Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

domen trademark, hoce da mi uzmu :)

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: domen trademark, hoce da mi uzmu :)

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirko999mirko
Subotica

Član broj: 132109
Poruke: 1
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon domen trademark, hoce da mi uzmu :)15.04.2008. u 22:33 - pre 195 meseci
Imam domen x-y(dot)net. Prodovao sam proizvode kompanije x y vise od godinu dana.
I imao sam, nazalost usmeno, odobronje da mogu to da radim.
Sada su se setili da to ne moze. Ok, Sajt je prazan. Ali traze da im prenesem domen zato sto imaju prava na to.
Nece da ga kupe vec da im dam jer kako kazu "moram".
Da li stvarno moram?
Potpis
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: domen trademark, hoce da mi uzmu :)15.04.2008. u 22:38 - pre 195 meseci
ako je trademark moras
mada, mozes da se arcis po sudovima i slicno ali najverovatnije gubis, sudska praxa ti ne ide u korist (slucaj milka.fr ili milka.de,npr, onda nesto za Juventus)
trademark spada u neke medjunarodne ugovore, sporazume, konvencije, sta li vec, da li bese pariska ili madridska, ne secam se, davno sam bubao ovaj ucio
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: domen trademark, hoce da mi uzmu :)21.04.2008. u 08:09 - pre 194 meseci
Ne moraš ti ništa dok ti sud eventualno ne naloži. Neka oni tebe tuže pa nek se smaraju sa sudovima ročištima advokatima pa nek vide šta im se više isplati, da plate tebi i završe to odmah ili da se sude.

Ja im ne bih ništa poklonio, samo zato što oni kažu da moram.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.245.*



+6455 Profil

icon Re: domen trademark, hoce da mi uzmu :)21.04.2008. u 10:23 - pre 194 meseci
Mogu da ti oduzmu domen ako podnesu tužbu kod WIPO-a i ako imaju dokaze da su oni vlasnici tog trademark-a. Međutim tužba kod WIPO-a košta 3-4-5 hiljada dolara (ne znam tačnu cifru), ali je ishod skoro siguran.. Tako da možeš im ponuditi prodaju domena, uz napomenu da WIPO tužba košta toliko, a ti im za iste ili manje pare prodaješ domen... Drugačije ne mogu da ti ga uzmu..
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: domen trademark, hoce da mi uzmu :)

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.