Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Problem sa kopiranjem formule

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem sa kopiranjem formule

[ Pregleda: 1917 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pinokio
Nenad Toplicanin
Krusevac

Član broj: 15292
Poruke: 92
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnokomerc.com


Profil

icon [Excel] Problem sa kopiranjem formule13.11.2007. u 09:27 - pre 200 meseci
Postovani

Sta zelim da uradim: recimo na prvom sheetu imam jednu celiju u kojoj je vrednost x.Na drugom sheetu imam kolonu A I B.Kolona A je ispunjena vrednostima.
Svaki celija kolone b treba da bude rezultat mnozenja vrednosti paralelne celije u koloni a i vrednosti x na sheetu1.Odnosno B1=A1*sheet1V1.......B5=B5*sheet1V1

Sta sam ja pokusao:Da ne bu pisao formulu za svaku celiju kolone Bsheet2 pokusao sam da pravilnu formulu napisem samo za B1sheet2 i onda da izaberem celu kolonu B i da idem na past special -formula.Problem je sto on osim umesto b2=a2*sheet1V1 daje B2-a2*sheetV2

Ako neko zna resenje
hvala unapred
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa kopiranjem formule13.11.2007. u 10:06 - pre 200 meseci
1/ U ćeliju B2 upiši formulu =A1*Sheet1!$V$1
Gde je V1 adresa ćelije u kojoj se nalazi vrednost X. Znak dolar označava apsolutno adresiranje i možeš ga uneti sa tastature ili prečicom preko funkcijskog tastera F4. Umesto ovoga možeš da imenuješ vrednost na listu 1 npr. VrednostX i onda napišeš formulu =A1*VrednostX.
Uputstvo za imenovanje imaš na forumu http://www.elitesecurity.org/t287256-1#1750664

2/ Pomoću AutoFill iskopiraj ovu formulu za sve ćelije u koloni B na listu 2 (može i standardan Copy/Paste, ali ovo mi se čini lakše)

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Pinokio
Nenad Toplicanin
Krusevac

Član broj: 15292
Poruke: 92
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnokomerc.com


Profil

icon Re: [Excel] Problem sa kopiranjem formule13.11.2007. u 10:19 - pre 200 meseci
Hvala

puno si mi pomogao
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa kopiranjem formule14.11.2007. u 23:58 - pre 200 meseci
Postoji i još jedan način: Paste Special sa opcijama Values + Multiply!
Dakle, 'preslikaš' prvo vrednosti iz kolone A u B (najbrže je sa CTRL+R ili Fill Right), kopiraš 'x' i onda paste u B, sa množenjem. :)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem sa kopiranjem formule

[ Pregleda: 1917 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.