Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto ne mogu da koristim operaciju % kada promenljive deklarisem kao float

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Zasto ne mogu da koristim operaciju % kada promenljive deklarisem kao float

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8035 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
212.200.234.*

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: Zasto ne mogu da koristim operaciju % kada promenljive deklarisem kao float30.11.2007. u 00:53 - pre 200 meseci
Hmmm... ne bi trebalo bas toliko da zbunjujemo coveka... Mada, ok, diskusija na kraju krajeva...

Do sada nikada nisam susreo primer iz 'primenjenog programiranja' gde bih se toliko cimao sa ostatkom deljenja realnih brojeva i mislim da tu nikakva 'magija' nije potrebna niti ukazivanje na izmisljanje novog koda i uvodjenje sarkazma oko toga da li je 5/2 = 2.5 ili ima ostatak...

Sam C++ je strogo tipiziran jezik. Naravno, mozemo se igrati sa floatima i intovima i izmisljati svasta...

floor i ceil su extra funkcije kada nam je potrebno da radimo sa float i int promenljivama istovremeno...

Primeri... rasterizacija poligona u 3D ( poligon je u 3D, cije su koordinate realne a pixeli na ekranu su u formatu celobrojnih vrednosti, onda moramo prihvatiti neku konvenciju zaokruzivanja radi tacnosti )...

Mislim da su konkretni odgovori najbolji... Od filozofije ima koristi samo na filozofskom faxu :)


EOF
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Zasto ne mogu da koristim operaciju % kada promenljive deklarisem kao float

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8035 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.