" jer zbog takvih kao što ste Vi tema i ima 800 strana… na svakoj desetoj se postavljaju ista pitanja, i opet i opet…. Kad bi svi malo mislili na druge, i čitali pravila foruma dok se registruju, svaki forum bi bio puno bolji...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 22:16 - pre 123 meseci
Potpuno sam svestan činjenice da ne moram da Vam odgovorim i uvek se ujedem za jezik kada neko postavi takvo pitanje, ali mi je jezik već utrnuo od ujedanja.
Dakle, Vama je teško da pročitate 800 strana, a nije Vam teško da emigrirate.
Ja ću samo da Vam poželim sreću.

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.03.2014. u 22:23 - pre 123 meseci
I brate mili ima nešto što se zove čista logika-zašto bi neka država dovela porodicu (i to iz Srbije) da im da papire i nauči ih jezik.Takva viza postoji kod emigracije u Australiju a čak i u tom slučaju morate da polažete engleski i imate dovoljno godina života gde dobijate neke bodove.I uslovljeni ste da živite u tom nenaseljenom regionu dve godine. U Evropi ni jedna država nema takav program.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7997387 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.