Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Conexant adsl ruter u full bridging modu - kako?

[es] :: SOHO Networking :: Conexant adsl ruter u full bridging modu - kako?

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mastodon
Student, pmf ns

Član broj: 178146
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Conexant adsl ruter u full bridging modu - kako?09.04.2008. u 20:42 - pre 195 meseci
Mnogi pisu ovde o Conexantovim ruterima ("Conexant Hasbani", ono sto i sezampro daje), da ih koriste samo kao adsl modem, i eventualno ih prikljucuju na drugi ruter, koji ce rutirati sabracaj lokalne mreze.

Proigrao sam sa podesavanjem rutera, ali na kraju sam trebao hardverski vratititi fabricke podatke, da bi ponovo imao internet :) ... Molim za pomoc, kako da podesim ruter da se ponasa kao WAN bridge?

Razlog je naravno p2p, sto ne radi kako treba na ovom ruteru. Ne daunlodujem mnogo, dok traje skidanje moze moj komp da bude gateway, ukljucicu firewall, itd. Ali nervira me da sa gomilu aktivnih peer-a imam protok od samo 10 kb/s, sto bi drzao racunar ukljuceno danima ako ne moram?
 
Odgovor na temu

mastodon
Student, pmf ns

Član broj: 178146
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Conexant adsl ruter u full bridging modu - kako?12.04.2008. u 12:56 - pre 195 meseci
Uspeo sam da pronadjem gde treba da se podesi, i naravno bilo je trivialno, samo nisam imo srece, vise puta sam preskocio tu opciju kad sam pregledavao settingse, a i u manualu sto sam skinuo neke strane su falile.

Znaci na web interfejsu rutera: Configuration-WAN -> Adapter: Pvc 0 -> Submit -> Bridge: Enable i izbrisati Username i password, ostalo ostaviti, pa Save settings and reboot. Na kompu sa New Connection Wizardom napraviti Broadband konekciju, i tamo treba upisati username i password.

Torenti sad radu kako treba ne treba mi ni 24h da skinem ripovan HD film. A kad se zavrsi jednostavno je vratiti ruter na normalan rad, da i ostali u kuci imaju net. Sve ovo prebacivanje ne bi mi trebalo kad bi imao drugi ruter povezan za ovaj, ili neki normalan adsl ruter, ali posto retko koristim p2p (recimo jednom mesecno skidam neki film) ovo meni odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Conexant adsl ruter u full bridging modu - kako?

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.