Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3561828 | Odgovora: 15787 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 12:13 - pre 10 meseci
Ikac1981
Ne znam na kom statusu si bio, ali pretpostavljam da si vraćen sa finalnog na zadulziteno. Svi su vraćeni pre par meseci. Verovatno nisi dugo vremena proveravao status. Sada je finalni status otprilike mesec dana i odmah nakon njega ide položitelno ukoliko je sve u redu. Stigli su sa finalnim statusom otprilike do januara 2021, a sa položitelnim do oktobra 2020. Ovo je ugrubo, ukoliko izuzmemo stavljanja na dopune različite vrste.
Napiši orijentaciono broj prepiske i godinu (npr. 12XXX/2021) i sa kojim si dokumentima, da bi ostali na forumu mogli da se orijentišu.
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 19:48 - pre 10 meseci
Status mi je bio "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo" a sada je "g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane". Vratili mi status unazad?!? Intervju sam imao početkom decembra 2020 a broj je 39xx/2021. Neka mi neko kaze čemu da se nadam. Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 21:00 - pre 10 meseci
Citat:
Ikac1981: Status mi je bio "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo" a sada je "g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane". Vratili mi status unazad?!? Intervju sam imao početkom decembra 2020 a broj je 39xx/2021. Neka mi neko kaze čemu da se nadam. Unapred zahvalan.


Ako si aplicirao preko roditelja koji je bugarski državljanin najkasnije najesen (možda i ranije) će da te prebace na finalno, pa posle otprilike mesec, mesec i nešto na položitelno. Ako si aplicirao na osnovu proizhoda i podneo dokumenta koja su izdata u Srbiji, moguće je da te prebace na dopunu, na kojoj ne piše zbog čega je... Piše da je predmet pregledan od strane saveta za državljanstvo i "izvadena e za dopulnitelna proverka," samo sa zarezom na kraju.
Sada poveravaju sva dokumenta, budući da ima jako puno ljudi koji apliciraju sa falsifikovanim ili nelegalno izdatim dokumentima, pre svega Rusi i Ukrajinci, ali sva dokumenta koja nisu izdata od strane bugarskih državnih organa se dodatno poveravaju.
A kad će ukaz nakon položitelnog, to niko ne može da ti tačno odgovori. Sve zavisi sa kojim si dokumentima aplicirao, to je najbitniji šraf.... 😉
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 21:24 - pre 10 meseci
Aplicirao sam u konzulatu u Nisu dao sam babin i dedin venčani list .
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 21:29 - pre 10 meseci
Sto kaze Sedjan sada je vecina sumnjiva. Dovoljna je cinjenica da sa foruma samo jedan clan i ja smo presli na polozitelno od kada je krenulo to sa strogim proverama (iliti negde pre nove godine).Znam jos jednog decka koji je aplicirao sa istim papirom kao ja (to jest prababa iz Bosilegrada) i na oolozitelnom je od pocetka januara dok je njegova rodjena sestra na dopuni zbog neplacenih doprinosa. Uskoro jos troje clanova moje familije treba da dodje na red za finalno pa javljam dal ce da bude dopuna ili polozitelno a aplicirali sa istim dokumentima kao i ja. U prevodu, zesce njesra je sada situacija.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 21:44 - pre 10 meseci
Ikac1981

Da li je babin i dedin venčani list izdat od strane bugarskih organa ili od naših matičara? To je jako bitna stavka. Pretpostavljam da si povezao svojim izvodom i izvodom roditelja rodna srodstva do njih. Interesuje sve na forumu, pokušavamo da provalimo logiku stvari.

Inače, na osnovu objava na ruskom forumu sa finalnim statusom su stigli do 129X/2021, a sa položitelnim do 91XX/2020. Sa ukazima su do marta 2020.
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.07.2023. u 22:30 - pre 10 meseci
Vencani list je izdat od matičara iz Srbije daleke 1953. Mada imam jos gomilu papira kući gde piše da je deda bugarin. Izabrao sam vencani list jer je fizicki bio najocuvaniji. Povezao sam to samnom preko izvoda iz matične knjige rodjenih. Inace poreklo mi je iz pogranične kraja ...ta teritorija nije ni bila u sastavu Srbije do nejskog sporazuma.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2023. u 09:41 - pre 10 meseci
Ikac1981

Da, to je to. Tih godina su matičari upisivali nacionalnost i u knjige i u izvode. Ako je iz 1953.godine mislim da će da prođe na keca. Pogotovu što je iz Dimitrovgradske ili Bosilegradske opštine. Kod tebe je situacija kristalno čista.
Brzo će doći do tvoje prepiske, prebaciće te na finalni status i trebalo bi da budeš na položitelno nakon toga. Proveravaj samo status malo češće sada, zlu ne trebalo.
Piši ovde kada budu promene da možemo da se orijentišemo.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.internet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2023. u 10:08 - pre 10 meseci
E hvala za ove reči..vec sam se bio ohladio da nema nista od toga kad mi je status vraćen unazad. Braći od strica je to sve brže išlo i bez problema. Stariji brat je dobio pasoš još 2003 a mladji 2021.
 
Odgovor na temu

ManoloJoja
Jovana Zdravkovic
Administrativni radnik
Kruševac, Rasinski

Član broj: 348080
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ManoloJoja


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.07.2023. u 15:34 - pre 10 meseci
Pozdrav svima, vec duze vreme pratim temu. Naime suprug je preko posrednika predao za pasoš, intervju je imao u Sofiji januara 2021. Broj prepiske je 17XX/2021. Sto se tice linije direktno krvno srodstvo je u pitanju. Obzirom da dugo nismo proveravali status, smatrali smo da jednostavno u koliko je neka bitna promena, dobili bismo poziv od posrednika. I doziveli vrlo neprijatno iznenađenje, kada pokusamo da proverimo status izlazi da takav fajl ne postoji. A inace imali smo promene statusa gde je poslednja bila da je prepiska pregledana od saveta za graždanstvo. Posrednik nam se ne javlja već duže vreme, nikako ne možemo da ga dobijemo, pa se brinemo da nismo prevareni nekako. I sta bismo generalno sada mogli da uradimo? Papir sa intervjua je kod nas. Hvala unapred svima na odgovorima
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.internet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.07.2023. u 16:45 - pre 10 meseci
Da niste pogrešno ukucali pin?
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.07.2023. u 21:54 - pre 10 meseci
Citat:
ManoloJoja:
Pozdrav svima, vec duze vreme pratim temu. Naime suprug je preko posrednika predao za pasoš, intervju je imao u Sofiji januara 2021. Broj prepiske je 17XX/2021. Sto se tice linije direktno krvno srodstvo je u pitanju. Obzirom da dugo nismo proveravali status, smatrali smo da jednostavno u koliko je neka bitna promena, dobili bismo poziv od posrednika. I doziveli vrlo neprijatno iznenađenje, kada pokusamo da proverimo status izlazi da takav fajl ne postoji. A inace imali smo promene statusa gde je poslednja bila da je prepiska pregledana od saveta za graždanstvo. Posrednik nam se ne javlja već duže vreme, nikako ne možemo da ga dobijemo, pa se brinemo da nismo prevareni nekako. I sta bismo generalno sada mogli da uradimo? Papir sa intervjua je kod nas. Hvala unapred svima na odgovorima


Kada je suprug bio u Sofiji na injtervju, na kraju intervjua mu je službenik dao A4 papir na kome su broj prepiske i PIN. Broj prepiske je u formatu 1765/2021 a PIN je obično 6-cifreni broj npr. 123456. Idite na link: https://publicbg.mjs.bg/BgInfo i otvoriće vam se dva polja. U gornje polje Molba vh. nomer kucajte bukvalno npr. 1765/2021 a u donje polje PIN. Posle toga kliknite na dugme "Proveri". Ukoliko postoji prepiska pod tim brojem mora da se pojavi bilo šta. Uradite baš ovako kako sam vam napisao, da vidimo šta će da se desi.

Sada su u Ministarstvu pravde stigli do prepiski sa brojem koji otprilike ima suprug. Sve prepiske su zimus vraćene sa finalnog na zadulžitelni status, a ovih dana bi trebalo da njegova prepiska bude opet vraćena na finalno.

Ukoliko dugo niste proveravali status, moguće je da su tražili dopunska dokumenta ili još svašta nešto, a da vi na to niste obratili pažnju. Sve to što traže oni upravo objavljuju na tom linku. Vi ste dužni kao podnosilac zahteva da to pratite. Kada objave šta treba da se dostavi, onda napišu i rok do kog treba da se dostave dokumenta i datum kada je to objavljeno. Ima takvih skrinšotova i na ovom forumu i na makedonskoj "Kajgani" koje su ljudi objavljivali baš dosta...

A što se tiče posrednika i plaćanja njima, to je priča za sebe. Ima svakojakih sumnjivih tipova o kojima je pričao bugarski ministar pravde u parlamentu u maju ove godine. Ministarstvo pravde bukvalno ratuje sa njima pošto se pojavilo mnoštvo falsifikovanih dokumenata iz raznih država, pa sada rade dodatne provere i sam proces je logično mnogo duži.
Ne znam da li ste i koliko para dali, ali ukoliko jeste, niste trebali. Ja sam kompletna dokumenta prikupio sam, zakazao intervju u Sofiji sam samcijat, išao u Sofiju, vratio se i sada čekam kao i svi drugi bez da sam dinar jedan ikome dao (osim usluge prevoda i overa). Pre toga sam samo dobro isčitao bugarske zakone i izlistao dobro ovaj forum kao i makedonsku kajganu, ono što mi nije bilo jasno pitao ovde na forumu, ljudi mi kulturno odgovorili i toliko.

Da li je na poslednjem statusu koji ste videli pisalo možda ovo: "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo"? Mene logika upućuje da je baš to pisalo. Ako imate skrinšot iliti snimak ekrana bilo bi dobro da možemo da rastumačimo na čemu ste....

 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.cpe.sn.co.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.07.2023. u 22:51 - pre 10 meseci
Ljudi se odlučuju za posrednika zato što su zaposleni pa nemaju vremena da se lomataju oko toga. Manja je glavobolja . Ali da upravu 100% da može sve da se završi i bez njih.
 
Odgovor na temu

ManoloJoja
Jovana Zdravkovic
Administrativni radnik
Kruševac, Rasinski

Član broj: 348080
Poruke: 5
*.dynamic.a1.rs.

Jabber: ManoloJoja


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 01:55 - pre 10 meseci
Prvo da Vam se zahvalim na iscrpnom objašnjenju. Potpuno ste u pravu što se tiče posrednika, ali eto mi smo tu veliku grešku napravili. Tudja ruka svrab ne češe. O novcu koji smo dali iskreno ne bih ni da komentarišem, ali da- jesmo dali nažalost.
Razumem apsolutno sve sto mi objašnjavate, tako smo i proveravali do sada. Od 24og juna 2022. do februara meseca ove godine nam je ovako izlazilo.
"Vaš dosije ce biti podvrgnut konačnom stručnom pregledu pre nego što ga pregleda Savet za državljanstvo". Citiram ovako jer je suprugu prevodilo sajt na srpski jezik pa nam je ostao takav skrinsot. Kao što rekoh od februara nismo proveravali do pre 3 dana, kada smo ponovo probali i izlazi da takav fajl ne postoji. Da smo odbijeni da li bi nam pisalo tako nesto, tj da li bismo imali bilo kakav status ili postoji neki drugi problem? Prosto mi je neverovatno, a brojeve apsolutnooo znam napamet od silnog proveravanja, gde sam i druge zamolila da ukucaju umesto mene, jer bukvalno mi je šok.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.internet.mts.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 11:08 - pre 10 meseci
Citat:
ManoloJoja
"Vaš dosije ce biti podvrgnut konačnom stručnom pregledu pre nego što ga pregleda Savet za državljanstvo".




Do kada važi suprugu pasoš sa kojim je aplicirao? Tražili su te dopune ukoliko je istekao pasoš i ljude su odbijali zbog toga.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.sud.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 11:14 - pre 10 meseci
Baš čudno. I da je to u pitanju pisalo bi "prepiskata e prekratena" ili nešto tako slično. Meni deluje da je ipak neki problem u podacima za logovanje, mada koleginica kaže da sigurno nije promašila podatke. Nije mi uopšte jasno.
 
Odgovor na temu

Ikac1981
Nis,srbija

Član broj: 348060
Poruke: 46
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 11:59 - pre 10 meseci
Citat:
SrdjanM72:
Citat:
ManoloJoja
"Vaš dosije ce biti podvrgnut konačnom stručnom pregledu pre nego što ga pregleda Savet za državljanstvo".




Do kada važi suprugu pasoš sa kojim je aplicirao? Tražili su te dopune ukoliko je istekao pasoš i ljude su odbijali zbog toga.

Meni je u međuvremenu istekao pasoš i izvadio sam drugi..ali mi niko nije tražio da dopunim ništa.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72

Član broj: 347743
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 12:13 - pre 10 meseci
Onda pod hitno kopiraj prvu stranu pasoša, prevedi za svaki slučaj i nosi u Aksakov 5 u Sofiji. Neće ti ni tražiti novi pasoš, a ukoliko ti traže onda će da ti prevedu predmet u prepiskata e neredovna i daće ti rok. Neće ti razmatrati predmet ako je u njemu već nevažeći dokument. Neki po forumima kažu da nisu ni nosili i da je tako prošlo, ali ja se ne bih zezao. Čekati tolike godine da bi te odbili za takvu banalnost je baš baš kockanje koje se ne isplati.
 
Odgovor na temu

pogy998
programer
Beograd

Član broj: 348083
Poruke: 1
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 18:15 - pre 10 meseci
Pozdrav svima,

Sta je potrebno da imam na lekarskom uverenju pre nego sto predam papire za intervju, nije mi taj deo bas najjasniji niti mi iko objasnio do detalja.

Hvala, izvinjavam se sto vas mucim, jedan mi kaze jedno, drugi drugo, u ovoj drzavi niko ne zna tacno sta treba.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.07.2023. u 19:43 - pre 10 meseci
Da si se potrudio samo malo i kliknuo jednu stranicu unazad znao bi sta treba ali je vama novima mnogo lakse da vrtite ista pitanja postavljena milion pita na forumu u krug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3561828 | Odgovora: 15787 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.